Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες εχω ενα θεμα σχετικα με τα μηνυματα τελικα. Καταρχην θα ηθελα να ρωτησω τι συμπεριφορα εχει το κινητο οταν σας ερχεται ενα εισερχομενο μηνυμα. Αναβει η οθονη? Οταν το εχετε αθορυβο πως καταλαβαινεται οτι ηρθε μηνυμα? Δεν αναφερομαι στο ανυπαρκτο notification led, αλλα στην οθονη αν τουλαχιστον αναβει την ωρα που ερχεται το μηνυμα.

Επισης, απο κει και μετα, οταν εχω επιλγεμενο το "Προβολη μηνυματος" σε "Συζητησεις" δεν μου εμφανιζει το μηνυμα ακομα και αν εχω την συζητηση με το ατομο που εχει στειλει το μηνυμα. Αν επιλεξω "Προβολη μηνυματος" και "Εισερχομενα" τοτε μου εμφανιζει το μηνυμα. Δεν με βολευει ομως ετσι.

Το τελευταιο διμηνο συμβαινει αυτο.

Μπορειτε να μου πειτε στο δικο σας πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες εχω ενα θεμα σχετικα με τα μηνυματα τελικα. Καταρχην θα ηθελα να ρωτησω τι συμπεριφορα εχει το κινητο οταν σας ερχεται ενα εισερχομενο μηνυμα. Αναβει η οθονη? Οταν το εχετε αθορυβο πως καταλαβαινεται οτι ηρθε μηνυμα? Δεν αναφερομαι στο ανυπαρκτο notification led, αλλα στην οθονη αν τουλαχιστον αναβει την ωρα που ερχεται το μηνυμα.

Επισης, απο κει και μετα, οταν εχω επιλγεμενο το "Προβολη μηνυματος" σε "Συζητησεις" δεν μου εμφανιζει το μηνυμα ακομα και αν εχω την συζητηση με το ατομο που εχει στειλει το μηνυμα. Αν επιλεξω "Προβολη μηνυματος" και "Εισερχομενα" τοτε μου εμφανιζει το μηνυμα. Δεν με βολευει ομως ετσι.

Το τελευταιο διμηνο συμβαινει αυτο.

Μπορειτε να μου πειτε στο δικο σας πως ειναι?

lol. κάνε hard reset και ξαναφλάσαρε το..

Link to comment
Share on other sites

lol. κάνε hard reset και ξαναφλάσαρε το..

 

 

Θα τα χασω ολα με το hard reset? Τι εννοεις να το ξαναφλασαρω?

Link to comment
Share on other sites

Θα τα χασω ολα με το hard reset? Τι εννοεις να το ξαναφλασαρω?

ναι...είναι η μόνη λύση σε τέτοια κουφά προβλήματα. βέβαια μπορείς να πάρεις backup. δοκίμασε λοιπόν αυτο

1. πάρε πλήρες backup με nokia suite ή pc suite

2. κάνε hard reset

δες αν εφτιαξε το προβλημα και πες μας..

Link to comment
Share on other sites

ναι...είναι η μόνη λύση σε τέτοια κουφά προβλήματα. βέβαια μπορείς να πάρεις backup. δοκίμασε λοιπόν αυτο

1. πάρε πλήρες backup με nokia suite ή pc suite

2. κάνε hard reset

δες αν εφτιαξε το προβλημα και πες μας..

 

 

Χρησιποιω Mac οποτε πρεπει να βρω pc με windows και να κανω την διαδικασια. Ευχαριστω πολυ παντως. Οταν θα εχω νεοτερα θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Χρησιποιω Mac οποτε πρεπει να βρω pc με windows και να κανω την διαδικασια. Ευχαριστω πολυ παντως. Οταν θα εχω νεοτερα θα ενημερωσω

το backup μπορείς να το κάνεις κι απ τον διαχειριστή αρχείων στο κινητό σου, αποθηκεύοντας το στη κάρτα μνήμης!

Link to comment
Share on other sites

το backup μπορείς να το κάνεις κι απ τον διαχειριστή αρχείων στο κινητό σου, αποθηκεύοντας το στη κάρτα μνήμης!

 

 

Τελικα εκανα hard reset. Διορθωθηκε το προβλημα, αλλα παρολου που ειχα κανει full backup, χαθηκαν ολες μου οι φωτος και τα βιντεακια μου :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα hard reset. Διορθωθηκε το προβλημα, αλλα παρολου που ειχα κανει full backup, χαθηκαν ολες μου οι φωτος και τα βιντεακια μου :(:(:(

τα ειχες κανει backup κι αυτα;

Αυτό θα ρωτούσα και εγώ!

 

Δοκίμασε να εξάγεις τα αρχεία που υπάρχουν στο backup για να δεις τι έχει μέσα. Δες το NbuExplorer η δες για κάποιο άλλο που μπορεί να σε βολέψει! Δεν μου χρειαστήκαν παρόμοια προγράμματα και δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=275355

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τα ειχες κανει backup κι αυτα;

 

Δεν εκανα κατι εξτρα απο το να κανω backup απο την διαχειρηση αρχειων. Νομιζα οτι με αυτον τον τροπο γινοταν για οτιδηποτε υπαρχει στην συσκευη.

 

 

 

 

Αυτό θα ρωτούσα και εγώ!

 

Δοκίμασε να εξάγεις τα αρχεία που υπάρχουν στο backup για να δεις τι έχει μέσα. Δες το NbuExplorer η δες για κάποιο άλλο που μπορεί να σε βολέψει! Δεν μου χρειαστήκαν παρόμοια προγράμματα και δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=275355

 

Υπαρχει περιπτωση δηλ να υπαρχουν τα αρχεια που θελω αλλα να.μην εμφανιζονται στην συσκευη με το restore που εκανα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα κατι εξτρα απο το να κανω backup απο την διαχειρηση αρχειων. Νομιζα οτι με αυτον τον τροπο γινοταν για οτιδηποτε υπαρχει στην συσκευη.

στις επιλογες του backup θα πρεπε να επιλέξεις να πάρει και τα αρχεια, αν δεν τα χες ολα στην κάρτα μνήμης..

Υπαρχει περιπτωση δηλ να υπαρχουν τα αρχεια που θελω αλλα να.μην εμφανιζονται στην συσκευη με το restore που εκανα;

οχι

Link to comment
Share on other sites

How to: Read content on your Nokia E6's small screen better

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/15056_The_Nokia_E6_and_the_fight_for.php

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχω ως απορια απο το hard reset που εκανα, ειναι αν σε εσας κανει κατι διαφορετικο οταν ερχεται εισερχομενο μηνυμα. Σε μενα αναβει μονο το πληκτρολογιο και σβηνει μετα απο καποια δευτερα. η οθονη δεν αναβει.
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχω ως απορια απο το hard reset που εκανα, ειναι αν σε εσας κανει κατι διαφορετικο οταν ερχεται εισερχομενο μηνυμα. Σε μενα αναβει μονο το πληκτρολογιο και σβηνει μετα απο καποια δευτερα. η οθονη δεν αναβει.

δηλαδή έκανες hard reset κι όταν σου ρχεται μήνυμα δεν ανάβει πάλι η οθόνη? έχεις το ίδιο πρόβλημα με πριν??

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή έκανες hard reset κι όταν σου ρχεται μήνυμα δεν ανάβει πάλι η οθόνη? έχεις το ίδιο πρόβλημα με πριν??

 

Ναι αυτο παραμενει το ιδιο, και φανταστηκα οτι ετσι ειναι σε ολα. Το μονο που διορθωθηκε ειναι το οτι πλεον μου δειχνει το μηνυμα οταν εχω "Προβολή" ..."Συζητήσεις".

 

Στο δικο σου δηλ αναβει η οθονη οταν εχεις μηνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Πριν από λίγες μέρες συγχρόνισα τον λογαριασμό του email που διατηρώ στο gmail με το κινητό.

Δυστυχώς όμως ψάχνοντας δεν είδα να υπάρχει δυνατότητα να συνδέομαι στο internet για να ελέγχω το mail μέσω wifi.

Υπάρχουν επιλογές για το κάθε πότε θα συγχρονίζει αλλά πουθενά (από όσο είδα τουλάχιστον) επιλογή για wifi.

Γίνεται τελικά μόνο μέσω του δικτύου κινητής?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Πριν από λίγες μέρες συγχρόνισα τον λογαριασμό του email που διατηρώ στο gmail με το κινητό.

Δυστυχώς όμως ψάχνοντας δεν είδα να υπάρχει δυνατότητα να συνδέομαι στο internet για να ελέγχω το mail μέσω wifi.

Υπάρχουν επιλογές για το κάθε πότε θα συγχρονίζει αλλά πουθενά (από όσο είδα τουλάχιστον) επιλογή για wifi.

Γίνεται τελικά μόνο μέσω του δικτύου κινητής?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

:confused: γιατί μπερδεύεσαι? απ όπου είσαι συνδεδεμένος συγχρονιζει, αν έχεις wifi εκεί που σαι συνδεεται στο wifi

Link to comment
Share on other sites

:confused: γιατί μπερδεύεσαι? απ όπου είσαι συνδεδεμένος συγχρονιζει, αν έχεις wifi εκεί που σαι συνδεεται στο wifi

 

το θέμα είναι όταν δεν είμαι συνδεδεμένος σε wifi να μην συγχρονίζει με gsm ή 3g παρά μόνο όταν το θελήσω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι όταν δεν είμαι συνδεδεμένος σε wifi να μην συγχρονίζει με gsm ή 3g παρά μόνο όταν το θελήσω εγώ.

απλά κλείνε τα δεδομενα δικτυου κινητης όποτε δεν θες να συνδεεται από κει

Link to comment
Share on other sites

απλά κλείνε τα δεδομενα δικτυου κινητης όποτε δεν θες να συνδεεται από κει

 

Μήπως έχεις υπόψιν σου από ποιο μενού το καθορίζω αυτό?

 

σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις υπόψιν σου από ποιο μενού το καθορίζω αυτό?

 

σε ευχαριστώ

:wacko: απ το drop-menu που τραβάς από πάνω, πρώτη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

:wacko: απ το drop-menu που τραβάς από πάνω, πρώτη επιλογή

 

στο drop menu στην 1η επιλογη που είναι το δίκτυο υπάρχουν τα εξής submenus:

1. λειτουργία δικτύου

2. επιλογή φορέα

3. Εμφάνιση πληροφοριών κυψέλης

 

Πολύ φοβάμαι ότι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα

Link to comment
Share on other sites

στο drop menu στην 1η επιλογη που είναι το δίκτυο υπάρχουν τα εξής submenus:

1. λειτουργία δικτύου

2. επιλογή φορέα

3. Εμφάνιση πληροφοριών κυψέλης

 

Πολύ φοβάμαι ότι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα

δεν έχεις αναβαθμίσει σε Belle???

Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις αναβαθμίσει σε Belle???

 

καλημέρα,

δεν έχω κάνει αναβάθμιση ακόμη, οπότε από ότι αντιλαμβάνομαι αυτή η επιλογή υπάρχει στην Belle?

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις->συνδεσιμοτητα->ρυθμισεις-> δεδομενα δικτυου κινητης τηλεφωνιας ->Απενεργοποιημενα

Να επιτρεπεται χρηση συνδεσης δεδομενων->Μονο στο οικειο δικτυο

 

ετσι ειναι στη belle, περιπου ιδια θα ειναι και στην Anna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...