Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε σημερινό newsletter απο το πλαίσιο έχει σε προσφορά το Ε6 silver 339 euro! άντε να αρχίσουν να πέφτουν και λίγο οι τιμές! (Μετά απο αυτή τη προσφορά τα παραεισαγωγής δε θα πρέπει να πέσουν και αυτά λίγο?)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε σημερινό newsletter απο το πλαίσιο έχει σε προσφορά το Ε6 silver 339 euro! άντε να αρχίσουν να πέφτουν και λίγο οι τιμές! (Μετά απο αυτή τη προσφορά τα παραεισαγωγής δε θα πρέπει να πέσουν και αυτά λίγο?)

 

καλη τιμη για ελληνικο product code. το θεμα ειναι οτι αν πας να το αγορασεις μεσω του σαιτ στο βγαζει με την παλαια τιμη των 399 ευρω και οχι με την καινουρια της προσφορας(339 ευρω).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος που το έχει να μας πει αν έχει δυνατο σημα και μπορείς να ακουσεις καθαρά σε μια συνομιλία; Αν δηλαδή είναι καλό τηλέφωνο που με αυτά τα smartphones το έχουμε ξεχάσει... Μ' αρέσει πολύ ο σχεδιασμός του και η μπαταρία του. Δε μου αρέσει που δεν εχει autofocus φακο με οτι αυτο συνεπάγεται...
Link to comment
Share on other sites

εχει πολύ καλό σημα

πιανει εκει που το προηγουμενο τηλεφωνο μου δεν επιανε

και μια φορά ξεχαστηκα και μπηκα σε ασανσερ μιλώντας αλλά κανενα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλο σημα και καθαρη ομιλια.

Η συντομευση για τον φακο ειναι κρατημενος ο συρτης lock.

H μπαταρια ειναι μια χαρα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το ασημι Ε6 και επειδη με την προσφορά βλέπω πολλους να ενδιαφερονται

να πω οτι μερικές φορες δεν φαινεται καλά το πληκτρολογιο στον αυτοματο φωτισμο.

φανταζομαι κατι τετοιο θα συμβαινει και στο ασπρο

ενω στο μαυρο δεν πρεπει να εχει μεγαλο προβλημα.

 

αν και μολις το συνηθισεις τα δαχτυλα θα πηγαινουν αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι'αλλη ερωτηση..

Αφου η οθονη δουλευει και αφης, οταν καποιος μιλαει, εχει θεμα στο να πατηθει καμια εφαρμογη ή να κλεινει την κληση καταλαθος με μαγουλο?? (ή χαζομαρα ειπα?)

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Εχω κι'αλλη ερωτηση..

Αφου η οθονη δουλευει και αφης, οταν καποιος μιλαει, εχει θεμα στο να πατηθει καμια εφαρμογη ή να κλεινει την κληση καταλαθος με μαγουλο?? (ή χαζομαρα ειπα?)

 

"πιανει" το σωμα σου ο αισθητηρας κινησης του κινητου, και απενεργοποιει την οθονη.

οταν τελειωσεις την κληση και απομακρυνθεις, η οθονη ξανα φωτιζεται.

 

αν θες βεβαια μπορεις να κλειδωνεις και την οθονη απο τα πλαγια καθε φορα που κανεις κληση

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βασικα με τον αισθητηρα προσεγγισης γινεται αυτη η δουλεια που αναφερεις ;) Βρισκεται μπροστα πανω πανω. Εκει κοντα που βρισκεται και ο αισθητηρας φωτος.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το ασημι Ε6 και επειδη με την προσφορά βλέπω πολλους να ενδιαφερονται

να πω οτι μερικές φορες δεν φαινεται καλά το πληκτρολογιο στον αυτοματο φωτισμο.

φανταζομαι κατι τετοιο θα συμβαινει και στο ασπρο

ενω στο μαυρο δεν πρεπει να εχει μεγαλο προβλημα.

 

αν και μολις το συνηθισεις τα δαχτυλα θα πηγαινουν αυτοματα

 

τι εννοεις με αυτο φιλε μου? εχω μαυρο και δεν εχω καποιο προβλημα, εκτος και αν δεν καταλαβα καλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Επανέρχομαι σε ένα θέμα που το έχει ήδη θίξει ένας φίλος πριν από αρκετό καιρό και αφορά την εφαρμογή ''remind me''στο ovi αναφορικά με τον πολύ αχνό φωτισμό των χαμένων συμβάντων. Θεωρείτε ότι είναι μία εφαρμογή που ''αξίζει'' τα λεφτά της?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι καλη, εγω να σου πω την αληθεια μιλησα με το service και φεραν ανταλλακτικα για την αλλαγη του Dpad αλλα αλλαξα γνωμη, αφου υπαρχει η εφαρμογη που φωτιζει τα διπλανα led σιγα λεω μην αφησω να ανοιχτει το τηλεφωνο για αυτο το λογο.

Επιπλεον η εφαρμογη εχει και περισσοτερες παραμετρους (δονηση χρονος, συχνοτητα αναβοσβησματος, διαφορετικος χρονος ειδοποιησης αν προκειται για email η για sms κτλ)

 

Επι την ευκαιρια βλεπω και μια μικρη αναβαθμιση 025.08 που εμφανιστηκε στο navifirm αλλα εχει αμερικανικες εκδοσεις μεχρι στιγμης.

Ας περιμενουμε την belle μια και καλη

Edited by Fotis_Greece
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι καλη, εγω να σου πω την αληθεια μιλησα με το service και φεραν ανταλλακτικα για την αλλαγη του Dpad αλλα αλλαξα γνωμη, αφου υπαρχει η εφαρμογη που φωτιζει τα διπλανα led σιγα λεω μην αφησω να ανοιχτει το τηλεφωνο για αυτο το λογο.

Επιπλεον η εφαρμογη εχει και περισσοτερες παραμετρους (δονηση χρονος, συχνοτητα αναβοσβησματος, διαφορετικος χρονος ειδοποιησης αν προκειται για email η για sms κτλ)

 

Επι την ευκαιρια βλεπω και μια μικρη αναβαθμιση 025.08 που εμφανιστηκε στο navifirm αλλα εχει αμερικανικες εκδοσεις μεχρι στιγμης.

Ας περιμενουμε την belle μια και καλη

 

δηλαδη δεν θα προχωρησεις στην αντικατασταση του d pad?ποσες μερες χρειαζεται για την αντικατασταση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 μερα θα το κρατησουνε. Ναι δεν θα προχωρησω στην αντικατασταση, ισως επειδη συνηθησα τα αλλα led ειδοποιησης. Σιγα, δεν ειναι τοσο σημαντικο.
Link to comment
Share on other sites

καλη τιμη για ελληνικο product code. το θεμα ειναι οτι αν πας να το αγορασεις μεσω του σαιτ στο βγαζει με την παλαια τιμη των 399 ευρω και οχι με την καινουρια της προσφορας(339 ευρω).

 

Σήμερα το έχει στη τιμή προσφοράς και στο site:

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-E6-00-White-A00002729.htm

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις με αυτο φιλε μου? εχω μαυρο και δεν εχω καποιο προβλημα, εκτος και αν δεν καταλαβα καλα

 

στο μαυρο (που ειναι λευκοι οι χαρακτήρες) δεν πρεπει να υπαρχει προβλημα,

αλλα στο ασημι που εχω εγώ οταν το κρατας με τα 2 και το φως πεφτει απο πανω

επειδη ειναι κουρμπαριστα τα πληκτρα δημιουργειται σκια στο κατω μερος που βρισκονται οι χαρακτηρες

και το φωτομετρο δεν φωτιζει το πληκτρολογιο.

 

αλλα οπως ειπα αυτο γινεται μονο οταν ειναι ενεργοποιημενη η εξοικονομηση ενεργειας

αλλα μικρο το κακο, αμα συνηθισεις το πληκτρολογιο πας τυφλο συστημα μετα.

 

1 μερα θα το κρατησουνε. Ναι δεν θα προχωρησω στην αντικατασταση, ισως επειδη συνηθησα τα αλλα led ειδοποιησης. Σιγα, δεν ειναι τοσο σημαντικο.

 

ενδιαφερον

το σερβις που βρισκεται;

Link to comment
Share on other sites

1 μερα θα το κρατησουνε. Ναι δεν θα προχωρησω στην αντικατασταση, ισως επειδη συνηθησα τα αλλα led ειδοποιησης. Σιγα, δεν ειναι τοσο σημαντικο.

 

Εγω δεν εχω καταλαβει ακριβως τι να αλλαχτει για το led.

π.χ. στο Ε5-00 αναβοσβηνει το κεντρικο σε αναπαντητες και sms και λοιπα..

Το Ε6-00 θέλει αλλαγη δηλαδη ????

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζουνε το κουμπακι το κεντρικο με ενα πιο ειναι πιο διαφανες (στα πλαϊνα του) διοτι τωρα ναι μεν αναβοσβηνει αλλα φαινεται παρα πολυ αμυδρα.
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, αν κάποιος δεν θέλει να χρησιμοποιεί καθόλου touchscreen, μπορεί να κάνει αποκλειστικά τη δουλειά του με τα κουμπιά;
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί απ' όσα βλέπω στα βιντεάκια, έχω την εντύπωση ότι τα "κουμπιά" που είναι πάνω-πάνω στο πληκτρολόγιο (menu και exit?) φαίνονται σαν να είναι μέρος της οθόνης - touchscreen.
Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπια πανω απο τα αριθμητικα πληκτρα δεν ειναι στην οθονη. Αλλα εχει δυο χρησιμα touch στο κατω δεξια και κατω αριστερα της οθονης (Menu, options και αλλαζουνε αναλογα στην εφαρμογη που εισαι) αν και το μενου μπαινει και με το πληκτρο home

 

Εγω ολο πληκτρα χρησιμοποιω, και πεταγεται που και που το δακτυλακι στην οθονη, εχει κατι βολικα εκει (π.χ εικονιδιο να γυρισεις απο camera mode σε video mode)

Edited by Fotis_Greece
Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα της Wind έχουν ελληνικά Ε6.

Τα καταστήματα Vodafone;

 

Επίσης, ακούω για πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, αλλά διαβάζοντας το thread είδα ότι έχει πολλά μέρη πλαστικά. Αυτό δεν μειώνει την ποιότητα κατασκευής σε σχέση αν ήταν μεταλλικά;

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα της Wind έχουν ελληνικά Ε6.

 

Τα καταστήματα Vodafone;

 

Επίσης, ακούω για πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, αλλά διαβάζοντας το thread είδα ότι έχει πολλά μέρη πλαστικά. Αυτό δεν μειώνει την ποιότητα κατασκευής σε σχέση αν ήταν μεταλλικά;

 

μπα ειναι μια χαρα

στιβαρο και ωραιο

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...