Jump to content

Sense HD rom's.


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή δεν σου δουλεύουν ούτε οι εντολές από το terminal, ούτε το .zip αρχείο που έχει παραθέσει ο robo στο 1o του post;

 

πραγματικα αυτο με τις εντολες οταν το κανω μου λεει οτι δεν υπαρχει data2sd... κ δεν πετυχαινει.... αλλα ουτε αυτο με το ζιπ μου καθεται.. εσυ ποιο εχεις????

 

Μα, μετά από αλλαγή rom δεν κάνουμε ποτέ restore όλα τα δεδομένα (system data).

ΜΟΝΟ τις δικές μας εφαρμογές μαζί με τα δεδομένα τους (user apps + data).

 

Μα, μετά από αλλαγή rom δεν κάνουμε ποτέ restore όλα τα δεδομένα (system data).

ΜΟΝΟ τις δικές μας εφαρμογές μαζί με τα δεδομένα τους (user apps + data).

 

Πρωτη φορά το χρησιμοποιούσα. thanx παντως :)

ηξερα οτι με το titanioum δεν κανουμε ποτε κ τα δεδομενα αλλα εγω με το mybackup δεν ειχα ποτε προβλημα....!

PLEASE help...

των απόντων εφαρμογών ή όλων των εφαρμογών????

 

αυτο με των αποντων δεν το καταλαβα....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 812
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οι επιλογες είναι

Επαναφορα απόντων εφαρμογών με τα δεδομένα τους

Επαναφορα όλων των εφαρμογών με τα δεδομενα τους

Επαναφορα .....

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

οι επιλογες είναι

Επαναφορα απόντων εφαρμογών με τα δεδομένα τους

Επαναφορα όλων των εφαρμογών με τα δεδομενα τους

Επαναφορα .....

 

αν λες για το mybackup τοτε το Επαναφορα όλων των εφαρμογών με τα δεδομενα τους

 

αλλα γιατι στα βγαζει ελληνικα ρε..???η εσυ εκανες μεταφραση..???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

''πραγματικα αυτο με τις εντολες οταν το κανω μου λεει οτι δεν υπαρχει data2sd... κ δεν πετυχαινει.... αλλα ουτε αυτο με το ζιπ μου καθεται.. εσυ ποιο εχεις????''

 

την πρώτη φορά που δίνεις εντολές με το terminal πάντα και σε μένα μου λέει ότι δεν υπάρχει data2sd, αν το ξαναδοκιμάσεις να το τρέξεις θα δεις ότι θα λειτουργήσει, δοκίμασε το και τρίτη φορά

Link to comment
Share on other sites

''πραγματικα αυτο με τις εντολες οταν το κανω μου λεει οτι δεν υπαρχει data2sd... κ δεν πετυχαινει.... αλλα ουτε αυτο με το ζιπ μου καθεται.. εσυ ποιο εχεις????''

 

την πρώτη φορά που δίνεις εντολές με το terminal πάντα και σε μένα μου λέει ότι δεν υπάρχει data2sd, αν το ξαναδοκιμάσεις να το τρέξεις θα δεις ότι θα λειτουργήσει, δοκίμασε το και τρίτη φορά

 

να το ξεκαθαρισουμε... τα στελνει στο fat32 η στο ext3...???? οντως δουλεψε μετα....

 

τιποτα δεν δουλεψε τελικα... κολλουσε σαν τρελο.... κ εκλεινε...

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. είμαι ενας νεος χρήστης του android. εχω desire κανα 2μηνο. εχω διαβασει τους οδηγους στην αρχή αλλα έχω κάποιες απορίες.

προσπάθησα χθες να κανω root απο τον οδηγό. πώς μπορώ να καταλάβω αν το κατάφερα; δεν βλέπω καμιά διαφορά. λέω να βάλω την RCMIX v1.8. να ακολουθήσω τον οδηγό ''Πως εγκαθιστούμε μια custom rom στη συσκευή''; πρέπει να ειμαι s-off για να βάλω μια rom; απο το Link τις 1.8 μου δίνει δύο αρχεία ποιό ειναι για μένα και ποιά η διαφορά τους. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. είμαι ενας νεος χρήστης του android. εχω desire κανα 2μηνο. εχω διαβασει τους οδηγους στην αρχή αλλα έχω κάποιες απορίες.

προσπάθησα χθες να κανω root απο τον οδηγό. πώς μπορώ να καταλάβω αν το κατάφερα; δεν βλέπω καμιά διαφορά. λέω να βάλω την RCMIX v1.8. να ακολουθήσω τον οδηγό ''Πως εγκαθιστούμε μια custom rom στη συσκευή''; πρέπει να ειμαι s-off για να βάλω μια rom; απο το Link τις 1.8 μου δίνει δύο αρχεία ποιό ειναι για μένα και ποιά η διαφορά τους. ευχαριστώ

 

 

Βασικα αν εχει γινει root το κινητο σου θα μπορεις να εχεις προσβαση στο root της συσκευης σου με διαφορα προγραμματα. Τα οποια προγραμματα τα δινει δικαιωματα η εφορμογη "superuser". Καλα το ειπες, θα ακολουθησεις τον οδηγο ''Πως εγκαθιστούμε μια custom rom στη συσκευή'' και δεν ειναι αναγκαστικο να εισαι s-off για να βαλεις μια custom rom. Απο τις rom θα κατεβασεις την RCMixS_v1.8_A2SD+_BravoHboot.zip.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για τους κατόχους RCmix...μέχρι χθες ήταν μια χαρά και σήμερα σταμάτησε να ακούγεται ο ήχος κλειδώματος...:worry::worry:

 

Y.Γ: Σάκη την 1.8 τελικά την έβαλες και είναι όλα ΟΚ??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για τους κατόχους RCmix...μέχρι χθες ήταν μια χαρά και σήμερα σταμάτησε να ακούγεται ο ήχος κλειδώματος...:worry::worry:

 

Y.Γ: Σάκη την 1.8 τελικά την έβαλες και είναι όλα ΟΚ??

 

ναι κ χωρις κανενα κολλημα...! φυσαει η ρομ....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ναι κ χωρις κανενα κολλημα...! φυσαει η ρομ....!

 

Τι recovery έχεις .Είσαι S-OFF;

EDIT

΄'Ακυρο .Είδα την υπογραφή σου.Στραβομάρα.

Σε ρώτησα γιατί στο XDA αναφέρονται από πολλούς ανεξήγητα bootloops κατά την εγκατάσταση.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τι recovery έχεις .Είσαι S-OFF;

EDIT

΄'Ακυρο .Είδα την υπογραφή σου.Στραβομάρα.

Σε ρώτησα γιατί στο XDA αναφέρονται από πολλούς ανεξήγητα bootloops κατά την εγκατάσταση.

 

ναι τελικα το s-off ειναι απαραιτητο.... δηλαδη πηγες να την περασεις κ δεν ανοιγε...???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για τους κατόχους RCmix...μέχρι χθες ήταν μια χαρά και σήμερα σταμάτησε να ακούγεται ο ήχος κλειδώματος...:worry::worry:

 

Σ' εμένα ακούγεται. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Αν δε το έλυσες, δοκίμασε να περάσεις απο το Market το Quick Settings.

Εκεί, πήγαινε στο Volume Control και κοίταξε μήπως στο System Volume η ένταση είναι στο 0/7. Aν ναι, τότε αύξησέ το.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ναι τελικα το s-off ειναι απαραιτητο.... δηλαδη πηγες να την περασεις κ δεν ανοιγε...???

 

Όχι .Έλειπα σε ταξίδι και δεν την είχα δοκιμάσει αλλά διάβαζα γι αυτήν.

Τελικά την πέρασα πάνω από την 1.6.2 και όλα καλά.

Τελικά τι έχει μείνει από το sense 3;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Εχθές έκανα download και νόμιζα ότι πέρασα την RCMix S v1.8 A2SD+

Τελικά κοιτώντας τα info του τηλεφώνου μου είδα ότι το τηλ φοράει την

RCMixS_v1.7.2_A2SD+_BravoHboot.

Πρώτη φορά που επιχείρησα αλλαγή rom ίσως έκανα κάτι λάθος..:what:

Το θέμα είναι ότι σήμερα τραβώντας κάποιες φωτογραφίες το τηλέφωνο έκανε restart από μόνο του..:wacko:

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι'αυτό ??

Μήπως αλλάζοντας το ratio διορθωθεί ??

:thanks:

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Όχι .Έλειπα σε ταξίδι και δεν την είχα δοκιμάσει αλλά διάβαζα γι αυτήν.

Τελικά την πέρασα πάνω από την 1.6.2 και όλα καλά.

Τελικά τι έχει μείνει από το sense 3;

 

αυτο ηθελα να μαθω κ εγω... τι εχει μεινει τελικα...??? :lol: μηπως ο καιρος στην αρχικη με το ρολοι θα αλλαξει...???

 

Καλησπέρα παιδιά.

Εχθές έκανα download και νόμιζα ότι πέρασα την RCMix S v1.8 A2SD+

Τελικά κοιτώντας τα info του τηλεφώνου μου είδα ότι το τηλ φοράει την

RCMixS_v1.7.2_A2SD+_BravoHboot.

Πρώτη φορά που επιχείρησα αλλαγή rom ίσως έκανα κάτι λάθος..:what:

Το θέμα είναι ότι σήμερα τραβώντας κάποιες φωτογραφίες το τηλέφωνο έκανε restart από μόνο του..:wacko:

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι'αυτό ??

Μήπως αλλάζοντας το ratio διορθωθεί ??

:thanks:

 

δεν ξερω για τις φωτο αλλα αν νομιζεις οτι περασες την 1.8 αλλα βλεπεις 1.7 τοτε την 1.8 εχεις περασει... κ μενα ετσι μου λεει...! :wacko:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

αυτο ηθελα να μαθω κ εγω... τι εχει μεινει τελικα...??? :lol: μηπως ο καιρος στην αρχικη με το ρολοι θα αλλαξει...???

 

 

 

δεν ξερω για τις φωτο αλλα αν νομιζεις οτι περασες την 1.8 αλλα βλεπεις 1.7 τοτε την 1.8 εχεις περασει... κ μενα ετσι μου λεει...! :wacko:

 

Την 1.8 περάσαμε .Μην ανησυχειτε.Απλώς ο ρομπο ξέχασε να αλλάξει το νούμερο στη ρομ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα ακούγεται. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Αν δε το έλυσες, δοκίμασε να περάσεις απο το Market το Quick Settings.

Εκεί, πήγαινε στο Volume Control και κοίταξε μήπως στο System Volume η ένταση είναι στο 0/7. Aν ναι, τότε αύξησέ το.

 

Ωραίος!!!!;)

Τώρα ακούγεται μια χαρά...ήταν στο 3/7!

Από μνήμη η RCMix 1.8 πως πάει?Έχει πιο μικρή από την 1.6?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!!!;)

Τώρα ακούγεται μια χαρά...ήταν στο 3/7!

Από μνήμη η RCMix 1.8 πως πάει?Έχει πιο μικρή από την 1.6?

 

το ιδιο ρε.... εχει κατι πατσακια να βαλεις για να μεγαλωσει αλλα εμενα δεν με δουλευει ουτε ενα..... :mad:

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε απαντήστε μου όσοι έχετε και την Rcmix S, αλλά και την InsertCoin.

Σε παλιότερες εκδόσεις, ακόμη και αν δεν είχες πρόσβαση στο internet, στις 21:00 το clock widget άλλαζε αυτόματα την κατάσταση του καιρού από ήλιο, σε φεγγάρι. Το ίδιο γίνονταν και το πρωί (δεν είχα προσέξει συγκεκριμένη ώρα), αλλά στις 8:00 σίγουρα έδειχνε τον ήλιο.

Στις τελευταίες εκδόσεις των rom, αυτό σταμάτησε να συμβαίνει. Είτε με το weather του 2.1 Sense ή με το τελευταίο 3.0.

Σ' εσάς τί συμβαίνει; Αλλάζει αυτόματα, οπότε έχω πρόβλημα εγώ ή και σ' εσάς ακόμη και αν είναι μεσάνυχτα εξακολουθεί να δείχνει ήλιο; o_O

 

 

Swyped from my GingerSensed Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε απαντήστε μου όσοι έχετε και την Rcmix S, αλλά και την InsertCoin.

Σε παλιότερες εκδόσεις, ακόμη και αν δεν είχες πρόσβαση στο internet, στις 21:00 το clock widget άλλαζε αυτόματα την κατάσταση του καιρού από ήλιο, σε φεγγάρι. Το ίδιο γίνονταν και το πρωί (δεν είχα προσέξει συγκεκριμένη ώρα), αλλά στις 8:00 σίγουρα έδειχνε τον ήλιο.

Στις τελευταίες εκδόσεις των rom, αυτό σταμάτησε να συμβαίνει. Είτε με το weather του 2.1 Sense ή με το τελευταίο 3.0.

Σ' εσάς τί συμβαίνει; Αλλάζει αυτόματα, οπότε έχω πρόβλημα εγώ ή και σ' εσάς ακόμη και αν είναι μεσάνυχτα εξακολουθεί να δείχνει ήλιο; o_O

 

 

Swyped from my GingerSensed Desire using Tapatalk

 

κ μενα αν δεν το ενημερωσω δεν αλλαζει... το παρατηρησα σημερα που ετυχε να το αφησω ωρα χωρις wifi....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Στην Incertcoin 1.0.5 αλλαζει κανονικα ο καιρος χωρις να εισαι συνδεμενος.

 

Γι αυτό λέγεται stable,αλλά δεν δουλέυουν άλλα καλούδια από το sense 3.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

κ μενα αν δεν το ενημερωσω δεν αλλαζει... το παρατηρησα σημερα που ετυχε να το αφησω ωρα χωρις wifi....

 

Μάλιστα. Οπότε είτε είναι μακακία του weather 3.0 ή είναι κάποιο bug του οποίου δεν έδωσε σημασία ο robo.

Οπότε η μοναδική λύση είναι να κάνουμε χειροκίνητα update τον καιρό ή να πράσουμε κάποιο wi-fi scheduler για να κάνει αυτόματα update στις 21:00 και 8:00....

 

 

Στην Incertcoin 1.0.5 αλλαζει κανονικα ο καιρος χωρις να εισαι συνδεμενος.

 

Στην 1.0.5 υπάρχει το weather 2.1, με την προσθήκη των ήχων του 3.0.

Όχι το weather 3.0. ;) Οπότε λογικό να δουλεύει.

Και στην αντίστοιχη rom του robo, εκείνης της εποχής η αλλαγή γίνονταν αυτόματα.

Με τις InsertCoin v.3x και μετά όμως, τί γίνεται; Αλλάζουν αυτόματα χωρίς τη σύνδεση σε internet ή όχι;

 

 

Ps. Είμαι από το Σάββατο με την RCMix S v1.8. Το data2ext script που έχει δοθεί στο 1ο post, παρότι εγκαταστάθηκε, έκανε το κινητό laggy του κερατά, οπότε 'έφυγε' την ίδια ώρα και ξαναπέρασα, μετά από νέο flash της rom, τις εντολές από το terminal.

Πλέον, τη στιγμή που το Facebook for HTC κάνει sync το κινητό είναι 'μη με ακουμπάτε'. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Πρέπει να το αφήσεις να τελειώσει (και ενώ σε προηγούμενες version το sync τελείωνε σε 2 λεπτά το πολύ, τώρα χρειάζεται 5-6 και ίσως να μην είναι πετυχημένο). Έτσι έκανα untick το εν λόγω sync και το κάνω χειροκίνητα μία φορά την ημέρα. Έτσι το κινητό δείχνει να έχει συνέλθει.

Δεν ξέρω τί φταίει, είτε δεν έγινε καλό optimization σ' αυτή τη version ή για κάποιο λόγο δεν 'έκατσε' καλά η rom στο κινητό μου, όπως γίνονταν με διάφορες άλλες version σε άλλους χρήστες, όταν εγώ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα...

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...