Jump to content

Δωρεάν Εφαρμογες για Windows Phone 7


colossus_r
 Κοινοποίηση

Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???  

169 members have voted

  1. 1. Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???

    • Κακο-Αδιαφορο
      9
    • Μετριο
      24
    • Καλο
      65
    • Πολυ καλο
      71


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@VIEL

 

Εγκατέστησα το NameDay App σήμερα, συγχαρητήρια. Δουλεύει μια χαρά σε Mango RTM.

 

ευχαριστω πολυ, εδω εφτιαξα ενα μικρο website με τις εφαρμογες μου, θα το ανανεωνω , ακομα ειναι υπο κατασκευη

 

http://www.wp7.topgun.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε την κάπου να δουμε αν μπορει να εγκατασταθει σε αλλους

 

Την έκανα deploy από το Visual Studio και δούλεψε, με το 2πλο κλικ στο .xap τίποτα!

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδιά,πως μπορούμε να περασουμε ebook στο τηλέφωνο;

 

Έχεις απευθυνθεί ήδη εδώ. Αρκεί, δεν υπάρχει λόγος να επαναλαμβανόμαστε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Good news guys... κυκλοφόρησε η πρώτη εφαρμογή που δημιουργεί tiles για να μπαίνει κανείς απευθείας στο WiFi, Bluetooth, Airplane mode και Cellular settings... ονομάζεται ConnectivityShortcuts και είναι από σήμερα στο marketplace δωρεάν. Την δοκίμασα και δουλεύει.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Good news guys... κυκλοφόρησε η πρώτη εφαρμογή που δημιουργεί tiles για να μπαίνει κανείς απευθείας στο WiFi, Bluetooth, Airplane mode και Cellular settings... ονομάζεται ConnectivityShortcuts και είναι από σήμερα στο marketplace δωρεάν. Την δοκίμασα και δουλεύει.

 

Ναι την δοκιμασα και ειναι σαν τις παλιες που ειχαμε...Δεν ειναι switch αλλα ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Good news guys... κυκλοφόρησε η πρώτη εφαρμογή που δημιουργεί tiles για να μπαίνει κανείς απευθείας στο WiFi, Bluetooth, Airplane mode και Cellular settings... ονομάζεται ConnectivityShortcuts και είναι από σήμερα στο marketplace δωρεάν. Την δοκίμασα και δουλεύει.

 

ειναι παραξενο παντως οτι αν κανεις συντομευση την εφαρμογη οπως ειναι, φενεται πιο μικρο το εικονιδιο της απ οτι τ αλλα. αν τα κανεις ξεχωριστα, δηλαδη 4 tiles ολα καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι την δοκιμασα και ειναι σαν τις παλιες που ειχαμε...Δεν ειναι switch αλλα ΟΚ

 

Δεν ξέρω αν μπορεί κάποιο tile να αποκτήσει την λειτουργία αυτή. Στο μυαλό μου τα tiles είναι σαν shortcuts και όχι εικονίδια που μπορούν να έχουν πολλαπλές λειτουργίες από μόνα τους.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Good news guys... κυκλοφόρησε η πρώτη εφαρμογή που δημιουργεί tiles για να μπαίνει κανείς απευθείας στο WiFi, Bluetooth, Airplane mode και Cellular settings... ονομάζεται ConnectivityShortcuts και είναι από σήμερα στο marketplace δωρεάν. Την δοκίμασα και δουλεύει.

 

Δεν την βρίσκω με τίποτα........ Περίεργο.......:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βρίσκω με τίποτα........ Περίεργο.......:O

http://wp7app.de/tag/connectivityshortcuts

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξέρω αν μπορεί κάποιο tile να αποκτήσει την λειτουργία αυτή. Στο μυαλό μου τα tiles είναι σαν shortcuts και όχι εικονίδια που μπορούν να έχουν πολλαπλές λειτουργίες από μόνα τους.

Μπορει ...Σιγουρα θα βγουν τετοια πολλα σε λιγο

 

Δυο νέα παιχνιδια απο Ελληνες προγραμματιστες

MonsterUp και Galaxium.

Δειτε τα ΕΔΩ. Και το κυριοτερο ΨΗΦΙΣΤΕ σε αυτο το σαιτ για το MonsterUp σαν App of the Year από την ελβετική Swisscom στην κατηγορία Windows Phone.

Link to comment
Share on other sites

Registry Editor για Mango

Νεες εκδοσεις για τα Advance Config Tool 1.4 και Registry Editor 1.2 που τρεχουν κανονικα σε Mango !!!!!

Ακόμη και το Registry editor !!!!.

 

Προσοχη μην τα ψαχνετε στη λιστα των εφαρμογών !!! Ενσωματωνονται στις Ρυθμισεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

Registry Editor για Mango

Νεες εκδοσεις για τα Advance Config Tool 1.4 και Registry Editor 1.2 που τρεχουν κανονικα σε Mango !!!!!

Ακόμη και το Registry editor !!!!.

 

Προσοχη μην τα ψαχνετε στη λιστα των εφαρμογών !!! Ενσωματωνονται στις Ρυθμισεις !!!!

 

πολλα καλουδια μαζεμενα!!! αντε σιγα σιγα ολο και καλυτερα τα πραγματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα πέρασα αλλά δουλέψανε μόνο την πρώτη φορά. Μετά πήγα να τα ξαναπεράσω και το "XAP Installer" αρνείται αλλά με κάποιο μαγικό τρόπο μου τα εξαφανισε από το κινητό. Με άλλες εφαρμογές δεν έχει πρόβλημα να τις περάσει. Μάλλον θέλουν στρώσιμο.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Registry Editor για Mango

Νεες εκδοσεις για τα Advance Config Tool 1.4 και Registry Editor 1.2 που τρεχουν κανονικα σε Mango !!!!!

Ακόμη και το Registry editor !!!!.

 

Προσοχη μην τα ψαχνετε στη λιστα των εφαρμογών !!! Ενσωματωνονται στις Ρυθμισεις !!!!

 

Και πως κάνεις uninstall των εφαρμογών,αν χρειαστεί?

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα σχόλιο διάβασα ότι κάνεις install μία παλαιότερη έκδοση και μετά uninstall από την λίστα με τις εφαρμογές. Δεν ξέρω αν πιάνει...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα σχόλιο διάβασα ότι κάνεις install μία παλαιότερη έκδοση και μετά uninstall από την λίστα με τις εφαρμογές. Δεν ξέρω αν πιάνει...

 

Αν ξέρει κάποιος ας μας πει,thanks............:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην το εγραψα και στο πρωτο ποστ ...Δεν Ειναι στη Λιστα εφαρμογών αλλα στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ..!!!

Μηπως αυτο εννοεις εξαφανιστηκαν????

Και επίσης γιατι πηγες να τα ξαναεγκαταστησεις ??? Διαβαζοντας αυτο που εγραψες μπηκα και βγηκα απο τις 2 εφαρμογες αρκετες φορες και συνεχιζουν και δουλευεουν.

 

Ο τροπος για να φυγουν ειναι να βαλεις προηγουμενη εκδοση με επιλογη στον xapinstaller για πληρη απεγκατασταση προηγουμενων εκδοσεων.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος ας μας πει,thanks............:ninja:

 

αλλος τροπος

"

It´s easy to uninstall:

 

just use Windows Phone Power Tools: http://wptools.codeplex.com/

 

As usual there is only HTC support...

 

Edit:

 

Guids

 

{949701d1-fe42-49fa-a49f-4ca8f9b34cf9} Registry Editor

{f41adcf8-5029-4df7-945d-78d3dc33fd5e} Advanced Config

"

Link to comment
Share on other sites

Όχι, από τις ρυθμίσεις εξαφανίστηκαν. Δεν υπάρχουν πουθενά. Κοίτα. Εγκατέστησα τις εφαρμογές και βγήκαν και οι δύο κανονικά μέσα στα settings. Μπήκα να δω αν δουλεύουν και όλα καλά. Μετά πήγα να ξαναμπω στις εφαρμογές και δεν έμπαινε. Σε καμία από τις δύο. Και τότε πήγα να τις ξαναπεράσω και δεν γίνεται εγκατάσταση. Μου βγάζει ο Installer το κλασσικό μήνυμα ότι το Zune είναι κλειστό ή το κινητό είναι κλειδωμένο. Και μετά την πρώτη αποτυχημένη αυτή προσπάθεια επαν-εγκατάστασης οι εφαρμογές εξαφανίστηκαν από τα Settings.

 

Και αυτό που είπα για το πως κάνεις uninstall ήταν από ένα σχόλιο στην σελίδα με τις εφαρμογές που λέει:

 

"Ok I found a way should be instal old version app. For Advanced Config Tools is v. 1.3 for Registry Editor is v. 1.1.0.0. After install, we have apps in the apps list in menu from we can unistall. (and we haven't in settings)

Enjoy"

Edited by stewe
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχω κάνει πατάτα. Το κινητό πλέον δεν μπορεί να δεχτεί τις περισσότερες .xap εφαρμογές, παρόλο που είναι ξεκλείδωτο. Για παράδειγμα οι δύο εφαρμογές του colossus με τις εφημερίδες μπορώ να τις εγκαταστήσω κανονικά. Το touchxplorer δεν δουλεύει καν. Το χειρότερο είναι ότι στην μία και μοναδική φορά που άνοιξε το AdvancedConfig κάτι πείραξα εκεί που έλεγε για το 3G και πλέον η επιλογή για να ανοιγοκλείνω το 3G έχει εξαφανιστεί μέσα από τα settings του τηλεφώνου στο "moblie network".

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα. Γιατί το κινητό κάνει τόσο επιλεκτικές εγκαταστάσεις εφαρμογών; Συμπεριφέρεται σαν κλειδωμένο αλλά δεν είναι. Φίλε colossus, υπάρχει περίπτωση να δοκιμάσω να το ξανα-ξεκλειδώσω σε αυτή τη φάση που βρίσκομαι ή πρέπει να του κάνω hard-reset και πάλι όλα από την αρχή;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχω κάνει πατάτα. Το κινητό πλέον δεν μπορεί να δεχτεί τις περισσότερες .xap εφαρμογές, παρόλο που είναι ξεκλείδωτο. Για παράδειγμα οι δύο εφαρμογές του colossus με τις εφημερίδες μπορώ να τις εγκαταστήσω κανονικά. Το touchxplorer δεν δουλεύει καν. Το χειρότερο είναι ότι στην μία και μοναδική φορά που άνοιξε το AdvancedConfig κάτι πείραξα εκεί που έλεγε για το 3G και πλέον η επιλογή για να ανοιγοκλείνω το 3G έχει εξαφανιστεί μέσα από τα settings του τηλεφώνου στο "moblie network".

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα. Γιατί το κινητό κάνει τόσο επιλεκτικές εγκαταστάσεις εφαρμογών; Συμπεριφέρεται σαν κλειδωμένο αλλά δεν είναι. Φίλε colossus, υπάρχει περίπτωση να δοκιμάσω να το ξανα-ξεκλειδώσω σε αυτή τη φάση που βρίσκομαι ή πρέπει να του κάνω hard-reset και πάλι όλα από την αρχή;

 

Προφανως οταν αλλαξες το 3g αλλαξαν και αλλα πραγματα που εχει στην ιδια οθονη.

Εκει οταν παμε θελει λιγο προσοχη ..Δεν αφηνουμε τα αλλα με τετραγωνα ..Τα τσεκάρουμε και αυτα (max uns app κλπ).

Aν εχεις (οπως εχω πει πολλες φορες) αφησει ενα αντιγραφο απο το αρχειο provxml στον καταλογο Windows τοτε μπορεις ευκολα τρεχοντας το HTC connection setup να το ξαναξεκλειδωσεις. Αν οχι και δεν τρεχει και ο explorer δεν μπορω να σκεφτω αλλο τρόπο.

 

Ο touchexplorer τι μήνυμα βγαζει ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να έχει κλειδώσει το κινητό. Μέσα από το xapinstaller μπορώ να περάσω τις δύο εφαρμογές που έχεις φτιάξει εσύ. Απλά από έναν φάκελο με καμιά 20αριά εφαρμογές, οι μόνες που μου γίνονται Install είναι οι δύο δικές σου και άλλη μία με την F1. Όλες οι άλλες αρνούνται. Επίσης το provxml δεν το έχω πειράξει από εκεί που ήταν.

 

Το touchxplorer δεν βγάζει κάποιο μήνυμα. Απλά κρασάρει η εφαρμογή και δεν ανοίγει.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...