Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφτασε να κοστιζει τοσο πολυ??? :blink: :down: Εγω το 2002 γυρω στα 20 ευρο την ειχα αγορασει.

 

 

Και τωρα 20 εχει.Εξαρταται απο που την αγοραζεις....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To paidi auto einai filos mou pou to xei kai to kane etsi giati to ithele gia souzes kai ekkiniseis.Sizitisi na ginetai.Pantos tou filou mou arese para poli se thema ekkinisis.
λογικο μου φαινεται!για σουζες ειναι οτι πρεπει!;)
Link to comment
Share on other sites

Leolipop poso to xeis to moter???70ari i 180??

 

72 διπλο, με εξελιξεις ακομα.Πρωτα ρυθμισμα και μετα αλλαγη καρμπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και ψάχνομαι αυτόν τον καιρό στο θέμα μηχανάκια, θέλω να σας ρωτήσω τι πρέπει να βάλω πάνω σε ένα runner (το παλιό το μοντέλο),ώστε να το κάνω 72cc και να πηγαίνει και καλά (π.χ να πατάει κανένα crypton).

Σάς παρακαλώ πείτε μου μάρκες και τιμές γιατί είμαι ψηλοάσχετος.

 

Μόνο να οδηγάω ξέρω και αυτό έμαθα πάνω σε μια χτ660χ, οπότε δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα με το μηχανάκι.

Ευχαριστώ!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και ψάχνομαι αυτόν τον καιρό στο θέμα μηχανάκια, θέλω να σας ρωτήσω τι πρέπει να βάλω πάνω σε ένα runner (το παλιό το μοντέλο),ώστε να το κάνω 72cc και να πηγαίνει και καλά (π.χ να πατάει κανένα crypton).

Σάς παρακαλώ πείτε μου μάρκες και τιμές γιατί είμαι ψηλοάσχετος.

 

Μόνο να οδηγάω ξέρω και αυτό έμαθα πάνω σε μια χτ660χ, οπότε δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα με το μηχανάκι.

Ευχαριστώ!!!

 

Gia sou file! an thes kales times ston filo mas ton Leolipop!!!!!:D kai mono to kil/no me bilakia kai eksatmisi na valei ta patas ta crypton alla mama! mporeis na to ftiakseis para poli analoga ta europoula pou exeis!

Link to comment
Share on other sites

Gia sou file! an thes kales times ston filo mas ton Leolipop!!!!! kai mono to kil/no me bilakia kai eksatmisi na valei ta patas ta crypton alla mama! mporeis na to ftiakseis para poli analoga ta europoula pou exeis!

 

 

Mexri 300-400 Euro to maximum.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

paidia to legomeno filtro ine o papas???An valo xoani anti gia papa ke mpouzi iridiou ti diafores tha dw?, pies tha einai oi sinepies tis xoanis?Episis exo na sas pw oti otan anoigo to mixanaki vgazei ena sinefo kapnou mexri na termatiso to gazi 5 fores ke den paei vima.Pou ofilete auto?Episisi thelo na rotiso.. exo gianneli eksatmisi ke bilies gianneli .. ine kalitero na valo mpilies malossi?Oi apantiseis sas einai poly simantikes gia mena :D:D:Dplz:D:D
Otan pira mixanaki oloi mou elegan pos tha to varetho ke ego nomiza to idio ma porothika pio poli!@!taxitira aeras eikones eleftheria :cool:
Link to comment
Share on other sites

paidia to legomeno filtro ine o papas???An valo xoani anti gia papa ke mpouzi iridiou ti diafores tha dw?, pies tha einai oi sinepies tis xoanis?Episis exo na sas pw oti otan anoigo to mixanaki vgazei ena sinefo kapnou mexri na termatiso to gazi 5 fores ke den paei vima.Pou ofilete auto?Episisi thelo na rotiso.. exo gianneli eksatmisi ke bilies gianneli .. ine kalitero na valo mpilies malossi?Oi apantiseis sas einai poly simantikes gia mena :D:D:Dplz:D:D

Το "μαμα" το φιλτρο ειναι ολοκληρο το κουτι.λεγετε και "παπας"

τωρα αν δεν το εχεις πειραγμενο (κυβισμο,καρμπυλατερ) ασε το "μαμα" το φιλτρο.επισης οταν το μηχανακι βγαζει τοσο καπνο συμβαινουν 2 πραγματα..α)κακης ποιοτητας λαδια μιξης β)"τσιμπαει" λαδι..τσεκαρε και το μπουζι.

βαλε malossi να βρεις την υγεια σου.βαλε ενα σετ μπιλιες-ιμαντα..και ενα καλο λαδι..(motul,gastrol,motorex) και μετα τα ξανα'λεμε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Euxaristo gia tin voithia sou file...Na sas po re paidia.. mou espase to teliko tou stun ke den exo p na to patiso.. mpas ke periseuei se kanenan??I velona tis thermokrasias sta gilera paramenei panta kato kato ke anevenei max 2 skales ?? etsi einai??
Otan pira mixanaki oloi mou elegan pos tha to varetho ke ego nomiza to idio ma porothika pio poli!@!taxitira aeras eikones eleftheria :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακούστε προσεκτικά... Έχω ένα piaggio nrg το καινούριο μοντέλο... Συγγνώμη που μιλάω εδώ αλλά δεν έχει άλλο τόπικ... Λοιόν έχω 80 ευρώ... Μαζεύω άλλα 20 και γίνονται 100:p

Με 100 ευρώ θα ήθελα να κάνω κάποιες βελτιώσεις στο μηχανάκι μου... Τί μπορώ να αλλάξω, και σε τί θα βελτιωθεί....(Δεν θέλω να μου πείτε για 70άρι ακόμα, αυτό θα γίνε το καλοκαίρι ποια...)

Link to comment
Share on other sites

paidia to legomeno filtro ine o papas???An valo xoani anti gia papa ke mpouzi iridiou ti diafores tha dw?, pies tha einai oi sinepies tis xoanis?Episis exo na sas pw oti otan anoigo to mixanaki vgazei ena sinefo kapnou mexri na termatiso to gazi 5 fores ke den paei vima.Pou ofilete auto?Episisi thelo na rotiso.. exo gianneli eksatmisi ke bilies gianneli .. ine kalitero na valo mpilies malossi?Oi apantiseis sas einai poly simantikes gia mena :D:D:Dplz:D:D

 

Λοιπον να πω και εγω την εκδοχη μου.Με μπουζι και πιο ελεθερο φιλτρο ακομα και για τον παπα δεν θα δεις πολλα πραγματα,απο το μπουζι και μονο θα εχεις λιγο παραπανω νευρο στο γκαζι αλλα οχι περισσοτερο.Η χοανη ταιριαζει καλυτερα σε πολυυυυ φτιαγμενο μηχανακι οπου οι εισοδοι αερα του παπα δεν επαρκουν.Εμενα πχ. ο παπας ειναι 3πλο-ανοιγμενος για να τραβαει αερα.Κατα τα αλλα το μονο που προσφερει η χοανη ειναι πολυ περισσοτερο θορυβο (ωστε να μην ακους καν την εξατμιση) και εμφανιση.Για εμενα μην βαλεις, μου εσπαγε τα αυτια και μου την βουτηξαν 2 φορες μεχρι που εβαλα παπα και ησυχασα και απο τα 2.

 

Αυτο για τον καπνο που λες ειναι λογικο επειδη ειναι κρυο μετα το αναμα και δεν καιει σωστα.Αν βγαζει την ιδια καπνα και μετα τοτε καις υπερβολικο μιγμα.Λαδι αλλα και βενζινη ακομα.

Μπιλιες οτι μαρκα και να βαλεις νομιζω την ιδια δουλεια κανουν απλα προσεξε τι γραμμαρια βαζεις.Σου προτεινω να μην ξεπερασεις τα 5,5.

 

mou espase to teliko tou stun ke den exo p na to patiso.. mpas ke periseuei se kanenan??I velona tis thermokrasias sta gilera paramenei panta kato kato ke anevenei max 2 skales ?? etsi einai??

 

Προσφατα αλλαξα το κεντρικο σταντ αλλα μαλλον μου το πεταξανε επειδη ετσι τους ειπα:(:X .Καλυτερα παρε ενα "νυχι" απο κανα μαγαζι με κανα 15€ γιατι το διπλο κανει κοντα στα 30€.

 

Παιδιά ακούστε προσεκτικά... Έχω ένα piaggio nrg το καινούριο μοντέλο... Συγγνώμη που μιλάω εδώ αλλά δεν έχει άλλο τόπικ... Λοιόν έχω 80 ευρώ... Μαζεύω άλλα 20 και γίνονται 100:p

Με 100 ευρώ θα ήθελα να κάνω κάποιες βελτιώσεις στο μηχανάκι μου... Τί μπορώ να αλλάξω, και σε τί θα βελτιωθεί....(Δεν θέλω να μου πείτε για 70άρι ακόμα, αυτό θα γίνε το καλοκαίρι ποια...)

 

Καλα κανεις και μιλας εδω φιλε.Εχουμε ζητησει απο τους διαχειρηστες να γενικευσουν τον τιτλο αλλα δε θυμαμαι τι μας απαντησαν :O

 

Σου προτεινω να βαλεις ενα variator το οποιο κοστιζει 72€ της Malossi ενα μπουζι ιριδιου NGK Που ειναι στα 13€ και ενα φιλτρο malossi στα 7€.:)

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω ρωτησει και μου ειπαν οτι σε τοσο λιγα κυβικα και διχρονα δεν γινεται με τιποτα.Μονο νιτρα μπαινουν.
Link to comment
Share on other sites

TΙ ειναι απο jet ski;Το τουρμπο η το μοτερ;Γιατι αν ειναι το μοτερ που ειναι το typhoon;

 

Σε ποια περιοχη θες συνεργειο;

Link to comment
Share on other sites

Σε Νικαια αμα θες.Εκει παω και εγω Μαριολης Racing.Γρηγοριου Λαμπρακη 75 (γωνια)

 

Συγκεκριμενα θα δεις εκει και το δικο του παπι τουρμπο και σιγουρα θα ζηλεψεις. :D

Εκει βρισκεται Δευτερα-Τεταρτη μετα τις 5 - 6 το απογευμα και Σαββατο και ισως και κυριακη.Τις αλλες ωρες δουλευει σε ενα αλλο μαγαζι λιγο πιο πανω αλλα μου διαφευγει το ονομα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...