Jump to content

[ROM] CyanogenMod 7


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε νικο μην απογοητευεσε ... απλα μπορει να μην εκατσε καλα η ρομ δεν τρεχει τπτ ... δοκιμασε να την ξαναπερασεις κ ειμαι σιγουρος θα σου λυθουν τα FCs.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε νικο μην απογοητευεσε ... απλα μπορει να μην εκατσε καλα η ρομ δεν τρεχει τπτ ... δοκιμασε να την ξαναπερασεις κ ειμαι σιγουρος θα σου λυθουν τα FCs.

 

3 φορες την πέρασα και τα έσβησα ολα. Δεν έχω fc τώρα. Πέρασα και glitch και ολα κομπλε. Μονο το swype τα πινει. Κολλάει πολύ, ειδικά στην αλλαγή γλωσσας

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 φορες την πέρασα και τα έσβησα ολα. Δεν έχω fc τώρα. Πέρασα και glitch και ολα κομπλε. Μονο το swype τα πινει. Κολλάει πολύ, ειδικά στην αλλαγή γλωσσας

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δοκιμασε Μultilink keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Swype έχει;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Οχι. Αλλα μολις τωρα δοκιμασα το default keyboard με swype και ειναι οκ. δεν κολαει.

Link to comment
Share on other sites

Για να λένε όλοι οι χρήστες ότι δεν έχουν προβλήματα με FC, wifi μπαταρίες κτλ, τότε σίγουρα κάτι δεν πήγε καλά. Και εγώ φλασάρω από τότε που δεν ξέραν καν τι θα πει custom οι περισσότεροι χρήστες εδώ αλλά δεν λέει κάτι. Είναι ιδιαίτερη περίπτωση η CM και αν προσέξεις λίγο σίγουρα θα σε ανταμείψει. Και σε μένα δεν μου έκατσε με την πρώτη, όλο κάτι μου ξέφευγε.

 

Παναγιώτη ξέχασα να αναφέρω το script του Lippo, πολύ χρήσιμο thumbs up στον Brolly που μας το θύμισε.

Link to comment
Share on other sites

Για να λένε όλοι οι χρήστες ότι δεν έχουν προβλήματα με FC, wifi μπαταρίες κτλ, τότε σίγουρα κάτι δεν πήγε καλά. Και εγώ φλασάρω από τότε που δεν ξέραν καν τι θα πει custom οι περισσότεροι χρήστες εδώ αλλά δεν λέει κάτι. Είναι ιδιαίτερη περίπτωση η CM και αν προσέξεις λίγο σίγουρα θα σε ανταμείψει. Και σε μένα δεν μου έκατσε με την πρώτη, όλο κάτι μου ξέφευγε.

 

Παναγιώτη ξέχασα να αναφέρω το script του Lippo, πολύ χρήσιμο thumbs up στον Brolly που μας το θύμισε.

 

Θα δείξει μόλις βγει η επόμενη nightly με σοβαρές αλλαγές. Έτσι κι αλλιώς πάντα κάνω καθαρη εγκατάσταση και σε update της ρομ.

Πάντως πέρασα jvr +rep, format όλα (όχι απλά wipe),cm7+fix prem,gapps+fix prem,kernel+fix prem.

Όλα αυτά Χ3.

Πριν λίγο το φόρτιζα. Μόλις πήγα να δω που έφτασε, έβγαλε το bootanimation και άνοιξε χωρίς σήμα και 40% μπαταρία. Πατάω κλείσιμο (δεν μένει κλειστό στη φόρτιση. Ανοίγει γιατί μπορεί!) Ανοίγει, όλα κανονικά και μπαταρία 64%. (59 τώρα)

Το swype, όταν πάω να το κάνω system app τρώει κάθε 5-6 δευτερόλεπτα fc από μόνο του. Μόνο εγκατάσταση σαν 3rd part εφαρμογή γίνεται. Μάλλον γιαυτό τα πίνει λίγο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει μόλις βγει η επόμενη nightly με σοβαρές αλλαγές. Έτσι κι αλλιώς πάντα κάνω καθαρη εγκατάσταση και σε update της ρομ.

Πάντως πέρασα jvr +rep, format όλα (όχι απλά wipe),cm7+fix prem,gapps+fix prem,kernel+fix prem.

Όλα αυτά Χ3.

Πριν λίγο το φόρτιζα. Μόλις πήγα να δω που έφτασε, έβγαλε το bootanimation και άνοιξε χωρίς σήμα και 40% μπαταρία. Πατάω κλείσιμο (δεν μένει κλειστό στη φόρτιση. Ανοίγει γιατί μπορεί!) Ανοίγει, όλα κανονικά και μπαταρία 64%. (59 τώρα)

Το swype, όταν πάω να το κάνω system app τρώει κάθε 5-6 δευτερόλεπτα fc από μόνο του. Μόνο εγκατάσταση σαν 3rd part εφαρμογή γίνεται. Μάλλον γιαυτό τα πίνει λίγο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ειναι γνωστο οτι σε cm7 δε μπορεις να το φορτισεις και να παραμεινει κλειστη η συσκευη. Ανοιγει με το που βαζεις τον φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο οτι σε cm7 δε μπορεις να το φορτισεις και να παραμεινει κλειστη η συσκευη. Ανοιγει με το που βαζεις τον φορτιστη.

 

Ευχαριστώ! Νόμιζα τα ρουφιξε κανονικά το κινητό!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα την πρωτη φορα δεν μου εκατσε καλα η ρομ αλλα τωρα ειναι ολα μια χαρα και η μπαταρια ειναι κομπλε .σε σχεση με την jvq η jvr μην περιμενεις την ιδια μπαταρια .

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Νόμιζα τα ρουφιξε κανονικά το κινητό!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μήπως βάζεις ότι νανε Swype? Δεν μερικά post ποιο πίσω έχω ανεβάσει αυτό που δουλεύει. Κανονικά Install σαν .apk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βάζεις ότι νανε Swype? Δεν μερικά post ποιο πίσω έχω ανεβάσει αυτό που δουλεύει. Κανονικά Install σαν .apk

To συγκεκριμενο swype επιβεβαιωνω κι εγω πως λειτουργει αψογα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο οτι σε cm7 δε μπορεις να το φορτισεις και να παραμεινει κλειστη η συσκευη. Ανοιγει με το που βαζεις τον φορτιστη.

 

Ωστε ετσι εεε...δεν μου αρεσει καθολου αυτο καθως τις περισσοτερες φορες συνηθιζω να το φορτιζω κλειστο...

 

Sent from my GT-I9000

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βάζεις ότι νανε Swype? Δεν μερικά post ποιο πίσω έχω ανεβάσει αυτό που δουλεύει. Κανονικά Install σαν .apk

 

αυτο ακριβως εβαλα. αργουσε στην αλλαγη γλωσσας.

 

τελος παντων,

οταν βγηκα αρχισα να τρωω fc οπου να΄ναι και σκεφτηκα "δεν κανω ενα φορματ τα παντα παλι και να ξαναπερασω τη ρομ, μιας και τα εχω ολα στην sd??" και ετσι επραξα!

ολα αρχισαν να δουλευουν ρολοι!

σε καποια φαση, μετα απο καθε reboot, ο launcher αρχισε να βγαζει οτι να ναι (adw launcher ex. βαριεμαι να το περιγραψω. παντως οτι να'ναι ηταν),εκανα επαναφορα στις ρυθμισεις του launcher και ολα κομπλε..

μετα παρατηρησα οτι δεν μπορουσα να διαβασω την emmc.. ουτε απο τις ρυθμισεις ειχα επιλογη για mount-unmount και απο cwm ελεγε Error.. περασα ξανα cm για να εχω τον μανησιο kernel (glitch ειχα) και την βλεπω κανονικα την καρτα μνημης..

το αλλο προβλημα ειναι οτι καθε φορα που εκανα reboot, το market το παγωνε το titanium.. τωρα πριν 1-2 λεπτα (μολις bootαρε και κοιταξα αν ο launcher κανει κουλά παλι), πηγα να ανοιξω μαρκετ να κατεβασω gapps. δεν με αφηνε να κανω αναζητηση με τιποτα.. κανω ενα reboot και βλεπω οτι το μαρκετ αλλαξε (εγινε το καινουργιο μαρκετ).. κανω reboot να δω αν παγωσει παλι και τιποτα.. ολα ηταν μια χαρα..!

και το swype ακομα,παει σφαιρα τωρα!

 

μολις εφτασε 1% η μπαταρια και περιμενα να κλεισει (μου χαλασε και τη βραδια το Μπου@%ελο!), ειπα "Η θα το σπασω τωρα,η θα προσπαθησω να κρατηθω ως αυριο για να περασω tornado.ΟΥΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩ,ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ cyanogen!"...!

μαλλον φοβηθηκε η το πηρε πατριωτικα και εστρωσαν ολα..!!:lol::lol:

 

και το θεμα ειναι οτι αρχισα να γραφω το post και να σκαλιζω το κινητο, για να αναφερω τα προβληματα που εχω και πως θα την σουταρω αυριο!!!:lol::lol:!

 

ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρατηρώ ότι κατά τη διάρκεια της σύνδεσης στο wifi τη μπαταρία τη ρουφάει. Σε εσάς πως τα πάει?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Όντως, η μπαταρία φεύγει αέρα :lol:. Δεν ξέρω αν είναι θέμα του modem που φοράμε ή της rom ή του kernel. Πάντως, εάν θες να σιγουρευτείς, μπορείς να περάσεις το προηγούμενο modem που φορούσες, νομίζω ήταν το JVQ, για να συγκρίνεις. Ή να περάσεις οποιοδήποτε άλλο και να πειραματιστείς. Θα τα βρεις εδώ :).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Όντως, η μπαταρία φεύγει αέρα :lol:. Δεν ξέρω αν είναι θέμα του modem που φοράμε ή της rom ή του kernel. Πάντως, εάν θες να σιγουρευτείς, μπορείς να περάσεις το προηγούμενο modem που φορούσες, νομίζω ήταν το JVQ, για να συγκρίνεις. Ή να περάσεις οποιοδήποτε άλλο και να πειραματιστείς. Θα τα βρεις εδώ :).

 

Θυμάται κανείς πως βλέπουμε τι modem έχει εγκατασταθεί;

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς πως βλέπουμε τι modem έχει εγκατασταθεί;

 

Γιώργος

 

Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο->Έκδοση βασικού φάσματος.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Όντως, η μπαταρία φεύγει αέρα :lol:. Δεν ξέρω αν είναι θέμα του modem που φοράμε ή της rom ή του kernel. Πάντως, εάν θες να σιγουρευτείς, μπορείς να περάσεις το προηγούμενο modem που φορούσες, νομίζω ήταν το JVQ, για να συγκρίνεις. Ή να περάσεις οποιοδήποτε άλλο και να πειραματιστείς. Θα τα βρεις εδώ :).

Καλημερα Μακη. Εσυ με ποιο modem εισαι? Εγω εχω φορεσει της JVR που προτεινε ο Βασιλης. Θα περιμενω ακομη σημερα και αυριο και αν δω τα ιδια θα ξαναπερασω αυτο της JVQ. Παντως το ρουφηγμα το παρατηρω στην περιπτωση του wifi κυριως.

 

@nikos523 Γιατι δεν την σουταρεις να ησυχασεις. Αφου δεν σε θελει.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μακη. Εσυ με ποιο modem εισαι? Εγω εχω φορεσει της JVR που προτεινε ο Βασιλης. Θα περιμενω ακομη σημερα και αυριο και αν δω τα ιδια θα ξαναπερασω αυτο της JVQ. Παντως το ρουφηγμα το παρατηρω στην περιπτωση του wifi κυριως.

 

Καλημέρα Παναγιώτη. Και εγώ με το modem της JVR είμαι που μας έδωσε ο Βασίλης. Έχει όντως πολύ καλό σήμα τηλεφώνου αλλά παρατήρησα ότι το wi fi είναι λίγο ασταθές (καθισμένος στο ίδιο σημείο και την ίδια απόσταση από το router τη μία δε λαμβάνει σήμα, την άλλη μία γραμμή, την άλλη τελεία και από την αρχή). Και παρατήρησα και εγώ ότι φεύγει πολύ μπαταρία με το wi fi κατά τα άλλα έχει υπάρξει τεράστια βελτίωση από τότε που είχα περάσει cm7 πριν από μήνες. Να φανταστείς ότι τότε μου κρατούσε 1,5 ημέρα max, με την μπαταρία να πέφτει τη νύχτα έως και 30%. Τώρα το battery drain στο idle το βράδυ προσεγγίζει το επίπεδο της stock :).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

(καθισμένος στο ίδιο σημείο και την ίδια απόσταση από το router τη μία δε λαμβάνει σήμα, την άλλη μία γραμμή, την άλλη τελεία και από την αρχή.

Ακριβως αυτο παρατηρησα κι εγω. Οσο για την καταναλωση σε idle ειναι οντως σε επιπεδα στοκ. Εγω μαλιστα δεν παρατηρησα διαφορα, αφου ειναι και η πρωτη φορα που περναω σε cm:). Ενα ακομη στοιχειο που ξεχασα να σημειωσω ειναι ο browser που πραγματικα φυσσαει. Σε σχεση με τον στοκ της JVQ ειναι πολλα επιπεδα επανω.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομη στοιχειο που ξεχασα να σημειωσω ειναι ο browser που πραγματικα φυσσαει. Σε σχεση με τον στοκ της JVQ ειναι πολλα επιπεδα επανω.

 

Εγώ Παναγιώτη έπαθα σοκ όταν πρωτοάνοιξα τον opera. Σε JVP προλάβαινα να κάνω τσιγάρο μέχρι να βγάλει την αρχική οθόνη. Τώρα, με 45mb ram διαθέσιμη, ανοίγει αστραπιαία.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Παναγιώτη έπαθα σοκ όταν πρωτοάνοιξα τον opera. Σε JVP προλάβαινα να κάνω τσιγάρο μέχρι να βγάλει την αρχική οθόνη. Τώρα, με 45mb ram διαθέσιμη, ανοίγει αστραπιαία.

Τον opera δεν τον περασα ακριβως γιατι ο στοκ ειναι τοσο καλος. Παντως θα κανω μια δοκιμη για να δω αυτο που λες.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τον opera δεν τον περασα ακριβως γιατι ο στοκ ειναι τοσο καλος. Παντως θα κανω μια δοκιμη για να δω αυτο που λες.

 

Παιδιά στρώνει η μπαταρία, με κάθε φόρτιση είναι και καλύτερα

 

http://dl.dropbox.com/u/17413068/screenshot-1313051834323.png

 

2h 13m Display

3h 10m wifi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στρώνει η μπαταρία, με κάθε φόρτιση είναι και καλύτερα

 

Βασίλη, μας είναι γνωστό ότι για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα για την μπαταρία χρειαζόμαστε πρώτα τουλάχιστον 4-5 πλήρεις κύκλους φόρτισης - αποφόρτισης. Μας απασχολεί το πόσο καταναλώνει το wi fi της JVR. Ποιά είναι η άποψή σου επ' αυτού;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στρώνει η μπαταρία, με κάθε φόρτιση είναι και καλύτερα

 

 

2h 13m Display

3h 10m wifi

 

 

Με ποιο πρόγραμμα βλέπεις αυτά τα στοιχεία;

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...