Jump to content

Xperia X10 mini : [ROM] MiniCM7-2.0.4 Gingerbread 2.3.5/CM 7.1 (1-8-11)


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dimtz συγνώμη μόλις το είδα,

 

Πας ρυθμίσεις - CyanogenMod settings - Performance - CPU settings - Overclock και μετά ρυθμίζεις το clockspeed που σε εξυπηρετεί.

 

Ok φιλε μου σ ευχαριστω...... :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα...εχω περασει και εγω αυτην την ρομ στο μινι μου και ειμαι υπρευχαριστημενος και συγχαρητηρια στα παιδια που την φτιαχνουν...θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με την καρτα μνημης μου...εχω μια καρτα 4gb class 6 και την εχω χωρισει εδω και καιρο σε 2 partition ενα ext3 και ενα fat32...1gb και 3gb αντιστοιχα...τα μονα αρχεια που εχω στην καρτα ειναι κατι φωτο και κατι βιντεο που πιανουν το πολυ 600MB αλλα οταν περασα την ρομ μου δειχνει οτι εχει χωρο στον FAT32 1.4GB μονο...

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν κανω φορματ στην καρτα και την κανω ολη fat32 ετσι ωστε να χρησιμοποιω μονο το native app2sd που εχει η ρομ χωρις να υπαρχει ext3 partition θα δουλεψει?

 

Και το δευτερο που θελω να ρωτησω ειναι οτι μπορω να το κανω ετσι με την ρομ περασμενη και μετα να δουλεψει κανονικα 'η θα γινει κανενα brick?

 

EDIT: Και κατι ακομα...αν αφησω το ext3 partition και κανω μονο φορματ στο fat32 αν μετα βαλω την ρυθμιση να πηγαινουν οι εφαρμογες στην internal memory θα πηγαινουν απευθειας στο ext3?

Edited by trellosgauros
Link to comment
Share on other sites

Περασα και το gapps αλλα δεν εχω το μαρκετ.. Εκανα λαθος?

 

Το market εμφανίζεται όταν κάνεις sign in στο Ρυθμίσεις/Λογαριασμοί και Συγχρονισμός/Προσθήκη Λογαριασμού/Google :)

Link to comment
Share on other sites

Το market εμφανίζεται όταν κάνεις sign in στο Ρυθμίσεις/Λογαριασμοί και Συγχρονισμός/Προσθήκη Λογαριασμού/Google :)

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

 

Μπορω να περασω κανονικα το πρασινο θεμα απο την εφαρμογη Theme chooser ? Δεν θα εχω ανενα προβλημα ετσι?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να περασω κανονικα το πρασινο θεμα απο την εφαρμογη Theme chooser ? Δεν θα εχω ανενα προβλημα ετσι?

 

Πέρασέ το, και εγώ αυτό έχω, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασέ το, και εγώ αυτό έχω, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Ωραια..Ομως οταν παω να κανω λογαριασμο δεν μου εμφανιζει το google, παρα μονο το facebook και το εταιρικο :(

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ωραια..Ομως οταν παω να κανω λογαριασμο δεν μου εμφανιζει το google, παρα μονο το facebook και το εταιρικο :(

 

Και από ότι βλέπω έκανες install custom.zip το gapps;;; Περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια..Ομως οταν παω να κανω λογαριασμο δεν μου εμφανιζει το google, παρα μονο το facebook και το εταιρικο :(

 

Έχεις κάνει restore οποιοδήποτε backup από την προηγούμενη rom?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει restore οποιοδήποτε backup από την προηγούμενη rom?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Βασικα δες.. Εκανα flash την ρομ... Μπαινω κανονικα..Μετα ξανα reboot και φλασαρω τα gapps..Τοτε δημιουργηθηκε το προβλημα...Ξανα παταω ενα reboot και τα περναω και τα 2 μαζι και ειναι μια χαρα τωρα..Πολυ μ αρεσε o launcher pro..Δεν ξερω αν εχει διαφορα με του μαρκετ παντως βρηκα πολλες ρυθμισεις ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ενα απο τα πολλα θετικα αυτης της καταπληκτικης δουλειας ειναι οτι το gps (Ndrive..κλπ κλπ) κλειδωνει δορυφορους πολυ γρηγορα :respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...εχω περασει και εγω αυτην την ρομ στο μινι μου και ειμαι υπρευχαριστημενος και συγχαρητηρια στα παιδια που την φτιαχνουν...θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με την καρτα μνημης μου...εχω μια καρτα 4gb class 6 και την εχω χωρισει εδω και καιρο σε 2 partition ενα ext3 και ενα fat32...1gb και 3gb αντιστοιχα...τα μονα αρχεια που εχω στην καρτα ειναι κατι φωτο και κατι βιντεο που πιανουν το πολυ 600MB αλλα οταν περασα την ρομ μου δειχνει οτι εχει χωρο στον FAT32 1.4GB μονο...

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν κανω φορματ στην καρτα και την κανω ολη fat32 ετσι ωστε να χρησιμοποιω μονο το native app2sd που εχει η ρομ χωρις να υπαρχει ext3 partition θα δουλεψει?

 

Και το δευτερο που θελω να ρωτησω ειναι οτι μπορω να το κανω ετσι με την ρομ περασμενη και μετα να δουλεψει κανονικα 'η θα γινει κανενα brick?

 

EDIT: Και κατι ακομα...αν αφησω το ext3 partition και κανω μονο φορματ στο fat32 αν μετα βαλω την ρυθμιση να πηγαινουν οι εφαρμογες στην internal memory θα πηγαινουν απευθειας στο ext3?

 

Παιδια,μπορει να μου απαντησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μπορει να μου απαντησει καποιος?

Καλησπέρα,

Η Rom εντοπίζει τυχών υπάρχων ext* partition στην sdcard κάρτα και το χρησιμοποιεί για app/dalvik2sd. Αν δεν υπάρχει ext* partition δουλεύει όπως κανονικά το android, δλδ βλέπει το fat* partition.

Ερώτηση: Όταν κάνεις mount usb storage, στο pc σου βλέπεις κανονικά τα δύο partitions, τα μεγέθη είναι ίδια? Υπ' όψιν ότι για να δουλεύψει το ext partition στο android πρέπει να είναι δεύτερο στην sdcard, δλδ πρώτα το Fat και μετά το ext.

Σε αυτά που ρωτάς:

- Ναι μπορείς να την κάνεις format σε fat32, αφού κρατήσεις backup των δεδομένων της κάρτας (data + apps)

- Όχι δεν θα σου κάνει τπτ brick η διαδικασία αυτή

- Για την τρίτη ερώτησή σου ισχύει αυτό που ανέφερα παραπάνω (app/dalvik2sd) και επομένως οι εφαρμογές που εγκαθιστάς θα πηγαίνουν στο ext* partition αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Όταν κάνεις mount usb storage, στο pc σου βλέπεις κανονικά τα δύο partitions, τα μεγέθη είναι ίδια? Υπ' όψιν ότι για να δουλεύψει το ext partition στο android πρέπει να είναι δεύτερο στην sdcard, δλδ πρώτα το Fat και μετά το ext.

Οταν συνδεω το κινητο στο pc βλεπω μονο το partition με τα αρχεια...οχι και το ext partition...οταν ανοιγω το mini tool partition wizard τα βλεπω και τα δυο και οντως το ext ειναι δευτερο...

Τι εννοεις αν τα μεγεθη ειναι ιδια?

Οποτε σαν πιο απλη λυση λεω να κανω φορματ μονο στο fat και να ρυθμισω το κινητο να αποθηκευει τις εφαρμογες στην internal...ετσι δεν ειναι αν εχω καταλαβει καλα?

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω το κινητο στο pc βλεπω μονο το partition με τα αρχεια...οχι και το ext partition...οταν ανοιγω το mini tool partition wizard τα βλεπω και τα δυο και οντως το ext ειναι δευτερο...

Τι εννοεις αν τα μεγεθη ειναι ιδια?

Οποτε σαν πιο απλη λυση λεω να κανω φορματ μονο στο fat και να ρυθμισω το κινητο να αποθηκευει τις εφαρμογες στην internal...ετσι δεν ειναι αν εχω καταλαβει καλα?

Εννοώ αν τα μεγέθη που βλέπεις από τα windows συμβαδίζουν με αυτά που βλέπει και το android.

Ναι μπορείς να κάνεις αυτό που λες :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν τα μεγέθη που βλέπεις από τα windows συμβαδίζουν με αυτά που βλέπει και το android.

Ναι μπορείς να κάνεις αυτό που λες :)

 

Ναι συμβαδιζουν κανονικα...

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου και συγχαρητηρια για την ρομ...

Respect

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω 2 ερώτησης η πρώτη είναι άμα έχω είδη αυτό το λογισμικό και μόλις βγει το καινούριο πως θα κάνω update για να μην χάσω τις ρυθμισεις κτλ

και η δεύτερη είναι τι είναι το Up 64mb heap vm και αν το κάνω και μέχρι ποσο να το κάνω είναι καλο και αν μου τρώει πολύ μπαταρία κτλ ευχαριστώ.............?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω 2 ερώτησης η πρώτη είναι άμα έχω είδη αυτό το λογισμικό και μόλις βγει το καινούριο πως θα κάνω update για να μην χάσω τις ρυθμισεις κτλ

και η δεύτερη είναι τι είναι το Up 64mb heap vm και αν το κάνω και μέχρι ποσο να το κάνω είναι καλο και αν μου τρώει πολύ μπαταρία κτλ ευχαριστώ.............?

 

Καλημέρα Georgezoulis,

 

Μπορεί να μην χρειαστεί full-wipe στην επόμενη εκδοχή της MiniCM7 και να παραμείνουν ανέπαφες οι ρυθμίσεις σου, ειδάλλως πρέπει να τις ξανακάνεις από την αρχή. Αν θες απλά να κάνεις backup εφαρμογών, χρησιμοποιείς το Titanium Backup. Για επαφές, ημερολόγια κλπ, αρκεί απλά να το έχεις συγχρονισμένο με το google account σου.

Το VM heapsize, αντιπροσωπεύει το μέγεθος εικονικής μνήμης. Χοντρικά, οι μικρές εφαρμογές, τρέχουν πιο γρήγορα με μικρό heapsize, οι μεγαλύτερες με μεγαλύτερο heapsize. All around και αποδεδειμένη λύση που δουλεύει, είναι τα 32Mb.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ κατάλαβα :) k κάτι άλλο τώρα που δεν έχω το track id πως θα μου βρίσκει τα τραγούδια που θέλω ξέρεις κάτι καλλίτερο η αυτό πως k που θα το βρω ?
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ κατάλαβα :) k κάτι άλλο τώρα που δεν έχω το track id πως θα μου βρίσκει τα τραγούδια που θέλω ξέρεις κάτι καλλίτερο η αυτό πως k που θα το βρω ?

 

Μπορείς να βάλεις το Soundhound.

Link to comment
Share on other sites

Παδια εχω ενα προβλημα... Η μπαταρια επεσε πολυ γρηγορα χθες..το μεσημερι ηταν στο 71% και χωρις να το πειραξω, το βλεπω το βραδακι να ειναι στο 17%....
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παδια εχω ενα προβλημα... Η μπαταρια επεσε πολυ γρηγορα χθες..το μεσημερι ηταν στο 71% και χωρις να το πειραξω, το βλεπω το βραδακι να ειναι στο 17%....

 

dimitrissa, πολλοί μπορεί να είναι οι λόγοι που "ήπιε" τόση μπαταρία. Είχες συνεχώς σύνδεση data ανοιχτή?

Μήπως πέρασες τελευταία κάποιο widget/εφαρμογή που συγχρονίζει συνεχώς? Μήπως είσαι σε περιοχή με αδύναμη λήψη? Μήπως έχεις ανοιχτό το wifi, χωρίς να είσαι σε wifi spot και κάνει συνεχώς scan για ασύρματα δίκτυα?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...