Jump to content

PS3 vs XBOX360 (Console Wars)


MARS_MOBI
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To εξηγεί δίπλα ο άνθρωπος.

Είναι ένα Xbox 360 που έχει πειραχτεί (δηλ. φλασαριστεί) για να παίζει παιχνίδια homebrew και κανονικά από σκληρό δίσκο.

 

Να ρωτήσω ολα τα παιχνίδια αντιγραφονται στον σκληρο του 360?

"Καλυτερα ανορθόγραφες αλη8ειες παρα καλογραμμενα ψεματα.Η παιδεια δεν ειναι θεμα ορθογραφιας αλλα ανατροφης"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 107
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ που δίνω μεγάλη βαρύτητα στις ταινίες και λιγότερο στα παιχνίδια σε αναλογία 70-30% προτίνω φυσικά ps3 λόγω blue ray. Είναι αναλόγως και της χρήσης λοιπόν.
________ :) ________
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω ολα τα παιχνίδια αντιγραφονται στον σκληρο του 360?

 

Αν είναι jtag, ναι τότε όλα μπορούν να παίξουν από τον δίσκο, ακριβώς όπως γίνεται και στο PS3. Αν δεν είναι όμως θα πρέπει να γράφεις DVD δισκάκια.

 

Jtag δεν μπορούν να γίνουν όλα τα xbox, αλλά μόνο κάποια που έχουν συγκεκριμένη έκδοση dashboard. Πλέον είναι ψιλοσπάνια. Νομίζω δηλαδή, γιατί δεν έχω δει και πολλούς να πωλούν.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έλεγα ps3 λόγω παιχνιδιών (για τις αποκλειστικότητες μιλάω) και του blue-ray.

 

ερώτηση: το xbox παίζει 3d ταινίες /παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

 

ερώτηση: το xbox παίζει 3d ταινίες /παιχνίδια

 

νομιζω οχι...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

PS3 με 1000 τώρα που το flashareis ΔΩΡΕΑΝ και μόνος σου επίσης έχει καλύτερα γραφικά από xbox360

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

PS3 με 1000 τώρα που το flashareis ΔΩΡΕΑΝ και μόνος σου επίσης έχει καλύτερα γραφικά από xbox360

 

Μην είσαι απόλυτος.

Δεν έχει πάντα καλύτερα γραφικά από το Xbox. Είναι πολλά τα παιχνίδια που παίρνουν οριακά υψηλότερη βαθμολογία στα γραφικά στην Xbox έκδοσή τους.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

PS3 με 1000 τώρα που το flashareis ΔΩΡΕΑΝ και μόνος σου επίσης έχει καλύτερα γραφικά από xbox360

 

Οχι στα περισσοτερα παιχνιδια που γινονται port απο xbox/pc γιατι εκει παιζει ρολο η πιο αδυναμη gpu του ps3

 

Σε καποια συγκεκριμενα ομως που εκμεταλλευονται σωστα το hw του playstation , ναι ειναι σαφως καλυτερο

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

 

Σε καποια συγκεκριμενα ομως που εκμεταλλευονται σωστα το hw του playstation , ναι ειναι σαφως καλυτερο

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

σε αυτό έχεις δίκιο αλλά γενικά δεν έχω δει και την τεράστια διαφορά στα γραφικά των 2 παιχνιδομηχανών

Link to comment
Share on other sites

To topic άνοιξε για να γραφτούν γνώμες για το PS3 και το XBOX360 και όχι για pc. Οπότε τα off-topic posts μεταφέρθηκαν εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306749
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: το xbox παίζει 3d ταινίες /παιχνίδια

 

Κυκλοφορούν φήμες ότι σε αυτή την Ε3 θα ανακοινωθεί μία επιπλέον δυνατότητα του 360, αυτή του να παίζεις παιχνίδια σε στερεοσκοπικο 3D ... Μέχρι τώρα το PS3 δεν είχε αντίπαλο στην κατηγορία ....

 

Προφανώς όμως και δεν θα το κάνει τόσο καλά όπως το PS3 γιατί μιλάμε για διπλάσια σχεδόν επεξεργαστική δύναμη ....

 

Όσο για τα γραφικά ισχύει πως το PS3 έχει καλύτερα κατά κάποιον τρόπο, απλά το 360 είναι καλύτερο σε κάποια εφέ και πολλές φορές δίνει καλύτερο τελικό αποτέλεσμα .... Τα παιχνίδια multiplatform πάντως είναι την συντριπτική πλειοψηφία των φορών καλύτερα στο 360 λόγω δυσκολίας προγραμματισμού του PS3 .... Αλλά τα υπερθεάματα αποκλειστικότητες που προσφέρει το PS3 δεν θα τα δει ποτέ το 360 ......

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω γραφικα Gears 2 σε PS3 δεν εχω δει.

 

για να δουμε τι θα λεει το Last Guardian, "πνευματικο sequel" του Shadow of the Collosus στο PS3.

αν ειναι τοσο καλο οσο νομιζω, εφυγα για PS3

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το Cryris 2 είναι καλύτερο .... Γραφικά φυσικά δεν εννοείται μόνο ως ευκρίνεια αλλά επίσης ως λεπτομέρεια, έτσι ??..... Προσπερνάω Gran Turismo και σου αναφέρω στα μπαμ inFamous, παιχνίδι με πολύ απαιτητικά εφέ ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

C2 δεν το εχω δει οποτε δεν λεω.

 

Οσο για GT, το Forza 3 του κανει πλακα σε ολους τους τομεις :p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οσο για GT, το Forza 3 του κανει πλακα σε ολους τους τομεις :p

 

To Forza3 μοιάζει cell shaded μπροστά στο Gran Turismo 5, ένα τέλειο αντιπροσωπευτικό βίντεο των διαφορών των κονσόλων .... Είναι κάτι σαν vs μεταξύ λεπτομέρειας και εφέ φωτισμού ...

 

Αλλά το ότι του κάνει πλάκα σε όλους τους τομείς, νταξ .... Να μετρήσω αυτοκίνητα ???? : Ρ

Φυσικά και παίζει ρόλο το οπτικό μέσο της παιχνιδομηχανής ..... To Blue Ray 50Gb και το HD-DVD 16 Gb πλέον, το Gran Turismo είναι σχεδόν 20Gb παιχνίδι ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

το forza πόσα αυτοκίνητα έχει?

 

πολυ λιγοτερα απο τα 1000 του gt5;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει ps3 και δεν το εχω μετανιωσει καθολου φιλε μου...Τρομερη παιχνιδομηχανη!
Link to comment
Share on other sites

το forza πόσα αυτοκίνητα έχει?

 

Γύρω στα 400 .... Το Gran Turismo 2, παιχνίδι δύο γενεών πριν - PS1, είχε 600 :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Το Gran Turismo 2, παιχνίδι δύο γενεών πριν - PS1, είχε 600 :p

 

απλα το καλυτερο απο ολα! τετοιο καψιμο δεν εχω ξανακανει με παιχνιδι (εκτος απο το CTR :D:D:D:D)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω γραφικα Gears 2 σε PS3 δεν εχω δει.

 

για να δουμε τι θα λεει το Last Guardian, "πνευματικο sequel" του Shadow of the Collosus στο PS3.

αν ειναι τοσο καλο οσο νομιζω, εφυγα για PS3

 

 

Killzone 2+3. Καλύτερα και τα 2 για μένα.

 

Θα μπορούσα να πω και για τα Uncharted αλλά είναι άλλο είδος.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

σε fps τα καλύτερα γραφικα τα εχω δει και εγω στα killzone...μετα παει το heavy rain (ειναι αλλη κατηγορια αλλα ειναι το παιχνιδι ειναι κορυφη)
Link to comment
Share on other sites

To Forza3 μοιάζει cell shaded μπροστά στο Gran Turismo 5, ένα τέλειο αντιπροσωπευτικό βίντεο των διαφορών των κονσόλων .... Είναι κάτι σαν vs μεταξύ λεπτομέρειας και εφέ φωτισμού ...

 

Αλλά το ότι του κάνει πλάκα σε όλους τους τομείς, νταξ .... Να μετρήσω αυτοκίνητα ???? : Ρ

Φυσικά και παίζει ρόλο το οπτικό μέσο της παιχνιδομηχανής ..... To Blue Ray 50Gb και το HD-DVD 16 Gb πλέον, το Gran Turismo είναι σχεδόν 20Gb παιχνίδι ...

 

Εχει το 360 παιχνιδι σε hd dvd?

Και τι σχεση εχει το μεγεθος του μεσου ?

(Περα απο το loading ισως , που και παλι ξεπερνιεται αν φορτωσεις το παιχνιδι στο σκληρο)

 

Τα dl μια χαρα ειναι για τα σημερινα δεδομενα, σπανια χρειαζεται και 2ο

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...