Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλημερα,

υπαρχει προγραμμα που να αλλαζει το 3g σε 2g αλλα με ενα κουμπι οχι να σε πηγαινει στις ρυ8μησεις να το κανεις εσυ?8υμαμαι σε καποιες ρομ το εκανε το milestone αλλα κανα 2 widgets που δοκιμασα απο το μαρκετ δεν δουλευουν στο mini pro μου

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα και εγώ το ίδιο θεματάκι γιατί δεν μου ολοκλήρωνε την αναβάθμιση μέσω wifi και είχα αυτή την ειδοποίηση πάνω στη μπάρα ειδοποιήσεων. Κατεβασα το companion στο pc αλλά κόλλαγε. Κατεβασα το seus αλλά αυτό δεν άνοιγε καν μετά την εγκατάσταση. Μου έβγαζε error! Και όλα αυτα σε pc με windows 8. Προφανώς είχα θέμα ασυμβατοτητας. Λογικό...

Τελικά κατεβασα το seus στο λαπτοπ και έγιναν όλα όπως πρέπει. Μόνο τότε έφυγε το σφάλμα από την μπάρα ειδοποιήσεων. :D

 

Καλημέρα εψαξα για το seus αλλα βρήκα μόνο παιχνίδια και άλλες μ.........

αν σου είναι ευκολο μπορείς να μου πεις και τον δημιουργό του seus??

ΥΓ-τελικά την έκανες την αναβάθμιση ή μόνο αφαίρεσες το εικονίδιο?:wacko:

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα,

υπαρχει προγραμμα που να αλλαζει το 3g σε 2g αλλα με ενα κουμπι οχι να σε πηγαινει στις ρυ8μησεις να το κανεις εσυ?8υμαμαι σε καποιες ρομ το εκανε το milestone αλλα κανα 2 widgets που δοκιμασα απο το μαρκετ δεν δουλευουν στο mini pro μου

Για δοκίμασε και αυτό

https://market.android.com/details?id=at.abraxas.powerwidget.free&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImF0LmFicmF4YXMucG93ZXJ3aWRnZXQuZnJlZSJd

Καλημέρα εψαξα για το seus αλλα βρήκα μόνο παιχνίδια και άλλες μ.........

αν σου είναι ευκολο μπορείς να μου πεις και τον δημιουργό του seus??

ΥΓ-τελικά την έκανες την αναβάθμιση ή μόνο αφαίρεσες το εικονίδιο?:wacko:

Καλημέρα. Μπες

http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/subject/updateservice/satio?cc=gr&lc=el

να το κατεβάσεις.

Ναι την έκανα και όλα καλά. Το εικονίδιο, όπως ήταν αναμενόμενο, έφυγε. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΧ χρηστο αλλα ουτε αυτο διστυχως το αλλαζει απευ8ειας αλλα σε παει στις ρυ8μισεις να το κανεις εσυ,,,,αν πεσει κατι στην αντιληψη σου ριξε κανα μνμ.

 

και παλι σε ευχαριστω

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...μηπως ξερει κανεις αν στο κινητο μας γινεται με καποιο adapter να βαλουμε hdmi καλωδιο...και αν γινεται μπορειτε να στειλετε λινκ;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...μηπως ξερει κανεις αν στο κινητο μας γινεται με καποιο adapter να βαλουμε hdmi καλωδιο...και αν γινεται μπορειτε να στειλετε λινκ;

 

Συμφωνα με κάποιους απο το xda δεν γίνεται...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1426161

 

Έχει κανείς adb drivers για sk17i (win 7 x64) ??? γιατί όταν το συνδέω σε usb debugging mode δεν το βλέπει το πισι.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση για μένα guys...Sorry ν κουράζω αλλά δεν μπορώ κάθε φορά που κλείνω να είμαι με την ψυχή στο στόμα αν θα ανοίξει ή όχι το κινητό :PP
Link to comment
Share on other sites

Κριμα...ειναι απο τα λιγα πραγματα που υστερει το κινητο μας

Επισης μηπως ξερει κανεις κανενα ευκολο τροπο για να κανουμε unlock στο bootloader ;

Και αν κανω unlock τι κυνδινοσ υπαρχει;...θα μπορεσω να περασω την ICS στο κινητομου μετα;

Edited by wertyo
Link to comment
Share on other sites

Κάποια λύση για μένα guys...Sorry ν κουράζω αλλά δεν μπορώ κάθε φορά που κλείνω να είμαι με την ψυχή στο στόμα αν θα ανοίξει ή όχι το κινητό :PP

 

Η μονη λυση φιλτατε (πριν το πασ για σερβις) ειναι να δοκιμασεις μια αλλη μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κριμα...ειναι απο τα λιγα πραγματα που υστερει το κινητο μας

Επισης μηπως ξερει κανεις κανενα ευκολο τροπο για να κανουμε unlock στο bootloader ;

Και αν κανω unlock τι κυνδινοσ υπαρχει;...θα μπορεσω να περασω την ICS στο κινητομου μετα;

 

Στον bootloader κατ αρχήν έχεις μπει; Εγώ δεν τα έχω καταφέρει. Πατάω το Vol - όταν bootάρει η συσκευή, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. :worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω το xperia mini pro sk17i και τωρα τελευταια μου παρουσιασε προβλημα στον συγχρονισμο με το facebook... εβγαζε σε καθε επαφη και μια εικονα και τωρα τιποτα... γιατι ??? επισης εκανα και αναβαθμιση android 2.3.4 , υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω το xperia mini pro sk17i και τωρα τελευταια μου παρουσιασε προβλημα στον συγχρονισμο με το facebook... εβγαζε σε καθε επαφη και μια εικονα και τωρα τιποτα... γιατι ??? επισης εκανα και αναβαθμιση android 2.3.4 , υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτο ?

 

πιθανον να χρειαζεται να ξαναορισεις συγχρονισμους.οπως το κανες δηλαδη την πρωτη φορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα απο επαναφορα του κινητου απο airplane mode μου βγαζει σφαλμα δικτυου ενω δειχνει κανονικα οτι εχω σημα μου βγαζει ενα θαυμαστικο, το εχει παρατηρηση κανεις??????? αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι μετα απο την επαναφορα δε μου ζητα κωδικο (pin) , σας εχει συμβει???????
Link to comment
Share on other sites

αν και θα έπρεπε να το αναφέρω αρκετές σελιδές πριν αλλά έλεγα ότι μάλλον εγώ δεν έχω καταλάβει σωστά και το έψαχνα...

εγώ γιατί ποτέ δεν έχω εντοπίσει την "αυτόματη φωτεινότητα"? αρα και το πρόβλημα με το τρεμούλιασμα που αναφέρεται ως πρόβλημα (?)

μέσα στις ρυθμίσεις "Προβολή" η "Φωτεινότητα" έχει μόνο τον δείκτη ποσοστού (!)

τί γίνεται !?

Link to comment
Share on other sites

αν και θα έπρεπε να το αναφέρω αρκετές σελιδές πριν αλλά έλεγα ότι μάλλον εγώ δεν έχω καταλάβει σωστά και το έψαχνα...

εγώ γιατί ποτέ δεν έχω εντοπίσει την "αυτόματη φωτεινότητα"? αρα και το πρόβλημα με το τρεμούλιασμα που αναφέρεται ως πρόβλημα (?)

μέσα στις ρυθμίσεις "Προβολή" η "Φωτεινότητα" έχει μόνο τον δείκτη ποσοστού (!)

τί γίνεται !?

 

Αυτό λέμε, ότι το τηλέφωνο έχει σε μόνιμη λειτουργία την "αυτόματη φωτεινότητα" (άσχετα από που θα ρυθμίσεις εσύ τη μπάρα υπό κανονικές συνθήκες φωτισμού) χωρίς να δίνει μέσα απ'τις ρυθμίσεις την επιλογή να απενεργοποιήσεις τις αυτόματες μικρομεταβολές της φωτεινότητας (χαζομάρα κατ'εμέ της Sony Ericsson). Απλά σε κάποιες συσκευές -αν όχι σε όλες- πρατηρείται ένα τρέμουλο στην οθόνη όταν μειώνεται ο εξωτερικός φωτισμός, πράγμα που κάνει τον αισθητήρα να μειώνει και το φως της.;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

μετα απο επαναφορα του κινητου απο airplane mode μου βγαζει σφαλμα δικτυου ενω δειχνει κανονικα οτι εχω σημα μου βγαζει ενα θαυμαστικο, το εχει παρατηρηση κανεις??????? αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι μετα απο την επαναφορα δε μου ζητα κωδικο (pin) , σας εχει συμβει???????

 

αυτό είχε συμβεί σε άλλο τηλέφωνο σε ένα γνωστό μου. πολύ άσχημο που σου βγάζει το θαυμαστικό και δεν ζητάει το ΡΙΝ. κάτι γίνεται με την SIM. δοκίμασε πάλι επαναφορά χωρίς SIM και SD μέσα και μετά δοκίμασε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

αυτό είχε συμβεί σε άλλο τηλέφωνο σε ένα γνωστό μου. πολύ άσχημο που σου βγάζει το θαυμαστικό και δεν ζητάει το ΡΙΝ. κάτι γίνεται με την SIM. δοκίμασε πάλι επαναφορά χωρίς SIM και SD μέσα και μετά δοκίμασε πάλι.

 

θα το δοκιμασω αν και η sim ειναι new με το χ10 μινι δεν ειχα θεμα

 

edit το δοκιμασα και με αλλες 2 sim παλι τα ιδια τι να φταιει αραγε???????

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω αν και η sim ειναι new με το χ10 μινι δεν ειχα θεμα

edit το δοκιμασα και με αλλες 2 sim παλι τα ιδια τι να φταιει αραγε???????

 

Aπό περιέργεια το δοκίμασα και αφού μου ζήτησε το ΡΙΝ μόλις βγήκα απ'το airplane mode, μόλις ήρθε το σήμα της Cosmote το θαυμαστικό εξαφανίστηκε την αμέσως επόμενη στιγμή..

 

Μήπως να κάνεις μια δοκιμή να απενεργοποιήσεις το 3G σε περίπτωση που δεν το έχεις ήδη κάνει; Ρυθμίσεις/Ασύρματο και δίκτυα/Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας/Λειτουργία δικτύου/Μόνο GSM.. και βλέπεις ;)

Link to comment
Share on other sites

πιθανον να χρειαζεται να ξαναορισεις συγχρονισμους.οπως το κανες δηλαδη την πρωτη φορα.

 

το δοκιμασα αλλα δεν επιασε... μηπως κανεις αλλος ξερει τι συμβαινει με τον συγχρονισμο με το φαψεβοοκ ?

Link to comment
Share on other sites

Aπό περιέργεια το δοκίμασα και αφού μου ζήτησε το ΡΙΝ μόλις βγήκα απ'το airplane mode, μόλις ήρθε το σήμα της Cosmote το θαυμαστικό εξαφανίστηκε την αμέσως επόμενη στιγμή..

 

Μήπως να κάνεις μια δοκιμή να απενεργοποιήσεις το 3G σε περίπτωση που δεν το έχεις ήδη κάνει; Ρυθμίσεις/Ασύρματο και δίκτυα/Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας/Λειτουργία δικτύου/Μόνο GSM.. και βλέπεις ;)

 

το εχω κανει 2-3 φορες αλλα τιποτα.........................................για να δουλεψει πρεπει να απενεργοποιησω το pin απο την sim με αυτο τον τροπο δουλευει σωστα, να ειναι καποια ρυθμιση και να μην το ξερω????????? παραξενο μου φαινετε :what:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ξαναστελνω την ερώτηση μου που έκανα μερικές σελίδες πριν.. Χρησιμοποιώ το tapatalk στο Xperia mini pro μου. Έχω βάλει το myphone.. Αλλά δεν βρίσκω το κουμπί για search να βρίσκω και αλλά forum. Μπορείτε να με βοηθήσετε? Ποιο κουμπί να πατήσω και που.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..εχω ενα προβλημα..οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο ξαφνικα η οθονη αναβει μονη της..το κανει καμια 15αρια φορες τη μερα..γνωριζει κανεις κατι ?ευχαρηστω..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..εχω ενα προβλημα..οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο ξαφνικα η οθονη αναβει μονη της..το κανει καμια 15αρια φορες τη μερα..γνωριζει κανεις κατι ?ευχαρηστω..

 

Ισως φταιει καποια εφαρμογη που εχεις εγκαταστησει και ξυπναει το τηλεφωνο.στο εκανε απο την αρχη;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις πολύ παλιά κάρτα ΣΙΜ? δες το κ αυτό.

επίσης δες αν έχεις μια παλια συσκευη ωστε να βαλεις την καρτα ΣΙΜ και να ελεγξεις αν εμφανίζονται σωστά τα APN.

γενικότερα μπορείς μέσα στο μενου με τα ΑΡΝ να πατήσεις το μενου για τις επιλογες και να επιλεξεις την επαναφορά "reset".Συνήθως επανέρχονται οι ρυθμίσεις.

 

Η αλήθεια είναι ότι έχω παλιά κάρτα sim. Αλλά σε άλλα android που είχε δούλευε κανονικά!

Πηγαίνοντας στο sony ericsson και επιλεγοντας ρυθμίσεις ιντερνετ μου εμφανιζει κάποια apn με διαφορετικα mcc, και οταν τα κανω edit να βαλω τα σωστα νούμερα και παταω αποθηκευση τα εξαφανιζει...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχω παλιά κάρτα sim. Αλλά σε άλλα android που είχε δούλευε κανονικά!

Πηγαίνοντας στο sony ericsson και επιλεγοντας ρυθμίσεις ιντερνετ μου εμφανιζει κάποια apn με διαφορετικα mcc, και οταν τα κανω edit να βαλω τα σωστα νούμερα και παταω αποθηκευση τα εξαφανιζει...

είμαι σχεδόν σίγουρος ότι φταίει η sim, είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο ίδιο τηλ ενώ με άλλο android δούλευε κανονικά, αλλαξέ την άμεσα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...