Jump to content

Απεταξάμην την Cyta


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως είναι ξεκάθαρο ποιός έχει καθυστερήσει να κάνει κάτι. Τι συζητάμε τώρα...

 

Μου φαίνεται απλά ότι η CYTA έχει ήδη αρχίσει να πήζει και δυσκολεύεται να εξυπηρετήσει τον κόσμο.

 

 

Αυτό πρώτη φορά το ακούω σα συλογισμό. Πως σχετίζεται το τέλος ενεργοποίησης με το που είναι η γραμμή;

 

Θα τον βγάλουμε και τρελό τον άνθρωπο :)

 

Ναι δεν το συζητώ αυτό πρέπει να είναι. Πρέπει να μπούκωσε η cyta. Άσε εδώ μέσα όλοι όσοι έχουμε cyta σερνόμαστε δεν βλέπεις

 

θα αναφερθω μονο σε ενα τελευταιο προσφατο γεγονος!

ειχα προβλημα στην γραμμη μου απο θεμα θορυβου επομενως και αποσυνδεσεων!

μετα απο αιτηση αλλαξα το εναεριο καλωδιο και με την αλλαγη βρηκαν καβουρνιασμενα τα καλωδια της γραμμης που πηγαινανε στο κουτακι της κολωνας λογω τον πολλων κεραυνων που πεφτουν στην περιοχη μου!

η γραμμη μου εγινε αριστη!

ολα οκ!

με παιρνει τηλ καποιος απο τον οτε μετα απο 2 ημερες να μου πει αν ολα καλα!

και τους λεω ο αφελης οτι οχι μονο καλα,αλλα καλυτερα απο ποτε!

ε,την επομενη μερα ηρθε ενα φορτηγακι το πρωι και πηγε πειραξε το καφαο της περιοχης μου και χαλασαν παλι τα στατιστικα της γραμμης μου!

και αντε εγω τωρα να αποδειξω οτι ο γαιδαρος δεν πεταει!

οποτε,μεγαλη λουμπινα ο οτε....

Ναι σου είπα δεν διαφωνώ και γενικά αν τύχει να υπάρχει πρόβλημα στη γραμμή σου και αυτό βρίσκεται στο δίκτυο του ΟΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Απλά για τους εναλλακτικούς η ποιο εύκολη λύση είναι ότι φταίει ο ΟΤΕ γιαυτό να μην είμαστε ευκολόπιστοι

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

αυτό που μπορεί να κάνει είναι να μιλήσει με τεχνικό τμήμα της forthnet (ίσως και το cc δίνει την πληροφορία) και να ρωτήσει με βάση την ΕΒΔΑΦ ή όπως λέγεται σε ποιον πάροχο ανήκει ο βρόχος, όλοι οι πάροχοι έχουν πρόσβαση σε μια ενιαία βάση στα συστήματα τους και βλέπουν που ανήκει ο αριθμός (άρα και ο βρόχος). Κατα πάσα πιθανότητα ο βρόχος είναι ακόμα στη forthnet, το διάστημα που πρέπει να γίνει η όλη διαδικασία είναι συγκεκριμλένο και κανονίζεται βάση του ρυθμιστικού πλαισίου της ΕΕΤΤ, προφανώς τεχνικοί του οτέ ξεκούμπωσαν τον φίλο νωρίτερα με συνέπεια να μην έχει υπηρεσίες ;). Αν δεν έχει περάσει η ημερομηνία παράδοσης του βρόχου περιμένει, αν έχει περάσει και δεν έχει ενεργοποιηθεί στο νέο πάροχο, δηλώνει βλάβη στο νέο πάροχο.

 

edit: η όλη διαδικασία θεωρητικά μπορεί να ακυρωθεί μέχρι 2 εργάσιμες μέρες πριν την ημερομηνία παράδοσης θεωρητικά και ανάλογα τον πάροχο χρειάζεται γραπτό αίτημα. Απλά φοβάμαι μην έχει μείνει στην συγκεκριμένη περίπτωση ο βρόχος στον αέρα και άντε να συννενοηθούν οι πάροχοι.

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το συζητώ αυτό πρέπει να είναι. Πρέπει να μπούκωσε η cyta. Άσε εδώ μέσα όλοι όσοι έχουμε cyta σερνόμαστε δεν βλέπεις

Δεν ξέρω αν έχει μπουκώσει αλλά πάντως και σε άλλα φορουμ που παρακολουθώ έχουν αρχίσει αρκετοί τα παράπονα για τη CYTA στην Αττική.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να μείνει στην επαρχία! Θα κράταγε το καλό της όνομα και τους υπάρχοντες συνδρομητές...

 

Αλλά ήθελε το μαρούλι της Αθήνας! Και όπως είναι λογικό έφαγε το καρότο του ΟΤΕ όπως όλοι οι εναλλακτικοί πάροχοι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και Χριστος Ανεστη.

 

Η FORTHNET ΑΝΈΚΤΗΣΕ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΤΕΛΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΕΝΗΜΡΩΣΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΣΤΩΣΗ.

ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Η IP ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΕΝΕΤ.

ftiaxno to tragoudi ton titlon
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Έκανα αίτηση πριν από 22 μέρες (σήμερα 21/11/1012) για νέα γραμμή στα Ιωάννινα.

Με πήραν μια φορά στις 2/11/2012 δεν το πρόλαβα και δεν με ξαναπήραν.

Το ρεζουμέ είναι ότι δεν μπορούσαν να μου βάλουν τη γραμμή και δεν μου έστειλαν καμία γραπτή ενημέρωση (μέσω μηνύματος ή email).

Τώρα κατάλαβαν ότι ο ΟΤΕ δεν τους δίνει τη γραμμή?

Email ήξεραν να μου στείλουν μέχρι να υπογράψω τη σύμβαση.

 

Περιμένω σαν την ηλίθια πάνω από 20 μέρες.

Αν το ξερα θα πήγαινα να ανοίξω αλλού γραμμή.

Το θέμα είναι ότι εγώ θα ταλαιπωρηθώ.

 

Επιεικώς απαράδεκτοι :mad:

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να στείλεις μία γραπτή καταγελλία στηνΕΕΤΤ για τον ΟΤΕ και για την CYTA . ο οτε δεν τον νοιάζει και πολύ γιατί έχεις υπογράψει με τη cyta και γι'αυτό σου αργεί και τη σύνδεση (παλιά, κλασσική τακτική του ΟΤΕ).
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση πριν από 22 μέρες (σήμερα 21/11/1012) για νέα γραμμή στα Ιωάννινα.

Με πήραν μια φορά στις 2/11/2012 δεν το πρόλαβα και δεν με ξαναπήραν.

Το ρεζουμέ είναι ότι δεν μπορούσαν να μου βάλουν τη γραμμή και δεν μου έστειλαν καμία γραπτή ενημέρωση (μέσω μηνύματος ή email).

Τώρα κατάλαβαν ότι ο ΟΤΕ δεν τους δίνει τη γραμμή?

Email ήξεραν να μου στείλουν μέχρι να υπογράψω τη σύμβαση.

 

Περιμένω σαν την ηλίθια πάνω από 20 μέρες.

Αν το ξερα θα πήγαινα να ανοίξω αλλού γραμμή.

Το θέμα είναι ότι εγώ θα ταλαιπωρηθώ.

 

Επιεικώς απαράδεκτοι :mad:

 

Το οτι ''κατάλαβαν'' τώρα οτι ο ΟΤΕ δεν τους δίνει γραμμή έγινε γιατί ''τώρα'' τους ενημέρωσε ο ΟΤΕ για την απόρριψη. Δεν μπορεί να γνωρίζει ΚΑΝΕΝΑΣ εναλλακτικός πάροχος πριν υποβάλει το αίτημα στον ΟΤΕ αν θα μπορεί να του κατασκευάσει βρόχο ο ΟΤΕ ή όχι. Αυτή είναι η διαδικασία σύμφωνα με την ΕΕΤΤ. Δεν γίνονται όλα πατώντας απλά ένα κουμπί...Μπορείς να πάρεις απόρριψη ακόμα και μια μέρα πριν την ενεργοποίηση σου. Από την στιγμή που είδες κλήση από την CYTA δεν νομίζω να σου ήταν κόπος να καλέσεις εσύ όταν θα ήσουν διαθέσιμη ή να περάσεις από κάποιο κατάστημα να ρωτήσεις τι σε ήθελαν.:blink:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι είτε αφορά την Cyta είτε τον ΟΤΕ την ταλαιπωρία την έχει ο καταναλωτής. Είναι γνωστή αυτή η πάγια τακτική για να κερδίσουν πελάτες.
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα περισσότερο φταίξιμο πέφτει στον οτε γιατί η cyta και η κάθε cyta δεν έχει access σε αυτά τα πράγματα.

όπως πάει, αυτό το πρόβλημα δεν θα επιλθυεί ποτέ, ειδικά τω΄ρα με τους Γερμανούς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...