Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά σε περίπτωση που δεν υπάρχει root και πρόγραμμα τύπου Titanium από που κάνουμε backup;:blink:

 

Από πουθενά. Μόνο μερικές εφαρμογές/παιχνίδια κτλπ γίνεται που έχουνε τα saves τους στην κάρτα μνήμης. Αλλιώς το root είναι μονόδρομος σε αυτό το ζήτημα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Με καλύπτει μνήμη sd class 4 για εγγραφή και αναπαραγωγή video 1080p?

 

εχθες εγραψα βιντεο στο φορματ που λες σε τετια καρτα που αναφερεις δεν ειδα καπιο προβλημα..... ηδη εχω παραγειλη σημερα μαι 32 μβ class 4 εγω παντως

Link to comment
Share on other sites

As usual, ότι αναφέρεται σε hacks και λοιπές τροποποιήσεις πηγαίνει στο αντίστοιχο θέμα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο?Πρεπει να εχω root το τηλεφωνο?

 

Ναι.

Δεν ειναι κατι δυσκολο.

Ακολουθησε τα βηματα του πρωτου ποστ του παροντος θεματος και αν χρειαστεις βοηθεια σφυρα....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολόγιο έχουν περαστεί όλα τα δεδομένα από το facebook (γενέθλια κλπ) με αποτέλεσμα να χάνεται η μπάλα με αυτά που πραγματικά θέλω να βλέπω. Υπάρχει τρόπος να απαλλαγώ από τις καταχωρήσεις αυτές; Επίσης δεν έχω καταλάβει ακόμα πως συγχρονίζω τις επαφές μου με gmail και outlook (είμαι και ψιλοάσχετος...)
Link to comment
Share on other sites

Εχει κολλήσει το sgsII μου στο sync τον επαφών μου, πέρνα την κάθε επαφή 10 φορές… δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό έχει κανείς καμιά ιδέα πώς να το λύσω;
Link to comment
Share on other sites

Εχει κολλήσει το sgsII μου στο sync τον επαφών μου, πέρνα την κάθε επαφή 10 φορές… δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό έχει κανείς καμιά ιδέα πώς να το λύσω;

 

Νακανω μια προταση.....

Διεγραψε τον λογαριασμο απο το SII του Gmail κανε μια επανεκκινηση και ξαναπερασε τον μηπως και.....

 

Στο ημερολόγιο έχουν περαστεί όλα τα δεδομένα από το facebook (γενέθλια κλπ) με αποτέλεσμα να χάνεται η μπάλα με αυτά που πραγματικά θέλω να βλέπω. Υπάρχει τρόπος να απαλλαγώ από τις καταχωρήσεις αυτές; Επίσης δεν έχω καταλάβει ακόμα πως συγχρονίζω τις επαφές μου με gmail και outlook (είμαι και ψιλοάσχετος...)

 

Νομιζω οτι οταν προσθετεις ενα λογαριασμο στον συνχονισμο σου ζηταει να επιλεξεις ποια απο τα δεδομενα του λογαριασμου θελεις να συνχρονισεις..... επαφες ημερολογια κ.α.

Πηγαινε και τσεκαρε μονο αυτα που θες να συνχονιζεις στο Ρυθμισεις -> Λογαριασμοι και συνχρονισμος.

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Νακανω μια προταση.....

Διεγραψε τον λογαριασμο απο το SII του Gmail κανε μια επανεκκινηση και ξαναπερασε τον μηπως και.....

 

 

Οκ σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω

 

Δεν γίνεται βασικά γιατί λέει ότι κάποια προγράμματα το χρειάζονται και ότι πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Ok το έφτιαξα στο Gmail account μου κάνοντας merge.

Edited by MeXiCaN
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω

 

Δεν γίνεται βασικά γιατί λέει ότι κάποια προγράμματα το χρειάζονται και ότι πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Και γιατι δεν κανεις;

Παρε ενα Backup με Titanium η με Backup PRO και εισαι ετοιμος σε 10 λεπτα....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι περίεργο μιας και πρόκειται να πάρω το s2. Από το galaxy s αν μεταφέρω τους φακελους του titanium back up στο s2 και μετά κατεβάσω το titanium από το μάρκετ θα μπορώ να κάνω επαναφορά των εφαρμογών μου η λέτε να μην γίνεται;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολόγιο έχουν περαστεί όλα τα δεδομένα από το facebook (γενέθλια κλπ) με αποτέλεσμα να χάνεται η μπάλα με αυτά που πραγματικά θέλω να βλέπω. Υπάρχει τρόπος να απαλλαγώ από τις καταχωρήσεις αυτές; Επίσης δεν έχω καταλάβει ακόμα πως συγχρονίζω τις επαφές μου με gmail και outlook (είμαι και ψιλοάσχετος...)

 

Μπες στο Calendar, πάτα menu και κάπου στις ρυθμίσεις διάλεξε ποιά ημερολόγια θες να φαίνονται.

 

Νακανω μια προταση.....

Διεγραψε τον λογαριασμο απο το SII του Gmail κανε μια επανεκκινηση και ξαναπερασε τον μηπως και.....

 

Αυτό δεν γίνεται. Αν βάλεις λογαριασμό gmail μόνο με επαναφορά εργοστασιακών αλλάζεις email.

 

να ρωτήσω κάτι περίεργο μιας και πρόκειται να πάρω το s2. Από το galaxy s αν μεταφέρω τους φακελους του titanium back up στο s2 και μετά κατεβάσω το titanium από το μάρκετ θα μπορώ να κάνω επαναφορά των εφαρμογών μου η λέτε να μην γίνεται;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ναι θα δουλέψει κατά πάσα πιθανότητα. Υπάρχει περίπτωση κάποιες εφαρμογές να έχουν πρόβλημα, ειδικά αν στο sgs είχε 2.2 και πας να τις περάσεις στο sgs2 που έχει 2.3.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι περίεργο μιας και πρόκειται να πάρω το s2. Από το galaxy s αν μεταφέρω τους φακελους του titanium back up στο s2 και μετά κατεβάσω το titanium από το μάρκετ θα μπορώ να κάνω επαναφορά των εφαρμογών μου η λέτε να μην γίνεται;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ναι γίνεται κανονικά..πάρα πολλές εφαρμογές από τον πρώτο γαλαξία τις πέρασα στο δεύτερο με αυτό τον τρόπο:)

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις λογαριασμό gmail μόνο με επαναφορά εργοστασιακών αλλάζεις email.

 

Αυτό από που γίνεται, μπορεί να μου θυμίσει κάποιος; Μέσα από τις ρυθμίσεις;

 

Edit: Το βρήκα: Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα guys.

 

Να σας ρωτήσω κάτι... Έχω το SGS2 και ένα Samsung Galaxy 550. Οι φορτιστές και των 2 είναι μοντέλο ETA0U10EBE

 

Προφανώς μπορώ να τα φορτίζω και τα 2 με τον ίδιο φορτιστή, σωστά? Επιπλέον τα επιμέρους χαρακτηριστικά των 2 φορτιστών είναι πανομοιότυπα (ρεύμα εξόδου, κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.Θα παραλάβω και εγω το κινητό εντός της ημέρας.Θέλω να ρωτήσω πόση ώρα πρέπει να το φορτίσω;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι unplugged από 04:13...

Ωρα 11:07 δείχνει 100%. Δεν έχω μιλήσει καθόλου. Είναι λογικό να μην έχει πέσει ούτε λίγο? Ακόμη και αν αρχίζει σε λίγο μετά από ομιλία να πέφτει...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα guys.

 

Να σας ρωτήσω κάτι... Έχω το SGS2 και ένα Samsung Galaxy 550. Οι φορτιστές και των 2 είναι μοντέλο ETA0U10EBE

 

Προφανώς μπορώ να τα φορτίζω και τα 2 με τον ίδιο φορτιστή, σωστά? Επιπλέον τα επιμέρους χαρακτηριστικά των 2 φορτιστών είναι πανομοιότυπα (ρεύμα εξόδου, κτλ).

 

Εγώ το έχω φορτίσει με ότι φορτιστή έχει πέσει στα χέρια μου, αρκεί να κάνει το βύσμα. Δεν νομίζω ότι έχουν τόσο μεγάλη διαφορά οπότε θα σου πρότεινα να μην αγχώνεσαι τόσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν απο την κεντρική οθόνη πατήσω να μου εμφανιστούν οι ¨εφαρμογές¨ μπορώ να τις βάλω να εμφανίζονται σε αλφαβητική σειρά?
Link to comment
Share on other sites

Εν'τω μεταξύ μπαίνω στο Game Hub και στα Premium Games (GT Racing, Real Football 2011 και Assassin's Creed) δεν μπορεί να φορτώσει τα παιχνίδια για να δοκιμάσω μήπως μπορέσω να τα κατεβάσω για εγκατάσταση στη συσκευή μου. Τα παιχνίδια της πρώτης σελίδας του Game Hub όμως τα εμφανίζει κανονικά! Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

 

To επαναφέρω μιας και δεν πήρα κάποια απάντηση μήπως το δει κάποιος και μπορέσει να βοηθήσει.. μπαίνω λοιπόν στο Game Hub κι ενώ τα Social Games μου τα εμφανίζει κανονικά, δεν συμβαίνει το ίδιο και με τα Premium Games. Αργεί πολύ να τα φορτώσει κι αυτό δεν το κάνει ποτέ ολοκληρωτικά, εμφανίζει δηλαδή τους τίτλους των παιχνιδιών (ΗD Racing κλπ..), όχι όμως και τις εικόνες των premium παιχνιδιών που στη θέση τους δείχνει απλώς ένα μικρό εικονίδιο με ένα "?" στη μέση.. από'εκεί και πέρα δεν με αφήνει να κάνω τίποτα βέβαια, δεν μπορώ καν να μπω πιο μέσα σε κάποιο παιχνίδι μήπως και το κατεβάσω. Το μόνο που μου μένει είναι να κάνω πίσω και να βγω τελείως απ'το Game Hub..

 

Στην αρχή θεώρησα ότι φταίει η εφαρμογή, ίσως απ'τον μεγάλο όγκο χρηστών, κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Μετά από πολλές προσπάθειες δεν κατάφερε όμως να μπει ποτέ εκεί και μου κάνει εντύπωση γιατί στα Social μπαίνει κανονικά.!

 

Κάποιος που να έχει μια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;:(

 

Edit: Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερε και μπήκε, πιθανόν να ήταν κάποιο πρόβλημα της Gameloft που λύθηκε.

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Επειδη θελω να αγορασω το πακετο για ιντερνετ που δινει η κοσμοτε (120ΜΒ, κοροϊδια αλλά δεν υπαρχει αλλη επιλογη), θα ηθελα να σας ρωτησω πως μπορω να απενεργοποιησω ολες τις αυτοματες ενημερωσες ωστε να μη χρεωνομαι τζαμπα και τελειωσουν τα MB σε χρονο 0. Υπαρχει καποια αντιστοιχη εφαρμογη ή να το κανω χειροκινητα? Επισης, μετρητες δεδομενων εχει το κινητο? Δεν πηρε κατι το ματι μου.. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Επειδη θελω να αγορασω το πακετο για ιντερνετ που δινει η κοσμοτε (120ΜΒ, κοροϊδια αλλά δεν υπαρχει αλλη επιλογη), θα ηθελα να σας ρωτησω πως μπορω να απενεργοποιησω ολες τις αυτοματες ενημερωσες ωστε να μη χρεωνομαι τζαμπα και τελειωσουν τα MB σε χρονο 0. Υπαρχει καποια αντιστοιχη εφαρμογη ή να το κανω χειροκινητα? Επισης, μετρητες δεδομενων εχει το κινητο? Δεν πηρε κατι το ματι μου.. Ευχαριστω.

 

Αν πατησεις παρατεταμενα το power button σου απενεργοποιει γενικα το ιντερνετ μεσω μιας επιλογης. Αν θελεις υπαρχει επιλογη να κοψεις μοναχα τις ενημερωσεις.

Για μετρητη κατεβαζεις το 3G watchdog, αλλα υπαρχουν εναλλακτικες εφαρμογες.

Τελος, τετοια θεματα καλο ειναι να συζητουνται στα generic android threads. :)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...