Jump to content

[ROM] Simply Honey v3.X


red_herring
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο speedmod που έχει ο simone δεν σας αρέσει? Προτείνεται κάποιον άλλο ?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 199
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο speedmod που έχει ο simone δεν σας αρέσει? Προτείνεται κάποιον άλλο ?

 

Ο simone φοράει gto και όχι speedmod που βάζει στη ρομ του!!

Είναι baned o damian μαλλον γι' αυτό!

 

Ηρακλή, έκανα και ενα calibration την μπαταρία χθες που το φορτισα και ήδη έστρωσε λίγο. 2% έχασα εγώ όσο κοιμόμουν! Όσο για τον tw4, μόλις τον βγάλεις θα δεις ακόμα πιο πολύ speed στο κινητό! Σε μένα έκανε μπαμ η διάφορα tw3-tw4! (πάντα με gto και ext4 ομως)

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο simone φοράει gto και όχι speedmod που βάζει στη ρομ του!!

Είναι baned o damian μαλλον γι' αυτό!

 

Ηρακλή, έκανα και ενα calibration την μπαταρία χθες που το φορτισα και ήδη έστρωσε λίγο. 2% έχασα εγώ όσο κοιμόμουν! Όσο για τον tw4, μόλις τον βγάλεις θα δεις ακόμα πιο πολύ speed στο κινητό! Σε μένα έκανε μπαμ η διάφορα tw3-tw4! (πάντα με gto και ext4 ομως)

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

 

Εμενα ο t.w 3 δεν ηταν κι οτι πιο γρηγορο μπορω να πω, ενω ο t.w 4 ειναι παρα πολυ fast !!! και το κυριοτερο, πολυ smooth,,ρολλαρει ομορφα και γρηγορα :) Οσο γαι την μπαταρια, απο το πρωι εχει χασει 7% οποτε παει προς το καλυτερο !!!

Για δωσε κανενα link για τον gto ;)

Να τον δοκιμασουμε κι αυτον...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι ψαρια θα πιασει. Εαν εχουμε οποιαδηποτε αλλαγη στη μεθοδολογια εγκαταστασης θα ανανεωσω και τον οδηγο στην πρωτη σελιδα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο t.w 3 δεν ηταν κι οτι πιο γρηγορο μπορω να πω, ενω ο t.w 4 ειναι παρα πολυ fast !!! και το κυριοτερο, πολυ smooth,,ρολλαρει ομορφα και γρηγορα :) Οσο γαι την μπαταρια, απο το πρωι εχει χασει 7% οποτε παει προς το καλυτερο !!!

Για δωσε κανενα link για τον gto ;)

Να τον δοκιμασουμε κι αυτον...

 

http://damiangto.emc2production.org/index.php

Διάβασε καλά τις οδηγίες και τα script!

 

Όσο για τον οδηγο, άλλαξε η διαδικασία..!

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον οδηγο, άλλαξε η διαδικασία..!

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

 

Ναι εχει καποιες αλλαγες. Μολις προλαβω θα γραψω τις οδηγιες.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς πιο πακέτο χρησιμοποιείτε? Light, Medium , full?

 

 

Εγώ έβαλα και το φουλ, αλλα «ελαφρωσα» το /sustem διαγράφοντας εφαρμογές που δεν ήθελα!

 

Edit: Ηρακλή έχεις δικιο πάντως..! ήμαστε τελείως διαφορετικές περιπτώσεις!!:lol:

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς πιο πακέτο χρησιμοποιείτε? Light, Medium , full?

 

 

Εγώ έχω βάλει και τα 3 πακέτα αλλά ξήλωσα αρκετές που δεν χρησιμοποιώ ποτέ, μέσω root explorer και κάποιες άλλες τις έχω παγώσει με το titanium

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει προλάβει να πειραματιστεί με τους κερνελς στην 3.8 ας μας πει την γνώμη του..:) ποιόν κερνελ προτείνει?? Edited by spysot

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

είχα την simply 2 μέρες και την ξήλωσα πάραυτα!

 

Ο λόγος; ο simone έχει πειράξει κάτι στο mms.apk και αποτέλεσμα αυτού στέλνει αλλού για αλλού τα sms!!!

Αν στα μηνύματα έχω π.χ. 3 η 4 συνομιλίες και στείλω σε κάποια απο αυτές ένα μήνυμα, αυτό πάει σε κάποια απο τις άλλες!!!

παρολίγο να μου δημιουργήσει πολύ σοβαρό πρόβλημα.

Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Mε την stock δεν είχα τέτοια θέματα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

είχα την simply 2 μέρες και την ξήλωσα πάραυτα!

 

Ο λόγος; ο simone έχει πειράξει κάτι στο mms.apk και αποτέλεσμα αυτού στέλνει αλλού για αλλού τα sms!!!

Αν στα μηνύματα έχω π.χ. 3 η 4 συνομιλίες και στείλω σε κάποια απο αυτές ένα μήνυμα, αυτό πάει σε κάποια απο τις άλλες!!!

παρολίγο να μου δημιουργήσει πολύ σοβαρό πρόβλημα.

Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Mε την stock δεν είχα τέτοια θέματα

 

εγω οχι.. ουτε και με froyo 2.2 που ελεγαν πως υπηρχε προβλημα με τα sms.. δεν ειχα ποτε προβλημα!

τωρα, τι συσχετιση μπορει να εχει το MMS.apk με τα sms δεν ξερω! παντως αν ηταν αυτο, μπορουσες να το αντικαταστησεις με ενα MMS.apk απο την stock JvP! :)

Link to comment
Share on other sites

είχα την simply 2 μέρες και την ξήλωσα πάραυτα!

 

Ο λόγος; ο simone έχει πειράξει κάτι στο mms.apk και αποτέλεσμα αυτού στέλνει αλλού για αλλού τα sms!!!

Αν στα μηνύματα έχω π.χ. 3 η 4 συνομιλίες και στείλω σε κάποια απο αυτές ένα μήνυμα, αυτό πάει σε κάποια απο τις άλλες!!!

παρολίγο να μου δημιουργήσει πολύ σοβαρό πρόβλημα.

Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Mε την stock δεν είχα τέτοια θέματα

Πολυ κουλο το προβλημα σου και δεν νομιζω να φταιει η ρομ...καπου αλλου γινεται η επιπλοκη :rolleyes:

Εκανες clean install...;Δοκιμασες να την ξαναφλασαρεις...; Μεχρι στιγμης δεν μου εχει συμβει κατι αναλογο, οχι μονο με την simply, αλλα και με καμια αλλη rom γενικοτερα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

είχα την simply 2 μέρες και την ξήλωσα πάραυτα!

 

Ο λόγος; ο simone έχει πειράξει κάτι στο mms.apk και αποτέλεσμα αυτού στέλνει αλλού για αλλού τα sms!!!

Αν στα μηνύματα έχω π.χ. 3 η 4 συνομιλίες και στείλω σε κάποια απο αυτές ένα μήνυμα, αυτό πάει σε κάποια απο τις άλλες!!!

παρολίγο να μου δημιουργήσει πολύ σοβαρό πρόβλημα.

Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Mε την stock δεν είχα τέτοια θέματα

Δοκιμασες με καποια αλλη εκτος της στοκ εφαρμογης? Στο ρωταω για να ξερουμε αν οντως φταιει η ρομ για το προβλημα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με καποια αλλη εκτος της στοκ εφαρμογης? Στο ρωταω για να ξερουμε αν οντως φταιει η ρομ για το προβλημα.

Παναγιωτη, θεωρω οτι η ρομ ειναι απο τις καλυτερες που εχω βαλει και απο τις πιο σταθερες και δεν νομιζω να επηρεαζει τα mms...Βεβαια, την επομενη εβδομαδα ο Simeone θα βγαλει την τελικη 3.9 που θα διορθωνει καποια bugs, και ισως και εκεινο των mms...Ειδομεν :happy:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη, θεωρω οτι η ρομ ειναι απο τις καλυτερες που εχω βαλει και απο τις πιο σταθερες και δεν νομιζω να επηρεαζει τα mms...Βεβαια, την επομενη εβδομαδα ο Simeone θα βγαλει την τελικη 3.9 που θα διορθωνει καποια bugs, και ισως και εκεινο των mms...Ειδομεν :happy:

 

Καλο αυτο Ηρακλη, απλα επειδη ειναι σοβαρος dev φοβαμαι μην πεσει κι αυτος στη λουπα των νεων εκδοσεων καθε 2 μερες και γινει τελικα η ρομ τουρλουμπουκι (αν εχει οντως θεμα με τα sms δεν μιλαμε για απλο bug αλλα για τραγικο προβλημα). Anyway, περιμενω τις εντυπωσεις σας για αυτην και για την νεα 3.9 γιατι η simply ειναι η μονη για την οποια μπορει να ξαναγυρισω σε custom. Αν ειναι δεν πειραζω προς το παρον τον οδηγο μπας κι εχουμε αλλες αλλαγες στην 3.9

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία όλα καλά τόσες μέρες με την 3.8.. Σταθερη, γρηγορη, η μπαταρια εστρωσε, αλλα.. Εχω πρόβλημα με τους browsers.. Όταν έχει flash η σελίδα κολλάνε ( οπερα και στοκ εχω).. Πεντακαθαρη εγκατάσταση, δεν το συζητώ καν + ότι την ξαναεκανα ινσταλ και απο cwm αλλα τίποτα.. Ελπίζω να είναι θέμα κερνελ (gto alpha 3) και όχι της ρομ.. Θα δοκιμάσω semarphone μάλλον μόλις πάω σπίτι που με καλυπτει.. (voodoo sound!!δε μπορώ χωρίς!)

 

 

 

Edit: θέμα κερνελ! Κούμπωσα semarphone και ένιωσα ξανά πως έχω galaxy s!!

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες με καποια αλλη εκτος της στοκ εφαρμογης? Στο ρωταω για να ξερουμε αν οντως φταιει η ρομ για το προβλημα.

 

 

Χρησιμοποιώ το go sms αλλά αυτό όπως και κάθε άλλη 3rd party εφαρμογή επηρεάζεται από την μανίσια.

 

το ίδιο πρόβλημα είχε δημιουργηθεί και με την criskelo που είχα βάλει, εκεί βέβαια τα πράγματα ήταν ακόμα πιό τραγικά

(gps κ.λ.π)

Με όσες stock είχα δουλέψει ποτέ δεν είχα τέτοια θέματα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία όλα καλά τόσες μέρες με την 3.8.. Σταθερη, γρηγορη, η μπαταρια εστρωσε, αλλα.. Εχω πρόβλημα με τους browsers.. Όταν έχει flash η σελίδα κολλάνε ( οπερα και στοκ εχω).. Πεντακαθαρη εγκατάσταση, δεν το συζητώ καν + ότι την ξαναεκανα ινσταλ και απο cwm αλλα τίποτα.. Ελπίζω να είναι θέμα κερνελ (gto alpha 3) και όχι της ρομ.. Θα δοκιμάσω semarphone μάλλον μόλις πάω σπίτι που με καλυπτει.. (voodoo sound!!δε μπορώ χωρίς!)

 

 

 

Edit: θέμα κερνελ! Κούμπωσα semarphone και ένιωσα ξανά πως έχω galaxy s!!

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

 

 

κάνα link έχουμε; να τον δοκιμάσω και αυτόν

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

κάνα link έχουμε; να τον δοκιμάσω και αυτόν

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908 :)

 

@nikos523

Ρε συ Νικολα, δεν σου κανει κολληματακια ο semaphone στις εναλλαγες των οθονων οταν ανοιγες καποια εφαρμογη...;:confused:

Κατι αντιστοιχο δηλαδη με οτι συνεβαινε με το program monitor...εγω αυτον ειχα, αλλα εβαλα πλεον speedmod T8 κι εχουν περιοριστει λιγο αλλα και παλι μου παρουσιαζει μικρα ανεπεστητα κυριως σπασιματακια...:wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112908 :)

 

@nikos523

Ρε συ Νικολα, δεν σου κανει κολληματακια ο semaphone στις εναλλαγες των οθονων οταν ανοιγες καποια εφαρμογη...;:confused:

Κατι αντιστοιχο δηλαδη με οτι συνεβαινε με το program monitor...εγω αυτον ειχα, αλλα εβαλα πλεον speedmod T8 κι εχουν περιοριστει λιγο αλλα και παλι μου παρουσιαζει μικρα ανεπεστητα κυριως σπασιματακια...:wacko:

 

Φιλε μου ρολαρει βελουδινα! δεν εχω κανενα κολλημα,ευτραπελο,περιεργο, τιποτα απολυτως!! και πραγματικα ειμαι πολυ "ψειρας" με το κινητο και θελω να δουλευουν ΟΛΑ ρολόι!! :)

 

edit: μηπως εχεις Tw4? δεν ειχα βεβαια spikes ουτε με tw4 με simply, αλλα λεω μπας και ειναι αυτο..

περνα την 3.8 ξανα απο cwm (δεν θα κανει wipe. βεβαιωσου οτι εχει χορο στο /system),περνα και οποιο πακετο θελεις μετα παλι (mid περασα εγω μονο και μονο για το extended power menu) και μετα κανε ενα wipe cache,dalvik cache..

εγω την πρωτη φορα παντως την περασα απο odin την 3.8..

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ρολαρει βελουδινα! δεν εχω κανενα κολλημα,ευτραπελο,περιεργο, τιποτα απολυτως!! και πραγματικα ειμαι πολυ "ψειρας" με το κινητο και θελω να δουλευουν ΟΛΑ ρολόι!! :)

 

edit: μηπως εχεις Tw4? δεν ειχα βεβαια spikes ουτε με tw4 με simply, αλλα λεω μπας και ειναι αυτο..

περνα την 3.8 ξανα απο cwm (δεν θα κανει wipe. βεβαιωσου οτι εχει χορο στο /system),περνα και οποιο πακετο θελεις μετα παλι (mid περασα εγω μονο και μονο για το extended power menu) και μετα κανε ενα wipe cache,dalvik cache..

εγω την πρωτη φορα παντως την περασα απο odin την 3.8..

 

Ναι φιλε μου, tw4 εχω...με το t.w.3 ηταν πολυ χειροτερα αφου καθυστερουσε πολυ στην εναλλαγη των οθονων, ηταν πιο αργος κι απο τον stock της jvp...!!! Δεν μπορω να καταλαβω εαν φταιει ο kernel...η rom παντως σιγουρα δεν φταιει γιατι οταν την φλασαρα εκανα ολα τα wipes,μετα φλασαρα την jvp απο την αρχη, μετα παλι wipes,μετα αβαλα την s.h 3.8 μεσω odin και μετα παλι wipes...Δεν υπαρχει πιθανοτητα να μην εκατσε καλα με τοση διαδικασια :D

Το ψαχνω αυτο το θεμα γιατι ειναι λιγο ενοχλητικο, βεβαια οχι στο βαθμο που προκαλουσε το program monitor στην jvo αλλα ορισμενες φορες ειναι ορατο...κατα τα αλλα, ειναι σφαιρατο και πολυ smooth εστω και με καποιες εξαιρεσεις :lol::lol:

Επισης, το extended menu μπορεις να το εχεις και με το light package.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου, tw4 εχω...με το t.w.3 ηταν πολυ χειροτερα αφου καθυστερουσε πολυ στην εναλλαγη των οθονων, ηταν πιο αργος κι απο τον stock της jvp...!!! Δεν μπορω να καταλαβω εαν φταιει ο kernel...η rom παντως σιγουρα δεν φταιει γιατι οταν την φλασαρα εκανα ολα τα wipes,μετα φλασαρα την jvp απο την αρχη, μετα παλι wipes,μετα αβαλα την s.h 3.8 μεσω odin και μετα παλι wipes...Δεν υπαρχει πιθανοτητα να μην εκατσε καλα με τοση διαδικασια :D

Το ψαχνω αυτο το θεμα γιατι ειναι λιγο ενοχλητικο, βεβαια οχι στο βαθμο που προκαλουσε το program monitor στην jvo αλλα ορισμενες φορες ειναι ορατο...κατα τα αλλα, ειναι σφαιρατο και πολυ smooth εστω και με καποιες εξαιρεσεις :lol::lol:

Επισης, το extended menu μπορεις να το εχεις και με το light package.

 

 

Κάτι πήγε στραβά..!

Πάντως δεν έχει το λαιτ (η ρομ δηλαδή) extended power menu στα σίγουρα! είχε κάνει κιόλας παράπονο ένας γι' αυτό!

Μπορεί να το άλλαξε βέβαια χθες η σήμερα..! :)

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πήγε στραβά..!

Πάντως δεν έχει το λαιτ (η ρομ δηλαδή) extended power menu στα σίγουρα! είχε κάνει κιόλας παράπονο ένας γι' αυτό!

Μπορεί να το άλλαξε βέβαια χθες η σήμερα..! :)

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

 

Κι ομως, εχει μια εφαρμοφη theme settings λεγεται απο οπου μπορεις να διαλεξεις την οθονη κλειδωματος ΚΑΙ σου δινει μαλιστα επιλογες να διαλεξεις εσυ ΤΙ θελεις να εχει. Μπορεις να επιλεξεις αναμεσα σε:

silent mode,vibration mode,wifi,data network mode, bluetooth, auto rotate screen, backround data, airplane mode, ayto sync, auto brightness, use gps satellites, mobile ap, reboot, recovery, download, power off.

Ok...? ;):D

Anyway, θα δω τι θα κανω αν και δεν ειναι τοσο ενοχλητικο οσο ηταν στην jvo.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου, tw4 εχω...με το t.w.3 ηταν πολυ χειροτερα αφου καθυστερουσε πολυ στην εναλλαγη των οθονων, ηταν πιο αργος κι απο τον stock της jvp...!!! Δεν μπορω να καταλαβω εαν φταιει ο kernel...η rom παντως σιγουρα δεν φταιει γιατι οταν την φλασαρα εκανα ολα τα wipes,μετα φλασαρα την jvp απο την αρχη, μετα παλι wipes,μετα αβαλα την s.h 3.8 μεσω odin και μετα παλι wipes...Δεν υπαρχει πιθανοτητα να μην εκατσε καλα με τοση διαδικασια :D

Το ψαχνω αυτο το θεμα γιατι ειναι λιγο ενοχλητικο, βεβαια οχι στο βαθμο που προκαλουσε το program monitor στην jvo αλλα ορισμενες φορες ειναι ορατο...κατα τα αλλα, ειναι σφαιρατο και πολυ smooth εστω και με καποιες εξαιρεσεις :lol::lol:

Επισης, το extended menu μπορεις να το εχεις και με το light package.

 

 

Πως μπαίνει μέσω odin η SH 3.8;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...