Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε πρέπει να το πας!! Και φυσικά να μας πεις τι έγινε! Είμαι πολυ περίεργος να μάθω τι θα σου πούνε!! Κρίμα πάντως για την ταλαιπωρία που θα έχεις γιατί το τηλέφωνο πραγματικά τα σπάει και από κατασκευή και από όλα!! Εγώ δεν το περίμενα να είναι έτσι με την official rom και να έχει κάνει τέτοια βήματα μπροστά η HTC.

 

πραγματικα το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο σε ολα

ευχομαι λοιπον η ταλαιπωρια να πιασει τοπο κ να μου το αλλαξουν ωστε να μην ξενερωσω με το κατα τα αλλα αψογο λειτουργικα τηλεφωνο, καλη ανασταση σε ολους ευχομαι!

παντως αν θελετε οσοι το εχετε καντε αυτο το πειραματακι και γραφτε μαζι με ολα τα αλλα σχολια που κανετε , αν σας παρουσιαζει η οχι κ εσας αυτο το προβλημα ωστε να εχω περισσοτερα επιχειρηματα μεχρι την τριτη που θα το παω στο service

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εμενα φαινεται λιγο ρε παιδια αλλα δεν το παω,που να τρεχω τωρα.. Η να το παω?

Χθες το ειχα ξεχασει στο μπανιο την ωρα που εκανα μπανιο και δεν πηρε υγρασια με τοσους υδρατμους παντως,αρα δεν ειναι κενο μεταξυ γυαλιου κι αλουμινιου,ειναι πιο ανοιχτοχρωμο το γυαλι στις ακρες.. Υποθετω.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, και εμένα πάντως διακρίνεις το φως των πλήκτρων αν έχει σκοτάδι. Το ότι περιμένουμε να είναι τέλειο δεν σημαίνει ότι και κάποια ατέλεια το κάνει ελατωματικό. Εμένα μου έκανε κάποια crashes-restarts όταν το πήρα και φρικάρησα. 'Ημουν έτοιμος για DOA. Τελικά τώρα έιναι 210 ώρες συνεχόμενα ανοικτό...Θέλω να πω ότι χρειάζεται λίγο ψυχραιμία... Και καταλαβαίνω πως το μάτι πάει και καρφώνεται στο φως, αλλά μήν χάνεις το όμορφο δάσος κοιτώντας ένα στραβό δεντρο...Εύχομαι σε όλους καλή ανάσταση και υγεία.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χθες το ειχα ξεχασει στο μπανιο την ωρα που εκανα μπανιο και δεν πηρε υγρασια με τοσους υδρατμους παντως,αρα δεν ειναι κενο μεταξυ γυαλιου κι αλουμινιου,ειναι πιο ανοιχτοχρωμο το γυαλι στις ακρες.. Υποθετω.. :blink:

 

Μην περιμένεις να δεις υγρασία κατά αυτό τον τρόπο. Αν θες τη γνώμη μου πάντως... φρόντισε να μην το ξεχνάς στο μπάνιο με τους υδρατμούς γιατί η υγρασία έχει τον τρόπο να εισχωρεί και ας μη φαίνεται. Και αυτό φυσικά δεν έχει να κάνει με τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο παθαινω και εγω....και δεν μπορω να βρω την αιτια....

Ενω αν πας στις επαφες και κανεις αναζητηση με αριθμητικο πληκτρολογιο το βρισκει μια χαρα.....

κατάλαβα πως ψάχνει τις επαφές.. τις ψάχνει μέσω greeklish..

για το "Γ" π.χ πρέπει να πατάς το "G" για το "Ω" το "Ο" κτλ.

πάντως πολύ κούραση το SMS.. σε σχέση με νοκια.. κατέβασα και handcent sms αλλά έχει πολύ μικρό editor box. (ξέρει κανείς αν αλλάζει σε περισσότερες γραμμές από 4 max?) μου αρέσει πιο πολύ το stock.. αλλα παραμένει το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στο στοκ..

ααα και που είστε το κινητό είναι 100% συμβατό με cosmote 2in1 για όποιον ενδιαφέρεται

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περνάτε την εφαρμογή dialer one;. Yποστηρίζει και ελληνικά.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ....τωρα δουλευει μια χαρα.:):)

Τωρα βρισκει κανονικα τις επαφες οπως στα νοκια που εχουν symbian.

Επιπλεον εχει πολλες επιλογες για τροποποιησεις...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όλα και με sence 2.1 και με android 2.3

 

ευχαριστω για την απαντηση\

σε σχεση με την οθονη? απο amoled σε lcd?? ειναι καλο αυτο?? και τι αντικτυπο εχει ??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλά, το κινητό που το βλέπω το χαίρομαι. Μετά από 11 ώρες 18 λεπτά με Wi-Fi ανοιχτό έχει χάσει 2% !!!. Με facebook και αυτόματες ενημερώσεις on.!! Mου φαίνεται θα κρατήσω αυτό και θα δώσω το DHD στην γυναίκα μου! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλά, το κινητό που το βλέπω το χαίρομαι. Μετά από 11 ώρες 18 λεπτά με Wi-Fi ανοιχτό έχει χάσει 2% !!!. Με facebook και αυτόματες ενημερώσεις on.!! Mου φαίνεται θα κρατήσω αυτό και θα δώσω το DHD στην γυναίκα μου! :lol:

 

Τα ίδια σχεδόν και έχω και active exchange να τρέχει... :D

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα πως ψάχνει τις επαφές.. τις ψάχνει μέσω greeklish..

για το "Γ" π.χ πρέπει να πατάς το "G" για το "Ω" το "Ο" κτλ.

πάντως πολύ κούραση το SMS.. σε σχέση με νοκια.. κατέβασα και handcent sms αλλά έχει πολύ μικρό editor box. (ξέρει κανείς αν αλλάζει σε περισσότερες γραμμές από 4 max?) μου αρέσει πιο πολύ το stock.. αλλα παραμένει το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στο στοκ..

ααα και που είστε το κινητό είναι 100% συμβατό με cosmote 2in1 για όποιον ενδιαφέρεται

 

Μα δεν εχει προβλημα με τους χαρακτηρες στο στοκ.. Αρκει να εχεις κωδικοποιηση 7 bit. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχει προβλημα με τους χαρακτηρες στο στοκ.. Αρκει να εχεις κωδικοποιηση 7 bit. :confused:

εγώ μίλαγα για το dialer και όχι για το sms..

όσο για το sms πάντως το handcent sms είναι πολύ καλό με εξαίρεση το πολύ μικρό πλαίσιο πληκτρολόγησης!!!1 τόση μεγάλη οθόνη και πληκτρολογείς σε 1 εκατοστό!!! ντροπή :)

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη βοηθεα...ξερει κανεις αν υπαρχει εφαρμογη που να βλεπω στις επαφες μου το δικτυο που εχει ο καθενας???ξεστραβωθηκα στο ψαξιμο αλλα τζιφος....μηπως ψαχνω αδικα?
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια μικρη βοηθεα...ξερει κανεις αν υπαρχει εφαρμογη που να βλεπω στις επαφες μου το δικτυο που εχει ο καθενας???ξεστραβωθηκα στο ψαξιμο αλλα τζιφος....μηπως ψαχνω αδικα?

 

Αυτό είναι θέμα δικτύου και όχι συσκευής/εφαρμογής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα!!!

Εχει βαλεις κανεις screen protector?? Αξιζει ή χανει την αποκρισει σαν οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη βοηθεα...ξερει κανεις αν υπαρχει εφαρμογη που να βλεπω στις επαφες μου το δικτυο που εχει ο καθενας???ξεστραβωθηκα στο ψαξιμο αλλα τζιφος....μηπως ψαχνω αδικα?

 

Εννοείς να βλέπεις στις επαφές σου εάν ένα νούμερο είναι voda, comote ή wind?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να βλέπεις στις επαφές σου εάν ένα νούμερο είναι voda, comote ή wind?

 

 

ακριβως αυτο που ειπες

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο που ειπες

 

Δεν νομίζω αυτό να είναι θέμα του δικτύου, τουλάχιστον δεν ξέρω κάποιο από τα 3 να προσφέρει τέτοια υπηρεσία.

Ούτε από εφαρμογές έχω δει κάτι σχετικό.

Μπορεί, βέβαια, να υπάρχει κάτι που δεν ξέρω…

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό προβληματάκι. Όταν πάω να στήλω sms στις επαφές μου εμφανίζει τις επαφές του facebook μαζί με του gmail. Εγώ θέλω μόνο του gmail. Στην εφαρμοφή επαφές εμφανίζονται μόνο του gmail. Το sync του facebook είναι απενεργοποιημένο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην βλέπω τις επαφές αυτές γτ μου κάνει πολύ δύσκολη την αναζήτηση...;;
Link to comment
Share on other sites

επειδη το τηλεφωνο με ενδιαφερει ρωταω τους κατοχους αν εχουν παρατηρησει το προβλημα με την εξασθενηση του σηματος του wifi οταν καλυπτουμε το πανω πλαστικο (ουσιαστικα την κεραια του wifi απο οτι καταλαβαινω) που εχει αναφερθει στα ξενα reviews.

και αν ναι ποσο σημαντικο ειναι? μπορει δηλαδη να χαθει η συνδεση?

σερφαρω αρκετα με wifi και θα με ενδιεφεραν οι αποψεις των κατοχων

Ευχαριστω

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

επειδη το τηλεφωνο με ενδιαφερει ρωταω τους κατοχους αν εχουν παρατηρησει το προβλημα με την εξασθενηση του σηματος του wifi οταν καλυπτουμε το πανω πλαστικο (ουσιαστικα την κεραια του wifi απο οτι καταλαβαινω) που εχει αναφερθει στα ξενα reviews.

και αν ναι ποσο σημαντικο ειναι? μπορει δηλαδη να χαθει η συνδεση?

σερφαρω αρκετα με wifi και θα με ενδιεφεραν οι αποψεις των κατοχων

Ευχαριστω

το πρόβλημα υπάρχει, δεν έχω χάσει συνδεση εγώ ποτέ αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό όσο το κάνουν να φαίνεται... με λίγη προσοχή δεν θα έχεις πρόβλημα!! δλδ αν δεν καλύπτεις πλήρως το πλαστικό με το χέρι σου, δεν έχεις πρόβλημα! επίσης με θήκη gel που έχω εγώ το προβλημα εξαφανίζεται...

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα υπάρχει, δεν έχω χάσει συνδεση εγώ ποτέ αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό όσο το κάνουν να φαίνεται... με λίγη προσοχή δεν θα έχεις πρόβλημα!! δλδ αν δεν καλύπτεις πλήρως το πλαστικό με το χέρι σου, δεν έχεις πρόβλημα! επίσης με θήκη gel που έχω εγώ το προβλημα εξαφανίζεται...

 

ευχαριστώ για την απάντηση τελικά μου φαίνεται πως ή πολύ το ψάχνουμε ή όλα κάτι έχουν που στο επόμενο θα διορθώνεται

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...