Jump to content

Samsung Ch@t 335 GT-S3350


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.samsung.com/gr/system/consumer/product/2010/12/27/gt_s3350hkavgr/01_large.jpg http://www.samsung.com/gr/system/consumer/product/2010/12/27/gt_s3350hkavgr/02_large.jpg http://www.samsung.com/gr/system/consumer/product/2010/12/27/gt_s3350hkavgr/05_large.jpg

 

O έξυπνος σύντροφος στην επικοινωνία σας.

 

Με την πρώτη ματιά στο Ch@t 335 της Samsung καταλαβαίνετε πόσο ξεχωριστό είναι από την εμφάνισή του και μόνο! Λεπτότερο από όλα τα κινητά τηλέφωνα με QWERTY πληκτρολόγιο, ανεβάζει τον πήχη όσον αφορά το σχεδιασμό ενω ταυτόχρονα γίνεται ένα απαραίτητο εργαλείο κοινωνικής δικτύωσης και επικοινωνίας.

Διαθέτει άπειρες δυνατότητες αποστολής άμεσων μηνυμάτων και email. Χάρη στο βελτιωμένο QWERTY πληκτρολόγιό του , η πληκτρολόγηση γίνεται παιχνιδάκι ενώ το οπτικό trackpad διευκολύνει το χρήστη στην πλοήγησή του στο internet.

 

Πηγή/Περισσότερες λεπτομέρειες

Διαθέσιμο σε μαύρο, άσπρο και ροζ.

 

Kαι ένα πολύ θετικό review.

 

Δείκτης SAR:

0.603 W/kg

Edited by gianpithio
Update
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό στα 99 ευρώ δεν παίζεται!! Παρτε το με κλειστά μάτια ακόμα και για πρώτο!! 10/10!

 

ΥΓ: Το μόνο "πρόβλημα" οτι σώζει τα sms στην sim by default και δεν υπάρχει setting να αλλάξει αυτό...αν και στο web διαβάζω οτι μόλις γεμίσει (40) θα αρχίσει να χρησιμοποιεί την μνήμη του κινητού από μόνο του - πολύ...σύντομα δηλαδή θα ξέρω! :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

το έχει αγοράσει κανένας παιδιά!

από άποψη κατασκευής λέει τίποτα?

κρατάει η μπαταρία του αρκετά?

Link to comment
Share on other sites

Η κατασκευή του είναι πολύ έξυπνη - οχι φυσικά με εξωτικά υλικά στα 99Ε- αλλά με ραβδωτό πλαστικό καπάκι στην πλάτη για να αποφεύγει τις γρατζουνιές όπως σέρνεται στα τραπέζια και χωρίς τριξίματα και διάκενα. Το ευνοεί φυσικά και το candy bar σχέδιο χωρίς slide, καπάκια αν και βέβαια είναι νωρίς για κρίσεις ανθεκτικότητας.

Η μπαταρία είναι 1000αρα και σε συνδυασμό με την νορμαλ προδιαγραφών οθόνη, φαντάζομαι ένα τριήμερο το έχει άνετα αν και πάλι χρειαζόμαστε χρόνο και περισσότερες γνώμες για να το συμπεράνουμε.

Αυτό που με ενθουσίασε είναι το μενού της Samsung που δεν έχει καμία σχέση με αυτά των dumbphones του παρελθόντος της που είναι πολύ χρηστικό, έξυπνο και παραμετροποιήσιμο (επιτρέπει μέχρι και αλλαγή γραμματοσειράς!!)

Το ιδανικό δεύτερο κινητό so far... :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμένο κινητό,

Θα ήθελα να ρωτησω:

α)οταν βαζεις handsfree, ακουγεται κανονικα ο ηχος κλησης; γιατι σε πολλα samsung δεν ακουγεται ο ηχος κλησης, παρα μονο δονηση

β) ειναι επαρη τα 30mb/7ημερες που δινει η vodafone για την υπηρεσια 'chat με ολους' για chat ή για ανοιγεις 2-3 φορες την εβδομαδα τα e-mail σου, (οχι επισυναπτομενα,παρα μονο κειμενο);

γ)εχει καποιο αρνητικο που θα το εκανε απαγορευτικο προς αγορα;

δ)τα κουμπια του μου φαινονται μικρα; ειναι οντως ετσι ή ευκολα γραφει κανεις;

 

ευχαριστω :-)

Link to comment
Share on other sites

1) Κανονικά

2) Δεν το χρησιμοποιώ με chat "πακετο" της Vodafone αλλά γενικά νομίζω οτι τα 30ΜΒ είναι υπεεεεεραρκετά για την χρήση που περιγράφεις.

3) ΟΧΙ παρά μόνο ΙΣΩΣ το δ)

4) Σε σχέση με το full qwerty πληκτρολόγιο του Milestone που χρησιμοποιώ, είναι σαφώς πιο δύσκολα τα πράγματα. Δεν συνιστάται για χοντρά δάχτυλα, δοκίμασε το οπωσδήποτε πριν το πάρεις! Είναι όμως σε κάθε περίπτωση καλύτερα από τα κλασικά πληκτρολόγια κινητού, άσε που κάνει και ωραία professional εντύπωση! :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Κανονικά

2) Δεν το χρησιμοποιώ με chat "πακετο" της Vodafone αλλά γενικά νομίζω οτι τα 30ΜΒ είναι υπεεεεεραρκετά για την χρήση που περιγράφεις.

3) ΟΧΙ παρά μόνο ΙΣΩΣ το δ)

4) Σε σχέση με το full qwerty πληκτρολόγιο του Milestone που χρησιμοποιώ, είναι σαφώς πιο δύσκολα τα πράγματα. Δεν συνιστάται για χοντρά δάχτυλα, δοκίμασε το οπωσδήποτε πριν το πάρεις! Είναι όμως σε κάθε περίπτωση καλύτερα από τα κλασικά πληκτρολόγια κινητού, άσε που κάνει και ωραία professional εντύπωση! :)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...

Με έχεις ψησει αρκετα είναι η αλήθεια...

Μια δοκιμή σίγουρα...θα με πεισει!!!

Link to comment
Share on other sites

Settings --> Sound profiles επιλέγεις το προφίλ που θέλεις (normal, silent κλπ) και αλλάζεις ήχο κλήσης, μηνυμάτων και οτι τραβάει η ψυχή σου. Αλα ΝΟΚΙΑ δηλαδή...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το wifi???Εχει διαπιστώσει κανείς κανένα πρόβλημα με αυτό,δλδ διακοπές στο άσχετο και να θέλει ξανά login...Και ο browser του πως είναι??

 

Κάτι άλλο...Στην vodafone διαφημίζουν ότι μπορείς να αποσύρεις μια παλιά σου συσκευή και να το παρεις το κινητό φθηνότερα...Εννοούν με πρόγραμμα συμβολάιου η μπορείς και σκέτη συσκευή??Και σε τι τιμή βγαίνει σε περίπτωση "απόσυρσης"??

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Officialy γίνεται μόνο με νεα σύνδεση ή ανανέωση συμβολαίου, αλλά επιτρέπεται σε καταστήματα αν θέλουν -και το διαπραγματευτείς μαζί τους όπως εγω-να προχωρήσουν και με αγορά σκέτης συσκευής. Η τιμή όμως που θα αφαιρεθεί από το κινητό που θα αποσύρεις είναι σε κάθε περίπτωση εξευτελιστική, για αυτό αν σε ενδιαφέρει η απόσυρση προτείνω το αντίστοιχο πρόγραμμα του Κωτσόβολου που τρέχει από 1ης Μαρτίου και που προτίμησα μετά χαράς....

Το WIFI απροβλημάτιστο.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην νομίζεις οτι θέλω να αποσύρω κανένα καλό κινητό...εχω ενα παμπάλαιο nokia που εδώ και 2 χρόνια ουτε σαν 2ο δεν χρησιμοποιείται...Οποτε αμα ειναι να μ κόψουν κανένα 30αρι it's fine by me...;)

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

για αυτό αν σε ενδιαφέρει η απόσυρση προτείνω το αντίστοιχο πρόγραμμα του Κωτσόβολου που τρέχει από 1ης Μαρτίου και που προτίμησα μετά χαράς....

 

μετα χαρας??:X

iphone 3gs το παιρνουν για 140 ευρω!!εσυ τι κινητο απεσυρες και ποσο στο πηραν ωστε να βγηκες χαρουμενος απ αυτους τους απατεωνες??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Εγω το πηρα απο τη Vodafone και δε λειτουργουν οι συνομιλιες (msn, yahoo, parlingo)! Αρχικα εβαλα την κανονικη μου καρτα what's up και νομιζα οτι εφταιγε αυτο... Μετα δοκιμασα και με cu (αφου φυσικα εγκαθιστουσα τις αντιστοιχες ρυθμισεις). Τελικα ειπαν οτι μαλλον εχει προβλημα το λογισμικο και ζητησα αντικατασταση, αυριο το παραλαμβανω! Χρησιμοποιει κανεις τις συνομιλιες με Cosmote η Wind??? Η απαντηση της Samsung παντως ηταν οτι παρολο που το πηρα απο Vodafone θα επρεπε να λειτουργει σε ολα τα δικτυα... Αν ξερει καποιος κατι please help... Γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα εδω και 4 μερες!!

Link to comment
Share on other sites

μετα χαρας??:X

iphone 3gs το παιρνουν για 140 ευρω!!εσυ τι κινητο απεσυρες και ποσο στο πηραν ωστε να βγηκες χαρουμενος απ αυτους τους απατεωνες??

 

Απλά μου έδωσαν περισσοτερα από την vodafone, και με βόλεψε στην περίπτωση του δικού μου κινητού το οποίο δεν θα μπορούσε να πουληθεί ουτε για ενα cent...και εννοείται δεν έχω αυταπάτες να περιμένω τιμές δημοπρασίας από τέτοια προγράμματα απόσυρσης

 

Sorry για το :offtopic:

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν 6 μέρες και η κοπέλα μου το ίδιο σε άσπρο.Εμένα σιγά σιγά έχασε το keypad πολύ από την ευαισθησία του ενώ της κοπέλας μου όχι.Αύριο θα το πάω στη vodafone που το πήρα για αλλαγή (κατά τα άλλα μου άρεσε-το βολεύτηκα...)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γνωστή μου μόλις πήρε το GT-S3350 αλλά έχει το έξεις πρόβλημα. Δεν μπορεί να αλλα3ει την γλώσσα κατά την πληκτρολόγηση από το QWERTY πληκτρολόγιο. Η οδηγίες γραφούν ότι είναι από το ALT αλλά εκεί κάνει αλλαγή μόνο από Ελληνικά στους αριθμός και πάλι πάσο. Πως μπορεί κάνεις να το γυρίζει και στα αγγλικά χωρίς να αλλάξει ολόκληρη την γλώσσα του τηλεφώνου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γνωστή μου μόλις πήρε το GT-S3350 αλλά έχει το έξεις πρόβλημα. Δεν μπορεί να αλλα3ει την γλώσσα κατά την πληκτρολόγηση από το QWERTY πληκτρολόγιο. Η οδηγίες γραφούν ότι είναι από το ALT αλλά εκεί κάνει αλλαγή μόνο από Ελληνικά στους αριθμός και πάλι πάσο. Πως μπορεί κάνεις να το γυρίζει και στα αγγλικά χωρίς να αλλάξει ολόκληρη την γλώσσα του τηλεφώνου?

Δεν εχω κοιταξει το βιβλιαρακι, αλλα το βρηκα ευκολα. Ειναι διπλα στο πληκτρο alt και ειναι το syb gr

.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γνωστή μου μόλις πήρε το GT-S3350 αλλά έχει το έξεις πρόβλημα. Δεν μπορεί να αλλα3ει την γλώσσα κατά την πληκτρολόγηση από το QWERTY πληκτρολόγιο. Η οδηγίες γραφούν ότι είναι από το ALT αλλά εκεί κάνει αλλαγή μόνο από Ελληνικά στους αριθμός και πάλι πάσο. Πως μπορεί κάνεις να το γυρίζει και στα αγγλικά χωρίς να αλλάξει ολόκληρη την γλώσσα του τηλεφώνου?

 

Πάτα Alt+Space.

 

Να πω εδώ ότι για το προβληματικό keypad που μου έβγαλε η δική μου συσκευή,μιας και το κινητό δεν είχε κλείσει εβδομάδα, η Vodafone μου το έκανε επιτόπου αντικατάσταση το κινητό,οπότε όλα καλά πλέον...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θελω να ρωτήσω υπάρχει κάποια ρύθμιση όταν έχεις αναπάντητη κλήση να σε ειδοποιεί το κινητό όταν είναι σε κάτάσταση αναμονής σβησμένη η οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και πολύ χαμηλό SAR παρεμπιπτόντως! 0,603 W/kg

μόνο η ericsson για κάποιο λόγο δε μπορεί να ρίξει το SAR κάτω από 0.9 - 1.0

 

καλημέρα

θελω να ρωτήσω υπάρχει κάποια ρύθμιση όταν έχεις αναπάντητη κλήση να σε ειδοποιεί το κινητό όταν είναι σε κάτάσταση αναμονής σβησμένη η οθόνη?

κάτι τέτοιο νομίζω θα γινόταν μόνο με κάποιο led όπως είχαν παλιά τα κινητά αλλά αυτό δεν έχει

πως αλλιώς θα μπορούσε να σε ειδοποιεί?

Edited by atrias
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σας, θα ήθελα αν μπορούσατε λιγο την βοήθεια σας. Εχω ενα Samsung Gt-s3350 το οποίο το ειχα δώσει για μια βδομάδα σε ενα ανιψάκι μου. Το πήρα εχθές πισω και δεν μπορω να μπώ ούτε στα μηνύματα ουτε σε άλλεσ εφαρμογές γιατι εχει βάλει κωδικό ο μικρός και δεν το θυμάται.. τι μπορω να κάνω? να το στείλω στην εταιρεία για αναβάθμηση? η μπορώ να το κάνω μονος μου? μπορει κάποιος να βοηθήσει? Σας ευχαριστω εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ξερει κανεις να μου απαντησει για ποιο λογο στο site της samsung γραφει οτι εχει εσωτερικη μνημη 270mb ( http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/feature-phones/GT-S3350HKAVGR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification ), ενω στο site της vodafone λεει 60mb ( http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithCharacteristics-42230.action ) ;; Και στο 'πλαισιο' γραφει 60mb ( http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Chatphone-S3350-Black-11060-07295001.htm ) ... Παλι τα δευτερης διαλογης κινητα στελνουν στον ελληνα, στην τιμη της πρωτης διαλογης;;
Link to comment
Share on other sites

Απλά το τραγικό site της Samsung τα έχει μπλέξει και προφανώς αναφέρεται σε άλλη συσκευή... :O αν δεις και τα υπόλοιπα specs που αναφέρει, μιλάει για φανταστική κάμερα 5ΜΡ, 3,2" οθόνη και λοιπά γραφικά...:oops:

BTW, ο πιο ασφαλής τρόπος είναι να τσεκάρεις την μνήμη από το ίδιο το κινητό, που με μια γρηγορη ματιά είδα οτι είναι 66ΜΒ

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Ch@t 335 GT-S3350

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...