Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε σιγα σιγα μπας και δουμε κανα προγραμμα πλοηγησης της προκοπης;)

Καλο δεν θα ηταν να τα ειχαμε σε ενα αλλο θεμα τα προγραμματα πλοηγησης π.χ Navigon Europe και Νavigation Greece ωστε καποιος που τα εχει ηδη εγκαταστησει να μας πει λεπτομερειες;:)

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε σιγα σιγα μπας και δουμε κανα προγραμμα πλοηγησης της προκοπης;)

Καλο δεν θα ηταν να τα ειχαμε σε ενα αλλο θεμα τα προγραμματα πλοηγησης π.χ Navigon Europe και Νavigation Greece ωστε καποιος που τα εχει ηδη εγκαταστησει να μας πει λεπτομερειες;:)

 

Εχω υπόψιν μου να κάνω ένα μίνι review γι τα προγράμματά πλοήγησης σε ενα νεο θέμα...ελπίζω σύντομα...οποίος θέλει να βοηθήσει ας στείλει ΡΜ

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η νέα DFT rom v2 για htc συσκευές:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1340175

 

Έχει λέει built-in touchxplorer (αυτό μάλλον σημαίνει οτι δουλεύει;), όπως πριν δυνατότητα για εγκατάσταση xaps μέσα απο τον ie, και open internet sharing.

Δυστυχώς πάλι δεν αναβαθμίζεται απο zune.

 

Προσωπικά θα περιμένω, και αν όλα όσα λέει δουλεύουν θα την βάλω.

Η touch-it έχει σταματήσει να εξελίσσεται, όπως έγραψε και ο developer της, χώρια που έχει πρόβλημα με τη δημιουργία νέου word document, όχι οτι το χρησιμοποιώ, αλλά..

 

Επίσης όταν λέει "fix market xap aupdate issue" τι εννοεί;

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η νέα DFT rom v2 για htc συσκευές:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1340175

Έχει λέει built-in touchxplorer (αυτό μάλλον σημαίνει οτι δουλεύει;), όπως πριν δυνατότητα για εγκατάσταση xaps μέσα απο τον ie, και open internet sharing.

Δυστυχώς πάλι δεν αναβαθμίζεται απο zune.

Προσωπικά θα περιμένω, και αν όλα όσα λέει δουλεύουν θα την βάλω.

Η touch-it έχει σταματήσει να εξελίσσεται, όπως έγραψε και ο developer της, χώρια που έχει πρόβλημα με τη δημιουργία νέου word document, όχι οτι το χρησιμοποιώ, αλλά..

 

Επίσης όταν λέει "fix market xap aupdate issue" τι εννοεί;

 

Το εβαλα ηδη σαν επιλογη στον οδηγο custom roms ...

Eχει πολλες καινοτομιες αλλα οχι αναβαθμιση απο zune...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι νεο μελος στο φορουμ και απο χθες κατοχος του htc radar το οποιο αντικατεστησε μετα απο 2.5 χρονια το 5800.θα ηθελα λοιπον τα φωτα σασ στισ πρωτες μου αποριες...1)μπορω να κατευασω απο καπου το manual του κινητου στα ελληνικα? 2)γιατι δεν εμφανιζετε η λειτουργια bing vision οπως τη βλεπω στα reviews? πχ http://www.youtube.com/watch?v=gukX_90au1Q 3)απο που επιλεγω αν θα ειναι το κιν σε λειτουρια 3g η οχι? αυτα προς το παρον,ευχαριστω για το χρονο σας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι νεο μελος στο φορουμ και απο χθες κατοχος του htc radar το οποιο αντικατεστησε μετα απο 2.5 χρονια το 5800.θα ηθελα λοιπον τα φωτα σασ στισ πρωτες μου αποριες...1)μπορω να κατευασω απο καπου το manual του κινητου στα ελληνικα? 2)γιατι δεν εμφανιζετε η λειτουργια bing vision οπως τη βλεπω στα reviews? πχ http://www.youtube.com/watch?v=gukX_90au1Q 3)απο που επιλεγω αν θα ειναι το κιν σε λειτουρια 3g η οχι? αυτα προς το παρον,ευχαριστω για το χρονο σας

 

 

1. Για το manual στα Ελληνικα μαλλον στο σαιτ της hTC οταν ερθει και επισημα. Αν και δεν χρειαζεσαι τιποτα απο το manual. Πιο πολυ ασχολησου με το λειτουργικο Windows Phone ...

2. Πηγαινε Ρυθμισεις/Περιοχη+Γλώσσα και αλλαξε το τελευταιο (γλωσσα αναζητησης) σε Ηνωμενο Βασιλειο για να εχεις το Bing...Αυτο γιατι δεν υποστηριζεται ακομη σε ολες τις λειτουργιες στα Ελληνικά

3. Ρυθμισεις/Κινητη τηλεφωνία

 

Ψαξε στο marketplace για την δωρεαν εφαρμογή toggle για να βαλεις tile sto start screen με ολα τα wirelless buttons.

Link to comment
Share on other sites

1. Για το manual στα Ελληνικα μαλλον στο σαιτ της hTC οταν ερθει και επισημα. Αν και δεν χρειαζεσαι τιποτα απο το manual. Πιο πολυ ασχολησου με το λειτουργικο Windows Phone ...

2. Πηγαινε Ρυθμισεις/Περιοχη+Γλώσσα και αλλαξε το τελευταιο (γλωσσα αναζητησης) σε Ηνωμενο Βασιλειο για να εχεις το Bing...Αυτο γιατι δεν υποστηριζεται ακομη σε ολες τις λειτουργιες στα Ελληνικά

3. Ρυθμισεις/Κινητη τηλεφωνία

 

Ψαξε στο marketplace για την δωρεαν εφαρμογή toggle για να βαλεις tile sto start screen με ολα τα wirelless buttons.

 

1000 ευχαριστω φιλε νασε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστω φιλε νασε καλα!!!

 

Οτιδηποτε χρειαστεις εδω ειμαστε πάλι ... Οταν εχεις χρόνο πες μας τις εντυπώσεις σου απο το RADAR ...

Ποσο το πήρες και από που... κλπ

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο μολις ανοιξα το τηλεφωνο μου και πηγα στα προγραμματα ειδα οτι τα εχει βαλει με αλφαβητικη σειρα οπως στην λιστα με τις επαφες.δηλαδη εχει το α πχ και απο κατω οτι αρχιζει απο α το β και οτι αρχιζει απο β και το ιδιο και για τα αγγλικα γραμματα.το εχει κανει και σε αλλον?δεδομενου οτι δεν κατεβασα καποιο προγραμμα που να το κανει αυτο αολα πηγα να μπω στι ιντερνετ με wifi και το ειδα
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις πανω απο καποιο αριθμο εφαρμογων στα κανει ετσι...

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις πανω απο καποιο αριθμο εφαρμογων στα κανει ετσι...

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

α μαλλον γιατι εχω κατεβασει αρκετες.οκ ευχαριστω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Οτιδηποτε χρειαστεις εδω ειμαστε πάλι ... Οταν εχεις χρόνο πες μας τις εντυπώσεις σου απο το RADAR ...

Ποσο το πήρες και από που... κλπ

 

καλησπερα παιδια...τριτη μερα με το radar και οι εντυπωσεις ειναι πολυ καλες (προς το παρον) λοιπον το κινητο το πειρα απο γερμανο με την επιδοτηση που ειχα και μου κοστισε 240ευρο πιστευω ηταν η καλητερη επιλογη σε αυτα τα λευτα,αυτο που μου αρεσει στο κινητο ειναι το οτι ειναι ταχιτατο δεν κολαει πουθενα(χωρις υπερβολες στα επιπεδα του iphone)οπως και η αισθηση της οθονης δεν παιζετε.εχω ομως και σημερα τισ αποριες μου 1)οκ με το bing μετα την αλλαγη της γλωσσας αναζητησης σε ηνωενου βασιλειου αλλα μου εμφανιζει μονο αξιοθεατα και αναγνοση qr codes και οχι αναγνοριση μουσικης τι παιζει με αυτο? 2)πως θα δω αν η οθονη μου ειναι SLCD η LCD?αυτααα...εις το επανιδειν!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μην έχεις ελληνικό market.

Για να γίνει αυτό πρέπει το πρώτο hotmail email που βάζεις μέσα να είναι ρυθμισμένο σε US/UK και ο xbox live account σου να έχει γίνει migrate σε US/UK.

Αλλά φυσικά δε θα έχεις ελληνικό Market.

Αν θες υπάρχει η εφαρμογή soundhound δωρεάν απο το market, αντίστοιχη του shazam, αλλά το δεύτερο δεν υπάρχει ακόμα για τη χώρα μας.

 

Για την slcd, έστω όταν είσαι στην homescreen, κοιτάς την οθόνη υπο σχετικά μεγάλη γωνία κάθετα και πλάγια, και βλέπεις αν ξεθωριάζουν καθόλου τα χρώματα, ή γενικά αν απο πράσινο γίνονται λίγο μπλε κτλ. Αν το κάνουν, έχεις tft απλή.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα πρότεινα σε όσους δεν καίγονται να έχουν το Live Messenger στο κινητό να βάλουν US hotmail ώστε να έχουν πρόσβαση στο US Marketplace που είναι πλήρες. Αν και πρόσφατα κάπου πήρε το μάτι μου ένα tweak με το οποίο μπορείς να αλλάξεις το primary Live ID χωρίς να αλλάξει Marketplace το τηλέφωνο.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία...μπορω με κάποιο τροπο η κάποια εξτρα εφαρμογή να παιξω στο κινητό μου zynga poker απο το facebbok online η χρειαζετε απαραιτητα flash player που δυστυχώς δεν θα βγει ποτε..?????? ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία...μπορω με κάποιο τροπο η κάποια εξτρα εφαρμογή να παιξω στο κινητό μου zynga poker απο το facebbok online η χρειαζετε απαραιτητα flash player που δυστυχώς δεν θα βγει ποτε..?????? ευχαριστω....

 

Για zynga poker θα πρέπει να περιμένεις κάποια εφαρμογη όπως έχει βγει για iOS συσκευές....

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς κάποιο πρόγραμμα για ιούς;και αν ναι έχει κανείς να προτείνει κάποιο;
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς κάποιο πρόγραμμα για ιούς;και αν ναι έχει κανείς να προτείνει κάποιο;

 

ιους??????????????????? ακουσες τίποτα για ιούς?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς κάποιο πρόγραμμα για ιούς;και αν ναι έχει κανείς να προτείνει κάποιο;

 

Χαλάρωσε. Δε τρέχει ακόμα τίποτα. Ακόμα και για τους unlocked.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος καλος οδηγος για το πως εγκαθηστουμε xap αρχεια στα windows7?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το Nokia Drive

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1320380&page=11

Αναγνωρίζει κατευθείαν τη γλώσσα της συσκευής και ξεκινάει στα ελληνικά.

Ελληνική φωνή και χάρτης 124 mb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το Nokia Drive

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1320380&page=11

Αναγνωρίζει κατευθείαν τη γλώσσα της συσκευής και ξεκινάει στα ελληνικά.

Ελληνική φωνή και χάρτης 124 mb

 

Έφυγα για δοκιμή. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο το Nokia Drive

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1320380&page=11

Αναγνωρίζει κατευθείαν τη γλώσσα της συσκευής και ξεκινάει στα ελληνικά.

Ελληνική φωνή και χάρτης 124 mb

εξαιρετικός! Τωρα δεν μου λειπει τιποτα!:)

Να ρωτησω και κατι ακόμα, καρτα sd πως αλλαζουμε?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικός! Τωρα δεν μου λειπει τιποτα!:)

Να ρωτησω και κατι ακόμα, καρτα sd πως αλλαζουμε?

 

τζίφος τελικά το πρόγραμμα:mad: θέλει ίντερνετ για να υπολογίσει τη διαδρομή, καλά που έχουμε το navigon.

sd? δεν εχει υποδοχή για κάρτα κανένα τηλέφωνο με wp

 

Αν κλείσουμε το wifi και ανοίξουμε το πρόγραμμα βγάζει το εξής μήνυμα: Η οδήγηση της nokia μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο σε λειτουργία σύνδεσης. Ελεγξτε τη σύνδεση του δικτύου σας.

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...