Jump to content

[ROM] CyanogenMod 7


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks Νικολαε, σε γενικες γραμμες μπορεις να μου πεις σε τι επιπεδα κυμαινεται η ελευθερη ραμ κατα τη χρηση ..;

 

Κυμαίνεται στα 90 το λιγότερο περίπου μετά από άνοιγμα αρκετων εφαρμογων σε μένα ως τώρα. Αλλά όπως είπαν και τα παιδιά δεν το αισθάνεσαι ακόμα και αν πέσει.

Τώρα με το wifi δεν έχω κανένα πρόβλημα. Έχω jvq modem και μπορώ να πω είναι σαν να έχω στοκ όταν σερφαρω.

 

Πάντως Ηρακλη νομίζω πως δεν θα την αντέξεις την cm.. Είναι μυστήρια ρομ και είναι με της ώρες της. Σε άλλους κάθεται καλά με τη μια,σε αλλους με 4-5 ( σε εμένα).

Ξέρω πως είσαι λίγο «ψείρας» σε κάποια θέματα (όπως και εγώ) και πιστευω δεν θα σε ευχαριστήσει σε γενικές γραμμές (μακάρι να σου κάτσει καλά και να βγω λάθος βέβαια. Σε περίπτωση που την περάσεις πάντα.)

 

Απο θέμα κερνελ τώρα, έβαλα glitch και neo redux v5. Και με τους 2 είχα θέματα..

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κυμαίνεται στα 90 το λιγότερο περίπου μετά από άνοιγμα αρκετων εφαρμογων σε μένα ως τώρα. Αλλά όπως είπαν και τα παιδιά δεν το αισθάνεσαι ακόμα και αν πέσει.

Τώρα με το wifi δεν έχω κανένα πρόβλημα. Έχω jvq modem και μπορώ να πω είναι σαν να έχω στοκ όταν σερφαρω.

 

Πάντως Ηρακλη νομίζω πως δεν θα την αντέξεις την cm.. Είναι μυστήρια ρομ και είναι με της ώρες της. Σε άλλους κάθεται καλά με τη μια,σε αλλους με 4-5 ( σε εμένα).

Ξέρω πως είσαι λίγο «ψείρας» σε κάποια θέματα (όπως και εγώ) και πιστευω δεν θα σε ευχαριστήσει σε γενικές γραμμές (μακάρι να σου κάτσει καλά και να βγω λάθος βέβαια. Σε περίπτωση που την περάσεις πάντα.)

 

Απο θέμα κερνελ τώρα, έβαλα glitch και neo redux v5. Και με τους 2 είχα θέματα..

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ακριβως ετσι ειναι Νικολα για αυτο καθυστερω μεχρι στιγμης να την βαλω...Το σκεφτομαι πολυ αλλα κατι μου λεει οτι δεν θα με ευχαριστησει...

Θα δουμε...για αυτο ψαχνομαι και μαθαινω πληροφοριες για τη συγκεκριμενη ρομ.

Καλημερα.

Sent from my GT-I9000

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι ειναι Νικολα για αυτο καθυστερω μεχρι στιγμης να την βαλω...Το σκεφτομαι πολυ αλλα κατι μου λεει οτι δεν θα με ευχαριστησει...

Θα δουμε...για αυτο ψαχνομαι και μαθαινω πληροφοριες για τη συγκεκριμενη ρομ.

Καλημερα.

Sent from my GT-I9000

Ηρακλη, ημουν ακριβως στο ιδιο διλλημα με εσενα. Μετα απο καιρο με στοκ ηθελα να δοκιμασω κατι καινουργιο και απο τη στιγμη που εδωσαν την JVQ ως official (και το ξενερωμα που εφαγα) αποφασισα να προχωρησω σε cm. Απλα και μονο για τη δουλεια που εχουν κανει οι developers σαυτη τη ρομ αξιζει μια δοκιμη. Που ξερεις μπορει και να σε κερδισει. Ουτε κι εγω το περιμενα να την κρατησω, αλλα με ενθουσιασε. Στο κατω κατω πλεον με τo nandroid backup ειναι υποθεση λιγων λεπτων να εχεις το παλιο σου στησιμο πισω.

 

Την καλημερα μου σε ολους.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλη, ημουν ακριβως στο ιδιο διλλημα με εσενα. Μετα απο καιρο με στοκ ηθελα να δοκιμασω κατι καινουργιο και απο τη στιγμη που εδωσαν την JVQ ως official (και το ξενερωμα που εφαγα) αποφασισα να προχωρησω σε cm. Απλα και μονο για τη δουλεια που εχουν κανει οι developers σαυτη τη ρομ αξιζει μια δοκιμη. Που ξερεις μπορει και να σε κερδισει. Ουτε κι εγω το περιμενα να την κρατησω, αλλα με ενθουσιασε. Στο κατω κατω πλεον με τo nandroid backup ειναι υποθεση λιγων λεπτων να εχεις το παλιο σου στησιμο πισω.

 

Την καλημερα μου σε ολους.

 

Καλημέρα, το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι λειτουργεί συνεχώς το "Λειτουργικό σύστημα Android"

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

 

Πέρασα μόλις την neo16 r2.

+ Βελτιωμένες ρυθμίσεις voodoo color. Πλέον στο scrolling του tapatalk δεν τρεμοπαίζουν τα γράμματα. Καλό αυτό γιατί μου την είχε σπάσει και με είχε αναγκάσει να γυρίσω σε stock.

- Εξακολουθεί να μην λειτουργεί το led notification. Τι στην ευχή, ότι θέλουν αναφέρουν στο xda. Πως τους λειτουργεί θα ήθελα να' ξερα.

 

Δεν με βλέπω να στρώνει ποτέ η μπαταρία. Το έχω ξεσκίσει το κακόμοιρο τις τελευταίες μέρες (και το έχω απολαύσει :lol:).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.

 

Πέρασα μόλις την neo16 r2.

+ Βελτιωμένες ρυθμίσεις voodoo color. Πλέον στο scrolling του tapatalk δεν τρεμοπαίζουν τα γράμματα. Καλό αυτό γιατί μου την είχε σπάσει και με είχε αναγκάσει να γυρίσω σε stock.

- Εξακολουθεί να μην λειτουργεί το led notification. Τι στην ευχή, ότι θέλουν αναφέρουν στο xda. Πως τους λειτουργεί θα ήθελα να' ξερα.

 

Δεν με βλέπω να στρώνει ποτέ η μπαταρία. Το έχω ξεσκίσει το κακόμοιρο τις τελευταίες μέρες (και το έχω απολαύσει :lol:).

Kαλημερα Μακη. Εχθες σουταρα τον neo9+LED notifications αφου μετα απο δοκιμες, σε μια αναπαντητη κληση τα ledακια τα επαιξαν και σταματησαν να λειτουργουν ολοκληρωτικα. Γυρισα στον απλο neo9. Περιμενω τις εντυπωσεις σου απο τον κερνελ αλλα και τις επιπτωσεις στη μπαταρια απο την αλλαγη μοντεμ. Εγω απλα να αναφερω οτι μετα την επαναφορα του απλου neo9 και του μοντεμ της JVQ επιασα παλι τα γνωστα στανταρ στο σερφαρισμα (4% κατω σε 12 λεπτα) και 2% κατω σε idle κατασταση για 7 ωρες.

 

edit - Και μονο για το 100% που βλεπω στη μπαταρια μολις το βγαζω απο τη φορτιση αξιζει η cm7:p:p:p

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω τις εντυπωσεις σου απο τον κερνελ αλλα και τις επιπτωσεις στη μπαταρια απο την αλλαγη μοντεμ.

 

Θα πάρει καιρό, εάν μπορέσω να καταλήξω κάπου, καθώς φλασάρω κατά μέσο όρο κάθε ώρα :lol:. Τώρα κοίταζα τις βελτιώσεις στην κάμερα που έγιναν στην #84 και ψιλοφτιαχνόμουνα αλλά η μπαταρία έφτασε στο 10% οπότε αναγκαστικά φρέναρα. Φορτίζουμε και βλέπουμε.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει καιρό, εάν μπορέσω να καταλήξω κάπου, καθώς φλασάρω κατά μέσο όρο κάθε ώρα :lol:. Τώρα κοίταζα τις βελτιώσεις στην κάμερα που έγιναν στην #84 και ψιλοφτιαχνόμουνα αλλά η μπαταρία έφτασε στο 10% οπότε αναγκαστικά φρέναρα. Φορτίζουμε και βλέπουμε.

 

Εχεις το link για το 'NEO 16';

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει καιρό, εάν μπορέσω να καταλήξω κάπου, καθώς φλασάρω κατά μέσο όρο κάθε ώρα :lol:. Τώρα κοίταζα τις βελτιώσεις στην κάμερα που έγιναν στην #84 και ψιλοφτιαχνόμουνα αλλά η μπαταρία έφτασε στο 10% οπότε αναγκαστικά φρέναρα. Φορτίζουμε και βλέπουμε.

LoL την περασα εδω και 10 λεπτα:lol:

 

@gkas1973 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16553178&postcount=2235

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

LoL την περασα εδω και 10 λεπτα:lol:

 

Μερικοί αναφέρουν ότι τους χάλασε η μπροστινή κάμερα με την #84. Ισχύει;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί αναφέρουν ότι τους χάλασε η μπροστινή κάμερα με την #84. Ισχύει;

Ναι, δεν λειτουργει. Ουτως η αλλως δεν την χρησιμοποιουσα ποτε, αλλα καλο θα ηταν να μην βελτιωνεται 1 και να χαλανε 2.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν λειτουργει. Ουτως η αλλως δεν την χρησιμοποιουσα ποτε, αλλα καλο θα ηταν να μην βελτιωνεται 1 και να χαλανε 2.

 

Μάλιστα, οπότε δεν ήταν ράδιο αρβύλα :(.

Επί της ευκαιρίας, τώρα περνώντας τον neon16 παρατήρησα στο script της εγκατάστασης ότι κάνει μόνος του wipe cache, dalvik, wipe old modules, fix permissions. Καλή φάση. Φλασάρεις χαρωπά και ξεκούραστα (μόλις πήγα από led σε no led).

 

Edit: 6% μπαταρία...

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, οπότε δεν ήταν ράδιο αρβύλα :(.

Επί της ευκαιρίας, τώρα περνώντας τον neon16 παρατήρησα στο script της εγκατάστασης ότι κάνει μόνος του wipe cache, dalvik, wipe old modules, fix permissions. Καλή φάση. Φλασάρεις χαρωπά και ξεκούραστα (μόλις πήγα από led σε no led).

 

Edit: 6% μπαταρία...

Καλη φαση, ετσι κανονικα πρεπει να γινει με ολα απο δω και περα, για να αποφευγουμε δυσαρεστες καταστασεις (ανθρωποι ειαμστε μπορει να ξεχασουμε). Περαν αυτων, στα χθεσινα μου φλασαρισματα χρησιμοποιησα το cleaning script που προτεινε ο φιλος Brolly για να καθαριζεις το συστημα πριν το φλασαρισμα κερνελ. Υποθεση δευτερολεπτων, φλασαρεται ως zip απο το cwm και προετοιμαζει το συστημα σου για καθαρη εγκατασταση. Πολυ καλο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εμενα δουλευει κανονικα το led notif με neo9 redux5

Εχεις την insanity ομως ετσι? Ισως να παιζει αυτο ρολο...Εγω οτι και να προσπαθησα δεν μπορεσα να το κανω να λειτουργησει. Αν ειδες και σε προηγουμενο ποστ μου, μου κολλησε τα led και δεν μπορουσα να λειτουργησω το κινητο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την insanity ομως ετσι? Ισως να παιζει αυτο ρολο...Εγω οτι και να προσπαθησα δεν μπορεσα να το κανω να λειτουργησει. Αν ειδες και σε προηγουμενο ποστ μου, μου κολλησε τα led και δεν μπορουσα να λειτουργησω το κινητο.

 

Ναι insanity 032 εχω. btw χθες στο βραδυ με flight mode σε 6 ωρες δεν επεσε ουτε 1% η μπαταρια ... αρχιζει κ στρωνει για τα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγετε το wi-fi στο desktop απο το statusbar σας εμφανιζει τα διαθεσιμα δικτυα ? εμενα οχι... πρεπει να μπω μεσα στα wifi-settings για να τα δω.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγετε το wi-fi στο desktop απο το statusbar σας εμφανιζει τα διαθεσιμα δικτυα ? εμενα οχι... πρεπει να μπω μεσα στα wifi-settings για να τα δω.

Eτσι γινεται και στην cm.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικο πληκτρολογιο τι αλλο χρησιμοποιειτε περα απο το swype που εδωσε ο Βασιλης?

 

edit - Crap δεν προσεξα οτι το απο πανω ποστ ηταν δικο μου. Ας τα ενωσει καποιος μοδερατορας...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

το Script που έχει στη σελίδα του neo16 στα attachments τι κάνει;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Kernel scripts:

 

(platypus-NEO-scripts_WIP_V19-set.zip)

 

put both files to /system/etc/init.d

 

reboot into cwm recovery:

 

advanced -> fix permissions

 

then reboot

 

Εχει καποια improvements για τα governors.

AWAKE_GOVERNOR="smartass"

SLEEP_GOVERNOR="conservative"

Link to comment
Share on other sites

Kernel scripts:

 

(platypus-NEO-scripts_WIP_V19-set.zip)

 

put both files to /system/etc/init.d

 

reboot into cwm recovery:

 

advanced -> fix permissions

 

then reboot

 

Εχει καποια improvements για τα governors.

AWAKE_GOVERNOR="smartass"

SLEEP_GOVERNOR="conservative"

 

Το Both files δεν έπιασα.. Ένα είδα εγώ..

 

edit: δεν ήπια καφέ ακόμα..extract το κανουμε πρώτα λογικά.. :s

Ευχαριστώ πάντως!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Both files δεν έπιασα.. Ένα είδα εγώ..

 

edit: δεν ήπια καφέ ακόμα..extract το κανουμε πρώτα λογικά.. :s

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

2 αρχεια εχει μεσα στο .zip τα οποια τα κανεις extract με root privileges εδω : /system/etc/init.d

Link to comment
Share on other sites

2 αρχεια εχει μεσα στο .zip τα οποια τα κανεις extract με root privileges εδω : /system/etc/init.d

 

Τι premisions θελουν; ίδια με τα υπόλοιπα αρχεία στο int.d ?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...