Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου εχεις επικοινωνησει με την htc να ρωτησεις τι γινετε??? προσπαθω εδω κ 2 μερες κ η γραμμη μετα το ηχογραφημενο μηνυμα ειναι νεκρη......φανταζομαι λογω της χθεσινης αργιας κ σημερα σαββατο......

οσον αφορα τα κερατιατικα ακομα κ να καλυπτει η εγγυηση εγω δεν θα γλυτωσω κ την courrier καθως μενω σε νησι......

να πω την αληθεια ειναι η δευτερη φορα που αγοραζω htc κ ειναι η δευτερη φορα που με ταλαιπωρει.......την πρωτη ειχα αγορασει το touch 2 κ μου το αντικατεστησαν 2 φορες επειδη εβγαζε προβλημα στο δεκαπενθημερο.....

 

κατοπιν επικοινωνιας μου μεσω email με την htc κ αναφεροντας λεπτομερως το προβλημα μου απαντησαν μεσω mail κ με παρεπεμψαν στην εταιρια "Service Arvato" για τεχνικο ελεγχο της συσκευης. εχει κανεις εμπειρια απ την συγκεκριμενη εταιρια σε θεματα service ή θα την πατησουμε????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω κι εγω για τις πληροφοριες που εδωσες...Να ρωτησω και κατι αλλο, σε περιπτωση που παμε σε αλλη rom υπαρχει πουθενα η official να την ξαναβαλουμε ή να κρατησουμε backup τη δικη μας?

 

εφοσον εισαι rooted κανεις εγκατασταση απο εδω 4ext recovery και κανεις backup την ρομ που εχεις τωρα ή οποια αλλη εχεις εγκαταστησει (καλο ειναι παντα να κανεις backup πριν απο οποιαδηποτε αλλαγη σε ρομ και να διατηρεις 2-3 backups στην sd).

οι επισημες ρομ βρισκονται εδώ αν τις χρειαστεις, που δεν προκειται αν αρχισεις το ταξιδι στις custom roms :p βλεπε cm7 (ή και cm8 οταν θα τρεχει android 4, miui, sense 3.5...)

ο,τι βοηθεια θες ρωτα

 

κατοπιν επικοινωνιας μου μεσω email με την htc κ αναφεροντας λεπτομερως το προβλημα μου απαντησαν μεσω mail κ με παρεπεμψαν στην εταιρια "Service Arvato" για τεχνικο ελεγχο της συσκευης. εχει κανεις εμπειρια απ την συγκεκριμενη εταιρια σε θεματα service ή θα την πατησουμε????

πλεον το service εχει μεταφερθει προσφατα στον κηφησο πανω απο τα κτελ οποτε δε νομιζω να εχει καποιος πολλες εμπειριες. τα htc θα τα φτιαχνει η arvato και οχι η ace hellas. νομιζω οτι εφταιχνε τα ericsson χωρις να ειμαι σιγουρος οποτε θα εχουν και καποια εμπειρια.

ενα μικρο κακο ειναι οτι απο το τηλεφωνο δε μπορεις να μιλησεις με τεχνικο για βοηθεια, μονο να πας το κινητο απο εκει

Link to comment
Share on other sites

εφοσον εισαι rooted κανεις εγκατασταση απο εδω 4ext recovery και κανεις backup την ρομ που εχεις τωρα ή οποια αλλη εχεις εγκαταστησει (καλο ειναι παντα να κανεις backup πριν απο οποιαδηποτε αλλαγη σε ρομ και να διατηρεις 2-3 backups στην sd).

οι επισημες ρομ βρισκονται εδώ αν τις χρειαστεις, που δεν προκειται αν αρχισεις το ταξιδι στις custom roms :p βλεπε cm7 (ή και cm8 οταν θα τρεχει android 4, miui, sense 3.5...)

ο,τι βοηθεια θες ρωτα

 

 

πλεον το service εχει μεταφερθει προσφατα στον κηφησο πανω απο τα κτελ οποτε δε νομιζω να εχει καποιος πολλες εμπειριες. τα htc θα τα φτιαχνει η arvato και οχι η ace hellas. νομιζω οτι εφταιχνε τα ericsson χωρις να ειμαι σιγουρος οποτε θα εχουν και καποια εμπειρια.

ενα μικρο κακο ειναι οτι απο το τηλεφωνο δε μπορεις να μιλησεις με τεχνικο για βοηθεια, μονο να πας το κινητο απο εκει

 

να το παω απο κει λιγο δυσκολο καθως μενω σε νησι.....τεσπα θα τηλεφωνησω την δευτερα κ βλεποντας κ κανοντας...

Link to comment
Share on other sites

Για της επαφες δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω οτι δεν μπορεις βαλης ηχο χωριστα σε καθε ομαδα....τουλαχιστον δεν βρηκα εγω καποια τετοια ρυθμηση...σιγουρα ομως περνει καθε επαφη οτι ηχο θελεις απο ολα τα τραγουδια που εχεις στη microSD

 

Για οποιον θελει για να μην βαζει σε όλες τις επαφές χωριστα ηχους υπαρχει το Group Ringtones οπως και αλλες φανταζομαι εφαρμογές !!

 

θα ηθελα να ρωτησω στην αρχικη οθόνη πως γινεται να διαγραψομε και να μην εχουμε 7 οθονες τη στιγμη που χρειαζομαστε 2 η 3 και αν θελουμε να τις ξαναεμφανισουμε......πολυ με ταλαιπωρει η νεα τεχνολογία οσο και αν το εψαξα δεν εχει καμμια σχεση με το galaxy 3 !!!!!!!!

 

Και παλι ευχαριστώ !!!!!!!!!!

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω το κιντο να με ειδοποιει με φωνητικο μηνυμα μονο για εισερχομενα sms και οχι για αλλες εφαρμογες οπως mesenger του facebook κλπ αλλα οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα καποια ρυθμιση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητό με την official rom πως τα παει απο θεμα μνημης για εφαρμογές;;Την βγαζει με 100+ εφαρμογες ή και εδω πρεπει να καταφύγουμε σε custom rom;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στις 25 ώρες up time με μια ώρα παίξιμο με το κινητό,3g,bt,wifi,δέκα λεπτά κλήσεις και η μπαταρία είναι στο 70% ακόμη!

Εντάξει δεν το χρησιμοποίησα πολύ αλλά πριν την αναβάθμιση κράταγε πάρα πολύ λιγότερο!

 

Έχω παρατηρήσει ότι σπίτι με wifi καταναλώνει πολύ λιγότερη μπαταρία από ότι όταν πάω στο γραφείο παρότι εκεί το 3g είναι φουλ ενώ σπίτι μου είναι το πολύ μια γραμμουλα η και καθόλου.

Και γενικά εν κινήσει τρώει πολύ μπαταρία το 3g

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

hyperion για sense 3 και endymion για το 3.5

Την endymion εχω δουλεψει αρκετο καιρο απροβληματιστα χωρις κολληματα και την προτεινω χωρις επιφυλαξη. Εχει και τα επιπλεον rctweaks που δεν τα βρισκεις σε στοκ, και V6 Supercharger για να εχεις παντα μπολκιη μνημη στη διαθεση σου. ειναι uv(undervolted) για περισοοτερη μπαταρια και αν θες κανεις και oc εως 1,45 χωρις να ειναι απαραιτητο για τη ρομ (πχ για παιχνιδια)

να χρεισημοποιεις και τελευταιο radio, το gps κλειδωνει αμεσως! μαζι με το σημα και το wifi ολα μοιαζουν καλυτερα

 

Ευχαριστώ φίλε, θα βάλω την endymion για να την δοκιμάσω. Εσύ ποιο radio χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, θα βάλω την endymion για να την δοκιμάσω. Εσύ ποιο radio χρησιμοποιείς;

 

χρεισημοποιω αυτο 20.48.30.0822U_3822.09.08.20 αν και ειδα οτι εχει βγει και ενα μετα απο αυτο

δες εδω

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να απευθυνθω για να πανε να κοιταξουν το κινητο στην htc η εκει που το αγορασα (plaisio)?το θεμα ειναι οτι δεν μπαινει ιντερνετ ,ουτε με wifi ουτε με χρηση του δικτυου κινητης τηλεφωνιας.εχω δοκιμασει τα παντα.μιλησα με το τεχνικο τμημα της cosmote και μετα απο καποια test μου ειπαν οτι το πιθανοτερο ειναι να φταιει η συσκευη.παλια θυμαμαι μου ειχε μπει internet μια δθο φορες με τα χιλια ζορια(πχ κεντρο πατρας δεν επιανε,εχρομουν πειραια επιανε, πηγαινα στο γκαζι δεν επιανε).το apn ειναι ελεγμενο οτι ειναι σωστο επισης εχω επιλεξει και απο τις ρυθμισεις να ειναι τικαρισμενη η επιλογη του δικτυου τηλεφωνιας αν δεν υπαρχει wifi κτλ.Αλλα και οταν συνδεομαι με wifi μου κανει προβλημα.κανει την σαρωση βρισκει δικτυα παιρνει ip και συνδεετε.μετα απο 3 δευτερολεπτα αποσυνδεετε απο μονο του και οταν προσπαθει να κανει σαρωσει μου βγαζει μυνυμα αδυνατη η σαρωση και πελον δεν ψαζνει καν για δικτυα.στο παρελθον παλι ειχε μπει μια δυο φορες αλλα τωρα κατα ενα πολυ περιεργο λογο δεν συνδεετε σε κανεννα δικτυο wifi και εχω δοκιμασει σε αρκετα.πραγματικα ειναι που περιεργο αλλα δεν ξερω τι να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Aν θέλεις να πειραματιστείς κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν δεν πετύχει να το πας για service. Τα στοιχεία του service point στην Ελλάδα είναι εδώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχεις επικοινωνησει με την htc να ρωτησεις τι γινετε??? προσπαθω εδω κ 2 μερες κ η γραμμη μετα το ηχογραφημενο μηνυμα ειναι νεκρη......φανταζομαι λογω της χθεσινης αργιας κ σημερα σαββατο......

οσον αφορα τα κερατιατικα ακομα κ να καλυπτει η εγγυηση εγω δεν θα γλυτωσω κ την courrier καθως μενω σε νησι......

να πω την αληθεια ειναι η δευτερη φορα που αγοραζω htc κ ειναι η δευτερη φορα που με ταλαιπωρει.......την πρωτη ειχα αγορασει το touch 2 κ μου το αντικατεστησαν 2 φορες επειδη εβγαζε προβλημα στο δεκαπενθημερο.....

Δεν εχω επικοινωνησει ακομη με htc λογω σαββατοκυριακου.αυριο το πρωι θα τηλεφωνησω στο νεο τμημα σερβις να μαθω...ελπιζω να με πιασει η εγγυηση αλλιως.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν αλλαζει ο αριθμός του αυτοματου τηλεφωνητη !!!!!!!!!!!!

εχω cosmote ολες οι ρυθμισεις ok αλλα ο τηλεφωνητης 555 .!!!!!!!!!!!

Και μια παρατηρηση πιστευω απο το λιγο που εχω το τηλεφωνο οτι εχει καποια θεματα όπως παραδειγμα με το σημα πολυ αδυναμη ληψη....δεν ξερω αν κυκλοφορουν προβληματικες συσκευες αλλα νομιζω οτι υπαρχει θεμα !!!!!!!!!!!!!!

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα την Τέταρτη 26/10/2011 πήρα πίσω το κινητό Desire s από servis Arvato HTC κανανε αλλαγή πλακέτας οτι ειχαμε πει, όμως το πήρα πίσω χωρίς κάρτα μνήμης!!! Μετά από συνεννόηση με την κοπέλα στο τηλεφωνικό κέντρο μου είπε ότι τελικά δεν μπορούν να βρουν την δική μου και θα μου στείλουν μια άλλη με courier 31/10/2011 χωρίς έξοδα όπως και έγινε. Παρέλαβα την κάρτα σήμερα

Ερώτηση πρώτη η κάρτα μνήμης είναι εντελώς (και όχι της Samsung) κενή δεν θα έπρεπε να έχει κάτι μέσα? Ούτε τις photo της Htc δεν είχε!!!

Ερώτηση δεύτερη. Σε επικοινωνία που είχα πάλι με την κοπέλα μου είπε ότι τα αρχεία που θα έπρεπε να έχει η κάρτα μέσα θα ξανά δημιουργηθούν μετά από σύνδεση στο δίκτυο!! Είναι όντως έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Θα δημιουργηθούν . Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. ΄Όσο το ότι σου το γύρισαν χωρίς κάρτα μνήμης. Μα και εσύ το άφησες με την κάρτα μνήμης ;. Ολέθριο λάθος !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα την Τέταρτη 26/10/2011 πήρα πίσω το κινητό Desire s από servis Arvato HTC κανανε αλλαγή πλακέτας οτι ειχαμε πει, όμως το πήρα πίσω χωρίς κάρτα μνήμης!!! Μετά από συνεννόηση με την κοπέλα στο τηλεφωνικό κέντρο μου είπε ότι τελικά δεν μπορούν να βρουν την δική μου και θα μου στείλουν μια άλλη με courier 31/10/2011 χωρίς έξοδα όπως και έγινε. Παρέλαβα την κάρτα σήμερα

Ερώτηση πρώτη η κάρτα μνήμης είναι εντελώς (και όχι της Samsung) κενή δεν θα έπρεπε να έχει κάτι μέσα? Ούτε τις photo της Htc δεν είχε!!!

Ερώτηση δεύτερη. Σε επικοινωνία που είχα πάλι με την κοπέλα μου είπε ότι τα αρχεία που θα έπρεπε να έχει η κάρτα μέσα θα ξανά δημιουργηθούν μετά από σύνδεση στο δίκτυο!! Είναι όντως έτσι?

 

Τα μόνα που δεν θα υπάρχουν είναι οι φωτογραφίες και οι ήχοι της HTC, όλα τα υπόλοιπα θα δημιουργηθούν αυτόματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα την Τέταρτη 26/10/2011 πήρα πίσω το κινητό Desire s από servis Arvato HTC κανανε αλλαγή πλακέτας οτι ειχαμε πει, όμως το πήρα πίσω χωρίς κάρτα μνήμης!!! Μετά από συνεννόηση με την κοπέλα στο τηλεφωνικό κέντρο μου είπε ότι τελικά δεν μπορούν να βρουν την δική μου και θα μου στείλουν μια άλλη με courier 31/10/2011 χωρίς έξοδα όπως και έγινε. Παρέλαβα την κάρτα σήμερα

Ερώτηση πρώτη η κάρτα μνήμης είναι εντελώς (και όχι της Samsung) κενή δεν θα έπρεπε να έχει κάτι μέσα? Ούτε τις photo της Htc δεν είχε!!!

Ερώτηση δεύτερη. Σε επικοινωνία που είχα πάλι με την κοπέλα μου είπε ότι τα αρχεία που θα έπρεπε να έχει η κάρτα μέσα θα ξανά δημιουργηθούν μετά από σύνδεση στο δίκτυο!! Είναι όντως έτσι?

 

Αυτή που σου έστειλαν είναι τουλάχιστον στα ιδια στάνταρντς με εκείνη που είχες;

Πάντως ανεξάρτητα αν είναι απροσεξία σού να την αφήσεις στη συσκευή είναι απαράδεκτο αυτό που συνέβη...ήμαρτον...

Και πρός στιγμή πίστεψα ότι με αυτούς θα βελτιωθεί το service.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που σου έστειλαν είναι τουλάχιστον στα ιδια στάνταρντς με εκείνη που είχες;

Πάντως ανεξάρτητα αν είναι απροσεξία σού να την αφήσεις στη συσκευή είναι απαράδεκτο αυτό που συνέβη...ήμαρτον...

Και πρός στιγμή πίστεψα ότι με αυτούς θα βελτιωθεί το service.

 

Εγώ που το πήγα την προηγούμενη Παρασκευή (21/10), μου έδωσαν να κρατήσω την μπαταρία, την microSD και το καπάκι της μπαταρίας.

Τώρα περιμένω άλλες 3 εβδομάδες (έτσι μου είπαν σήμερα) για νέα motherboard.

Καλά ξεμπερδέματα....

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έτσι κάνουν στα service,δίνουν μπαταρία και κάρτα.Πώς χάθηκε η sd του παιδιού μυστήριο,αλλά κανένα πρόβλημα,όλα μπαινουν μόνα τους.Καλά τρεις εβδομάδες και δεν τους τα έχωσες; Από τον...Άρη θα τη φέρουν; Ταρακουνησέ τους λίγο

 

Μα εχουν ελειωη απο πλακετες,με το σταγονομετρο τις φερνουν.εγω εστειλα το desire s στις 3 αυγουστου και το παρελαβα 20 σεπτεμβρη:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω μια γρηγορη ερωτηση γιατι προκειτε να αγορασω το κινητο.

 

Αν ειναι απο vodafone θα ειναι κλειδωμενο και δεν θα μπορω να του βαλλω sim αλλου παροχου?

Συγνωμη αν εχει ειπωθει ξανα αλλα ειναι μεγαλο το thread.

Ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Link to comment
Share on other sites

Μα εχουν ελειωη απο πλακετες,με το σταγονομετρο τις φερνουν.εγω εστειλα το desire s στις 3 αυγουστου και το παρελαβα 20 σεπτεμβρη:X

 

παιδια εσεις που αντιμετωπισατε προβλημα με τη πλακετα απο που το ειχατε αγορασει?ηταν "ελληνικο"? διαβαζω αρκετες αναφορες και στο xda :(

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που αντιμετωπισατε προβλημα με τη πλακετα απο που το ειχατε αγορασει?ηταν "ελληνικο"? διαβαζω αρκετες αναφορες και στο xda :(

 

Προσωπικα το δικο μου ελληνικοτατο απο vodafone με επιδοτηση.

Το προβλημα αυτο δεν πρεπει να εχει σχεση με το απο που αγοραςτηκε

Παντως οντως πααααρα πολα desire s εχουν προβλημα πλακετας...

Κριμα,.,..

Το δικο μου παντως με το που ηρθε απο το σερβις μετα απο αλλαγη πλακετας κατευθειαν πουληθηκε και αντικασταθηκε απο ενα incredible s.

Περισσοτερο ψυχολογικος ηταν ο λογος....

Ασε που τελικα βρισκω το incredible μια σκαλα ανωτερο του desire s:cool:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ προσπαθω απο το πρωι να κατεβασω την ενημερωση για το desire s αλλα οταν το αρχειο φτανει στα 35,31 ΜΒ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ενω το μεγεθος του ειναι 35,39 και μου ζηταει να κανω παλι ληψη του αρχειου γιατι "η ενημερωση εχει αλλοιωθει"

αν γνωριζει καποιος ας με βοηθησει γιατι δεν αντεχω αλλο....

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την αναβάθμιση θα έρθει σε όλους μας;
το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...