Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποστάρουμε πάντα στο topic του κινητού μας. Ολα τα topic κοιτιούνται κι όλα απαντιώνται. Ρώτα και τη lisa!!! :lol: :p

 

γεγονώς!! τα παιδια΄εδώ μέσα σε καταυποχρεώνουν!! (by the way καταλαβαίνω απόλυτα πόσο καταευχαριστήθηκες που πέταξες το fb από τις αρχικές εφαρμογές! κι εγώ με την ίδια μανία το έσβησα χα χα... sorry για το λίγο off topic):lol:

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως για την μπαταρία που λέγατε εμένα σε 10 ώρες χωρίς να το χρησιμοποιώ αλλά σε κανονική λειτουργία(όχι λειτουργία πτήσης) από 30% έπεσε στο 23%.. Άρα εγώ ικανοποιητική την βρίσκω..

 

Μπορεί να έφταιγε η δική μου μπαταρία παιδιά τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... :-P

Έχω κάνει κάποια ποστ από συγκεκριμένο νούμερο αλλά δεν έτσι αλλάξει... Γιατί δεν ξέρω...

edit: άλλαξε μόλις...

Ο counter των post δεν ανανεώνεται κάθε φορά αλλά μια φορά, μαζικά, κάποια στιγμή μέσα στη μέρα. Λιγότερο server load αλλά η ποσότητα δεν έχει σημασία. Εστιάστε στην ποιότητα! :):happy:

 

Μπορεί να έφταιγε η δική μου μπαταρία παιδιά τι να πω

Συνήθως όταν η μπαταρία τελειώνει γρήγορα κάτι τρέχει στο background. Κάποιο widget, κάποια εφαρμογή...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχει η γυναικα μου το Xperia mini και σε κατασταση αναμονης αναβει και σβηνει η οθονη μονη της χωρις να κανουμε κατι ουτε αναπαντητη εχει αλλα ουτε και μηνυμα απλως αναβει για 2-3 δευτερολεπτα και μετα σβηνει συνεχεια ομως αυτο,γνωριζει κανεις τη γινετε??
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε ρουταρισμενο μινι αν κανεις φλασαρισμα με pc companion επανερχεται καθαρο χωρις ρουτ?

ειχα κανει ρουτ πριν καποιο καιρο.και χθες εκανα ξερουταρισμα μου εβγαζε οτι απετυχε.δοκιμασα πολλες φορες και μου εκανε τα ιδια.το τρελλο ειναι οτι το εικονιδιο superuser (αδειο μεσα ομως) ειχε μεινει στο μενου.αλλα οταν πηγα να ανοιξω εφαρμογη που απαιτει ρουτ(τιτανιουμ)μου ελεγε οτι δεν μπορει να αποκτησει προσβαση γιατι δεν υπαρχει ρουτ.οποτε το εκανα φλασαρισμα με το κομπανιον και τωρα ειναι σαν καινουριο.απλα ρωταω αν εχει φυγει και το ρουτ?

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε ρουταρισμενο μινι αν κανεις φλασαρισμα με pc companion επανερχεται καθαρο χωρις ρουτ?

ειχα κανει ρουτ πριν καποιο καιρο.και χθες εκανα ξερουταρισμα μου εβγαζε οτι απετυχε.δοκιμασα πολλες φορες και μου εκανε τα ιδια.το τρελλο ειναι οτι το εικονιδιο superuser (αδειο μεσα ομως) ειχε μεινει στο μενου.αλλα οταν πηγα να ανοιξω εφαρμογη που απαιτει ρουτ(τιτανιουμ)μου ελεγε οτι δεν μπορει να αποκτησει προσβαση γιατι δεν υπαρχει ρουτ.οποτε το εκανα φλασαρισμα με το κομπανιον και τωρα ειναι σαν καινουριο.απλα ρωταω αν εχει φυγει και το ρουτ?

 

εχει φυγει το ρουτ μπορεις να το διαπιστωσεις με το titaniumbackup

Link to comment
Share on other sites

Λάθος η wind (qwerty) το δείνει 239€ και ΔΕΝ βγαίνει (και αυτη) στο skroutz. Γενικά και αυτη η μηχανή αρχίζει να μου τη σπάει γιατί δουλευει μονο με συνεργαζόμενους και εσχάτως την εχουν κανει ban πολλές μεγάλες αλυσίδες (πχ public, medimarkt) που μαλλον δεν τις συμφέρει αυτός ο πολεμος τιμών να βγούνε ψιλά στο skroutz.

 

Ρώτησα σε 2 καταστήματα Wind και μου έδωσαν τιμή 299, άσχετα του τι κάνουν στο site, και διαθεσιμότητα 2-3 εργάσιμες...

 

Ως τώρα το φθηνότερο που έχω βρει είναι σε ένα μαγαζί στην Κρήτη, γύρω στα 225 (205 με qwerty δε νομίζω να παίζει!)

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

εχει φυγει το ρουτ μπορεις να το διαπιστωσεις με το titaniumbackup

ok το δοκιμασα και δεν εχει ρουτ.ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχει η γυναικα μου το Xperia mini και σε κατασταση αναμονης αναβει και σβηνει η οθονη μονη της χωρις να κανουμε κατι ουτε αναπαντητη εχει αλλα ουτε και μηνυμα απλως αναβει για 2-3 δευτερολεπτα και μετα σβηνει συνεχεια ομως αυτο,γνωριζει κανεις τη γινετε??

 

Περιεργο..αυτο το εκανε παντα;μηπως το προκαλει καποθα εφαρμογη που εγκαταστησατε τελευταια;;

Αν δεν διορθωθει,μαλλον σας βλεπω να φλασαρετε με SEUS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα των Xperiaδων. Το thread είναι γαμάτο και μπράβο για τα σχόλια και την βοήθεια όλων!

 

Κάτοχος ενός Mini Pro και εγώ και εκτός απο τον μικρό χρόνο ζωής της μπαταρίας (2 ημέρες με light χρήση, σχεδόν καθόλου κλήσεις αλλά αρκετά SMS και twitter :lol: ) δεν έχω απολύτως κανένα παράπονο απο την συσκευή.

 

Με αυτούς που έχω τρομερό παράπονο όμως είναι η αντιπροσωπεία :mad: . Μετά απο 2 μήνες χρήση το κινητό παρουσιάζει πρόβλημα με το USB port και δεν φορτίζει συνεχόμενα εκτός εάν είναι ακουμπισμένο στο τραπέζι (δεν κάνει καλή επαφή και διακόπτεται η φόρτηση)

 

Πηγαίνοντας το κινητο στο επίσημο Sony Service έλαβα την απάντηση ότι εάν είναι εντός εγγύησης θα φτιαχτεί (αλλά μπορεί να χρειαστεί να αλλάξει όλη η πλακέτα) αλλά εάν δούνε (πώς άραγε) οτι η συσκευή είναι εκτός εγγύησης θα πρέπει να το πληρώσω εγω (δεκτό) αλλά εάν δεν δέχομαι την επισκευή για να πάρω πίσω την συσκευή μου θα πρέπει να πληρώσω 18,5 Ευρώ για τον έλεγχο !!!!!:mad::blink::worry:

 

Θα μας τρελλάνετε τελείως ρε μάγκες εκει στην SE? 18,5 Ευρώ για να μου πείς εάν είναι εκτός εγγύησης το κινητό ??? Μάγκες, ούτε η Apple δεν τα κάνει αυτά... Προτιμώ να μην σηκώνω το κινητό απο το τραπέζι για να το φορτίσω παρά να τους δώσω 18,5 εύρω μόνο και μόνο για να μου πούνε εάν είναι εντός η εκτός εγγύησης (που κάτι μου λέει οτι θα μου πούνε οτι είναι εκτός για να πάνε να κονομήσουν...)

 

Ντροπή και αίσχος!! Κρίμα ένα τόσο καλό κινητό να έχει μια τόσο ΓΤΠ αντιπροσωπεία....

 

Τα είπα και ξαλάφρωσα :lol: Ευχαριστώ για την κατανόηση

Edited by manchester777

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερεις αμα ειναι εντος ή εκτος εγγυησης;; κατω το βρηκες;; :p

δεν γινεται να ειναι εκτος εγγυησης γιατι παντα ερχεται με 2 χρονια εγγυηση και το κινητο κυκλοφορησε τον Σεπτεμβρη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερεις αμα ειναι εντος ή εκτος εγγυησης;; κατω το βρηκες;; :p

δεν γινεται να ειναι εκτος εγγυησης γιατι παντα ερχεται με 2 χρονια εγγυηση και το κινητο κυκλοφορησε τον Σεπτεμβρη

 

Εκτός εγγύησης δεν είναι ένα κινητό μόνο αν περάσουν 2 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς. :mad:

Εκτός εγγύησης βγαίνει μια συσκευή που έχει χαλάσει με υπαιτιότητα του χρήστη (βλ. υγρασία, πτώση, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός εγγύησης δεν είναι ένα κινητό μόνο αν περάσουν 2 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς. :mad:

Εκτός εγγύησης βγαίνει μια συσκευή που έχει χαλάσει με υπαιτιότητα του χρήστη (βλ. υγρασία, πτώση, κλπ)

 

μα δεν αναφερει κατι απολα αυτα.λεει απλα οτι δεν κανει επαφη το βισμα.:worry:

εννοεις οτι μπορει να του πει ψεματα η SE οτι πχ βραχηκε το κινητο;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτα τα λενε γενικα, π.χ. στη arvato teleservices που ειναι επισημο service (και νομιζω για nokia) αυτα τα λενε παντα. τυπικα, οπως και για την πιθανη απωλεια δεδομενων λογω αν χρειαστει αναβαθμιση. αν ειναι δικο σου φταιξιμο τοτε χρεωνεσε για τον ελεγχο που εκανε ο τεχνικος, και αν θες στο βγαζουν και φωτοφραγια να το δεις.

μα δεν αναφερει κατι απολα αυτα.λεει απλα οτι δεν κανει επαφη το βισμα.:worry:

εννοεις οτι μπορει να του πει ψεματα η SE οτι πχ βραχηκε το κινητο;;

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για την υγρασία καμία πλευρά δεν μπορεί να κοροϊδέψει την άλλη (πελάτης-εταιρεία). Υπάρχει ειδικό αυτοκόλλητο το οποίο αν όντως το κινητό έχει πάρει υγρασία αλλάζει χρώμα οπότε η αλήθεια φαίνεται εκεί.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια τι γινετε με αυτην την παλιομπαταρια του κινητου???????????????? το εχω φορτισει 100% κανω reboot και μετα απο 4 ωρες παλι 100% ειμαι, να φανταστειτε μπηκα facebook , msn , κλησεις κλπ και δε κουνηθηκε καθολου, τι να πω οτι να ναι :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερετε που μπορω να βαλω μια αγγελια για το mini μου? γιατι θελω να το πουλησω

 

δε μπορεις να βαλεις αγγελια ακομη σ αυτο το site http://www.myphone.gr/forum/policy.php

 

διαβασε το 4 παραγραφο 9

Link to comment
Share on other sites

δε μπορεις να βαλεις αγγελια ακομη σ αυτο το site http://www.myphone.gr/forum/policy.php

 

διαβασε το 4 παραγραφο 9

 

ok σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μα δεν αναφερει κατι απολα αυτα.λεει απλα οτι δεν κανει επαφη το βισμα.:worry:

εννοεις οτι μπορει να του πει ψεματα η SE οτι πχ βραχηκε το κινητο;;

 

Ε ναι. Δε χρειάζεται να μου το πει, για να καταλαβώ πως το service του είπε ουσιαστικά πως "οκ, έχει πρόβλημα η υποδοχή του φορτιστή, αλλά θα ελέγξουμε, αν εσύ δεν έκανες καλή χρήση και το χάλασες από απροσεξία ή κακούς χειρισμούς".

 

Ειδικά για την υγρασία καμία πλευρά δεν μπορεί να κοροϊδέψει την άλλη (πελάτης-εταιρεία). Υπάρχει ειδικό αυτοκόλλητο το οποίο αν όντως το κινητό έχει πάρει υγρασία αλλάζει χρώμα οπότε η αλήθεια φαίνεται εκεί.

 

Ισχύει. Και το έχει μόνο η Sony Ericsson αυτό. Απορώ γιατί δεν το έχουν εφαρμόσει κι άλλες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Ενδιαφερομαι για το xperia mini, πηγα και σε καταστημα το ειδα αλλα ειμαι παρα πολυ περιεργος

να δω τι δουλεια κανει το led flash του κινητου γιατι εχω ακουσει οτι ειναι σαν να μην υπαρχει καθολου!

Δυστυχως δεν μπορω να το εξακριβωσω!

Θα εκτιμουσα αν καποιος φιλος το εχει, να μας πει τη γνωμη του ή ακομα καλυτερα αν ειναι εφικτο να ανεβασει καποια φωτο σε σκοτεινο περιβαλλον με τη χρηση του φλας!

ευχαριστωω ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ειναι μέσα στο αυτοκίνητο αυτήν την στιγμή. Χωρίς καθόλου εξωτερικό φωτισμό.

 

Προσωπικά πιστεύω οτΙ το led του τσακίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Ενδιαφερομαι για το xperia mini, πηγα και σε καταστημα το ειδα αλλα ειμαι παρα πολυ περιεργος

να δω τι δουλεια κανει το led flash του κινητου γιατι εχω ακουσει οτι ειναι σαν να μην υπαρχει καθολου!

Δυστυχως δεν μπορω να το εξακριβωσω!

Θα εκτιμουσα αν καποιος φιλος το εχει, να μας πει τη γνωμη του ή ακομα καλυτερα αν ειναι εφικτο να ανεβασει καποια φωτο σε σκοτεινο περιβαλλον με τη χρηση του φλας!

ευχαριστωω ;)

 

Το μόνο του ελάττωμα πιστεύω φιλε μου. Είναι κάπως ασθενές με αποτέλεσμα σαν να βγάζει μια κιτρινίλα σε νυχτερινές λήψεις με φλας.

 

Αλλά σε τέτοια λεφτα, με τα χαρακτηριστικά αυτού του κινητού που θα αναβαθμιστεί σε λίγο καιρο, δυσκολα να βρείς. Σκέψου μόνο ότι δεν βγάζεις και κάθε μερα φωτογραφίες το βράδυ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Ενδιαφερομαι για το xperia mini, πηγα και σε καταστημα το ειδα αλλα ειμαι παρα πολυ περιεργος

να δω τι δουλεια κανει το led flash του κινητου γιατι εχω ακουσει οτι ειναι σαν να μην υπαρχει καθολου!

Δυστυχως δεν μπορω να το εξακριβωσω!

Θα εκτιμουσα αν καποιος φιλος το εχει, να μας πει τη γνωμη του ή ακομα καλυτερα αν ειναι εφικτο να ανεβασει καποια φωτο σε σκοτεινο περιβαλλον με τη χρηση του φλας!

ευχαριστωω ;)

 

μαπα το καρπουζι για φωτο με φλας , το x10 mini πολυ καλυτερες βγαζει την νυχτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...