Jump to content

[Επίσημο] Nokia X7-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολύ ησυχία έχει εδώ μέσα τί γίνεται με το χ7 τόσο καλό είναι που δεν υπάρχουν καθόλου σχόλια?Ρωτάω γιατί με την επιδότηση που έχω σκέφτομαι να αλλάξω το c7 με το x7 κυρίως για το θέμα της μεγάλης 4"οθόνης που με ενδιαφέρει.Το θέμα της αυτάρκειας της μπαταρίας με ενδιαφέρει να ενημερώσετε ,γιατί με το c7 δεν βγάζω πάνω από 2 μέρες και είδα οτι αυτο φοράει την ίδια μπαταρία και έχει λιγότερους χρόνους αναμονής κλπ.Ειστε ευχαριστημένοι εσείς σε αύτό τον τομέα ή κάθε μέρα φορτίζετε?Επίσης η έλλειψη 2ης κάμερας σας έχει στοιχίσει,καθώς και τα κουμπιά στο πλάι είναι εύχρηστα?Τέλος έχει κουμπί κλειδώματος που να χρησιμοποιείται για να ανάβει το φλας και να γίνεται φακός όπως στο c7?οποιος έχει την ευγενική καλοσύνη από τους λίγους χρήστες του x7 ας ενημερώσει για τις εντυπώσεις του.Ξέρετε αν προτίθεται η νοκια να βγάλει άλλο κινητό με 4άρα οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρετε αν προτίθεται η νοκια να βγάλει άλλο κινητό με 4άρα οθόνη?

 

Έχει βγει ήδη το Ε7, το οποίο είναι πιο παλιό από το Χ7, και θα βγει το Ν9 με 3,9 ιντσών οθόνη ... Μπορεί να βγει και κάποιο Windows Phone με 4άρα, μπορεί και κάποιο Symbian^3 ... Πολύ γενική η ερώτησή σου ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αφού δεν είδα και πολλά σχόλια εδώ μέσα για το Χ7 ας παραθέσω τα πρώτα δικά μου αφού τελικά το αγόρασα κι εγώ μετά το C7. Το πήρα 235 από την vodafone με την επιδότηση που είχα.Ο βασικός λόγος για να αλλάξω ήταν το θέμα της οθόνης αφού οι 3.5" δεν με κάλυπταν πλέον.Οι 4 λοιπόν του X7 είναι αρκετά χορταστικές,η οθόνη του πολύ καλύτερη στην απόκριση της και το λειτουργικό προς το παρόν απροβλημάτιστο με το symbian anna που έχει πάνω.Βέβαια είναι η παλιοτερη έκδοση και θα δω αν η vodafone μου επιτρέπει να κάνω αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση.Μου λείπουν το κόκκινο και πράσινο πλήκτρο,ειδικά το κόκκινο με το οποίο τερμάτιζες μια εφαρμογή άμεσα,μου λείπει το πλαινό πλήκτρο κλειδώματος που το χρησιμοποιούσες για να ανάβεις άμεσα το led της φωτογραφικής και να το έχεις για φακό,καθώς και η 2η κάμερα για βιντεοκλήσεις.Τα κουμπιά του volume δεν είναι και ιδιαίτερα εύχρηστα στο πλάι της συσκευής.Επίσης δεν βρίσκω κάποιο πλήκτρο διαθέσιμο για να το χρησιμοποιήσω για πρόγραμμα εναλλαγής γλώσσας στο πληκτρολόγιο.Αυτά σε πρώτη φάση και θα ήταν καλοδεχούμενες συμβουλές για πρόγραμμα που να μπορεί να ανάβει άμεσα το led της φωτογραφικής,κάποιο να αλλάζει τα ελληνικά σε αγγλικά στο πληκτρολογιο εύκολα,κάποιο πρόγραμμα για να μετατρέπω και να κατεβάζω ταινίες.Αυτά προς το παρόν...
Link to comment
Share on other sites

Για φλας δοκίμασε τα Think flash κ Phone Torch

 

Για άμεση εναλλαγή γλώσσας το quick Lang

 

Καλοριζικο..:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για φλας δοκίμασε τα Think flash κ Phone Torch

 

Για άμεση εναλλαγή γλώσσας το quick Lang

 

Καλοριζικο..:)

 

απο το ονι το βρισκεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ισχυει κατι τετοιο;γιατι αν ναι,ειναι πραγματικα πανεμορφο..... http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Nokia-X7-White.aspx
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

ισχυει κατι τετοιο;γιατι αν ναι,ειναι πραγματικα πανεμορφο..... http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Nokia-X7-White.aspx

 

για να το εχει το birdphone στο site του φυσικα και ισχυει.

 

και ναι ειναι ομορφο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδια.υπαρχει λετε κανενα προγραμμα ωστε να κανουμε βιντεοκληση με την μπροστινη καμερα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.υπαρχει λετε κανενα προγραμμα ωστε να κανουμε βιντεοκληση με την μπροστινη καμερα?

 

Δεν εχει μπροστινή κάμερα το χ7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.υπαρχει λετε κανενα προγραμμα ωστε να κανουμε βιντεοκληση με την μπροστινη καμερα?

 

Kala re file , sou aresei to κινητο και δεν γνωριζεις οτι δεν εχει μπροστα καμερα...???????????:mad:

Κατα τα αλλα το κινητο πεταει ομως τοχω 1 μηνα.....

 

Ρωτα οτι θες......

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τωρα που εχει πεσει η τιμη του νομιζω ειναι καλη επιλογη, μου κανει εντυπωση που τοσο λιγος κοσμος ενδιαφερεται γι'αυτο το κινητο. Ειναι και πανεμορφο το ατιμο!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τωρα που εχει πεσει η τιμη του νομιζω ειναι καλη επιλογη, μου κανει εντυπωση που τοσο λιγος κοσμος ενδιαφερεται γι'αυτο το κινητο. Ειναι και πανεμορφο το ατιμο!

 

Είναι όντως πανέμορφο και με υπέροχη οθόνη. Αλλά ... όταν μπορείς να έχεις το Ν8 με μόνη υποχώρηση στην οθόνη αλλά πολλά επιπλέον πλεονεκτήματα (HDMI έξοδο, 12 MB camera, fm transimitter κ.ο.κ.) τότε γιατί να πάρεις το X7! Εγώ προσωπικά το χαίρομαι το κινητό μου γιατί δεν τα χρειάζομαι τα επιπλέον. Οφείλω όμως να παραδεχτώ ότι το value for money του Ν8 είναι σαφώς ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εγώ το βρήκα 279 και το πήρα διότι με το Belle πλέον τα σπάει :)

 

Nαι οντως , φιλε , με το Belle , το τηλεφωνο εγινε αρκετα καλυτερο:)

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

κουφό:wacko:

έχουμε να γράψουμε ένα sms :)

ξεκινάμε με γλώσσα γραφής Ελληνικά στη πορεία αλλάζουμε σε Αγγλικά και κολλάει η συσκευή ΓΕΝΙΚΑ :O

επανέρχεται μετά άν πατήσεις το κεντρικό μπουτόν αλλά το μήνυμα έχει σβηστεί :rolleyes:

Δοκίμασα το ίδιο στο C7 no problem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητέ φίλε

Μόλις προχθές πήρα και εγώ το Νοκια Χ7 από ιντερνετικό κατάστημα, σε πολύ καλή τιμή φυσικά, και σήμερα είπα να το ενημερώσω με τα δεδομένα του παλιού μου Νοκια δια μέσου του Nokia Suite. Μόλις το συνέδεσα στον υπολογιστή, φυσικά, μου έβγαλε τη διαθέσιμη αναβάθμιση στην έκδοση Belle. Ειπα να την κάνω και την έκανα με πλήρη επιτυχία. Φόρτωσα και τις 500 τόσες επαφές μου, το ημερολόγιο, χάρτες κλπ. και στη συνέχεια διεπίστωσα ότι με την αναβάθμιση στην έκδοση Belle ΧΑΘΗΚΑΝ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ! Δυστυχώς το τηλέφωνο έδινε επιλογή μόνο από τις γνωστές διεθνείς γλώσσες (αγγλικά, γαλλικά, γερμανικά, ιταλικά, ισπανικά, πορτογαλικά) αλλά όχι στα ελληνικά. Μετά από επίσκεψή μου στον ιστότοπο της Νοκια διεπίστωσα ότι το πρώτο-πρώτο θέμα στο Troubleshooting with Belle ήταν η μετά την εγκατάσταση απώλεια της γλώσσας που τυχόν δεν είχε μπεί εξ αρχής στο τηλέφωνο αλλά προστέθηκε μετά από την αρχική παραγωγή(προφανώς, μετά από την παραγγελία του έλληνα εισαγωγέα). Η συσκευή είναι άψογη, τέλεια, πανέμορφη, υπέροχη, με τη γνωστή ποιότητα της Νοκια και τό λατινικό πληκτρολόγιο δεν θα με πείραζε καθόλου, αφού γνωρίζω πολύ καλά αγγλικά, γαλλικά, γερμανικά και ισπανικά, αλλά το πρόβλημα είναι ότι είναι και εργαλείο δουλειάς και δεν είναι δυνατόν να στέλνω μηνύματα και έγγραφα σε greeklish!

Μήπως εσύ ή κάποιος άλλος φίλος γνωρίζει τι θα πρέπει να κάνω για να επανεγκαταστήσω τώρα τα ελληνικά στο Χ7 μου; Αλλιώς θα πρέπει να τρέχω στο τοπικό Νοκια σέρβις κλπ. κλπ. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Καταρχήν συγνώμη γιατί ξέρω ότι είμαι εκτός θέματος αλλά έψαξα παντού μέσα στο φόρουμ αλλά δεν βρήκα που κολλάει το θέμα να ρωτήσω.

 

Πριν 1 με 2 μήνες κέρδισα ένα κινητό Χ-7

όσες φορές δοκίμαζε να μου το στείλει το άτομο, μου έλεγε ότι το επέστρεψαν πίσω γιατί στην Φιλανδία έχουν ένα θέμα με της μπαταριές λιθιου και δεν το δέχονται η μεταφορείς?? και ψάχνει έναν τρόπο για να μου το στείλει απ'οτι ψιλοκαταλαβα, γιατί με μετάφραση από google προσπαθούσα να συνεννοηθω γιατι απο αγγλικά τζίφος.

 

Μου λέει αλήθεια οτι υπάρχει θέμα στην Φιλανδία?

Πως θα μπορούσα να του πρωτινό (με ποιο τρόπο) να μου το στείλει??

Edited by opados2010
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τι ισχύει στην Φιλανδία.. Εγώ θα του έλεγα να το στείλει χωρίς την μπαταρία και όταντο πάρεις αφού είναι και κερδισμένο αγόρασε εσύ μια :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα και εγώ και του του το είπα

αλλά μου είπε ότι δεν μπορεί να το κάνει γιατί το χ7 έχει ενσωματωμένη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Πες του να ερθει διακοπες στην Ελλαδα το καλοκαιρι και να το φερει με τις αποσκευες του! Πρωτη φορα το ακουω αυτο παντως. Μπορούν να στείλουν "καραβιες" κινητων για να τα πουλήσουν και δεν μπορούν να βρούν τρόπο για μια συσκευή....!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια, μελετω το ενδεχομενο για μια ανταλλαγη με ενα nokia x7-00

και θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου συνοψισει τα βασικα (+) και (-) της συσκευης..

ειναι αρκετα τα 256ΜΒ ram για το symbian belle που τρεχει? το οτι ειναι fixed focus

η καμερα του "χαλαει" πολυ τη φωτογραφικη του ικανοτητα?

επισης, ξερετε περιπου ποσο πανε οι τιμες του σε μεταχειρισμενο? Ευχαριστω :-)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...