Jump to content

Sense HD rom's.


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εγκατασταση ειναι η ιδια με αυτη που χω τωρα? Με την πρωτη ευκαιρια θα την δοκιμασω! Ισως να μην "καθετε" καλα οπως λες,γτ δεν εξηγητε αλλιως,την εχουν κ αλλα ατομα και παιζει κανονικα!

 

Για να δουμε πως θα παει!πιστευω να δουλεψει :)

 

Κατεβάζεις το .zip της rom από το link, κάνεις full wipe από τη στιγμή που φοράς άλλη rom τη flashάρεις και κάνεις boot.

Τίποτα το ιδιαίτερο..

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 812
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα κανω back up αυτη που εχω αφου ειναι και οι δυο xt4 και θα περασω την καινουργια να δουμε πως θα δουλευει! Δεν νομιζω να εχει πολλα bugs λογο του οτι ειναι καινουργια ε ?

Το πιο πιθανο το μεσημερι να την περασω και θα ενημερωσω!

 

Απο θεμα διαχειρησεις μπαταριας τι λεει? Γτ αυτη που εχω τωρα, "πινει" πολυ μπαταρια!

 

Την περασα την rom αυτη που μου ειπες!! μεχρι στιγμης ολα φαινονται πολυ καλα!

θα την δουλεψω μερικες μερες να δω αν θα βγαλει τπτ προβληματα και θα ενημερωσω παλι! :)

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

θέλω να βρω μια ρομ με sense, σταθερή χωρίς bugs και με data2ext.

Πέρασα την RevolutioN v.4.0 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1300224) που φαίνεται πολύ καλή αλλά δεν έχει data2ext και αμέσως μου έβγαλε οτι δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος για τις εφαρμογές μου.

Έχει κανένας καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

θέλω να βρω μια ρομ με sense, σταθερή χωρίς bugs και με data2ext.

Πέρασα την RevolutioN v.4.0 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1300224) που φαίνεται πολύ καλή αλλά δεν έχει data2ext και αμέσως μου έβγαλε οτι δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος για τις εφαρμογές μου.

Έχει κανένας καμία πρόταση;

 

Και δεν βαζεισ αυτην αν εχεις καρτα class 4 και πανω??? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431908

 

Ελπιζω να εχεις και ext4 στην καρτα μνημης...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Και δεν βαζεισ αυτην αν εχεις καρτα class 4 και πανω??? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431908

 

Ελπιζω να εχεις και ext4 στην καρτα μνημης...

 

 

σε ευχαριστώ, την έβαλα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Εχεις καμιά ιδέα τι είναι και που μπορώ να βρώ τα RCTeam Tweaks που αναφέρει ο developer ;

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμίσεις εκεί δεν το έχει? Κ μπορείς να επιλέξεις τι χρώμα θα είναι το ρολόι πάνω αριστερά, τι χρώμα το δίκτυο κ έχει πολλά αλλα αν δεις..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδια.θελω βοηθεια.εχω το desire το εκανα root εχτες και αποφασισα και εγω σαν παιδι να βαλω τν 2.3.5 sense 3.0 αλλα κρακαρε τ κινιτο και αναγκαστικα και εκανα restore.σημερα κατεβασα αλλη rom με sense 3.0 αλλα παλι κρακαρε.τι πρεπει να κανω για να χαρω και εγω λιγακι?Α!!!αν γνωριζει καποιος καμια καλη rom με τα γνωστα και γ@μ@τ@ widgetakia της htc πχ.τον καιρο ασπουμε π εχω κολιμα ας μ πει οπως επισεις και απο που μπορω να την κατεβασω.ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω βοηθεια.εχω το desire το εκανα root εχτες και αποφασισα και εγω σαν παιδι να βαλω τν 2.3.5 sense 3.0 αλλα κρακαρε τ κινιτο και αναγκαστικα και εκανα restore.σημερα κατεβασα αλλη rom με sense 3.0 αλλα παλι κρακαρε.τι πρεπει να κανω για να χαρω και εγω λιγακι?Α!!!αν γνωριζει καποιος καμια καλη rom με τα γνωστα και γ@μ@τ@ widgetakia της htc πχ.τον καιρο ασπουμε π εχω κολιμα ας μ πει οπως επισεις και απο που μπορω να την κατεβασω.ευχαριστω!!!

 

Έχεις κάνει partition στην sdcard σου;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

οχι τι ειναι αυτο?χαχαχαχαχχαχ ειμαι αρχαριος συγνωμη γιαυτο.πως τ κανω?

 

Διάβασε αυτό.

Επειδή η internal memory του Desire είναι μικρή για να χωράει αρκετές εφαρμογές, η λύση είναι να περάσει κάποιος μία custom rom που να υποστηρίζει κάποιο script που δίνει τη δυνατότητα να μπορείς να εγκαταστήσεις πολύ περισσότερες εφαρμογές.

Η προϋπόθεση όμως είναι να χωρίσεις την sdcard σου σε δύο κομμάτια. Ένα το fat32 όπου μπορείς να έχεις ό,τι αρχεία θέλεις (δηλαδή κανονική χρήση της sdcard) και ένα άλλο ext3/4, το οποίο θα το διαβάζει το Android ως internal memory.

Όπως καταλαβαίνεις κάνοντας partition μικραίνεις τη χωρητικότητα του fat32 της sdacrd σου, ενώ πρέπει το class της (ταχύτητα ανάγνωσης/εγγραφής) να είναι τουλάχιστον 6, για να δουλέψει σωστά το κινητό και να μην έχεις lag (κολλήματα κατά τη χρήση).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ, την έβαλα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Εχεις καμιά ιδέα τι είναι και που μπορώ να βρώ τα RCTeam Tweaks που αναφέρει ο developer ;

 

φαίνεται οτι βιάστηκα να μιλήσω. Ενω στην αρχή όλα έδειχναν καλά τώρα το τηλέφωνο έχει αρχίσει να τρώει κολλήματα και να κάνει restart μόλις ψιλοζοριστεί, πράγμα που δεν έκανε ποτέ.

Μήπως ξέρεις καμιά άλλη ανάλογη ROM για να δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2 αποριες παιδια εβαλα την leedroid 3.3.3 hd r5 ολα δουλευουν μια χαρα απλα στην αρχικη οθονη ενω θα επρεπε να αλλαζει τις σελιδες σε 3D μορφη αλλαζει κλασσικα συρομενη ενω εχω φλασαρει το sense 3.0 πακετο που δινει

και δευτερον ειχα πριν την OTA 2.3.3 GINGERBREAD υπαρχει περιπτωση να μην εκατσε καλα λογο αυτου??

htc desire εχω παρακατω τα στοιχεια μου!!

ευχαριστω εκ τον προταιρων!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...