Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχω κανει αναβαθμιση. το πηρα με την 2.1

 

χαχα, και εγώ λέω δεν μπορεί , μάλλον μιλάει για έκδοση κάποιας εφαρμογής. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λογικά ισχύει και για τα x-10 Mini σωστά;:p Γιατί είχαν πεί οτι δεν θα βγεί κάποιο update...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ισχύει και για τα x-10 Mini σωστά;:p Γιατί είχαν πεί οτι δεν θα βγεί κάποιο update...

 

Μόνο για xperia του 2011 λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για xperia του 2011 λογικά.

 

Με τιποτα στα χ10μινι/προ ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για xperia του 2011 λογικά.

 

Αν μιλάμε για επίσημα πράγματα, ναι, μόνο για τα xperia του 2011

 

Με τιποτα στα χ10μινι/προ ;)

 

Ποτέ μη λες ποτέ με το Android. Λέγε με custom rom ;)

 

επειδη δεν κατάλαβα... :confused: αυτη η αναβάθμιση θα λύση και το πρόβλημα που εμφανίζει το mini ;;;

 

Είναι πιθανό. Αν και θα έχει λυθεί πολύ νωρίτερα με μελλοντικό update.

 

Τροφή για σκέψη: Είναι τυχαίο που το άρθρο ξεκινά συγκρίνοντας εμμέσως και τηρουμένων των αναλογιών την HTC (ακόμα το ψάχνει) με την SE (που είναι ήδη έτοιμη να πάει σε 4.0) τη στιγμή που έχει ανακοινωθεί ότι το portfolio της SE το 2012 θα περιλαμβάνει μόνο smartphones; :X:ninja: :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω που εχω την εκδοση 2.3.3 για το καινουργιο xperia mini pro παντα...γιαυτο ισως δν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες μου στην εξωτερικη μνημη του κινητου??το εχω δοκιμασει με κατι τροπους που ειδα εδω αλλα παλι τιποτα..:/
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για επίσημα πράγματα, ναι, μόνο για τα xperia του 2011

Ποτέ μη λες ποτέ με το Android. Λέγε με custom rom ;)

 

 

 

Για επισημα ελεγα οτι δεν προκειται.. Ενταξει τα αλανια κατι θα κανουν πιστευω ;)

Edited by zxr
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω που εχω την εκδοση 2.3.3 για το καινουργιο xperia mini pro παντα...γιαυτο ισως δν μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες μου στην εξωτερικη μνημη του κινητου??το εχω δοκιμασει με κατι τροπους που ειδα εδω αλλα παλι τιποτα..:/

 

Μεταφέρονται μερικές, όχι όλες. καλή εφαρμογή για να μεταφέρεις όσες μπορούν να μεφαρθούν είναι το app2SD

Link to comment
Share on other sites

Τροφή για σκέψη: Είναι τυχαίο που το άρθρο ξεκινά συγκρίνοντας εμμέσως και τηρουμένων των αναλογιών την HTC (ακόμα το ψάχνει) με την SE (που είναι ήδη έτοιμη να πάει σε 4.0) τη στιγμή που έχει ανακοινωθεί ότι το portfolio της SE το 2012 θα περιλαμβάνει μόνο smartphones; :X:ninja: :whistle:

 

για εξηγα φιλτατε γιατι δεν φημιζομαι για τη δυνατοτητα μου να σκεφτομαι...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απορια : λοιπον ειχε φτασει η μπαταρια στο 10% και το εβαλα για φορτιση, επρεπε να φυγω και το εβγαλα στο 23%...και αρχισε να τρεμοπαιζει ενα μπλε λαμπακι στο πανω μερος του κινητου διπλα απο το power..εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!και τωρα μια τελευταια -ελπιζω- ερωτηση οσων αφορα τα sms..πως μπορω να κανω οταν εχω το κινητο ορθιο να μου βγαζει ολο το πληκτρολογιο και οχι τα νουμερα για να γραφω σαν sms σε 3310?

Αν κατάλαβα καλά θέλεις να είναι όρθιο το κινητό και να σου βγάζει το πληκτρολόγιο όπως το βγάζει όταν είναι στα πλάγια. Αυτό δεν γίνεται. Όταν το έχεις όρθιο, σου βγάζει να γράψεις sms με την παλιά μέθοδο όπως λες 3310 :p Τρία γράμματα στο κάθε "κουτάκι".

Αν θέλεις μπορείς να γράφεις με T9 που είναι πολύ πιο εύκολο σε σχέση με το στυλ 3310 :)

 

απορια : λοιπον ειχε φτασει η μπαταρια στο 10% και το εβαλα για φορτιση, επρεπε να φυγω και το εβγαλα στο 23%...και αρχισε να τρεμοπαιζει ενα μπλε λαμπακι στο πανω μερος του κινητου διπλα απο το power..εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι?

Αν θυμάμαι καλά, μπλε λαμπάκι αναβοσβήνει όταν έχεις αναπάντητη κλήση. Λέω αν θυμάμαι καλά, διότι δεν χρησιμοποιώ τον μαμά launcher που νομίζω είχε αυτό σαν ειδοποίηση αναπάντητης. Μήπως είχες κάποια και δεν την είχες δει?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι οντως ειχα μηνυμα αλλα δεν ειχα ξαναδει ποτε αυτο το λαμπακι και ανησυχησα!:worry::O

 

για τα sms ρωτησα γιατι στο x8 που εχει η κοπελα μου βγαζει γραμματα ακομα και στο ορθιο και αναρωτιομουν μηπως ειναι καποια ρηθμυση που δεν εχω βρει...οπως και να εχει σε ευχαριστω και για τις 2 απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι οντως ειχα μηνυμα αλλα δεν ειχα ξαναδει ποτε αυτο το λαμπακι και ανησυχησα!:worry::O

 

για τα sms ρωτησα γιατι στο x8 που εχει η κοπελα μου βγαζει γραμματα ακομα και στο ορθιο και αναρωτιομουν μηπως ειναι καποια ρηθμυση που δεν εχω βρει...οπως και να εχει σε ευχαριστω και για τις 2 απαντησεις

Έχει μια συνάδελφος στην εταιρεία που εργάζομαι το X8 και θα το δω αύριο μόνο και μόνο από περιέργεια αυτό που λες.

Μην ευχαριστείς. Είμαστε εδώ για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον όσο μπορούμε. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι οντως ειχα μηνυμα αλλα δεν ειχα ξαναδει ποτε αυτο το λαμπακι και ανησυχησα!:worry::O

 

για τα sms ρωτησα γιατι στο x8 που εχει η κοπελα μου βγαζει γραμματα ακομα και στο ορθιο και αναρωτιομουν μηπως ειναι καποια ρηθμυση που δεν εχω βρει...οπως και να εχει σε ευχαριστω και για τις 2 απαντησεις

 

Εννοεις να σου βγαζει qwerty οταν ειναι ορθιο;;

Κατεβασε ενα qwerty πληκτρολογιο απο το μαρκετ!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα και το handsent sms Οπως μου ειπε ο Χρήστος , μπορω να βαλω και εδω qwerty πληκτρολογιο απο καποια εφαρμογη??
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα και το handsent sms Οπως μου ειπε ο Χρήστος , μπορω να βαλω και εδω qwerty πληκτρολογιο απο καποια εφαρμογη??

 

Ναι!κατεβασε ενα οποιοδηποτε qwerty που να σε καλυπτει.εγω ειχα παλιοτερα το go keyboard.το οποιο εχει πολλα καλουδια.

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για εξηγα φιλτατε γιατι δεν φημιζομαι για τη δυνατοτητα μου να σκεφτομαι...:rolleyes:

Φαίνεται ότι η SE προσπαθεί να χτίσει ένα προφιλ εταιρείας που θα ασχοληθεί αποκλειστικά με smartphone. Το άλλο που βλέπει κανείς (αν και είναι λίγο βιαστικό το συμπέρασμα) είναι ότι πλέον βγαίνει από την εσωστρέφεια και χρησιμοποιεί τα media για να προβληθεί (θυμίζω την ανακοίνωση περι εξαγοράς της SE από την Sony). Θέλει να αποτινάξει από πάνω της το προφιλ της αποτυχημένης εταιρείας και να αρχίσει να κάνει ντόρο γύρω από το όνομά της.

 

Ελπίζω (αν ισχύουν τα παραπάνω) να έχουν ένα σοβαρό πλάνο γιατί διαφορετικά θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος μαζί τους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι η SE προσπαθεί να χτίσει ένα προφιλ εταιρείας που θα ασχοληθεί αποκλειστικά με smartphone. Το άλλο που βλέπει κανείς (αν και είναι λίγο βιαστικό το συμπέρασμα) είναι ότι πλέον βγαίνει από την εσωστρέφεια και χρησιμοποιεί τα media για να προβληθεί (θυμίζω την ανακοίνωση περι εξαγοράς της SE από την Sony). Θέλει να αποτινάξει από πάνω της το προφιλ της αποτυχημένης εταιρείας και να αρχίσει να κάνει ντόρο γύρω από το όνομά της.

 

Ελπίζω (αν ισχύουν τα παραπάνω) να έχουν ένα σοβαρό πλάνο γιατί διαφορετικά θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος μαζί τους.

 

πιστευω οτι οντως πρεπει να το δει το ολο θεμα πιο σοβαρα γιατι δεν την παιρνει και πολυ ειδικα αν δειτε και τα τεραστια(!) κερδη που ειχε το τελευταιο διαστημα

http://www.sonyericsson.com/cws/corporate/press/pressreleases/pressreleasedetails/q3financialpressrelease2011-20111014

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα στις συσκευες της,δεν βλεπω το που ειναι χειροτερες απο αλλες συσκευες αλλων εταιριων..ειδικα απο ομορφια εγω τις θεωρω απο τις κορυφαιες στο χωρο..

το ονομα της το χει χαλασει μονη της..

Δωσε 2 χρονια αναβαθμισεις στις συσκευες σου και θα δεις πως θα γινουν ολα μελι γαλα

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα στις συσκευες της,δεν βλεπω το που ειναι χειροτερες απο αλλες συσκευες αλλων εταιριων..ειδικα απο ομορφια εγω τις θεωρω απο τις κορυφαιες στο χωρο..

το ονομα της το χει χαλασει μονη της..

Δωσε 2 χρονια αναβαθμισεις στις συσκευες σου και θα δεις πως θα γινουν ολα μελι γαλα

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

η σονυερικσσον ηταν ανεκαθεν μια εταιρια που εβγαζε φοβερα προιοντα και καποιες φορες πρωτοποριακα για την εποχη τους.την σημερον εποχη ομως εχει μεινει λιγο πισω (λιγο ,λεμε τωρα) σε υποστηριξη και σε πρωτοπορια.βεβαια αυτο δειχνει να αλλαζει και με την πληθωρα νεων προιοντων που υπαρχουν και θα ερθουν υπολογιζω ανακαμψη της.

και ασφαλως το ονομα της το χαλασε μονη ,μην τα ξαναλεμε αυτα.στο χερι της ειναι να αλλαξει την κατασταση.αρκει να υπολογιζει πια και να σεβεται τους πελατες τησ.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ!και τωρα μια τελευταια -ελπιζω- ερωτηση οσων αφορα τα sms..πως μπορω να κανω οταν εχω το κινητο ορθιο να μου βγαζει ολο το πληκτρολογιο και οχι τα νουμερα για να γραφω σαν sms σε 3310?

 

Δοκίμασε Ρυθμίσεις > Γλώσσα και πληκτρ. > Διεθνές πληκτρολόγιο (Ρυθμίσεις Διεθνές πληκτρολόγιο) > Κατακόρυφο πληκτρολ. > Πλήρες πληκτρολόγιο

 

Δεν έχω δοκιμάσει το handsent, αλλά υποθέτω ότι διατηρεί το κατακόρυφο qwerty σε όλες τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...