Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Optimus 2X


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' αυτόν τον οδηγό το kdz αρχείο που δίνει είναι η v10d που δεν είναι η 2.3.4 αλλά παλιότερη. To kdz αρχείο για την τελευταία Ελληνική v20l το κατεβάζεις από δω http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP990/AGRCDW/V20l_00/V20L_00.kdz

 

υπάρχει και άλλος ένας διαφορετικός οδηγός για να flashάρεις rom χρησιμοποιώντας το smartflash εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3607380#post3607380

 

ας πούμε φιλε μου ότι κάνω τον οδηγό με το kdz αρχείο που μου έδωσες θα έχω την τελευταία επίσημη τις lg και όχι πειραγμένη??? και αν στο μέλλον βγει η android 4 θα πρέπει να την περάσω πάλι έτσι η θα την περάσω από πάνω με το πρόγραμμα τις lg και θα παραμείνει η θα γυρίσει πάλι η γερμανική?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα έχεις την τελευταία επίσημη Ελληνική απείραχτη. Με το επίσημο εργαλείο της LG απ' όσο ξέρω δεν θα μπορείς να κάνεις αναβάθμιση γιατί το IMEI της συσκευής παραμένει Γερμανικό, θα πρέπει να ξαναπεράσεις τη Γερμανική rom αν θες να χρησιμοποιείς το πρόγραμμα της LG
Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου να μην περάσεις καμιά γιατί σε βλέπω λίγο δισταχτικό. Αν κάνεις τα πειράγματα που θες καλύτερα να πας σε custom. Το πρόβλημα που έχεις λύνεται πολύ εύκολα βάζοντας ένα άλλο keyboard που όρους η αλλιώς καλό είναι να το κάνεις. Δες στο myphone το swype. googlαρε "swype myphone Greek" για το ίσως γρήγορο. μπορείς να κατεβάσεις και από το μάρκετ το multiling.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου να μην περάσεις καμιά γιατί σε βλέπω λίγο δισταχτικό. Αν κάνεις τα πειράγματα που θες καλύτερα να πας σε custom. Το πρόβλημα που έχεις λύνεται πολύ εύκολα βάζοντας ένα άλλο keyboard που όρους η αλλιώς καλό είναι να το κάνεις. Δες στο myphone το swype. googlαρε "swype myphone Greek" για το ίσως γρήγορο. μπορείς να κατεβάσεις και από το μάρκετ το multiling.

 

Μπορει αν θελει να βαλει και αυτο "htc_ime_Keyboard.zip" το εχω ανεβασμενο εδω:http://www.mediafire.com/?8l4fcawumglfdwu

Θα το κατεβασει θα το ξεζιπαρει και στην συνεχεια θα ριξει τα δυο apk αρχεια(το ενα ειναι το Htc Keyboard και το αλλο το Calibration Keyboard) στην εξωτερικη και ενα- ενα θα τα κανει εγκατασταση και το τριτο αρχειο το settings θα το ριξει στην εσωτερικη και μετα μεσα απο τις ρυθμισεις του Htc Keyboard θα πατησει HTC IME mod και στο import settings για να παρει αυτοματα τις ρυθμισεις.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξανα επεσε σε αποδοση του,720p youtube τερμα δεν δουλευει τωρα

 

Σε μένα μια χαρά δουλεύει 720p & 1080p στο youtube.!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μια χαρά δουλεύει 720p & 1080p στο youtube.!!!

 

επειδη δεν ειναι πρωτη φορα που υπαρχει διαφορα μεταξυ χρηστων οσον αφορα το flash μου λες πια nightly εβαλες και τι wipe εκανες σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ειναι πρωτη φορα που υπαρχει διαφορα μεταξυ χρηστων οσον αφορα το flash μου λες πια nightly εβαλες και τι wipe εκανες σε παρακαλω

 

V20L 2.3.4.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Σ' αυτόν τον οδηγό το kdz αρχείο που δίνει είναι η v10d που δεν είναι η 2.3.4 αλλά παλιότερη. To kdz αρχείο για την τελευταία Ελληνική v20l το κατεβάζεις από δω http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP990/AGRCDW/V20l_00/V20L_00.kdz

 

και πως μπορω να δω αν υπαρχει πιο καινουρια απο αυτη??

πηγαινοντας προς τα πισω στο link με ρωταει να διαλεξω χωρα και ελλαδα δν υπαρχει:confused:

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά,

Προσπαθω να κάνω root στο optimus 2x μου, εκανα οτι ακριβως λεει ο οδηγος εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529 , αλλα το root δεν γινεται...

το superoneclick σταματαει εδω: Shell rooting device...- Step #3 και δεν προχωραει, η συσκευη κανει reboot και λειτουργει κανονικα αλλα χωρις root. froyo 2.2.2.

Τι μπορει να φταίει;

Βοηθεια plz!! ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

froyo?Πως ετσι?

 

Ερωτησεις:

Drivers εχουν περαστει κανονικα?

Ποια εκδοση superoneclick εχεις?

Κανει reboot η συσκευη σου απο μονη της?

Link to comment
Share on other sites

froyo?Πως ετσι?

 

Ερωτησεις:

Drivers εχουν περαστει κανονικα?

Ποια εκδοση superoneclick εχεις?

Κανει reboot η συσκευη σου απο μονη της?

 

εχω froyo γτ μολις το πηρα και δεν εχω κανει ακομα την αναβαθμιση..

 

Απαντησεις:

drivers πιστευω ειναι ενταξει, εκανα οτι λεει στον οδηγο. Στη διαχειριση συσκευων αναγνωριζει το κινητο χωρις προβλημα

superoneclick 2.3.3 κατεβασα, την τελευταια..

δεν κανει reboot απο μονη της. μεσω του superoneclick σε καποια φαση λεει rebooting device.. αλλα το root δεν ολοκληρωνεται, σταματει πιο κατω στο βημα που ειπα παραπανω ενω η συσκευη κανει το reboot και λειτουργει κανονικα χωρις root φυσικα..

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να κανω λαθος γιατι παει καιρος...αλλα δε θυμαμαι να απαιτουσε restart το superoneclick...!

Tα υπολοιπα μου ακουγονται καλα.

Το κινητο το πηρες καινουριο?Ρωταω μηπως και ηταν "πειραγμενο" απο τον προηγουμενο...

Αν δεν εχεις καποιο ιδιαιτερο λογο να κανεις ροοτ στη froyo, θα σου προτεινα να δοκιμασεις να κανεις πρωτα αναβαθμιση και μετα να κανεις ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να κανω λαθος γιατι παει καιρος...αλλα δε θυμαμαι να απαιτουσε restart το superoneclick...!

Tα υπολοιπα μου ακουγονται καλα.

Το κινητο το πηρες καινουριο?Ρωταω μηπως και ηταν "πειραγμενο" απο τον προηγουμενο...

Αν δεν εχεις καποιο ιδιαιτερο λογο να κανεις ροοτ στη froyo, θα σου προτεινα να δοκιμασεις να κανεις πρωτα αναβαθμιση και μετα να κανεις ροοτ.

 

καινουργιο ειναι το κινητο.. κανονικα δεν θα επρεπε να γινεται και στη froyo; και αν κανω αναβαθμιση και γινεται παλι το ιδιο δεν θα ειναι τζαμπα ταλαιπωρια; Επίσης στην 2.3 η διαδικασια για το root δεν ειναι διαφορετικη;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα επρεπε να ροοταρεται.

Αν εχεις το superoneclick 2.3.3 δεν χρειαζεται κατι διαφορετικο.

Τσαμπα ταλαιπωρια γιατι?Αφου ουτως η αλλιως δε θα την κανεις την αναβαθμιση??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις ειδα στο shortfuse οτι πρεπει για LG να τικαρεις το Use alternate ADB Parser στην καρτελα advanced...

Πλεον εγινε το root χωρις προβλημα... ευχαριστω για το χρονο σου agekalp!

 

ελεγα να περιμενω να βαλω κατευθειαν ICS... βλακεια κανω;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις ειδα στο shortfuse οτι πρεπει για LG να τικαρεις το Use alternate ADB Parser στην καρτελα advanced...

Πλεον εγινε το root χωρις προβλημα... ευχαριστω για το χρονο σου agekalp!

 

ελεγα να περιμενω να βαλω κατευθειαν ICS... βλακεια κανω;

Ναι (αφού ...ρωτάς:lol:)

Η ICS θα αργήσει ακόμα πολύ, και η GB είναι πολύ ανώτερη από την froyo. Ειδικά οι τελευταίες στοκ είναι απαλλαγμένες και από τα όποια bug υπήρχαν στις προηγούμενες.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο.Βεβαια στην εκδοση 2.3.3 δε χρειαζεται αυτη η επιλογη αλλα ποιος ξερει....!

Προβλεπεται να καθυστερησει η ICS αρκετα και η gingerbread ειναι πολυ καλυτερη της froyo οποτε μη το πολυσκεφτεσαι...περνα την

 

 

edit:το ειχα γραψει πριν καμποση ωρα και ξεχασα να πατησω το "υποβολη απαντησης" οποτε δεν ειχα δει το μηνυμα του Αλεξ!!

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

καλα...:p τζαμπα το ροοτ δλδ τοση ωρα??... ο καλυτερος οδηγος για ροοτ σε 2.3 ειναι αυτος http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327599 ???

οι τελευταιες στοκ που λες τις παρεχει το LG mobile update;;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα,

 

θέλω να γυρίσω σε stock τη συσκευή μου.

Κατέβασα smartflash και smartflash driver αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω την BIN_LGP990AT-00-V20l-EUR-XX-OCT-20-2011+0

 

έχει κάποιος link που να δουλεύει ή link κάποιας νεότερης (αν υπάρχει);

 

Ευχαριστω

 

επίσης αν χρησιμοποιήσω αυτό τον οδηγό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3745307#post3745307

 

θα γίνει κανονικά Unroot το κινητο και θα μπορεί να πάρει (μελλοντική) αναβάθμιση από LG ;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επίσης αν χρησιμοποιήσω αυτό τον οδηγό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3745307#post3745307

 

θα γίνει κανονικά Unroot το κινητο και θα μπορεί να πάρει (μελλοντική) αναβάθμιση από LG ;

 

Ναι, με αυτό είσαι πλήρης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...