Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα εκει στις ρυθμισεις και στην αποθηκευση νεων επαφων ειναι επιλεγμενο να γινεται παντα ερωτηση που θελω να αποθηκευονται αλλα δεν εχει επιλογη της sim.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηγα εκει στις ρυθμισεις και στην αποθηκευση νεων επαφων ειναι επιλεγμενο να γινεται παντα ερωτηση που θελω να αποθηκευονται αλλα δεν εχει επιλογη της sim.

 

σε εμενα εχει τηλεφωνο sim και google....

περιεργα πραγματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα εχει τηλεφωνο sim και google....

περιεργα πραγματα...

 

Μηπως παιζει ρολο η cosmokarta?Ειναι οντως πολυ περιεργο .Συμβολα σου βγαζει δεξια απο τις επαφες?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως παιζει ρολο η cosmokarta?Ειναι οντως πολυ περιεργο .Συμβολα σου βγαζει δεξια απο τις επαφες?

 

μου βγαζει το g γιατι τα εχω σε google...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα εχει τηλεφωνο sim και google....

περιεργα πραγματα...

 

Όντως περίεργα, εμένα μου το βγάζει σε Τηλέφωνο, Hotmail και Google.. παρεπιπτόντως, μετά το unroot και την επανεγκατάσταση της επίσημης KF3 επανέφερα τις επαφές από το αρχείο που είχα αποθηκεύσει στην SD, από τότε δεν μου εμφανίζει το "g" του google δίπλα στις επαφές που ούτως ή άλλως έχω συγχρονίσει με το gmail μου. Αν κάνω "Συγχώνευση με λογαριασμό Google" απ'τις επιλογές που μου δίνει το αριστερό πλήκτρο, θα συγχρονιστούν απλώς με αυτές του gmail και θα εμφανιστεί το "g" δίπλα σε κάθε επαφή; Ή θα προστεθούν οι επαφές του gmail στις ήδη υπάρχουσες, αυτές δηλαδή που έχω αποθηκεύσει στην SD;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Όντως περίεργα, εμένα μου το βγάζει σε Τηλέφωνο, Hotmail και Google.. παρεπιπτόντως, μετά το unroot και την επανεγκατάσταση της επίσημης KF3 επανέφερα τις επαφές από το αρχείο που είχα αποθηκεύσει στην SD, από τότε δεν μου εμφανίζει το "g" του google δίπλα στις επαφές που ούτως ή άλλως έχω συγχρονίσει με το gmail μου. Αν κάνω "Συγχώνευση με λογαριασμό Google" απ'τις επιλογές που μου δίνει το αριστερό πλήκτρο, θα συγχρονιστούν απλώς με αυτές του gmail και θα εμφανιστεί το "g" δίπλα σε κάθε επαφή;

 

Eσυ αν πας στις επαφες---- ρυθμισεις-----αποθηκευση νεων επαφων σου εχει την επιλογη της sim?

Link to comment
Share on other sites

Eσυ αν πας στις επαφες---- ρυθμισεις-----αποθηκευση νεων επαφων σου εχει την επιλογη της sim?

 

Όπως έγραψα και πριν οι επιλογές που μου δίνει είναι:

 

-Tηλέφωνο

-Windows Live (από λάθος έγραψα Hotmail)

-Google ;)

 

Εdit: Στο προηγούμενό μου ερώτημα

Αν κάνω "Συγχώνευση με λογαριασμό Google" απ'τις επιλογές που μου δίνει το αριστερό πλήκτρο, θα συγχρονιστούν απλώς με αυτές του gmail και θα εμφανιστεί το "g" δίπλα σε κάθε επαφή; Ή θα προστεθούν οι επαφές του gmail στις ήδη υπάρχουσες, αυτές δηλαδή που έχω αποθηκεύσει στην SD;

 

να ενημερώσω ότι έκανα τη συγχώνευση με τον λογαριασμό Google και συγχωνεύτηκαν κανονικά με τις ήδη υπάρχουσες (προστέθηκε το g δίπλα σε κάθε επαφή);)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Θα τις βαλω και εγω στο gmail μου .Παντως ειναι οντως περιεργο σε 3 ατομα να εμφανιζονται 3 διαφορετικες επιλογες.Πολυ περιεργο ...Εντωμεταξυ αν αντιγραψεις μια επαφη στην sim δεν μπορεις μετα να την σβησεις παρα μονο με ξεχωριστο tool αν κατεβασεις ..
Link to comment
Share on other sites

Θα τις βαλω και εγω στο gmail μου .Παντως ειναι οντως περιεργο σε 3 ατομα να εμφανιζονται 3 διαφορετικες επιλογες.Πολυ περιεργο ...Εντωμεταξυ αν αντιγραψεις μια επαφη στην sim δεν μπορεις μετα να την σβησεις παρα μονο με ξεχωριστο tool αν κατεβασεις ..

Kι εμενα παντως με cosmote βγαζει μονο αποθηκευση σε τηλεφωνο ή google, δεν εχει επιλογη για τη sim...

MΕ την ευκαιρια να πω κι εγω οτι μετα το galaxy S εδω και μια εβδομαδα ειμαι κι εγω κατοχος του S II και ειμαι ιδιαιτερα ικανοποιημενος! Μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση η καταγραφη video και κυριως η ποιοτητα της καταγραφης ηχου σε σχεση με το galaxy S. Μιλαμε για τεραστια διαφορα...το μικροφωνο στο S "μπουκωνε" με το παραμικρο, στο S II ο ηχος ειναι αξιοπρεπεστατος ακομη και μεσα σε club που δοκιμασα ενώ με το soundhound πλεον μου βρισκει σχεδον ολα τα τραγουδια που δοκιμαζω σε μαγαζια ακομη και αν ο ηχος ειναι δυνατος...

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να ξέρουμε αν έχουμε κατάλληλο σήμα(3g) για να κάνουμε video κλήσεις χωρίς να έχουμε ανοιχτό data?
Link to comment
Share on other sites

H ένταση του ηχείου είναι χαμηλή; Αν είναι σαν το nexus s, είναι χάλια η κατάσταση... Αυτα που πουλαει το getitnow ειναι Ελληνικής αντιπροσωπείας; Έχει αγοράσει κανείς από κει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε ανακαλύψει... σήμερα βρήκα μια φοβερή λειτουργία που έχει η stock ROM. Βάζεις κάποιους αριθμούς που δεν θέλεις να επικοινωνουν μαζί σου στην blacklist του κινητού και μόλις σε παίρνουν ακούν κατηλειμμένο βόμβο !
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε ανακαλύψει... σήμερα βρήκα μια φοβερή λειτουργία που έχει η stock ROM. Βάζεις κάποιους αριθμούς που δεν θέλεις να επικοινωνουν μαζί σου στην blacklist του κινητού και μόλις σε παίρνουν ακούν κατηλειμμένο βόμβο !

Οντως φοβερη λειτουργια αυτη που ενσωματωνει η sammy στις συσκευες της. Plus ειναι ο μοναδικος τροπος για να μην νομιζει αυτος που σε καλει πως του το κλεινεις (οι αλλες εφαρμογες εχουν αυτο το αρνητικο). Νομιζω ομως πως στην οθονη της συσκευης του καλουντα βγαζει μηνυμα "η κληση σας απορριφθηκε". Βεβαια αυτο το ειδα σε τεστ που εκανα, δεν νομιζω να καθεται κανεις να κοιτα την οθονη οταν καλει. Φανταζομαι.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε ανακαλύψει... σήμερα βρήκα μια φοβερή λειτουργία που έχει η stock ROM. Βάζεις κάποιους αριθμούς που δεν θέλεις να επικοινωνουν μαζί σου στην blacklist του κινητού και μόλις σε παίρνουν ακούν κατηλειμμένο βόμβο !

 

Πως το κάνουμε αυτό, μέσα από τις "Επαφές";:)

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνουμε αυτό, μέσα από τις "Επαφές";:)

 

Settings> Call> Call Rejection> Black List

Edit: Too slow :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και από κατανάλωση πως πάει στη συγκεκριμένη συσκευή;

 

απο τη στιγμη που εχει και amoled, αμελητεα καταναλωση για μενα..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε ανακαλύψει... σήμερα βρήκα μια φοβερή λειτουργία που έχει η stock ROM. Βάζεις κάποιους αριθμούς που δεν θέλεις να επικοινωνουν μαζί σου στην blacklist του κινητού και μόλις σε παίρνουν ακούν κατηλειμμένο βόμβο !

 

Για την ακριβεια το εχουν ολες οι ROM ειτε stock ειτε Modαρισμενες.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κατ' αρχήν να ζητήσω συγνώμη απο mods εάν δεν είμαι στο σωστό topic. Στην αναζήτηση που έκανα δε βρήκα κάτι σχετικό με το πρόβλημά μου, γι' αυτό αποφάσισα να το μεταφέρω εδώ μήπως και κάποιος έχει μια ιδέα, πριν απευθυνθώ στο σεβις.

 

Έχω τη συσκευή εδώ και 25 μέρες περίπου και την αγόρασα απο ELECTROWORLD. Η συσκευή είναι με το εργοστασιακό firmware (απείραχτο λογισμικό). Στο διάστημα των 4 περίπου εβδομάδων που την έχω, έχει σβήσει στο άσχετο 4 φορές. Για να ξαναανοίξει στο μεταξύ, όταν πατάω το κουμπάκι power on/off η συσκευή δεν ανταποκρίνεται, η λειτουργία όμως επανέρχεται εάν βγάλω μπαταρία, την ξαναβάλω και πατήσω εκ νέου το power on/off.

 

Σημειώνω ότι η μπαταρία απ' όσο θυμάμαι όλες τις φορές ήταν σε επίπεδο φόρτισης >50% και η θερμοκρασία σε φυσιολογικά επίπεδα (36-40 βαθμούς) - γενικά πρόβλημα θερμοκρασίας δεν έχω.

 

Το γεγονός το βρίσκω ανεξήγητο. Πριν λίγες μέρες έκανα και αναβάθμιση firmware μεσω kies θεωρώντας ότι ίσως έτσι να έβρισκα λύση στο πρόβλημα, σήμερα όμως μου έσβησε για 4η φορά. Έχει κανείς κάποια ιδέα, ή έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο?

 

(Άλλο πρόβλημα που έχω αλλά δε θεωρώ σοβαρό, είναι η ροζίλα στην κάμερα, η οποία δεν έφυγε με κάποια απο τις αναβαθμίσεις).

 

Ευχαριστώ,

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο αυτο φιλε μου... Να μην κανει καλη επαφη η μπαταρια μεσα στο κινητο και να σου σβηνει το θεωρω απιθανο, οποτε ειναι ισως καποιο θεμα κολληματος software ή ακομα και hardware fail. Αν θες την αποψη μου, πηγαινε τους το πισω αμεσα, αφου παρεις πρωτα backup.

 

Μπορεις να κανεις και κατι αλλο ομως: δοκιμασε να βαλεις πανω καποια μαγειρεμενη ROM (οπως αυτες που κυκλοφορουν στο XDA), δουλεψε το κανα μηνα και τσεκαρε αν σου κανει τα ιδια. Αν εξακολουθησει να σβηνει, ΞΑΝΑΠΕΡΝΑ ΠΑΛΙ ΤΗ ΜΑΜΑ (ΣΤΟΚ) ROM, και πηγαινε το στο σερβις.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι το κενο αναμεσα στην οθονη και στο πλαστικο της συσκευης μου απο την αριστερη πλευρα οπως δειχνω και στη εικονα ειναι λιγο μεγαλυτερο απο οτι στα δεξια. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος στην δικια του συσκευη? Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Και από κατανάλωση πως πάει στη συγκεκριμένη συσκευή;

 

Το no led το έχω και εγώ και δεν βλέπω να έχει κάποια ιδιαίτερη κατανάλωση.

 

Πήρα την παρακάτω 2η μπαταρία από το netimes

http://www.netimes.com/shop/replacement-battery-for-samsung-galaxy-s-ii-i9100-p-3394.html?cPath=87_800.

Αυτή τη στιγμή την φορτίζω 3η φορά μετά από 2 πλήρης φορτίσεις-αποφορτίσεις και θα σας πω εντυπώσεις. Προς το παρόν κρατά λιγότερο από την εργοστασιακή, αν και μάλλον βελτιώθηκε λίγο μετά την 2η φόρτιση. Από τους ίδιους είχα πάρει 2η μπαταρία για το HTC HDII που έχω, η οποία ήταν και είναι ακόμη άψογη.

 

Επίσης είδα μόλις ότι βγάλανε και μια πολύ μεγάλη με άλλο καπάκι, μια που είναι πόλύ χοντρή.

http://www.netimes.com/shop/extended-battery-and-glossy-battery-cover-for-samsung-galaxy-s-ii-i9100-p-3361.html?cPath=87_800

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...