Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia molis pira to runner to 50 to dixrono to palio(oxi to prwto montelo)

8elw na m peite apo pou na ksekinisw tis veltiwseis

leo gia kilindropistono.....

sta 51mm poso exei?

gia tn exatmisi zx leo vinci ti lete?kamia alli kaliteri?

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι να θελει συνεχεια σερβις?

Εγω σε ενα χρονο του εκανα μια φορα και οχι επειδη ειχε προβλημα.

Γενικα ποτε δεν παρουσιασε το παραμικρο.Αν θελει το παληκαρι να βαλει 47mm με δυο ελατηρια για μεγαλυτερη αξιοπιστια.

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση..το ψαλιδι ειναι πιο μεγαλο οπως και η βασεις κινητηρα.δεν γινεται αυτο που λετε..:blink:

logiko ayto pou les allaean ta alla3eis ola?giati ektos apo ta mhxanika meroi toulaxiston sto kainourio ola ta alla einai idia...afou to 50 exei kai trupa gia na parei kai deytero elathrio...opws ta 125 kai 200

Link to comment
Share on other sites

παίδες κι εγώ με την σειρά μου πήρα ενα runner μεταχειρισμένο (απο γυναίκα - μοντ 2000)...το scooter πάει καλά και θέλω να του κάνω σερβις πριν το κυκλοφορήσω {αν και τώρα αποκλείεται - καλόμαθα με το τουτου)...

1. που να το πάω για σερβις; σε κανα μαστόρι ή στην αντιπροσωπεία;

2. τι να προσέξω ιδιαίτερα (πέραν των λαδιών του);

3. θέλω να βάψω το μπροστινό καπάκι...πως βγαίνει;

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :cool:

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

1)Εγω φιλε θα το πηγαινα σε καποιον γνωστο μου για σερβις και οχι σε αντιπροσωπεια.

2)Την θερμοκρασια,στην ιδια την Piaggio που ρωτησα μου ειπαν το συγκεκριμενο πραγμα,αλλα εμενα δεν με απασχολει.

3)Αν λες το καπακι πανω απο το φαναρι, τοτε απλα βγαλε το σηματακι, και αφου βγαλεις την βιδα σπρωξε το πλαστικο προς τα πανω.

 

Τωρα που πηρες μηχανακι θα καλομαθεις πιστευω... :D

Link to comment
Share on other sites

Leolipop σε ευχαριστώ. Σήμερα θα πάω σε μάστορα κιολας για να το ετοιμάζω σιγα σιγά.

1. Θερμοκρασία εννοεις ψυγείου; Θα χρειαστώ παραφλού λοιπόν;

2. Να το πάω σε βαφείο ή να το βάψω με σπρευ;

 

πήρα και 2 καθρέπτες απο την αντιπροσωπεία (40€)...

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

kanenas?

gia telikes ti kanete eseis?

egw simera se kali katifora ida 100 km/h :blink:

 

Μόνο για 50αρια είναι εδώ;;;

Εγώ έχω το VXR του '01 (180cc).Με κάποια πραγματάκια που έχω αλλάξει 135km/h τελική σε ευθεία.

 

παίδες κι εγώ με την σειρά μου πήρα ενα runner μεταχειρισμένο (απο γυναίκα - μοντ 2000)...το scooter πάει καλά και θέλω να του κάνω σερβις πριν το κυκλοφορήσω {αν και τώρα αποκλείεται - καλόμαθα με το τουτου)...

1. που να το πάω για σερβις; σε κανα μαστόρι ή στην αντιπροσωπεία;

2. τι να προσέξω ιδιαίτερα (πέραν των λαδιών του);

3. θέλω να βάψω το μπροστινό καπάκι...πως βγαίνει;

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :cool:

 

Υπάρχει περίπτωση να στάζει paraflu απο την τάπα, μην αγχωθείς...δεν την έχεις σφύξει καλά.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει παραφλού...το είχε γυναίκα και μου είπε χαρακτηριστικά : να βάζεις νερο και είσαι οκ!!!
όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

lantonios κανε αυτο που ειπε ο leolipop.Βγαλε το πλαστικο που ειναι ακριβως πανω απο το μπροστινο φαναρι.Βγαζοντας το σημα της Gilera πρωτα (με λιγο προσοχη για να μην σπασει) και μετα θα δεις την βιδα.Αφαιρωντας αυτο το πλαστικο θα δεις το δοχειο που περιεχει το paraflu και θα εχει δυο ενδειξεις την min και την max.Αν εισαι αναμεσα σε αυτες τις δυο ενδειξεις εισαι οκ,δεν χρειαζεται να παρεις τιποτα.Αν σου τρεχει απο την ταπα του δοχειου αυτου υγρο καθως λειτουργει το μηχανακι ή σφιξε την καλα ή αν συνεχιζει να τρεχει υγρο και μετα το σφιξιμο παρε μια καινουρια ταπα.Ειναι φθηνη, της ταξης των 2 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

thnx έβγαλα το καπάκι και το πήγα σε βαφείο αλλά ήταν κλειστά :wacko:

τεσπα το πήγα και σε έναν μάστορα για check-up. Τέλος το σηματάκι της gilera πόσο πάει; δεν είχε καθόλου :worry:

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει 3 gilera εως τωρα..ολα εχουν προβλημα με την ταπα.δεν χρειαζεται να την σφιξεις πολυ για να δεις αποτελεσμα.μετα απο καποιο διαστημα χλαρωνουν οι φλαντζες που εχει το καπακι μεσα και εισαι αναγκασμενος να παρεις καινουργια ταπα.

Επισης λιγες σελιδες πιο πισω εχω ανεβασει τον αναλυτικο οδηγο με ανταλλακτικα και αξεσουαρ για τα piaggio/gilera με τιμες.καλο ειναι να το κατεβασε'τε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Leolipop σε ευχαριστώ. Σήμερα θα πάω σε μάστορα κιολας για να το ετοιμάζω σιγα σιγά.

1. Θερμοκρασία εννοεις ψυγείου; Θα χρειαστώ παραφλού λοιπόν;

2. Να το πάω σε βαφείο ή να το βάψω με σπρευ;

 

πήρα και 2 καθρέπτες απο την αντιπροσωπεία (40€)...

 

Εννοω την θερμοκρασια του κινητηρα.Αν βαζεις καλο λαδι και εχεις το παραφλου στο max δεν θα εχεις προβλημα.Το λεω γιατι η ιδια η piaggio μου ειπε οτι συνηθιζει να σηκωνεται η βελονα μεχρι τα 3/4 του δεικτη πραγμα που δεν μου καθεται πολυ καλα....μην κολησει τιποτα και τρεχεις, το καλοκαιρι βεβαια...:O

 

Νσ πας να στο βαψουν, καμια σχεσημε το βαψιμο που θα εκανε ο καθενας μας.

 

Οσο για την ταπα του αντιψυκτικου, που την βρηκατε 2 ευρω.Εγω που ρωτησα μου ειπαν 15:blink: .Παντως ειναι λογικο να τρεξει λιγο...σε ολους συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

thnx έβγαλα το καπάκι και το πήγα σε βαφείο αλλά ήταν κλειστά :wacko:

τεσπα το πήγα και σε έναν μάστορα για check-up. Τέλος το σηματάκι της gilera πόσο πάει; δεν είχε καθόλου :worry:

 

Πες στο μαστορα σου να φερει σηματακι η παρε μονος σου.3€ κανει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοω την θερμοκρασια του κινητηρα.Αν βαζεις καλο λαδι και εχεις το παραφλου στο max δεν θα εχεις προβλημα.Το λεω γιατι η ιδια η piaggio μου ειπε οτι συνηθιζει να σηκωνεται η βελονα μεχρι τα 3/4 του δεικτη πραγμα που δεν μου καθεται πολυ καλα....μην κολησει τιποτα και τρεχεις, το καλοκαιρι βεβαια...:O

 

Νσ πας να στο βαψουν, καμια σχεσημε το βαψιμο που θα εκανε ο καθενας μας.

 

Οσο για την ταπα του αντιψυκτικου, που την βρηκατε 2 ευρω.Εγω που ρωτησα μου ειπαν 15:blink: .Παντως ειναι λογικο να τρεξει λιγο...σε ολους συμβαινει.

Είναι λογικό;;;:wacko:

Δηλαδή στο αυτοκίνητό σου τρέχει paraflu απο το δοχείο;; Δεν νομίζω.Την τάπα και εγώ 15 την βρήκα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω αμαξι.Λεω οτι ειναι λογικο γιατι οταν μου συνεβει και εμενα για πρωτη φορα ρωτησα αλλα και διαβασα οτι σε ολα τα runner γινεται...

Η ταπα μαλλον ειναι μαπα...

Link to comment
Share on other sites

Πατήστε στο παρακάτω link για να κατεβάσετε τον τελευταίο τιμοκατάλογο ανταλλακτικών και αξεσουάρ για όλα τα οχήματα Piaggio, Vespa και Gilera που είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα μέσα από το επίσημο δίκτυο αντιπροσώπων

 

Accessories & Spare Parts price list 2006.

πόσο πίσω ; είμαι ήδη στην 30 σελ και δεν βρήκα κάτι... :blink:

 

Δεν προσεξες καλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kapios m eipe gai na to kanw 80 me malossi pramata thelei girw sta 150euro

isxuei?

pia i gnwmi sas gia tin giannelli shot?

kamia selida me prgmata tis malossi alla kai times?

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!!!!

θες τουλαχιστον 300-400 ευρω και δεν θα γίνει 80αρι αλλα 72 το οποιο παει πολυ καλα!

http://www.malossi.com

http://www.polini.com

Ποσο κανει η Shot?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...