Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρουμε ποσο είναι το κόστος για να καταργήσει κάποιος την υπηρεσία?επανέκδωση καρτας sim (δηλαδή 2χ17,5?)

 

αν εχει περασει ενα τριμηνο απο τοτε που ενεργοποιησεσ την υπηρεσια νομιζω οτι πληρωνεισ 2 επι 17,5 για την καθε ξεχωριστη σιμ που θα παρεισ

 

ενα τηλεφωνο στο cc θα σου λυσει καθε απορια νομιζω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γίνεται να αφήσω την κάρτα 2σε1 αλλά να μην έχω προωθήσεις(δηλαδή να μην χρεώνομαι το αντίστοιχο πάγιο?)

 

γινεται. απλα αν εχεισ την γραμμη 1 κ σε παρουν στην γραμμη 2 αν απαντησεισ θα χρεωνεσε κανονικα την προωθηση για οση ωρα μιλησεισ. αν ομωσ εχεισ το δευτερο νουμερο για να παιρνεισ μονο εσυ τηλεφωνα, οπωσ κανω εγω, τοτε σε συμφερει να διακοψεισ την προωθηση. οταν θα πασ στο καταστημα κ θα το ζητησεισ μπορει να σου πει ο ασχετοσ ο υπαλληλοσ οτι δεν γινεται. μην ανχωθεισ, απλα δεν ξερει τι του γινεται. ασ παρει να ρωτησει στην ξυπηρετηση καταστηματων για να του το επιβεβαιωσουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γινεται. απλα αν εχεισ την γραμμη 1 κ σε παρουν στην γραμμη 2 αν απαντησεισ θα χρεωνεσε κανονικα την προωθηση για οση ωρα μιλησεισ. αν ομωσ εχεισ το δευτερο νουμερο για να παιρνεισ μονο εσυ τηλεφωνα, οπωσ κανω εγω, τοτε σε συμφερει να διακοψεισ την προωθηση. οταν θα πασ στο καταστημα κ θα το ζητησεισ μπορει να σου πει ο ασχετοσ ο υπαλληλοσ οτι δεν γινεται. μην ανχωθεισ, απλα δεν ξερει τι του γινεται. ασ παρει να ρωτησει στην ξυπηρετηση καταστηματων για να του το επιβεβαιωσουν

 

 

 

Το θεμα ειναι οτι πηρα την εξυπηρετηση πελατών,και μετα απο λίγη αναμονή για να το ρωτήσει μου είπαν οτι θα πρεπει να καταργήσω το 2σε1 (και να πληρώσω 2χ17) για να γίνει αυτό!!:X

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι πηρα την εξυπηρετηση πελατών,και μετα απο λίγη αναμονή για να το ρωτήσει μου είπαν οτι θα πρεπει να καταργήσω το 2σε1 (και να πληρώσω 2χ17) για να γίνει αυτό!!:X

 

συνδεση εχεισ η καρτοκινητο?μου φαινεται πολυ παραξενο. δεν θεσ να καταργησεισ την υπηρεσια αλλα ενα απο τα πλεονεκτηματα που σου προσφερει η υπηρεσια.ειναι δυνατον?θα τρελαθουμε τελειωσ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι πηρα την εξυπηρετηση πελατών,και μετα απο λίγη αναμονή για να το ρωτήσει μου είπαν οτι θα πρεπει να καταργήσω το 2σε1 (και να πληρώσω 2χ17) για να γίνει αυτό!!:X

κι ομως ειναι ετσι...δυστηχως...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα ίσως μπορώ να κάνω το άλλο! Θυμάμαι οτι κάποτε λέγανε,ενα βάλεις κάποιο Non stop στην κάρτα καταργείται η δωρεάν προώθηση από τη σύδνεση ;) Να ισχύει ακόμη αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω 2 συνδέσεις σε μια κάρτα SIM! Τι γίνεται στην περίπτωση που θέλω να κάνω διακοπή τη μια σύνδεση;

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 συνδέσεις σε μια κάρτα SIM! Τι γίνεται στην περίπτωση που θέλω να κάνω διακοπή τη μια σύνδεση;

 

θα πρεπει πρωτα να σπασεις τα δυο νουμερα σε δυο διαφορετικες σιμ και μετα να κανεις την διακοπη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει πρωτα να σπασεις τα δυο νουμερα σε δυο διαφορετικες σιμ και μετα να κανεις την διακοπη

 

Ναι αλλά έτσι θα πρέπει να πληρώσω για αντικατάσταση των SIM και για τις 2 συνδέσεις ενώ άμα το κάνω μετά μόνο για αυτή που μένει...

ph4nt0m.is.a.hero.who.lives.southern.sun.to.an.

ocean.of.blue.with.his.supergirl.that.stings.him.red

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έτσι θα πρέπει να πληρώσω για αντικατάσταση των SIM και για τις 2 συνδέσεις ενώ άμα το κάνω μετά μόνο για αυτή που μένει...

 

θα σπασεις τα 2 νουμερα και θα ζητησεις μια καινιυρια sim μονο για το νουμερο που σε ανδιαφερει να κρατησεις. θα πληρωσεις δηλαδη μονο για μια καινουρια sim

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 συνδέσεις σε μια κάρτα SIM! Τι γίνεται στην περίπτωση που θέλω να κάνω διακοπή τη μια σύνδεση;

 

Δεν κάνεις τίποτα. Αν είναι συμβόλαιο θα απενεργοποιηθεί αυτόματα. Θα αφαιρέσεις τα νούμερα των προωθήσεων από το μενού του 2in1 και θα έχεις ενεργό ΜΟΝΟ το νούμερο του καρτοκινητού. Αν δεν θέλεις να χάσεις το νούμερο του συμβολαίου, όταν το απενεργοποιείς, σου δίνουν ΔΩΡΕΑΝ, αν θέλεις , κάρτα sim καρτοκινητού που ενεργοποιείται μετά το πέρας του συμβολαίου. έτσι θα έχεις 2 κάρτες χωρίς να πληρώσεις τίποτα. :O

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με blackberry οπου εχεις μια συνδεση για data κ μια για voice τι γινεται?Ξερει κανεις???Ειχε ρωτησει κ καποιος αλλος σε παραπανω post αλλα δν απαντηθηκε...

Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια, για να μην προωθούνται οι κλησεις απο ενα αριθμο στον αλλο θα πρεπει να σβησετε τον αριθμο στον οποιο δεν θα προωθουνται οι κλησεις και να τον αντικαταστησετε με τον αριθμο του τηλεφωνητη!!!

 

Και αφου κανετε δυο εναλλαγες να ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΤΕ τον αριθμο στη θεση του τηλεφωνητη!!!

 

Μου βγηκε η πιστη μεχρι να το καταλαβω γιατι κανεις δεν μπορουσε να το εξηγηγησει!!!

 

Ακομη και στο site της Wind δεν το γραφουν αυτο!!!

 

Επιπλεον οσοι παρετε καρτα 2inOne φροντίστε να παρετε δυνατο κινητο γιατι δεν την "σηκωνουν" ολα και μπλοκαρουν!!!!!!!!

 

:mad::mad::mad:και δυστυχως δεν βρηκα πουθενα στο forum (οταν εψαχνα να δω πως θα κανω τις ρυθμισεις)

ΠΩΣ δεν θα προωθουνται οι κλησεις απο το καρτοκινητο μου στην συνδεση...

 

Το site της Wind ελεγε οτι επρεπε να διαγραψω τον αριθμο της συνδεσης απο το μενου ρυθμισεις ΑΛΛΑ πουθενα δεν ελεγε οτι επρεπε να βαλω τον αριθμο του τηλεφωνητη στην θεση του...και ΑΦΟΥ κανω δυο εναλλαγες να ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ τον αριθμο της συνδεσης στην θεση του τηλεφωνητη....

 

Η εξυπηρετηση πελατων μου ελεγε τα ιδια...Οτι απλα επρεπε να σβησω τον αριθμο της Συνδεσης...ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!

Σημερα το εμαθα απο καταστημα Wind οταν η πωλητρια πηρε τηλ στην Εταιρεια...

Ουτε αυτη το ηξερε!!!!!!!!!!!

 

τοοοοοσο δυσκολο πραγμα ζητουσα............:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:mad::mad::mad:και δυστυχως δεν βρηκα πουθενα στο forum (οταν εψαχνα να δω πως θα κανω τις ρυθμισεις)

ΠΩΣ δεν θα προωθουνται οι κλησεις απο το καρτοκινητο μου στην συνδεση...

 

Το site της Wind ελεγε οτι επρεπε να διαγραψω τον αριθμο της συνδεσης απο το μενου ρυθμισεις ΑΛΛΑ πουθενα δεν ελεγε οτι επρεπε να βαλω τον αριθμο του τηλεφωνητη στην θεση του...και ΑΦΟΥ κανω δυο εναλλαγες να ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ τον αριθμο της συνδεσης στην θεση του τηλεφωνητη....

 

Η εξυπηρετηση πελατων μου ελεγε τα ιδια...Οτι απλα επρεπε να σβησω τον αριθμο της Συνδεσης...ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!

Σημερα το εμαθα απο καταστημα Wind οταν η πωλητρια πηρε τηλ στην Εταιρεια...

Ουτε αυτη το ηξερε!!!!!!!!!!!

 

τοοοοοσο δυσκολο πραγμα ζητουσα............:lol::lol::lol::lol:

εχουν συμβει κατα καιρους τραγελαφικες καταστασεις με αυτην την υπηρεσια. σχεδον κανεις δεν ξερει τιποτα και ολοι εχουν γνωμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικα απο εδω και στο εξης δεν θα εχω προβλημα...

 

Απλα, KANEIΣ δεν μπορουσε να μου εξηγησει με ακριβεια...Ειναι προφανες οτι οι υπαλληλοι της Wind δεν ειναι καλα εκπαιδευμενοι.

 

Επισης, κανεις δεν με ενημερωσε οτι το Εricsson S302 θα τραβαει ζορι με την εναλλαγη των αριθμων και οτι θα κολλαει...

 

Γενικα πρεπει να προσεξει η Wind με τις διαφορες... κουτοπονηριες της γιατι ΑΥΤΗ θα χασει!

 

Aρκετες φορες αλλαξε ονομα και ιδιοκτητες...δεν τις φτανουν τοσες?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα απο εδω και στο εξης δεν θα εχω προβλημα...

 

Απλα, KANEIΣ δεν μπορουσε να μου εξηγησει με ακριβεια...Ειναι προφανες οτι οι υπαλληλοι της Wind δεν ειναι καλα εκπαιδευμενοι.

 

Επισης, κανεις δεν με ενημερωσε οτι το Εricsson S302 θα τραβαει ζορι με την εναλλαγη των αριθμων και οτι θα κολλαει...

 

Γενικα πρεπει να προσεξει η Wind με τις διαφορες... κουτοπονηριες της γιατι ΑΥΤΗ θα χασει!

 

Aρκετες φορες αλλαξε ονομα και ιδιοκτητες...δεν τις φτανουν τοσες?

 

πιστεψε με,εχει ηδη χασει πολυ με την ασχετοσυνη καποιων υπαλληλων της.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
εχω ενα free2go και ενα προγραμμα ADSM ιντερνετ (ξερετε αυτο με το στικακι που σου δεινουν μια καρτα σιμ η οποια δεν ειναι για ομιλια αλλα μονο ιντερνετ) , μπορω να τα εχω και τα 2 σε μια καρτα? στο τηλ μου ειπαν οτι δεν γινεται, ρωταω ειναι δυνατον? αν παω σε ενα καταστημα και τους πω να μου το κανουν , μετα δεν θα δουλευει?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
στο 2in1 καρτοκινητο-καρτοκινητο, πως μπορω να ακυρωσω τις προωθησεις μεταξυ των 2 γραμμων?απο το μενου του 2in1 δεν εχει καποια επιλογη. οι μοναδικες επιλογες που βγαζει ειναι για το ονομα και τον αριθμο της καθε γραμμης. ευχαριστω για την βοηθεια

 

Αφήνεις κενούς και τους δυο αριθμούς στη κάρτα, κλείνεις και ανοίγεις τη συσκευή και έτοιμος.

http://www.wind.com.gr/ConDows/00000096_cases_b.jpg

 

θελω να σπασω το 2ιν1 καροκινητο-καρτοκινητο, και να κρατησω μονο το ενα νουμερο. μπορω η πρεπει να παρω και τα δυο νουμερα και να πληρωσω 2 επι 17 ευρω? με ενδιαφερει μονο το ενα νουμερο και δεν θελω να πληρωσω 34 ευρω

 

Λογικά θα μπορέσουν να το κάνουν. Πριν πας σε κατάστημα στείλε ένα mail στην εταιρεία, για να τους εξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα με τρελλάνουν στην wind, έστειλα χθες email στην εξυπηρέτηση πελατών και με κάλεσαν πριν από λίγο να μου πουν ότι μπορώ να κάνω 2in1 με δύο καρτοκινητά αλλά η κάρτα κοστίζει 17 ευρώ ενώ εδώ λέτε όλοι ότι είναι δωρεάν και ειναι λέει μεταξύ των δύο καρτών δωρεάν οι προωθήσεις (δε μου ειπε τίποτα για 3,5€). Της λέω εγώ δε θέλω προωθήσεις μεταξύ των καρτών θέλω απλά να μπορώ να έχω όποιο πακέτο καρτοκινητής θελω και τα νον στοπ και μου λέει χωρις να δειχνει και σίγουρη βεβαια οτι δυστυχώς τα νον στοπ δεν ενεργοποιούνται στο 2in1. Tι στο καλό έγινε; ασχετη ήταν ή αλλαξε η πολιτική τους; Μου κανε εντύπωση και που δε μου απάντησαν με mail και με πήραν τηλέφωνο βέβαια. Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
κουταμαρες σου ειπανε, εβαλα χτες την 2σε1 χωρις να πληρωσω τιποτα, και απλα τραβιξε απο την καρτα μου 3,5 ευρω. να παρεις στην wind και να καταγγειλεις το καταστημα
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

κουταμαρες σου ειπανε, εβαλα χτες την 2σε1 χωρις να πληρωσω τιποτα, και απλα τραβιξε απο την καρτα μου 3,5 ευρω. να παρεις στην wind και να καταγγειλεις το καταστημα

αν λες για μένα δε κατάλαβες στην ίδια η wind εστειλα mail και με πήραν τηλ από τα κεντρικά και μου το ειπαν αυτό... να σου πω φίλε που το εκανες, εβαλες δυο κάρτες μέσα η συμβολαιο-καρτα; με τα 3,5ευρώ προφανως περασες τις προωθησεις; το αστείο είναι ότι έστειλα mail απλά για να το επαληθεύσω αν και το λέει και στο site οτι η κάρτα δίνεται δωρεάν αλλά έπεσα σε πιο άσχετη από τα κεντρικά... δε μου απάντησαν και με mail με πήραν τηλ και δε μου τα ειπαν και σωστά τι να πω πια...

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για ηρεμήστε και αφήστε τις καταγγελίες...

Επειδή το έχω ψάξει λιγάκι θα προσπαθήσω να σας δώσω κάποιες λεπτομέρειες:

 

Κάρτα sim: Παρέχεται δωρεάν!

 

1ον: Ενεργοποίηση 2in1:

Σε κάρτα-κάρτα: Δωρεάν (ή 3,57€ με δωρεάν προωθήσεις εφαπαξ)

Σε κάρτα-συμβόλαιο: Δωρεάν στην κάρτα (ή 3,57€ με δωρεάν προωθήσεις εφαπαξ)- 7,14€ για κάθε αριθμό εφαπαξ

Σε συμβόλαιο-συμβόλαιο: 7,14€ για κάθε αριθμό εφαπαξ

 

2ον: Απενεργοποίηση 2in1:

Σε κάρτα-κάρτα: κόστος με τις εκάστοτε χρεώσεις για νέα/ες 1 ή 2 κάρτα/ες εφάπαξ

Σε κάρτα-συμβόλαιο: κόστος με τις εκάστοτε χρεώσεις για νέα/ες 1 ή 2 κάρτα/ες εφάπαξ

Σε συμβόλαιο-συμβόλαιο: κόστος με τις εκάστοτε χρεώσεις για νέες 1 ή 2 κάρτα/ες εφάπαξ

 

3ον: Προωθήσεις 2in1:

Σε κάρτα-κάρτα: Δωρεάν

Σε κάρτα-συμβόλαιο: Δωρεάν στην κάρτα - 2,2€ στο συμβόλαιο /μήνα

Σε συμβόλαιο-συμβόλαιο: 2,2€ στο κάθε συμβόλαιο /μήνα

 

Σημείωση: Για εταιρικά συμβόλαια οι προωθήσεις είναι δωρεάν!

Προσοχή!!! Δεν υποστηρίζεται από όλες τις συσκευές του εμπορίου.

 

4ον:Οι παλιές κάρτες 2in1 (εν καιρό ΤΙΜ) υποστηρίζουν F2G και non stop.

 

5ον:Οι νέες ΔΕΝ υποστηρίζουν non stop με ενεργοποιημένη την δωρεάν προώθηση από κάρτα σε κινητό.

 

6ον:Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε οποιοδήποτε άλλο πακέτο καρτοκινητής πρέπει να έχει απενεργοποιημένες τις προωθήσεις (από κάρτα σε συμβόλαιο) από την εταιρεία!Κάτι που προσωπικά πιστεύω ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!

 

*Σε όλες τις τιμές συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ.

Edited by dmstelios
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 2 αριθμους f2g.Αν τους κανω 2in1 γινεται να μετατρεψω τον ενα σε νεα καρτοκινητη ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...