Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΙΝΙ Η' ΟΧΙ? ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ...

 

καλησπερα φιλε.καταρχην καλυτερα να γραφεις με πεζα γιατι τα κεφαλαια κουραζουν και ειναι σαν να φωναζεις.

Στο θεμα μας τωρα.περιμενεις να σου απαντησει καποιος με ναι ή οχι;

Για ποιο λογο να σε παρει καποιος στο λαιμο του σε περιπτωση που βγαλει καποιο προβλημα;

Ναι το κινητο ειναι πολυ δυνατο,ναι ειναι πολυ γρηγορο και το μεγεθος πολυ καλο!αλλα μην περιμενεις να σου πω παρτο και μετα να με κυνηγας! :p

 

 

mlv 500 κανε μια αναζητηση στο google και θα δεις αμα ειναι oι ιδιες..:)

 

 

hariskar δεν εχω καταφερει να την ενεργοποιησω..και οποια εφαρμογη κατεβασα θελει wifi..

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hariskar δεν εχω καταφερει να την ενεργοποιησω..

 

Συγνώμη, έγραψα το αντίθετο από ότι ήθελα: Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε τις φωνητικές κλήσεις; Βλέπω ότι σε κάποιες περιπτώσεις ανοίγει το πρόγραμμα μόνο του και μερικές φορές καλεί κάποια νούμερα.

 

Το εχει παρει κανεις απο COSMOTE και να του βγαλει προβλημα? Μιλαω παντα για το mini και συγκεκριμενα το BLACK/RED.

 

Από Cosmote το πήρα και δεν έβγαλε πρόβλημα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

και να το ακουμπήσεις...στο μισάωρο άντε να πέσει 97% εχτός και αν δεν το αφήσεις απο τα χέρια σου.

 

ναι δικιο εχεις σημερα που το εχω αφησει στην ησυχια του στις 8 ωρες εχει πεσει 5%

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

ναι δικιο εχεις σημερα που το εχω αφησει στην ησυχια του στις 8 ωρες εχει πεσει 5%

 

Απο μπαταρία σκίζει. Απλά άμα δείτε και τρώει μπόλικη μπαταρία, κάντε μια επανεκκίνηση. (εμένα μου το κάνει μετά απο χρήση GPS νομίζω, αλλά ίσως και να μήν φτέει το GPS και να έτυχε. )

 

Κάτι άσχετο. Έχει βρεί κανείς την full εκδοση του Reckless Racing και να το παίζει κανονικά το κινητό? Η demo παίζει μια χαρά. Η full οχι. Και είναι ωραίο παιχνιδάκι. :(

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα θεμα ξαφνικα απο προχθες.δεν στελνει μηνυματα καποιες φορες.δηλαδη παταω αποστολη και δειχνει να προσπαθει να τα στειλει.πχ στο handcent δειχνει συνεχεια το κυκλακι να στριφογυριζει.αυτο λυνεται μονο οταν ανοιξω και κλεισω το κινητο.

το εκανε ξαφνικα εδω και 3-4 μερες.και δεν το κανει παντα.τι μπορει να φταιει?καμια ρυθμιση?προβλημα της κοσμοτε ή κατι αλλο?

δοκιμασε με τη μαμα εφαρμογη,με το handcent sms και τωρα με το go sms και κανει το ιδιο πραγμα.οποτε δεν νομιζω να ναι προβλημα εφαρμογης..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικά όποιο άλλο κινητο και να κοιτάω δεν μου αρέσει :p Στην αρχη σκεφτόμουνα να έπερνα το mini αλλα επειδη διάβασα οτι σε ορισμένους εχει εμφανίσει προβλημα με τα κουμπια-θερμότητα μαλλον θα στραφω στο pro, ήθελα να σας ρωτησω ο ήχος που κάνει εμφανίζεται μονο στο βίντεο;; ή και κάπου αλλου; επίσης μαλλον θα το αγοράσω απο μαγαζι που το έχουν φθηνότερα και λογικά θα είναι παραεισαγωγής, θα έχει καμία διαφορα σε σχεση με τα αλλα που δεν ειναι παραεισαγωγής;;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οκ. Επειδή τυχαίνει να έχουν περάσει απο τα χέρια μου 6 Sony Ericsson μεχρι στιγμης, δέν μου συνέβηκε ποτε.

 

Απο W995 σε C902 κανει κανονικα αφου ειναι ιδιες

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Απο W995 σε C902 κανει κανονικα αφου ειναι ιδιες

 

Θέλει να είναι μεγαλύτερης χωρητικότητας. ( ο mlv500 )

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να είναι μεγαλύτερης χωρητικότητας. ( ο mlv500 )

 

Ναι το καταλαβα , απλα σου απαντησα γι αυτο που ειπες .

 

Αν ειναι ιδιου τυπου (πχ BST-38) και οι δυο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα ... δεν ορκιζομαι αλλα δεν βλεπω λογω να υπαρξει .:D

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβα , απλα σου απαντησα γι αυτο που ειπες .

 

Αν ειναι ιδιου τυπου (πχ BST-38) και οι δυο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα ... δεν ορκιζομαι αλλα δεν βλεπω λογω να υπαρξει .:D

 

Ναι , τέλοςπάντων, άσκοπη συζήτηση. :rolleyes: Μακάρι να κάνει στο μίνι. :)

Link to comment
Share on other sites

Παντα reboot μετά από φορτισμά Σε όλα τα android.. Όσο για το μαγαζί δεν έχει λινκς αν θες να που πω που είναι η να πάμε παρέα

Sent from SK17i αραχτος

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

τελικά όποιο άλλο κινητο και να κοιτάω δεν μου αρέσει :p Στην αρχη σκεφτόμουνα να έπερνα το mini αλλα επειδη διάβασα οτι σε ορισμένους εχει εμφανίσει προβλημα με τα κουμπια-θερμότητα μαλλον θα στραφω στο pro, ήθελα να σας ρωτησω ο ήχος που κάνει εμφανίζεται μονο στο βίντεο;; ή και κάπου αλλου; επίσης μαλλον θα το αγοράσω απο μαγαζι που το έχουν φθηνότερα και λογικά θα είναι παραεισαγωγής, θα έχει καμία διαφορα σε σχεση με τα αλλα που δεν ειναι παραεισαγωγής;;

ευχαριστω

 

Tον ηχο τον εχει μονο εκει... και γω παραεισαγωγης το εχω παρει το πολυ να μην εχει καποια φυλλαδια η δευτερο καπακι στην συσκευασια του.. κατα τα αλλα σαν συσκευη δεν εχει διαφορες.... απλως ρωτα τους αν δινουν εγγυση απο την ελληνικη αντιπροσωπεια...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως εχετε να προτεινετε καμια καλη εφαρμογη για contacts σαν widget για γρηγορο dialing???

δεν μου αρεσε καμια απο οσες εχω δοκιμασει μεχρι τωρα..... :(

Link to comment
Share on other sites

Παντα reboot μετά από φορτισμά Σε όλα τα android.. Όσο για το μαγαζί δεν έχει λινκς αν θες να που πω που είναι η να πάμε παρέα

Sent from SK17i αραχτος

 

μαζι θα παμε!ή αν θες πες μου ακριβως ειναι να πεταχτω!αρκει να μου την βαλει (τη ζελατινα) αυτος! :)

 

dsn δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις.υπαρχουν launchers που μπορεις να βαλεις σε εναν φακελο επαφες εξω στην κεντρικη οθονη

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήταν δική μου απορία κάποια στιγμή, για ad hoc σύνδεση(να πέρνεις ίντερνετ απο το wireless του laptop), απλά το αναφέρω ότι υπάρχει κάποια λύση χωρίς root αλλά είναι για Windows 7 (εγώ έχω Vista :mad: )

http://www.londatiga.net/it/how-to-share-internet-connection-between-pc-and-android-phone-using-wifi/

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα θεμα ξαφνικα απο προχθες.δεν στελνει μηνυματα καποιες φορες.δηλαδη παταω αποστολη και δειχνει να προσπαθει να τα στειλει.πχ στο handcent δειχνει συνεχεια το κυκλακι να στριφογυριζει.αυτο λυνεται μονο οταν ανοιξω και κλεισω το κινητο.

το εκανε ξαφνικα εδω και 3-4 μερες.και δεν το κανει παντα.τι μπορει να φταιει?καμια ρυθμιση?προβλημα της κοσμοτε ή κατι αλλο?

δοκιμασε με τη μαμα εφαρμογη,με το handcent sms και τωρα με το go sms και κανει το ιδιο πραγμα.οποτε δεν νομιζω να ναι προβλημα εφαρμογης..

 

Το πρόβλημα αυτό το δημιουργεί το cosmote info...δεν έχω βρεί λύση ακόμα:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό το δημιουργεί το cosmote info...δεν έχω βρεί λύση ακόμα:mad:

 

Καλα το ψιλιαστηκα και την εσβησα την @)@£¥+% εφαρμογη!!λεω τι στο καλο;;ξαφνικα χωρις να πατησω τιποτα;και αρχισα να σκεφτομαι ποιες εφαρμογες εκανα update τελευταια!και το μυαλο μου πηγε με την μια σαυτη την εφαρμογη γιατι διαβασα οτι πλεον κανει αυτοματη ρνημερωση μετα απο καθε εξερχομενη!

μπαινω στην εφαρμογη και βλεπω οτι εχει κολλησει στην ενημερωση με τα πρασινα βελακια..

Απο τη στιγμη που εγραψα το προηγουμενο μηνυμα εχω σβησει την εφαρμογη και ειμαι κομπλε!!

 

Στειλε κανα μηνυμα στο παληκαρι γιατι ημουν στο τσακ να του ριξω hard reset!!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στη μαμα εφαρμογή των sms αν δέν πάει το μήνυμα και δέν έχεις αναφορά παράδοσης, στο λέει ότι δέν πήγε το μήνυμα? Το έχω απορία...

Ενα κακο που έχει η μαμα εφαρμογή είναι ότι δέν μπορείς να ακυρώσεις κάποιο μήνυμα κατα την αποστολή του, πρίν προλάβει να σταλεί(σε περιπτωση που έκανες λάθος δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήταν δική μου απορία κάποια στιγμή, για ad hoc σύνδεση(να πέρνεις ίντερνετ απο το wireless του laptop), απλά το αναφέρω ότι υπάρχει κάποια λύση χωρίς root αλλά είναι για Windows 7 (εγώ έχω Vista :mad: )

http://www.londatiga.net/it/how-to-share-internet-connection-between-pc-and-android-phone-using-wifi/

 

:thanks:..

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η επίσημη CyanogenMod για mini και mini pro

 

Εδώ το σχετικό τόπικ.

 

Τώρα τι κάνουμε; Δίλημμα... :rolleyes:

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

μαζι θα παμε!ή αν θες πες μου ακριβως ειναι να πεταχτω!αρκει να μου την βαλει (τη ζελατινα) αυτος! :)

 

 

οκ παμε μεθαυριο , που ειμαι και ελευθερος δες πμ

iPhone 4s - Jailbroken 6.1.2

Xperia Mini Pro//Rooted//xRecovery//Android 4.1//Overclocked 1,4GHZ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...