Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογή δεν εμφανίζεται σε αυτό που έχω κάνει ρεσετ μια φορά πάντως, οπότε μπορεί να φταίει κι αυτό.. και τα 2 ελληνικά είναι (νομίζω - ελληνικά γράφουν τα κουτιά).. πάντως το Amazon MP3 υπάρχει και στα δύο στο μενού της διαχείρισης εφαρμογών, απλά στο ένα δεν εμφανίζεται στο κεντρικό μενού..σε εσάς υπάρχει η εφαρμογή?

Άμα κάνεις reset τότε εξαφανίζεται από το menu το Amazon. Όχι όμως η εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα κάνεις reset τότε εξαφανίζεται από το menu το Amazon. Όχι όμως η εφαρμογή...

ευχαριστώ για την απάντηση σου.. Αυτό υποπτεύθηκα κι εγώ.. Από περιέργεια τωρα, αν τη χρειαστώ πώς τη ξαναεμφανίζω? Αφού δείχνει εγκατεστημένη κι ας μην εμφανίζεται στο μενού..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση σου.. Αυτό υποπτεύθηκα κι εγώ.. Από περιέργεια τωρα, αν τη χρειαστώ πώς τη ξαναεμφανίζω? Αφού δείχνει εγκατεστημένη κι ας μην εμφανίζεται στο μενού..

 

Παρόμοιο πρόβλημα, τώρα που το θυμήθηκα, είχα και εγώ με την εφαρμμογή του YouTube,που φαινόταν εγκατεστημένη στο Market, αλλά δεν υπήρχε πουθενά... Τελικά ήρθε μετά από Factory reset, αλλά ήταν τις πρώτες μέρες και δεν με απασχολούσε και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το τζαμάκι της κάμερας είναι πιο ανθεκτικό από εκείνο του Desire? Το ρωτάω γιατί στο Desire το τζαμάκι ερχόταν σε επαφή με την επιφάνεια όπου άφηνες το κινητό και σε λίγο καιρό θάμπωνε. Αυτό του Desire S απ' ότι είδα βυθίζεται ελάχιστα πιο μέσα από τον δακτύλιο (κάπου 1 χιλ.) άρα δεν έρχεται σε επαφή με επιφάνειες. Έχει κάποιος γρατσουνήσει τον φακό; Ελπίζω να είναι ανθεκτικό γιατί δεν αντικαθίσταται τόσο εύκολα όπως στο Desire :worry:

 

Έχει και ένα μεταλλικό δαχτυλίδι γύρω από το "τζαμάκι" αλλά το πλαστικό σε εκείνο το σημείο είναι υπερυψωμένο, οπότε όταν το αφήσεις επάνω στο γραφείο π.χ. ούτε το δαχτυλίδι θα ακουμπήσει. Η μόνη περίπτωση να σπάσει αυτό το τζαμάκι είναι να χτυπηθεί από κάτι αιχμηρό απευθείας (φτου φτου) :)

 

Nα ρωτησω κατι...εκει που εχει τον καταμερισμο για το που ξοδευεται η ενεργεια της μπαταριας,ποσο ποσοστο σας δειχνει οτι ξοδευει η οθονη?

Εμενα μου δειχνει 50%

 

Αυτό τώρα εξαρτάται. Αν καταναλώνεις το χρόνο σου στο να κάνεις περιηγήσεις στα μενού, εφαρμογές κτλ τότε αυτό που "καίει" περισσότερο είναι η οθόνη, εμένα φτάνει και το 90%+. Εαν δεν πάιζεις καθόλου θα δείς ένα μεγάλο ποσοστό να πιάνει το "Κλήσεις" κ.ο.κ. Γενικά, αυτό που πίνει το αίμα από την ενέργεια του κινητού είναι η οθόνη.

 

ΥΓ: Σόρυ για τα ξεχωριστά μηνύματα, μόλις έμαθα να χρησιμοποιώ την πολλαπλή παράθεση :)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα, τώρα που το θυμήθηκα, είχα και εγώ με την εφαρμμογή του YouTube,που φαινόταν εγκατεστημένη στο Market, αλλά δεν υπήρχε πουθενά... Τελικά ήρθε μετά από Factory reset, αλλά ήταν τις πρώτες μέρες και δεν με απασχολούσε και πολύ.

 

ΑΑΑ δεν θέλω να κάνω reset!! Και μένα δεν μου εμφανίζεται στις εφαρμογές το YouTube αλλά δεν ψήνομαι να κάνω reset.... Άλλος τρόπος υπάρχει;;

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ δεν θέλω να κάνω reset!! Και μένα δεν μου εμφανίζεται στις εφαρμογές το YouTube αλλά δεν ψήνομαι να κάνω reset.... Άλλος τρόπος υπάρχει;;

καλέ πως σου εξαφανίστηκε εσένα?.. Εμένα το αμαζον μετά από reset, οπότε δεν ειναι λύση να ξανακάνω :) το youtube πάντως εμένα είναι στο μενού

Edited by Nomader
Link to comment
Share on other sites

καλέ πως σου εξαφανίστηκε εσένα?.. Εμένα το αμαζον μετά από reset; οπότε δεν ειναι λύση να ξανακάνω :) το youtube πάντως εμένα είναι στο μενού

 

Από όταν το πήρα, δεν υπήρχε στις εφαρμογές. Στο market εμφανιζε ότι το έχω αλλά δεν μπορούσα να το ανοίξω, ούτε να το απεγκαταστήσω. Όμως αν μπώ από τον browser στο youtube μου ανοίγει τα video με την εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Από όταν το πήρα, δεν υπήρχε στις εφαρμογές. Στο market εμφανιζε ότι το έχω αλλά δεν μπορούσα να το ανοίξω, ούτε να το απεγκαταστήσω. Όμως αν μπώ από τον browser στο youtube μου ανοίγει τα video με την εφαρμογή...

Μήπως να βρεις το apk του youtube και να προσπαθούσες να το ξαναπεράσεις...?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να βρεις το apk του youtube και να προσπαθούσες να το ξαναπεράσεις...?

 

Το βρήκα στο system/app αλλά δεν το κάνει uninstall και όταν κάνω launch μου βγάζει "activity not found com.google.android.youtube"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα... είμαι χρήστης του Desire 2 μετά από 2 χρόνια συμβίωση με ένα Diamond 2.

Έχοντας βάλει active wallpaper η μπαταρία έφευγε σαν νερό, ούτε μέρα δεν κράταγε. το γύρισα σε ένα κλασσικό business μαύρο και μονότονο και δείχνει να είναι καλύτερα τα πράγματα.

 

Αυτό όμως που με βασανίζει είναι απανώτά reset του τηλεφώνου στα καλά καθούμενα.... υποψιάζομαι να φταίει το μαγικό δίκτιο της vodafone που ΔΕΝ έχει σήμα πουθενά οπότε όταν το τηλέφωνο προσπαθεί να κατεβάσει δεδομένα αυτό να κολλάει και να το κρασάρει....

 

Ένα άλλο περίεργο που παρατήρησα είναι ότι τα μικρά widget του καιρού και αυτό που είναι πάνω στο ρολόι μερικές φορές κολλάνε και δεν κάνουν ανανέωση. Το ίδιο συμβαίνει και με το μικρό ημερολόγιο όπου η ημερομηνία στα αριστερά του εικονιδίου δεν αλλάζει με την αλλαγή της μέρας.

 

Δεν ξέρω αν έχει παρατηρήσεις κανείς άλλος αυτά τα βρεφικά προβληματάκια αλλά θα εκτιμηθεί η συνεισφορά σας..

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ μαζί σου.Αλλά η υπερτιμολόγηση μας κάνει δυστυχώς να στραφούμε σε λύσεις τύπου e-cell.Tην στιγμή που τα περισσότερα ελληνικά μαγαζιά και ίδιως τα επώνυμα την συγκεκριμενη συσκευή την έχουν στα 499 υπάρχει 1 μαγάζι(έστω του εξωτερικού) που το έχει στα 360κάτι...Διαφορά μεγάλη.

 

Υπάρχει και μια μέση λύση στα 437€ και ελληνικής αντιπροσωπείας (τουλάχιστον έτσι το διαφημίζει)

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&manufacturers_id=&products_id=22950

 

Υπάρχει κάτι που χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή αγοράζοντας κάποιος από εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους απο σημερα το Desire S μου ειναι S-off και root!!!Ο φιλος gkaipale εχει XTC Clip και σημερα μου ξεκλειδωσε το κινητο.Παω για την 1η μου custom rom!!!

 

ΥΓ.Επειδη εκεινος δεν πολυασχολειται με το forum,σκεφτηκα να σας ενημερωσω εγω αφου αναλαμβανει να ξεκλειδωσει τα HTC σας.Βρισκεται Αθηνα και για πληροφοριες στειλτε του π.μ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους απο σημερα το Desire S μου ειναι S-off και root!!!Ο φιλος gkaipale εχει XTC Clip και σημερα μου ξεκλειδωσε το κινητο.Παω για την 1η μου custom rom!!!

 

ΥΓ.Επειδη εκεινος δεν πολυασχολειται με το forum,σκεφτηκα να σας ενημερωσω εγω αφου αναλαμβανει να ξεκλειδωσει τα HTC σας.Βρισκεται Αθηνα και για πληροφοριες στειλτε του π.μ.

 

Και για τη Θεσσαλονίκη, όποιος θέλει να ξεκλειδώσει το Desire S, PM me;).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα... είμαι χρήστης του Desire 2 μετά από 2 χρόνια συμβίωση με ένα Diamond 2.

Έχοντας βάλει active wallpaper η μπαταρία έφευγε σαν νερό, ούτε μέρα δεν κράταγε. το γύρισα σε ένα κλασσικό business μαύρο και μονότονο και δείχνει να είναι καλύτερα τα πράγματα.

 

Αυτό όμως που με βασανίζει είναι απανώτά reset του τηλεφώνου στα καλά καθούμενα.... υποψιάζομαι να φταίει το μαγικό δίκτιο της vodafone που ΔΕΝ έχει σήμα πουθενά οπότε όταν το τηλέφωνο προσπαθεί να κατεβάσει δεδομένα αυτό να κολλάει και να το κρασάρει....

 

Ένα άλλο περίεργο που παρατήρησα είναι ότι τα μικρά widget του καιρού και αυτό που είναι πάνω στο ρολόι μερικές φορές κολλάνε και δεν κάνουν ανανέωση. Το ίδιο συμβαίνει και με το μικρό ημερολόγιο όπου η ημερομηνία στα αριστερά του εικονιδίου δεν αλλάζει με την αλλαγή της μέρας.

 

Δεν ξέρω αν έχει παρατηρήσεις κανείς άλλος αυτά τα βρεφικά προβληματάκια αλλά θα εκτιμηθεί η συνεισφορά σας..

 

Ευχαριστώ...

 

Κάνε ένα factory reset. Στο δικό μου δεν τα κάνει αυτά και δεν τα έχω δει και σε άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, σκεφτομαι σοβαρα την αγορα της συσκευης γιατι το Legend πια εχει φαει τα ψωμια του.

Η αγορα θα γινει απο expansys. Ψαχνω στο φορουμ για κπτωτικα κουπονια αλλα δε βρισκω καποια καινουρια. Εχει κανεις καμια πληροφορια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε βαγγελη καλησπερα! ειχαν βγαλει καποια προσφορα...με την αγορα του κινητου σου διναν δωρο screen protector αλλα αν θυμαμαι καλα εχει ληξει!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα factory reset. Στο δικό μου δεν τα κάνει αυτά και δεν τα έχω δει και σε άλλα...

 

Να υποθέσω ότι αυτό σημαίνει ότι σβήνει τα πάντα από το τηλέφωνο... εφαρμογές, επαφές ημερολόγια τα πάντα σωστά...????

Link to comment
Share on other sites

Ποια custom rom; Αυτή που είναι στους Χda από τον Απρίλιο; Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει άλλη. Πρόσεξες τι έχει και τι ΔΕΝ έχει; Πληροφόρησέ μας αν ξέρεις κάτι περισσότερο από εμάς. Πιστεύεις ότι,αυτή τη στιγμή, θα βρεις καλύτερη από τη μαμίσια; Eκτός κι αν εννοείς αυτηhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1060742. Av την περάσεις πες μας

 

Εννοω αυτη που εβαλες το link.Ειναι βασισμενη στο HTC Sense και δεν εχει αλλαγες στον kernel οποτε δεν εχει overclocking για την ωρα.Ειναι ομως πολυ eye candy παιδια!Εχει απ'ολα!!!Και screen-off/on animation και αλλα εικονιδια στην notification bar(η μπαταρια εχει ποσοστο της %),αλλο boot animation και γενικα πολλα εφε.Σταθερη οπως κι η stock αλλα ειναι και φυσικο αφου αλλαγες στην radio και στον kernel δεν εχουν γινει.Παντως ξεκινησαμε ωραια με τις custom rom!

Τι αλλο θες να μαθεις φιλε μου;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Την είδα και σε video,αν δεν κάνω λάθος, γυρίζει και η αρχική οθόνη πλάγια; Πραγματικά,όπως τα λες πολύ καλά ξεκινήσαμε με τις custom. Aν πραγματικά βγει κάποια με πραγματικές αλλαγές από τη μαμίσια τότε αξίζει το root. Πες μας,αν θέλεις να γυρίσεις πίσω για την εγγύηση είναι εύκολο όπως με το desire;

 

Ναι γυριζει!Ακομα κι ετσι για μενα αξιζει το root.Ειναι εφαρμογες που χρησιμοποιουσα και θελανε να εισαι root.Και ναι ειναι ακριβως ολα οπως με το Desire.Τοσο ευκολο!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι αυτό σημαίνει ότι σβήνει τα πάντα από το τηλέφωνο... εφαρμογές, επαφές ημερολόγια τα πάντα σωστά...????

Τα πάντα! Το τηλέφωνο θα επανέλθει στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...