Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:):) Εδω ειναι λιγο σκατα τα συνεργεια και κλεφτες!!!Κοιτανε απο π να βγαλουν....για αυτο σας ρωτησα αν ειναι φυσιολογικες οι 8ερμοκρασιες!!!:) Επισης...τι εξατμηση λετε να βαλω????

Να το πας σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο της Piaggio.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειμαι μακρια ρ ****το!!:( τεσπα 8α την παρακολου8ω και 8α δω!!!:/ Τι εξατμηση λετε να τ βαλω???Gianelli? Οι tehnigas ειναι καλες??
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μακρια ρ ****το!!:( τεσπα 8α την παρακολου8ω και 8α δω!!!:/ Τι εξατμηση λετε να τ βαλω???Gianelli? Οι tehnigas ειναι καλες??

ειναι μακρυα,αλλα εκει θα σου πουν τι φταιει η οχι??

εξταμιση θελεις φανταζομαι για θορυβο και τιποτα παραπανω..γιατι αυτες που αναφερεις ειναι "πεταμενα λεφτα".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαλε μπιλιες 0.5-1 γραμμαριο ελαφρυτερες απο μανισιες,βαριατορ,ιμαντα κ ενα ζιγκλερ μεγαλυτερο στο καρμπ,εξατμιση καλυτερα τεκνιγκας,μιας κ ειχα τζιανελι και μου ειχε κοψει 4 φορες τα μπουζονια (4 φορες απο 40ε την φορα=μαμησε τα:mad:)
Link to comment
Share on other sites

Απλως μ φενεται πλ η 8ερμοκρασια!!

 

Αν η ενδειξη αυτη ειναι μεσα στην κινηση τοτε ειναι φυσιολογικα τα επιπεδα.Αν κινεισαι σε πιο ανοιχτο δρομο λογικα εκει θα ειναι χαμηλοτερη.Τοσο μου εδειχνε μερικες μερες και εμενα παλιοτερα.Αν θες να κανεις κατι να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ψαξε να βρεις ενα ψυγειο απο 125/180 να παει η θερμοκρασια στα μισα.Λογικα δε θα κοστιζει το ψυγειο πανω απο 60-80.Καινουργιο το εχουν στα 120.Αλλιως με 15€ παιρνεις απο αγγλια μεταχειρισμενο βερντιλατερ.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η ενδειξη ειναι σε ανοιχτω δρομο!!Σε κατηφορα π αφηνα τ γκαζι πηγαινε και λιγο πιο κατω απο την μεση!!Ρε leolipop λες να φταιει το οτι τ εχω γεμισει μεχρι πανω τ δοχειο του ψυγειου?? Ποσα γραμ ειναι οι μαμισιες μπιλιες? Aα και σορρυ τι ειναι τα μπουζονια??D :-D
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μακρια ρ ****το!!:( τεσπα 8α την παρακολου8ω και 8α δω!!!:/ Τι εξατμηση λετε να τ βαλω???Gianelli? Οι tehnigas ειναι καλες??

 

gianeli και 5,5 gr μπιλακια θα δεις διαφορα.

Τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η ενδειξη ειναι σε ανοιχτω δρομο!!Σε κατηφορα π αφηνα τ γκαζι πηγαινε και λιγο πιο κατω απο την μεση!!Ρε leolipop λες να φταιει το οτι τ εχω γεμισει μεχρι πανω τ δοχειο του ψυγειου?? Ποσα γραμ ειναι οι μαμισιες μπιλιες? Aα και σορρυ τι ειναι τα μπουζονια??D :-D

 

Mονο κακο δεν κανει να εχεις παραπανω μεσα.Εγω παντα εβαζα μεχρι να φτασει στο καπακι.Εχω κανει και μια μικρη τρυπουλα στο καπακι να εξαερωνει και δεν βγαζει ποτε τιποτα.Οι μαμισιες μπιλιες ειναι 7,5 που για μαμα μηχανακι ειναι πολυ βαριες.Συνιστω να βαλεις 5-5,5.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑαα ωραια!!!Ευχαριστω leolipop...μπορει να τ βγαλω και τν 8ερμοστατη για τ καλοκαιρι!!!8α βαλω μαλλον 5,5 γραμ μπιλιες και βαριατορ malossi!!!Μηπως να βαλω Polini??????:/ τι λετε? Leolipop ειναι καλες οι tecnigas?
Link to comment
Share on other sites

ΑΑαα ωραια!!!Ευχαριστω leolipop...μπορει να τ βγαλω και τν 8ερμοστατη για τ καλοκαιρι!!!8α βαλω μαλλον 5,5 γραμ μπιλιες και βαριατορ malossi!!!Μηπως να βαλω Polini??????:/ τι λετε? Leolipop ειναι καλες οι tecnigas?

Αμα βγαλεις τον θερμοστατη..μονο κακο θα κανεις.το πολυ..πολυ να καψεις την μηχανη..γιατι το συστημα θα παψει να λειτουργει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aμα τν βγαλω...τα νερα δν 8α γυρνανε συνεχεια???

σταματαει ολο το κυκλωμα.ρε φιλε..σε βλεπω οτι δεν ξερεις και πολλα.

πηγαινε'το σε εναν μαστορα και κατα προτιμηση συνεργειο piaggio και πεστους τι προβλημα εχεις..και να σου πουν και αυτοι τι θα κανεις,.

Μην το πειραζεις μονος σου το μηχανακι και μην παιρνεις πρωτοβουλιες..:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σταματαει ολο το κυκλωμα.ρε φιλε..σε βλεπω οτι δεν ξερεις και πολλα.

πηγαινε'το σε εναν μαστορα και κατα προτιμηση συνεργειο piaggio και πεστους τι προβλημα εχεις..και να σου πουν και αυτοι τι θα κανεις,.

Μην το πειραζεις μονος σου το μηχανακι και μην παιρνεις πρωτοβουλιες..:ninja:

 

πηγα σε ενα μαστορα εδω και μ ειπε οτι ειναι ενταξει η 8ερμοκρασια γτ ειναι και καλοκαιρι αλλα εμενα μ φενετε παρα πλ!!!:/ ε ναι δν ξερω και πολλα....τωρα μα8αινω τπτ διαβαζοντας:)

Link to comment
Share on other sites

Aμα τν βγαλω...τα νερα δν 8α γυρνανε συνεχεια???

 

Aν βγαλεις τον θερμοστατη αυτο που λες γινεται.Ολοι πλεον που θεωρουν οτι εχουν προβλημα θερμοκρασιας αυτη τη διαδικασια ακολουθουν και οχι απο μονοι τους , οι μηχανικοι προτεινουν τη συγκεκριμενη κινηση.

 

Το μονο κακο μπορει να παρουσιαστει το χειμωνα που το μηχανακι δε θα κραταει θερμοκρασια.

Link to comment
Share on other sites

Aν βγαλεις τον θερμοστατη αυτο που λες γινεται.Ολοι πλεον που θεωρουν οτι εχουν προβλημα θερμοκρασιας αυτη τη διαδικασια ακολουθουν και οχι απο μονοι τους , οι μηχανικοι προτεινουν τη συγκεκριμενη κινηση.

 

Το μονο κακο μπορει να παρουσιαστει το χειμωνα που το μηχανακι δε θα κραταει θερμοκρασια.

 

αυτο ειναι πολυ κακο που ειπες για το χειμωνα γιατι αν το πας ταπα μπορει να σπασει πιστευω:X

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ευτυχως εχω και τν 8ειο μ π ειναι μηχανικος και ξερει και μ ειπε οτι οτν ερ8ει 8α ριξουμε coca cola μεσα στο ψυγειο και 8α τ παμε μια βολτα και μετα 8α το αδειασουμε και 8α κα8αρισουν ολα μεσα!!Μ ειπε οτι μ εχει βουλωσει σιγουρα τ ψυγειο!!! :(
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΡΒ

 

Γεια σασ παιδια λοιπον στον θεμα μου τωρα....εχουμε ενα ραννερ 2008 και του περναμε καρβ ντελορτο 20,5....αυτο μαμα ειχε ενα σολινακι για λαδι ενα βενζινης ενα απο τιν κεφαλη και ενα απο καπου αλου.....τωρα για να σινδεσοθμε το 20,5 8ελουμε ενα βενζινεις (το εχουμε) ενα λαδιου (το εχουμε) και ενα ιποπιεσεισ....(πιο ειναι)

 

Ευχαριστω!!

Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με σφουγγαρακι malossi στο φιλτροκουτι και εξατμιση gianelli reverse 8α δω καμια διαφορα?

απολυτως καμια σε "μαμα" μηχανακι...καλυτερα να βαλεις ιμαντα-μπιλιες-ζιγκλερ!

μονο θορυβο θα κερδισεις με αυτα που θες εσυ να βαλεις..και αδυναμια στις χαμηλες στροφες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Raver αμα βαλω ιμαντα-μπιλιες-ζιγκλερ 9α κανει να εχω την μαμισια??Εννοω 8α ειναι καλυτερα να τ βαλω εξατμιση μετα??ΣΑν πρωτο σταδιο τι να τ αλλαξω?:)
Link to comment
Share on other sites

Raver αμα βαλω ιμαντα-μπιλιες-ζιγκλερ 9α κανει να εχω την μαμισια??Εννοω 8α ειναι καλυτερα να τ βαλω εξατμιση μετα??ΣΑν πρωτο σταδιο τι να τ αλλαξω?:)

μια χαρα θα κανει.τωρα αν επιμενεις..αλλαξε! αλλα μην νομιζεις οτι θα κερδισεις πολλα..μονο θορυβο.

επισης το φιλτρο ας οπως ειναι (δηλαδη ασε τον παπα και μην βαλεις χοανη)

 

αλλα επειδη σε "κοβω" να θες μηχανακι δυνατο..μαζεψε χρηματα και βαλε ενα κιτ κυβισμου..για να δεις διαφορα.

ο Leolipop θα σε βοηθησει ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες.. εχω ενα runner sp και του εχω βαλει τα εξης:κυλινδροπιστονο Mhr αλουμινιο,Multivar 2000,ιμαντα malossi,καρμπιρατερ 21 dellorto με φιλτροχοανη,εξατμιση zx leovince και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος με το αποτελεσμα... τι αλλο μπορω να βαλω ομως ακομα για να δω διαφορα; ευχαριστω προκαταβολικα....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...