Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να το κανεις το ρεκτιφιε στον Malossi αν θες τραβα και κανε τον μανισιο 50+ αμα τραβηξει.Μην χαλασει κατι το οποιο κοστισε τοσα λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

an rwtas emena exw ta exeis:

 

Kilindropistono Malossi MHR Replica alouminiou me 2 elatiria 260e

Exatmisi Malossi 255e

Variator Malossi 75e

Imanta Kevlar Malossi 35e

Carbirateur 21 Dell'orto Malossi 130e

 

Me auta(ta opia einai ta vasika kai epidoseis)

vlepw teliki 120 sto konter se peripou 400m

H katanalwsi einai peripou 20km me 1 litro benzinis

H 8ermokrasia einai sto meseo sinini8ws kai alles fores parapanw alles parakatw

Den exw allaxei psigeio kai dn nomizw na allaxw giati apla den eimai proliptikos

 

 

Twra 8a valw reediera 45 mirwn kai strofalobiela Malossi kostos 250 euro kai ta 2

kai ligo argotera siagwnes malossi Delta clutch 80 euro kai ilektroniki malossi me diakopti 135 eurw kai bouzi 30 euro

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

Διονυση Αθηναιος βλεπω...?

 

Τελικα δεν ειμαι μονος μου εδω κατω?

 

Η καμπανα που λες ειναι πιο ελαφρια και προσφερει καλυτερη ψυξη στον συμπλεκτη.

Οσο για τον συμπλεκτη που λεει ο jimator κανει 120€ και μονο για την εκκινηση απο σταση που προσφερει δεν αξιζει τα λεφτα του πιστευω και χαλαει και γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλα φωτα xenon για το nrg μου.:) Ηθελα να ρωτησω αν γινεται καμμια πατεντα για να αναβουν και τα 2 φαναρια μαζι? Επισης δειτε αυτο:

http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=4027&cPath=4_24_260_3464

 

μπανει στο καινουριο nrg(2007)?

Link to comment
Share on other sites

exeis valei kai to aspro elatirio piso pou pires mazi me to variator?giati lene oti parousiazei provlimata.isxiei auto?

 

Δεν εχω ακουσει κατι,επισης το ασπρο ελατηριο δουλευει καλυτερα απο τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα.Μια διαρροη εχω απο καπου αλλα δεν εχει καμια σχεση με αυτα που εχω βαλει...Θα το φτιαξω και αυτο συντομα...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλα φωτα xenon για το nrg μου.:) Ηθελα να ρωτησω αν γινεται καμμια πατεντα για να αναβουν και τα 2 φαναρια μαζι? Επισης δειτε αυτο:

http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=4027&cPath=4_24_260_3464

 

μπανει στο καινουριο nrg(2007)?

 

Αυτό απο ότι φένεται είναι για τα παλιά τα nrg με τις παλιές τις λάμπες

στα δικά μας δεν μπαίνουν

Link to comment
Share on other sites

clios poso ta pires ta xenon?apo pou?

 

Μου βγηκαν μαζι με μεταφορικα περιπου 100 ευρω. Βεβαια απο ποιοτητα μαλλον δεν περιμενω πολλα. Επισης θα πω στον ηλεκτρολογο αν γινεται να αναβουν και τα 2 φαναρια μαζι καταργωντας μικρη και μεγαλη σκαλα. Νεοτερα απο βδομαδα:)

Link to comment
Share on other sites

to 19ari karmpilater rithmizete me filtrokouti kai oxi filtroxoani giati leo na min valo.tha mazevei skoupidia nera ktl kai to mono pou dinei einai poli ligo kai arketo thorivo.thelei kai megalitero zigkler i auto pou exei epano otan to paro?
Link to comment
Share on other sites

eksatmisi leo vinchi zx i giannelli einai kaliteri kai poio oraio ixo?

Καμια απο τις 2! βαλε μαλοσι η πολινι.εκεις θα :worry: αποτελεσματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mipos na to kano polini kai oxi malossi?vlepo oti einai poli kala kai tis polini ta pragmata kai poloi lene oti exei poli kali apodosi.ti les?

polini ειναι ακριβα..βαλε malossi που ειναι φθηκα και βρισκεις περισσοτερα πραγματα στην αγορα.επισης στις εξατμισεις 2 ειναι οι μαρκες (μαλοσι,πολινι) ολες οι αλλες ειναι φθηνες κατασκευες.γι'αυτο και η μεγαλη διαφορα στη τιμης της.

απλα οτι ειναι να κανεις...να μην αλλαξεις ολο το μηχανακι..γιατι αποδοση δεν θα :worry: μονο κοστος και συντηρηση.βαλε ενα καλο σετακι κυλινδροπιστονο κομπλε και ιμαντα με μπιλιες.καρμυρατερ στα κυβικα του και οχι μεγαλυτερο γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι αυξημενη καταναλωση..επισης εξατμισουλα χειροποιητη racing και εισαι ετοιμος με 25 αλογακια στο μοτερ για κοντρες.τα μηχανακια αυτα...θα τα εχεις μονο για στησιμο...δεν εννοειτε αγωνιστικο μηχανακι και να το εχεις μονο για καφε και σε στροφες "μπουκωματος".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσησα να βάψω το μότο..:cool:

 

Το δικό μου τώρα είναι αυτό ->http://bikepics.com/members/pantsos/07nrg/

 

Μέχρι στιγμής έχω καταλήξει σε αυτό το χρώμα ->http://bikepics.com/members/nrgkavala/07nrg/

 

Λέω να το βάψω αυτό το χρώμα.Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ??

 

Όλες οι προτάσεις και γνώμες δεκτές:cool:

Link to comment
Share on other sites

Είδα λιγο τι λέτε και είπα να πω και γω τη γνώμη μου.Καταρχάς επικρατεί το οτι Malossi δύναμη και Pollini αξιοπηστία!Αλλα είναι μικρές οι διαφορές.Επίσης μην ξενχάτε την Hebo!Όσο για εξάτμιση είναι αρκετές οι μάρκες.Εαν θέλεις κατι στην κατηγορία της ΖΧ σου προτήνω την Laser x-pro!Δοκιμασμένη απο εμένα και εχω πολύ καλες εντιπόσεις!Εαν θελεις κατι σε πιο "for race use only" οι τρεις προαναφερθούσες μάρκες έχουν πολυ καλα προιόντα.Απλα μια συμβουλη.Εαν θέλεις κατι ποιο racing απο κυλινδρο διπλό ελατήριο και μια ZX, πχ ενα MHR team η Pollini evolution όπως επίσης και Hebo Manston και στο θέμα εξάτμησης σου προτήνω αγορά απο εξωτερικο.!Γιατί να δώσεις 400€ στην MHR εξάτμηση και όχι 260??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...