Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά είναι η ιδέα μου ή κάτι έχει γίνει τελευταία με το DS και η μπαταρία πέφτει αρκετά πιό γρήγορα;; Κοιτάω στην περίληψη της μπαταρίας τίποτα "ύποπτο"...

 

Επίσης η τοποθεσία συνεχίζει να βγαίνει ότι να 'ναι... Μια Αττική, μια σωστά, μια "Τρέχουσα τοποθεσία" τι να χει γίνει άραγε...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά είναι η ιδέα μου ή κάτι έχει γίνει τελευταία με το DS και η μπαταρία πέφτει αρκετά πιό γρήγορα;; Κοιτάω στην περίληψη της μπαταρίας τίποτα "ύποπτο"...

 

Επίσης η τοποθεσία συνεχίζει να βγαίνει ότι να 'ναι... Μια Αττική, μια σωστά, μια "Τρέχουσα τοποθεσία" τι να χει γίνει άραγε...

 

Νίκο, αν κοιτάξεις μερικά post πιο πάνω θα δεις ότι το έχω αναφέρει και εγώ αυτό με την μπαταριά. Ξαφνικά από την μια μέρα στην άλλη φαίνεται να καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από πριν, μάλιστα έχω την εντύπωση ότι ένα βράδυ απενεργοποίησα την συσκευή και την επόμενη ημέρα που το άνοιξα είχε καταναλώσει ένα μεγάλο ποσοστό αυτής (Γι' αυτό το περιστατικό δεν μπορώ να είμαι απόλυτα σίγουρος καθώς δεν θυμάμαι το κατά πόσο ήταν η στάθμη της αυτή που νομίζω πριν το κλείσω). Ο χρήστης seilogeo μου πρότεινε να εγκαταστήσω την εφαρμογή "watchdog task manager" όπως και έκανα, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο ύποπτο πρόγραμμα που καταναλώνει αδικαιολόγητα πόρους... Πιο πολύ μοιάζει σαν να έχει crashαρει η μπαταρία μου και με την παραμικρή χρήση της συσκευής καταναλώνει μεγάλη ποσότητα ενέργειας. Δεν ξέρω πως θα μπορέσω να το ελέγξω αν είναι κάτι τέτοιο, αν δηλαδή υπάρχει κάποιο benchmark για μπαταρίες...

 

Όσο για αυτό που αναφέρεις για την τοποθεσία και τον καιρό, είναι γνωστό πρόβλημα έχει αναφερθεί από αρκετά άτομα, το είχα και εγώ αλλά τις τελευταίες μέρες φαίνεται να έχει λυθεί, τουλάχιστον εμένα μου βγάζει πλέον σωστά την τοποθεσία μου...

Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγεί κάποιος γιατί ενώ σβήνω μία επαφή από τις "αποκλεισμένες" μετά από κάποιες μέρες ξανά είναι στις αποκλεισμένες? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, αν κοιτάξεις μερικά post πιο πάνω θα δεις ότι το έχω αναφέρει και εγώ αυτό με την μπαταριά. Ξαφνικά από την μια μέρα στην άλλη φαίνεται να καταναλώνει περισσότερη μπαταρία από πριν, μάλιστα έχω την εντύπωση ότι ένα βράδυ απενεργοποίησα την συσκευή και την επόμενη ημέρα που το άνοιξα είχε καταναλώσει ένα μεγάλο ποσοστό αυτής (Γι' αυτό το περιστατικό δεν μπορώ να είμαι απόλυτα σίγουρος καθώς δεν θυμάμαι το κατά πόσο ήταν η στάθμη της αυτή που νομίζω πριν το κλείσω). Ο χρήστης seilogeo μου πρότεινε να εγκαταστήσω την εφαρμογή "watchdog task manager" όπως και έκανα, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο ύποπτο πρόγραμμα που καταναλώνει αδικαιολόγητα πόρους... Πιο πολύ μοιάζει σαν να έχει crashαρει η μπαταρία μου και με την παραμικρή χρήση της συσκευής καταναλώνει μεγάλη ποσότητα ενέργειας. Δεν ξέρω πως θα μπορέσω να το ελέγξω αν είναι κάτι τέτοιο, αν δηλαδή υπάρχει κάποιο benchmark για μπαταρίες...

 

Δύσκολο να χάλασαν οι μπαταρίες όλων μας έτσι ξαφνικά! Η χρήση που του κάνω είναι ακριβώς η ίδια όπως στην αρχή και αυτό το φαινόμενο άρχισε να παρουσιάζεται ξαφνικά κανα μήνα τώρα. Είμαι 99% σίγουρος ότι κάποια εφαρμογή που αναβαθμίστηκε αυτόματα (καιρός, χάρτες) ρουφάει τη μπαταρία λόγω μπαγκ. Το google maps π.χ. φαίνεται διαφορετικό, και ίσως αυτό ή τα location services μπορεί να κάνουν κακή χρήση. Ίσως και σε αυτό οφείλεται το πατατράκ της τοποθεσίας.

 

Για να δούμε μήπως με το ICS στρώσει τίποτα (είπα να πω ένα αστείο, ζέστη που κάνει...)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περι εφαρμογης πιστεύω οτι είναι, ή το gps έχει φάει κόλλημα ναι μεν δουλεύει αλλα στο παρασκήνιο σκοτώνει την μπαταρια,το έχω και εγώ αυτο πλεον μου αδειάζει την μπαταρια με 1 μονο τηλεφωνημα 4-5 λεπτών, σερφάρισμα αντε 1-2 λεπτών για να δω μαιλ σε λιγοτερο απο ώρα!ΤΡΑΤΖΙΚ οπως καταλαβαίνετε!

Χθές βράδυ έκανα μια επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων για το τυπικο της υποθεσης ,και οπως θα προτεινε η HTC Greece,αλλα ξανα μανά τα ιδια!!

 

Ενας θεος ξέρει ποτε θα δώσουν το παγωτο και άν....

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού διορθώθηκε το πρόβλημα με την τοποθεσία ήρθε και η μπαταρία στα ίσα της δύο μέρες τώρα και είναι οκ
το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όταν είναι σε αδράνεια καταναλώνει φυσιολογική ποσότητα μπαταρίας, δηλαδή ελάχιστη. Με το που ανάψει η οθόνη και αρχίσεις να το χρησιμοποιείς (έστω και για να κάνεις μια κλήση) αρχίζει και καταπίνει mAh. Εμένα το θέμα αυτό μου έχει εμφανιστεί εδώ και μια βδομάδα. Όσο για το αν φταίνε οι εφαρμογές που αναφέρετε δεν ξέρω, η κεραία του gps είναι πάντα κλειστή, βέβαια αυτές οι εφαρμογές δουλεύουν και με 3g και μάλιστα καλύτερα, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη...

 

Τελικά αφού διορθώθηκε το πρόβλημα με την τοποθεσία ήρθε και η μπαταρία στα ίσα της δύο μέρες τώρα και είναι οκ

 

Εμένα έχει διορθωθεί το πρόβλημα με την τοποθεσία αλλά η μπαταρία συνεχίζει τα δικά της!!!:mad:

Edited by free4you
Link to comment
Share on other sites

Σε 6 ώρες έφυγε η μπαταρία και είχα κάνει 1 τηλεφώνημα λίγων δευτερολέπτων και 2-3 τουιτς και ολο το άλλο ήταν απλή αναμονή!Δέν ξέρω τι φταίει,αλλα αρχιζει και με εκνευριζει αυτη η κατασταση.Και ν τους πάρεις τηλεφωνο να τους ρωτήσεις σου λένε μονο να κάνεις επανΑφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων ...λές και θα μας ΄σωσει ή δεν το κάναμε!
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο ακομη με την αναβαθμιση!? :-/

 

Επίσημα ανεπισημα,Ούτε φωνή ούτε ακρόαση φιλε μου,τους γράφεις στο φουμπού ουτε κάν σου απαντάνε,τηλέφωνο άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...Δελτιο τύπου τπτ....αστείοι τελείως!!Παντού τους κράζουνε λογω αυτης της τακτικής που ακολουθούνε...κριμα γιατι χανουν πελάτεια ετσι,και τα προιόντα που βγάζουν ειναι αρκετά ποιοτικά για να μένουν στα ραφια!!

 

Απλά δειτε τι γίνεται στο ΗΤC Blog...

Edited by emmanuelle
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Ανεπίσημα, κάποιοι αναφέρουν ενημέρωση μόνο για developers και με απώλεια δεδομένων, η οποία δεν θα είναι ΟΤΑ, αλλά μέσω υπολογιστή...

"Κυριακή, κοντή γιορτή"

 

Τα παραπάνω, αναφέρονται στο xda forum.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ξύπνησαν στο block....Όταν κάποιοι από εμάς έγραφαν,σχεδόν,καθημερινά στη σελίδα τους στο facebook και μας διαβεβαίωναν ότι την ετοιμάζουν από τον Απρίλιο που μας πέρασε κάποιοι το θεωρούσαν δεδομένο ότι την αναβάθμιση θα τη δώσουν οπωσδήποτε! Τίποτε δεν τους ταρακουνά,ακόμα και οι πωλήσεις που...δεν κάνουν...!

 

Για δώστε διεύθυνση του htc blog!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Desire S ειναι το πρωτο μου τηλεφωνο αυτου του ειδους. Αυτο που παρατηρησα μελετωντας αλλες μαρκες κινητων ειναι οτι το ICS γραφτικε στα μετρα του User Interface των Samsoung. Γιαυτο το λογο πιστευω ειναι δυσκολο να μπει στα τηλεφωνα μας.

Επισης διαβασα οτι θα παρουμε την αναβαθμιση κατεβαζοντας το RUU_file απο το HTCDev και ουσιαστικα διαγραφωντα τα παντα απο την συσκευη για την εγκατασταση του.

 

Να και κατι που διαβασα σημερα:

http://www.tgdaily.com/mobility-brief/65299-htc-desire-s-to-get-ice-cream-sandwich-this-month

Edited by Frixos80
HTC One X
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε διεύθυνση του htc blog!

 

http://blog.htc.com/2012/03/ics/

 

Εχω βαρεθει να τους κράζω...

 

Αν δέν τους ταρακουνά....τότε μιλάμε για μεγάλα τραγιά...Οταν το μαγαζί θα προσφέρει μόνο σουβλάκια και Λαίδες ίσως νιώσουν τοτε!Ας ετοιμάσουν και κάρτες ανεργίας να είναι μέσα!

 

Πάντως θέλω να ξέρω τον άμοιρο τον τύπο που γράφει στην σελιδα της HTC Greece στο Φουμπού, τού έχω σήρει τα ακαθέκαστα(και οχι αδικα)

Πάντως δέν μου απαντά κάν!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε διεύθυνση του htc blog!

 

Συμφωνώ αλλα κάτσε το αγγουρι θα φτάσει στο τέρμα του παχέως εντέρου κάποια στιγμη....κ εκει θα αναλογιστουνε πολλα!

 

Καλύτερα γελάει όποιος γελάει τελευταίος!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν δοθεί το ics μέσα στον Αύγουστο θα είναι απαράδεκτοι, για μένα το ds θα είναι το 1ο και τελευταίο htc που πήρα

Δεν μπορεί να έχουν πάρει ήδη το update τα sony ericsson, τα lg κλπ και τα htc όχι

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν δοθεί το ics μέσα στον Αύγουστο θα είναι απαράδεκτοι, για μένα το ds θα είναι το 1ο και τελευταίο htc που πήρα

Δεν μπορεί να έχουν πάρει ήδη το update τα sony ericsson, τα lg κλπ και τα htc όχι

 

 

Κοίτα για τα LG δεν το νομίζω,όσο για τα HTC τελευταίοι είμαστε,όλα τα αλλά την έχουν πάρει! ;)

Θα την πάρουμε την αναβάθμιση αλλά από τι βλέπω μάλλον δεν θα είναι OTA και θα πρέπει να την κατεβαζουμε από το PC,όπως είχαν κάνει με το Desire....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για τα LG δεν το νομίζω,όσο για τα HTC τελευταίοι είμαστε,όλα τα αλλά την έχουν πάρει! ;)

Θα την πάρουμε την αναβάθμιση αλλά από τι βλέπω μάλλον δεν θα είναι OTA και θα πρέπει να την κατεβαζουμε από το PC,όπως είχαν κάνει με το Desire....

 

δεν εχω κανενα προβλημα να γινει μεσω PC αρκει να γινει συντομα..

εδω κοντευουν να παρουν jelly bean αλλες συσκευες.. (εκτος nexus)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι είναι εντελώς απαράδεκτοι τί να λέμε τώρα...

Βλέπω το nexus να έρχεται..

 

δεν εχω κανενα προβλημα να γινει μεσω PC αρκει να γινει συντομα..

εδω κοντευουν να παρουν jelly bean αλλες συσκευες.. (εκτος nexus)

 

 

Για να μήν σας πώ και το αμέσως επομενο απο το JB

Βασικά σκέφτομαι το RAZR ή SG2

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Για να μήν σας πώ και το αμέσως επομενο απο το JB

Βασικά σκέφτομαι το RAZR ή SG2

 

το RAZR καρα-αξιζε οταν ηταν στα 279€ στο μμαρκτ

εγω γλυκοκοιταω και το huawei ascend P1 :cool:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

το RAZR καρα-αξιζε οταν ηταν στα 279€ στο μμαρκτ

εγω γλυκοκοιταω και το huawei ascend P1 :cool:

 

Υπάρχουν ακόμα κομματια στο μμαρκτ στην Συγγρου

Γιαυτο το σκέφτομαι ακόμα....

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που βγαλατε το λινκ απτο htc blog καθημερινα τους πεταω και ενα σχολιο για την καθυστερηση της αναβαθμισης στη συσκευη μας
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που βγαλατε το λινκ απτο htc blog καθημερινα τους πεταω και ενα σχολιο για την καθυστερηση της αναβαθμισης στη συσκευη μας

 

Ωραίος...καλά ξηγιέσαι:::Δέν θα καταφέρουμε και πολλα διοτι ειναι αναισθητοι, αλλα έτσι με τσαμπουκά για να μήν νομίζουν οτι ειμαστε τίποτε βλάκες!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...