Jump to content

[ROM] CyanogenMod 7


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποιο πρόγραμμα βλέπεις αυτά τα στοιχεία;

 

Γιώργος

Ρυθμισεις-εφαρμογες-χρηση μπαταριας.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρυθμισεις-εφαρμογες-χρηση μπαταριας.

 

Είδα μια φωτογραφία, για αυτό ρωτάω.

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Είδα μια φωτογραφία, για αυτό ρωτάω.

 

Γιώργος

Αυτο που δειχνει στη φωτογραφια του Stinger βγαινει αν πας εκει που σου ειπα και πατησεις στο διαγραμμα πανω πανω στην οθονη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, μας είναι γνωστό ότι για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα για την μπαταρία χρειαζόμαστε πρώτα τουλάχιστον 4-5 πλήρεις κύκλους φόρτισης - αποφόρτισης. Μας απασχολεί το πόσο καταναλώνει το wi fi της JVR. Ποιά είναι η άποψή σου επ' αυτού;

 

Το καλυτερο θα ηταν να μην αφηνεις την μπαταρια να ξεφορτωσει τελειως. Μην αφηνεις το κινητο να σβηνει απο μπαταρια, στο 8-15% να φορτιζεις παντα.

Link to comment
Share on other sites

@nikos523 Γιατι δεν την σουταρεις να ησυχασεις. Αφου δεν σε θελει.

 

σταματα μην το ματιασεις τωρα! μια χαρα δουλευουν ολα με στοκ κερνελ!:lol: εμενα jvk μοντεμ εχει..! θα περασω μαλλον jvq γιατι το jvr σου στεγνωνει την μπαταρια στο 3G.

 

Όντως, η μπαταρία φεύγει αέρα :lol:. Δεν ξέρω αν είναι θέμα του modem που φοράμε ή της rom ή του kernel. Πάντως, εάν θες να σιγουρευτείς, μπορείς να περάσεις το προηγούμενο modem που φορούσες, νομίζω ήταν το JVQ, για να συγκρίνεις. Ή να περάσεις οποιοδήποτε άλλο και να πειραματιστείς. Θα τα βρεις εδώ :).

 

Όταν περάσουμε κάποιο από αυτά τα μοντεμ, πρέπει να κάνουμε και fix permissions?

Link to comment
Share on other sites

σταματα μην το ματιασεις τωρα! μια χαρα δουλευουν ολα με στοκ κερνελ!:lol: εμενα jvk μοντεμ εχει..! θα περασω μαλλον jvq γιατι το jvr σου στεγνωνει την μπαταρια στο 3G.

 

 

 

Όταν περάσουμε κάποιο από αυτά τα μοντεμ, πρέπει να κάνουμε και fix permissions?

 

Όχι δεν χρειάζεται. Για το wifi drain που λέτε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη ακόμα, στην επόμενη φόρτιση θα το αφήσω μόνιμα ανοιχτό για να δώ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται. Για το wifi drain που λέτε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη ακόμα, στην επόμενη φόρτιση θα το αφήσω μόνιμα ανοιχτό για να δώ!

Βασιλη δεν χρειαζεται να το αφησεις μονιμα ανοιχτο. Απλα την ωρα που σερφαρεις με wifi εχε το ενα ματι στη μπαταρια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται. Για το wifi drain που λέτε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη ακόμα, στην επόμενη φόρτιση θα το αφήσω μόνιμα ανοιχτό για να δώ!

 

Με το μοντεμ jvr υπάρχει μεγάλη κατανάλωση στο 3g ακόμα και σε στοκ. Μόλις πέρασα jvq modem.

Πάντως το κινητό φυσάει τώρα! Δεν ξέρω τι έπαθε! (150 ελεύθερη ραμ μολις το ανοίγω..! Θα νιώσουμε multitasking!) Και επίσης η μπαταρία αρχίζει και στρώνει ( πάρα πολύ νωρίς με 1φόρτιση και calibrate που έκανα, αλλά κάνει μπαμ η διαφορά)

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη δεν χρειαζεται να το αφησεις μονιμα ανοιχτο. Απλα την ωρα που σερφαρεις με wifi εχε το ενα ματι στη μπαταρια.

 

Okey will do!

 

 

ΥΓ (Ελπίζω να μη στραβωθώ με το ένα μάτι στο browsing και το άλλο στην μπαταρία! :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Πέρασα το JVQ modem. Σε μια πρώτη ανάγνωση μου φαίνεται πιο σταθερό από της JVR και λιγότερο ενεργοβόρο στο wi fi. Ο χρόνος θα δείξει.

Επίσης πέρασα από neon9 σε μαμίσιο. Όπως και ο Νίκος μου την έσπασε το voodoo color. Και αφού και ο glitch έχει voodoo color έμεινα στον μαμίσιο. Έτσι κι αλλιώς από voodoo το μόνο που με ενδιέφερε ήταν το sound και ο μαμίσιος το έχει.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Πέρασα το JVQ modem. Σε μια πρώτη ανάγνωση μου φαίνεται πιο σταθερό από της JVR και λιγότερο ενεργοβόρο στο wi fi. Ο χρόνος θα δείξει.

Επίσης πέρασα από neon9 σε μαμίσιο. Όπως και ο Νίκος μου την έσπασε το voodoo color. Και αφού και ο glitch έχει voodoo color έμεινα στον μαμίσιο. Έτσι κι αλλιώς από voodoo το μόνο που με ενδιέφερε ήταν το sound και ο μαμίσιος το έχει.

 

Τώρα μολις έβαλα μουσική.. Έχω το voodoo control plus που φορτώνει τα modules ακόμα και αν δεν τα έχει ο κερνελ.. Όταν πάω να ανεβάσω την ένταση όμως δεν γίνετε τίποτα..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μολις έβαλα μουσική.. Έχω το voodoo control plus που φορτώνει τα modules ακόμα και αν δεν τα έχει ο κερνελ.. Όταν πάω να ανεβάσω την ένταση όμως δεν γίνετε τίποτα..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μάλλον κόλλησε. Βγάλτον και ξαναβάλτον και δες. Εμένα ο plus με ενημέρωσε ότι ο stock kernel έχει ήδη περασμένα τα modules οπότε επέλεξα να μην τα φορτώνει.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κόλλησε. Βγάλτον και ξαναβάλτον και δες. Εμένα ο plus με ενημέρωσε ότι ο stock kernel έχει ήδη περασμένα τα modules οπότε επέλεξα να μην τα φορτώνει.

 

Κολλάει αν φορτώσεις τα module.. Έβαλα την free εφαρμογή, έκανα reboot να φύγουν modules και έτοιμο!

Έτοιμος ήμουν να αλλάξω ρομ, γιατί οι άλλοι κερνελς μου δημιουργούν θέματα..!

(Adicted to Voodoo Sound):lol:

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Πέρασα το JVQ modem. Σε μια πρώτη ανάγνωση μου φαίνεται πιο σταθερό από της JVR και λιγότερο ενεργοβόρο στο wi fi. Ο χρόνος θα δείξει.

Επίσης πέρασα από neon9 σε μαμίσιο. Όπως και ο Νίκος μου την έσπασε το voodoo color. Και αφού και ο glitch έχει voodoo color έμεινα στον μαμίσιο. Έτσι κι αλλιώς από voodoo το μόνο που με ενδιέφερε ήταν το sound και ο μαμίσιος το έχει.

 

Μακη περιμένω ασφαλή συμπεράσματα για το μόντεμ και αν δεν είναι θέμα της ρομ φλασάρω κι εγω αύριο το αντίστοιχο της JVQ που με είχε βολέψει μια χαρά. Μπήκα για ένα 5λεπτο από wifi καφετέριας στο φόρουμ και μου ρούφηξε 8% μπαταρίας!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Με το μοντεμ jvr υπάρχει μεγάλη κατανάλωση στο 3g ακόμα και σε στοκ. Μόλις πέρασα jvq modem.

Πάντως το κινητό φυσάει τώρα! Δεν ξέρω τι έπαθε! (150 ελεύθερη ραμ μολις το ανοίγω..! Θα νιώσουμε multitasking!) Και επίσης η μπαταρία αρχίζει και στρώνει ( πάρα πολύ νωρίς με 1φόρτιση και calibrate που έκανα, αλλά κάνει μπαμ η διαφορά)

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Νικο, επειδη κι εγω με jvr που ειμαι τωρα ανοιγει με 150mb free μπορεις να διευκρινισεις εαν στη συνεχεια πεφτει μονο του π.χ στα 110mb οπως συμβαινει με τις stock roms...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Νικο, επειδη κι εγω με jvr που ειμαι τωρα ανοιγει με 150mb free μπορεις να διευκρινισεις εαν στη συνεχεια πεφτει μονο του π.χ στα 110mb οπως συμβαινει με τις stock roms...;

 

Ναι Ηρακλή, συμβαίνει και σε αυτή το ιδιο κατά κάποιο τρόπο. Όχι μόνο του όμως και όχι τόσο τραγικά. Αν ανοίξω browser πχ λογικό να πέσει, γιατί δεν τον κλείνει.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ηρακλή, συμβαίνει και σε αυτή το ιδιο κατά κάποιο τρόπο. Όχι μόνο του όμως και όχι τόσο τραγικά. Αν ανοίξω browser πχ λογικό να πέσει, γιατί δεν τον κλείνει.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Thanks Νικολαε, σε γενικες γραμμες μπορεις να μου πεις σε τι επιπεδα κυμαινεται η ελευθερη ραμ κατα τη χρηση ..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Νικο, επειδη κι εγω με jvr που ειμαι τωρα ανοιγει με 150mb free μπορεις να διευκρινισεις εαν στη συνεχεια πεφτει μονο του π.χ στα 110mb οπως συμβαινει με τις stock roms...;

 

Ναι Ηρακλή, συμβαίνει και σε αυτή το ιδιο κατά κάποιο τρόπο. Όχι μόνο του όμως και όχι τόσο τραγικά. Αν ανοίξω browser πχ λογικό να πέσει, γιατί δεν τον κλείνει.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Η διαφορά είναι πως όσο και να πέσει... δεν το καταλαβαίνεις εάν δεν το δεις αριθμητικά και πάντα μα πάντα όλα φορτώνουν σφαίρα και είναι smooth!

 

Παναγιώτη με τίποτα τόσο drain από το wifi (8% σε 5 λεπτά), τι κερνελ έχεις?

 

Edit. Εντελώς ενδεικτικά 5 λεπτά non stop browsing -1%

 

Με neo9_reduxv5 kernel (νομίζω έχει optimised wifi driver ο τύπος)

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι πως όσο και να πέσει... δεν το καταλαβαίνεις εάν δεν το δεις αριθμητικά και πάντα μα πάντα όλα φορτώνουν σφαίρα και είναι smooth!

 

Παναγιώτη με τίποτα τόσο drain από το wifi (8% σε 5 λεπτά), τι κερνελ έχεις?

 

Μαλιστα...btw, υπαρχει καποιος κερνελ που πραγματικα να ξεχωριζει ή κυμαινονται στα ιδια επιπεδα ολοι...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι πως όσο και να πέσει... δεν το καταλαβαίνεις εάν δεν το δεις αριθμητικά και πάντα μα πάντα όλα φορτώνουν σφαίρα και είναι smooth!

 

Παναγιώτη με τίποτα τόσο drain από το wifi (8% σε 5 λεπτά), τι κερνελ έχεις?

 

Edit. Εντελώς ενδεικτικά 5 λεπτά non stop browsing -1%

 

Με neo9_reduxv5 kernel (νομίζω έχει optimised wifi driver ο τύπος)

Στο πρωτο συμφωνω απολυτως. Ακριβως οπως το περιγραφεις Βασιλη.

 

Για το δευτερο, εχω τον ιδιο κερνελ με εσενα (εγω εχω την εκδοση για led notification-ασχετα που δεν δουλευει) και το μοντεμ της JVR. Θα δοκιμασω μαλλον και το μοντεμ της JVQ αυριο...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο συμφωνω απολυτως. Ακριβως οπως το περιγραφεις Βασιλη.

 

Για το δευτερο, εχω τον ιδιο κερνελ με εσενα (εγω εχω την εκδοση για led notification-ασχετα που δεν δουλευει) και το μοντεμ της JVR. Θα δοκιμασω μαλλον και το μοντεμ της JVQ αυριο...

 

Χμχμ δηλαδή η μόνη διαφορά μας είναι ότι εγώ δεν έχω την έκδοση με το led notif? Λες...? (όντως δεν δουλεύει σωστά την είχα δοκιμάσει και εγώ). Για βάλε την απλή μπας και!

Link to comment
Share on other sites

Χμχμ δηλαδή η μόνη διαφορά μας είναι ότι εγώ δεν έχω την έκδοση με το led notif? Λες...? (όντως δεν δουλεύει σωστά την είχα δοκιμάσει και εγώ). Για βάλε την απλή μπας και!

Αλλαξα kernel στον απλο neo9 και επανεφερα το μοντεμ της JVQ. Για να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα kernel στον απλο neo9 και επανεφερα το μοντεμ της JVQ. Για να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε...

 

Παναγιώτη, με stock kernel και modem jvo έχω τα ίδια αποτελέσματα με το Βασίλη παραπάνω σε 5λεπτο browsing. 1 το πολύ 2% κατανάλωση.

 

Sent from my GT-I9000

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη, με stock kernel και modem jvo έχω τα ίδια αποτελέσματα με το Βασίλη παραπάνω σε 5λεπτο browsing. 1 το πολύ 2% κατανάλωση.

 

Sent from my GT-I9000

Περιμενω να δω αποτελεσματα Μακη. Προς το παρον φορτιζω...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...