Jump to content

Υπηρεσία Cosmote Day Pass


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν στείλεις το end day, θα απενεργοποιηθεί η δυνατότητα πρόσβασης στο διαδίκτυο. Άρα δεν θα χρεωθείς κάτι, αλλά δεν θα έχεις και Internet.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με επικοινωνία με το 1313 , μου είπανε ότι όταν έχεις ενεργοποιήσει τα 60 μβ και τα καταναλώσεις νωρίτερα πριν την λήξη του πακέτου τότε ΔΕΝ μπαίνει το all day pass και σε χρεώνει 1,06 το μβ χρήσης μέχρι να λήξει το πακέτο. Όπως βλέπεται τελείως τζίφος και παγίδα αυτό για όσους δεν το ξέρουνε τουλάχιστον η βοντα είναι καλύτερη σε αυτό τα συνδυάζει μαζί και τα δύο. Και δεν υπάρχει περίπτωση να χρεωθείς χρήματα για μβ παρά μόνο το ίντερνετ όλη μέρα !. Πάλι καλά!!. Επίσης ρώτησα για το facebook zero και μου είπανε ότι ισχύει κανονικά και δεν λήγει. Για να δούμε πότε θα βγάλει και γουίντ το αντίστοιχο δικό της ίντερνετ όλη μέρα περιμένω με αγωνία. Πλάκα θα έχει να δίνει πολύ περισσότερο όγκο ορθής χρήσης από τα αλλά δύο ανταγωνιστικά δίκτυα.

Έβγαλε και η WIND την αντίστοιχη υπηρεσία αλλά δίνει μόνο 10 ΜΒ και μετά σε χρεώνει και 1euro το ΜΒ!!! Έλεος!!!

Τουλάχιστον στο COSMOTE Day Pass δίνουν 20ΜΒ και σε ενημερώνουν οταν χρεωθείς ενω στη VODA ενας φίλος μου μου είπε οτι δεν στέλνουν καν ενημέρωση οταν σε χρεώνουν! Πάντως καλό είναι αν έχετε Smart Phone και δεν έχετε ενεργοποιημένη κάποια υπηρεσία που να δίνει Internet να ψάξετε λίγο το κινητό γιατί στα περισσότερα υπάρχει η δυνατότητα να ανοιγοκλείνεις την πρόσβαση στο Internet και να έχεις έτσι το κεφάλι σου ήσυχο! Εγώ αυτό έκανα;)

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε και η WIND την αντίστοιχη υπηρεσία αλλά δίνει μόνο 10 ΜΒ και μετά σε χρεώνει και 1euro το ΜΒ!!! Έλεος!!!

Τουλάχιστον στο COSMOTE Day Pass δίνουν 20ΜΒ και σε ενημερώνουν οταν χρεωθείς ενω στη VODA ενας φίλος μου μου είπε οτι δεν στέλνουν καν ενημέρωση οταν σε χρεώνουν! Πάντως καλό είναι αν έχετε Smart Phone και δεν έχετε ενεργοποιημένη κάποια υπηρεσία που να δίνει Internet να ψάξετε λίγο το κινητό γιατί στα περισσότερα υπάρχει η δυνατότητα να ανοιγοκλείνεις την πρόσβαση στο Internet και να έχεις έτσι το κεφάλι σου ήσυχο! Εγώ αυτό έκανα;)

επίσης μπορείς να κλείσεις την εμφάνιση φωτογραφιών κατά την πλοήγηση

και το βάζεις μόνο όταν το χρειάζεσαι γιατί μειώνεις έτσι τα μβ των σελίδων και δεν σου αφαιρούνται τζάμπα μβ από μια σελίδα που δεν σε ενδιαφέρει να δεις σελίδα . Όσο για το ίντερνετ όλη μέρα όντως δεν σου έρχεται μύνημα απλά σου μειώνει το υπόλοιπο σου κατά 1€ , αλλά σε ενημερώνει όταν κοντεύεις να τα καταναλώσεις ή και επιπλέον όταν τα καταναλώσεις όλα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
απο το τιποτα καλο ειναι. εγω προτιμο παντως τα 60mb με 3 euro.

 

Γίνετε τα 60 mb να τα ενεργοποιησεις σε σύνδεση συμβολαίου?

 

Ξεκίνησε Σήμερα 02/05/2011 η Υπηρεσία COSMOTE DAY PASS που προσφέρει 20 ΜΒ Internet με μεγάλη ταχύτητα και μετά απεριόριστο με μικρώτερη ταχύτητα.

Η χρέωση είναι μόνο 1 ευρώ την ημέρα .

Πρωτοτυπία σε σχέση με τον ανταγωνισμό : μόλις η ταχύτητα μειωθεί , αν θέλουμε στέλνουμε SPEED στο 1313 και παίρνουμε άλλα 20 ΜΒ με γρήγορη ταχύτητα αφού πρώτα πληρώσουμε ένα ακόμα ευρώ.

Η υπηρεσία ισχύει αυτόματα σε όλους όσους δεν έχουν άλλο πακέτο Internet, Συμβόλαια και καρτοκινητά .

 

Aυτή η νεα υπηρεσία ισχύει για μια ημέρα και μετα την παρέλευση αυτής σταματάει? ή συνεχίζει και την επομένη μέχρι να στείλεις το ανάλογο sms παύσης της υπηρεσίας?

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση από εμενα :).. αν δεν έχουμε κανένα πακέτο internet στο τηλέφωνο μας :happy: ... όταν μπούμε θα μπει αυτόματα αυτή η υπηρεσία ??:worry: η θα χρεώνει κάθε Kilobyte

?? : \:worry::worry: δηλαδή εμείς πρέπει να κάνουμε κάτι ?:confused: η με το που μπούμε μπαίνει αυτόματα η υπηρεσία ? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα..!!Δεν ξέρω αν έχει γίνει ξανά αναφορά αλλά έχω μπερδευτεί τελείως....Μου έχουν έρθει 2 μηνύματα ως τώρα και μου έχει χρεώσει 2Ε η υπηρεσία της cosmote με το 1Ε ιντερνετ την μέρα....επδ δεν πολυ ασχολούμε και δεν σκαμπάζω απο αυτά πήρα τηλέφωνο και ενώ αρχικά μου λέγανε για ρυθμίσεις κινητού (έχω iphone 2g και μ είπανε ότι τα iphone είναι ρυθμισμένα απο μόνα τους) μετά απο πίεση και λέγοντας τους οτι 3 χρόνια τώρα η ίδια sim στο ίδιο κινητό δεν με χρέωσε ποτέ για κάτι ανάλογο τελικά μου είπαν να στείλω end day και να απενεργοποιήσω την υπηρεσία...το μήνυμα μου ήρθε οτι απενεργοποιήθηκε....!!αυτό που θέλω να ρωτήσω σ'αυτους που το απενεργοποιήσαν....Σας ξαναχρέωσε με 1Ε μετά την απενεργοποίηση???? υπάρχει περίπτωση να ξαναενεργοποιηθεί διότι αυτοί μου είπαν οτι αν θέλω ξανα θα πρέπει να επικοινωνίσω μαζί τους για ενεργοποίηση....???
Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι αμα στειλω το μηνυμα απενεργοποιειται το ιντερνετ και δεν εχω καθολου, η προσφορα δεν κλεινει με τιποτα.... στο 13838... τι μαλ$%ες ειναι αυτες?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μετά το ΕΝD DAY δεν έχεις χρεωθεί ξανά σωστά?

 

Ουτε σου ξανάρθε μήνυμα?

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

δεν το χω στειλει... χρειαζομαι μερικα kb για ovi maps...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

είναι κάπως καλή προσφορά γιατί άμα το δουλεύεις ανά 3-4 μέρες σου βγαίνει καμιά 10αριά ευρώ τον μήνα και έχεις και απεριόριστο και δεν κόβεται και αισθητά η ταχύτητα

 

πληρφορία από την cosmote αν έχεται iphone σβήστε την λέξη ιντερνετ απο τις ρυθμίσεις του apn γιατί το end day δεν δουλευει

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
angeldust
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια αν ξεπερασω τα 20 mb σε μια μερα η μειωμενη ταχυτητα μετα θα φτανει για απλο browsing πχ myphone,google ?

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι για απλό surf

 

Οκ ευχαριστω με αυτο θα περασω τις διακοπες μου φετος(εκτος αν δωσει ξανα 500mb με 5€)!

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα.Ίσως έχει αναφερθεί ξανά το ερώτημα,σχετικά με το internet day pass.Δηλ.πως ενεργοποιείται; Και πως γίνεται η χρέωση; 1 ευρώ την ημέρα μέχρι τις 4.π.μ,όσες εισόδους κάνουμε;Δηλ.κατά την διάρκεια της ημέρας,μπορώ π.χ. να πραγματοποιήσω 20 εισόδους-εξόδους στο διαδίκτυο; Oι ρυθμίσεις cosmote wirelless internet που είχα παλιότερα,ισχύουν για το internet day pass;? Ερωτήματα που ίσως έχουν απαντηθεί ξανά,αλλά ρωτώ μην εχω τίποτα δυσάρεστες χρεώσεις-εκπλήξεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όλα

Η ενεργοποίηση γίνεται με την είσοδο στο internet

Σε καρτοκινητά απαιτείται να πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών να σου ανοίξουν το Internet day pass

Προσοχή

Αν έχουμε τα 120 ΜΒ το day pass δεν ενεργοποιείτε αν δεν περάσουν οι 30 ημέρες

Οπότε αν μας τελιώσουν τα ΜΒ πριν τις 30 ημέρες πληρώνουμε 1ευρώ το ΜΒ!!!!!!

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είναι σίγουρο πως αν στείλεις END DAY στο 1333 κόβεται εντελώς το internet ή μήπως γυρνάς στην κλασική χρέωση ανά MB ??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

1. και γω έχω την ίδια απορία. πρόσφατα ήρθα από whatsup σε βάτραχο και μου έστειλαν ότι έχω την υπηρεσία με το 1ε. εγώ μπήκα για μια φορά δοκιμαστικά και μετά έστειλα END για να το κλείσω στα σίγουρα (με σκοπό να βάζω περιστασιακα αυτό με τα 3ε το μήνα) τώρα ομως δεν έχω καθόλου πρόσβαση στο ίντερνετ, έστω με την χρέωση τιμοκαταλόγου. τι κάνω για να ενεργοποιηθεί πάλι? (ωραία η λογική τους, το ότι δηλ δεν ήθελα το συγκεκρ πακέτο σημαίνει πως απενεργοποιείται η υπηρεσία οριστικά?)

 

2. αν μια μέρα δεν μπω καθόλου στο ίντερνετ μου το αφαιρεί το 1ε? (γτ έτσι βγαίνει 30ε/μήνα!!)

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

2. Σου χρεώνει μόνο τις μέρες που μπήκες στο Internet. Η πρώτη μέρα είναι δωρεάν .

Αν τυχόν ενεργοποιήσεις τα 60 ΜΒ , για τις επόμενες 30 ημέρες ισχύει αυτό το πακέτο .

Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι αν σου τελιώσουν τα 60 ΜΒ μετά πληρώνεις 1 ευρώ το ΜΒ , καθώς το Day pass δεν πρόκειται να ενεργοποποιηθεί , αν δεν περάσουν οι 30 ημέρες.

1. το Internet ανοίγει στέλνοντας την λέξη internet στο 1333 ή αγοράζοντας το πακέτο των 60 ΜΒ , αλλιώς πρέπει να πάρεις την εξυπηρέτηση στο 1299 ( για FROG )

Link to comment
Share on other sites

2. Σου χρεώνει μόνο τις μέρες που μπήκες στο Internet. Η πρώτη μέρα είναι δωρεάν .

Αν τυχόν ενεργοποιήσεις τα 60 ΜΒ , για τις επόμενες 30 ημέρες ισχύει αυτό το πακέτο .

Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι αν σου τελιώσουν τα 60 ΜΒ μετά πληρώνεις 1 ευρώ το ΜΒ , καθώς το Day pass δεν πρόκειται να ενεργοποποιηθεί , αν δεν περάσουν οι 30 ημέρες.

1. το Internet ανοίγει στέλνοντας την λέξη internet στο 1333 ή αγοράζοντας το πακέτο των 60 ΜΒ , αλλιώς πρέπει να πάρεις την εξυπηρέτηση στο 1299 ( για FROG )

 

1. το ιντερνετ με το sms δεν άνοιξε. μου απαντά ότι δεν είναι δυνατή η αποστολή των ρυθμίσεων και να πάρω τηλ την εξυπηρέτηση. αυτή τη στιγμή δεν χρειάζομαι ίντερνετ αλλά από φλεβάρη που θα αγοράσω τα 3ε ελπίζω να ενεργοποιηθεί το ίντερνετ αυτόματα γτ τους βαριέμαι ελεηνά στην εξυπηρέτηση πελατών.

 

εγώ θέλω απλά να έχω κλειστό το day pass εντελώς και να αγοράζω πακετάκι όποιον μήνα το χρειάζομαι, αλλά μια ώρα ανάγκης να μπορώ να πάρω κ ένα μεηλ με χρέωση έστω (πέρα από πακέτα κ προσφορές). Το σκέφτηκαν πολύ να μπλκάρουν γενικά το ίντερνετ επειδη δεν ήθελα ένα απ τα πακέτα τους? :blink:

 

update: τελικά μου χρειάστηκε ίντερνετ κ αναγκάστηκα να αγοράσω τα 60mb! οι τύποι δεν παίζονται, εγώ έστειλα για τα 60 και έλαβα 1ο μνμ που έλεγε ότι ενεργοποίησα επιτυχως το day pass (κουφό) και μετά 2ο μνμ που έλεγε πως πηρα επιτυχώς τα 60mb. Άρα το day pass πρέπει με τσαμπουκά να το έχω ενεργό!! μη τυχόν ξεχαστώ καμιά μέρα μετά τις 30μέρες κ σερφάρω κ δε μου κλέψουν το 1ε ....

το υπόλοιπο πως το μαθαίνω?

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος πως ενεργοποιείται αυτή η υπηρεσία επειδή καταλάθος έστειλα END DAY στο 1333 και απενεργοποιήθηκε Edited by sakis16
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο πως αν στείλεις END DAY στο 1333 κόβεται εντελώς το internet ή μήπως γυρνάς στην κλασική χρέωση ανά MB ??

 

Με μυνημα END DAY σου κοβεται ΤΕΛΕΙΩΣ η προσβαση στο ιντερνετ.

Αν εχεις δωρεαν ΜΒ θα πρεπει να παρεις την εξυπηρετηση πελατων για να το ενεργοποιησουν γιατι ειναι ενα μπερδεμα η ολη φαση.

καλυτερα ειναι γενικα αν δεν θελεις ιντερνετ να βγαζεις το ΑΡΝ απο το κινητο παρα να κλεινεις ανοιγεις την υπηρεσια στην γραμμη γιατι ειναι χαμος μεγαλος.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας..εχω ενα sonny ericson W20i (zylo) και θελω να χρησιμοποιησω την εφαρμογη 0.facebook(δωρεαν πλοηγηση δλδ στην σελιδα μου).Το θεμα ειναι οτι προσπαθησα να μπω αλλα τιποτα :( εστειλα sms στο 1333 για να λαβω τις ρυθμισεις ιντερνετ και τις εγκατεστησα.παω να μπω ομως και μου λεει πρεπει να γινει ελεγχος ρυθμισεων.{να σημειωσω οτι παω να μπω πρωτη φορα στο Internet*} Επισης καποιος μου ειπε οτι για να μπεις πρωτη φορα πρεπει να ενεργοποιησεις καποιο πακετο της cosmote (day pass)ισχυει κατι τετοιο? ψαχνω αλλα δεν βρισκω τπτ.στις ρυθμισεις Internet στο μενου του κινητου μου γραφει "συνδεση με=cosmote".οποιος ξερει ας βοηθησει. Και αν τελικα αξιζει τον κοπο μιας και μερικοι μου λενε οτι σε χρεωνει το 0.facebook γιατι πρεπει να συνδεθεις στο ιντερνετ και να σου φαει 1 ευρω πρωτα οποτε τσαμπα κοπος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...