Jump to content

Ενοχλητικές Κλήσεις


geoypth
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η κοπέλα μου, έχει σύνδεση στη WIND και κάθε μέρα δέχεται κλήσεις στο κινητό της, από ένα κινητό 6933837ΑΒΓ. Το πρόβλημα είναι ότι δεχόμαστε τουλάχιστον 10 κλήσεις την ημέρα, όταν απαντούσε στην αρχή δεν ακουγόταν κανείς από την άλλη άκρη της γραμμής. Όταν δε καλούσαμε πίσω απαντούσε τηλεφωνητής και μας έλεγε ότι σύντομα θα εξυπηρετηθείτε, το θέμα είναι σε βάζει αναμονή και δεν απάντησε ποτέ κανείς. Μου φαίνεται ολίγον τι απάτη, από Cosmote δεν μπόρεσα να καλέσω εγώ. Από τη Wind μας λένε ότι δεν γίνεται να μπει φραγή σε ένα νούμερο, ούτε θα βγάλουμε άκρη αν απευθυνθούμε στη ΕΕΤ, εμείς αναφέραμε το πρόβλημα στη WIND στις 26/4. Στην ΕΕΤ θα απευθυνθούμε. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, δεν βγάζουμε άκρη.

Μας έχουν σπάσει τα νεύρα... Υπάρχει κανείς που να δέχεται κλήσεις από το παραπάνω νούμερο?

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορω να προτεινω ειναι να βαλει στο κινητο της καποιο προγραμμα blacklist...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορω να προτεινω ειναι να βαλει στο κινητο της καποιο προγραμμα blacklist...

 

blacklist? δηλαδή ομάδα πχ χωρίς ήχο?

Link to comment
Share on other sites

Μας έχουν σπάσει τα νεύρα... Υπάρχει κανείς που να δέχεται κλήσεις από το παραπάνω νούμερο?

 

Καλά μην κόβεις το κεφάλι σου ότι η κοπέλα σου δεν το απολαμβάνει :rolleyes:

Πλάκα κάνω,ας απαντήσω και σοβαρά τώρα.Ή κάποιο πρόγραμμα blacklist αν έχει κάτι τέτοιο το κινητό της φίλης σου αλλιώς λίγο υπομονή,κάνα πιτσιρίκι θα είναι που την βρίσκει με κάτι τέτοια.Το πολύ πολύ ζητήστε από την wind να σας αλλάξει τον αριθμό σας.Δεν αξίζει τον κόπο να χαλιέστε με αυτά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Α) ΜΑΛΩΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΤΙ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ.'

'Όταν δε καλούσαμε πίσω απαντούσε τηλεφωνητής και μας έλεγε ότι σύντομα θα εξυπηρετηθείτε" Σου φαίνεται να είναι πιτσιρίκι πίσω από αυτό?

 

Β) Από Cosmote υπάρχει φραγή εξερχομένων κλήσεων προς αυτό το νούμερο.

 

Γ) Δεν είμαστε πιτσιρίκια, η κοπέλα είναι γιατρός. Άρα νούμερο δεν γίνεται να αλλάξει. Το blacklist τι είναι μπορεί να εξηγήσει κανείς? Πάντως σκέφτομαι τη καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Α) ΜΑΛΩΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΤΙ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ.'

'Όταν δε καλούσαμε πίσω απαντούσε τηλεφωνητής και μας έλεγε ότι σύντομα θα εξυπηρετηθείτε" Σου φαίνεται να είναι πιτσιρίκι πίσω από αυτό?

 

Β) Από Cosmote υπάρχει φραγή εξερχομένων κλήσεων προς αυτό το νούμερο.

 

Γ) Δεν είμαστε πιτσιρίκια, η κοπέλα είναι γιατρός. Άρα νούμερο δεν γίνεται να αλλάξει. Το blacklist τι είναι μπορεί να εξηγήσει κανείς? Πάντως σκέφτομαι τη καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

 

το blacklist ειναι μια λιστα που βαζεισ τους αριθμους που θελεις να αποριπτονται απο το κινητο σου και να μην χτυπαει . αναλογως με την συσκευη το ιδιο γινεται και μετα μυνηματα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ας επικοινωνησει με τον παροχο της να μπει ο αριθμος αυτος σε blacklist απο το δικτυο.

εχω την εντυπωση οτι γινεται κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Το blacklist τι είναι μπορεί να εξηγήσει κανείς? Πάντως σκέφτομαι τη καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

 

τι κινητο εχει ? ειναι ενα προγραμμα (υπαρχουν βασικα πολλα...) που βαζεις καποιους αριθμους η μπορεις πχ να βαλεις και αποκρυψη και με το που παιρνει τους το κλεινει κατευθειαν

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ας επικοινωνησει με τον παροχο της να μπει ο αριθμος αυτος σε blacklist απο το δικτυο.

εχω την εντυπωση οτι γινεται κατι τετοιο

κάλεσαμε τη WIND και τους ενημερώσαμε.. Τα γράφω ποιο πάνω. Αλλά μας έγραψαν. Μου είπαν ότι το νούμερο αυτό ανήκει στην WIND, το έψαξα και εγώ είναι όντως στη WIND.

Link to comment
Share on other sites

λιγο δυσκολο να υπαρχει εφαρμογη για το κλειστο λειτουργικο του gt 505.

 

μηπως ομως υπαρχει ηδη κατι ενσωματωμενο στις ρυθμισεις της συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

λιγο δυσκολο να υπαρχει εφαρμογη για το κλειστο λειτουργικο του gt 505.

 

μηπως ομως υπαρχει ηδη κατι ενσωματωμενο στις ρυθμισεις της συσκευης?

 

οχι το ειδα......................................

Link to comment
Share on other sites

τα samsung εχουν την δυνατοτητα να εξουδετερωνουν τον οποιοδηποτε αριθμο επιλεξεις.

Ειναι και φθηνες προτασεις.

Τα νοκια μονο σε λειτουργικο symbian το κανουν αυτο και για μηνυματα, αλλα θα πρεπει να αγορασει και το αναλογο προγραμμα που εχει περιπου 15 ευρω.

Τιποτα αλλο δεν υπαρχει.

Οποιος γνωριζει κατι επιπλεον ας ενημερωσει.

Εγω με το νοκια βρηκα την υγεια μου και τους εχω γειωσει ολους αυτους που καλουν ανεξελεγκτα και τα μηνυματα τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα samsung εχουν την δυνατοτητα να εξουδετερωνουν τον οποιοδηποτε αριθμο επιλεξεις.

Ειναι και φθηνες προτασεις.

Τα νοκια μονο σε λειτουργικο symbian το κανουν αυτο και για μηνυματα, αλλα θα πρεπει να αγορασει και το αναλογο προγραμμα που εχει περιπου 15 ευρω.

Τιποτα αλλο δεν υπαρχει.

Οποιος γνωριζει κατι επιπλεον ας ενημερωσει.

Εγω με το νοκια βρηκα την υγεια μου και τους εχω γειωσει ολους αυτους που καλουν ανεξελεγκτα και τα μηνυματα τους.

 

υπαρχουν και δωρεαν... αυτο που ειχα ειχε οριο στους 5 αριθμους αλλα απλα εβαζες τον αριθμο σε μια ομαδα στις επαφες σου και μετα στο προγραμμα ολη την ομαδα... εγω πχ απο 11 το βραδυ εως 8 το πρωι εχω βαλει να μπορουν να καλουν μονο συγκεκριμενα ατομα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αριθμοσειρά 6933-83ΧΧΧΧ χρησιμοποιείται από τη wind και είναι στην ουσία εσωτερικά της τηλέφωνα με τη μορφή κινητού! Οπότε από τη wind είναι η κλήση! Βέβαια μου κάνει εντύπωση που δεν της μιλάει κανείς όταν απαντάει, αλλά μήπως ανέφερε κάποιο τεχνικό ή αλλο πρόβλημα στην εταιρία και προσπαθούν να επικοινωνήσουν μαζί της;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αφού υπάρχει ανοικτό θέμα, ας γράψω κι εγώ κάτι που μου συμβαίνει τις τελευταίες τρεις ημέρες.

Με καλούν με απόκρυψη συγκεκριμένες ώρες κάθε μέρα, συγκεκριμένα 9:15 το πρωί και 17:15 το απόγευμα. Όταν το σηκώνω δεν ακούγεται τίποτα - η γραμμή έχει κλείσει. Έχω ρυθμίσει το κινητό (μέσω λογισμικού) να απορρίπτονται αυτόματα οι κλήσεις με απόκρυψη και απλά το παρακολουθώ, αλλά μου έχει κάνει εντύπωση η χρονική ακρίβεια των κλήσεων και το αναφέρω εδώ μήπως έχει κάποιος ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει. Έχω καρτοκινητό Q, αν αυτό έχει σημασία.

Edited by vsk
Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει ανοικτό θέμα, ας γράψω κι εγώ κάτι που μου συμβαίνει τις τελευταίες τρεις ημέρες.

Με καλούν με απόκρυψη συγκεκριμένες ώρες κάθε μέρα, συγκεκριμένα 9:15 το πρωί και 17:15 το απόγευμα. Όταν το σηκώνω δεν ακούγεται τίποτα - η γραμμή έχει κλείσει. Έχω ρυθμίσει το κινητό (μέσω λογισμικού) να απορρίπτονται αυτόματα οι κλήσεις με απόκρυψη και απλά το παρακολουθώ, αλλά μου έχει κάνει εντύπωση η χρονική ακρίβεια των κλήσεων και το αναφέρω εδώ μήπως έχει κάποιος ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει. Έχω καρτοκινητό Q, αν αυτό έχει σημασία.

 

μην πως είναι από κάποια εταιρεία που σε παίρνει το πρωί επειδή δεν έχουνε αρκετή δουλειά και μετά έχουνε δουλειά και σε παίρνουνε στο τέλος τις βάρδιας τους που μπορεί είναι γύρω στις 5. Δεν μπορώ να υποθέσω κάτι άλλο. Εκτός και αν ενεργοποιήσεις την δυνατότητα καταγραφής των κλήσεων ( που από όσο ξέρω ισχύει στην βοντα και απλά κανείς μια αίτηση και εφαρμόζεται στην γραμμη σου και ισχύει για 15 ημέρες και κάθε φορά που σε καλεί κάποιος αναφέρει ότι ο συνδρομητής έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία διάσπασης της απόκρυψης και μόλις απαντηθεί η κλήση ο συνδρομητής θα γνωρίζει τον αριθμό σας. ) κάτι τέτοιο λέει και πιστεύω ότι εάν υπάρχει στην γουίντ να το ενεργοποιήσεις έτσι ώστε να ξέρεις ποιος είναι αυτός που σε παίρνει εκείνη την στιγμή με απόκρυψη ή θα σταματήσει να σε καλεί επειδή θα φοβηθεί λόγω ότι ακούει αυτό το μύνημα. Αυτα!. Επίσης ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς; που μπορείς να απορρίψεις κλήσεις με απόκρυψη; και ποια συσκευή έχεις;. Εγώ δεν μπόρεσα να βρω κάτι αντίστοιχο για την συσκευή μου νοκια σεριες 40 για αυτό σε ρωτάω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μην πως είναι από κάποια εταιρεία που σε παίρνει το πρωί επειδή δεν έχουνε αρκετή δουλειά και μετά έχουνε δουλειά και σε παίρνουνε στο τέλος τις βάρδιας τους που μπορεί είναι γύρω στις 5. Δεν μπορώ να υποθέσω κάτι άλλο. Εκτός και αν ενεργοποιήσεις την δυνατότητα καταγραφής των κλήσεων ( που από όσο ξέρω ισχύει στην βοντα και απλά κανείς μια αίτηση και εφαρμόζεται στην γραμμη σου και ισχύει για 15 ημέρες και κάθε φορά που σε καλεί κάποιος αναφέρει ότι ο συνδρομητής έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία διάσπασης της απόκρυψης και μόλις απαντηθεί η κλήση ο συνδρομητής θα γνωρίζει τον αριθμό σας. ) κάτι τέτοιο λέει και πιστεύω ότι εάν υπάρχει στην γουίντ να το ενεργοποιήσεις έτσι ώστε να ξέρεις ποιος είναι αυτός που σε παίρνει εκείνη την στιγμή με απόκρυψη ή θα σταματήσει να σε καλεί επειδή θα φοβηθεί λόγω ότι ακούει αυτό το μύνημα. Αυτα!. Επίσης ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς; που μπορείς να απορρίψεις κλήσεις με απόκρυψη; και ποια συσκευή έχεις;. Εγώ δεν μπόρεσα να βρω κάτι αντίστοιχο για την συσκευή μου νοκια σεριες 40 για αυτό σε ρωτάω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εταιρεία που να εργάζονται Σάββατο απόγευμα - Κυριακή πρωί, σαν δύσκολο μου φαίνεται.

Για υπηρεσία άρσης της απόκρυψης, το έχω υπόψιν, αλλά θα περιμένω μερικές μέρες ακόμα να δω αν συνεχίζεται η ίδια ιστορία.

Έχω το Samsung Omnia Lite B7300 (Windows Mobile 6.5) και χρησιμοποιώ το πρόγραμμα SPB Phone Suite. Για Nokia series 40 όπως το δικό σου, ίσως είναι δύσκολο να βρεις τέτοιο λογισμικό γιατί δεν είναι smartphone, δεν έχει δηλαδή ανοικτό λειτουργικό.

 

Να προσθέσω εδώ, ότι το φαινόμενο επαναλήφθηκε και πάλι σήμερα Κυριακή στις 9:15 και 17:15 ακριβώς...

Edited by vsk
Link to comment
Share on other sites

6933-84XXXX ==> eurobank :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΝΤΟΛΗ ΓΙΑ ΑΡΣΗ ΑΠΟΡΡΗΤΟΥ, ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΝΗΚΕΙ. ΑΝ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ(11818).

ΟΝΤΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΦΡΑΓΗ ΔΕΝ ΔΥΝΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ, ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΝ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ.

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΡΥΨΗ. ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΥΨΗΣ ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ, 15 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ, ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ (ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ) ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ

Edited by amanda20111
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...