Jump to content

[Ποδήλατο] Εμπειρίες / Βόλτες κτλ


Leolipop
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος peugeoth_bike (14 Ιούν. 2004 , 23:38)

 

Leolipop είδα το ποδήλατό σου.....Πανέμορφο.Αν μπορείς βάλ' το υπογραφή,αξίζει.

 

 

Οκ φιλε

 

Οχι μονο πανεμορφο με τον καταλληλο κινητηρα (εμενα) πανγρηγορο :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 578
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θες να βρεθούμε μια μέρα για κόντρα;Εγω Βάρκιζα μένω...Ψάχνω καιρό κάποιον για κόντρα αλλά όλοι πάνε αργά η φοβούνται...
http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε και εγώ ψάχνω κάποιον για κόντρα off-road...

Αλλά κανείς, όλοι φοβούνται μην σπασει το..... και τα.... :P

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα κατι στο μυαλο μου.

 

Οχι κοντρα βεβαια αλλα να οργανωσουμε ενα Myphone-Bike Meeting καποια στιγμη μεσα στο καλοκαιρι, μια Κυριακη πχ

 

Βεβαια οποιος θελει κοντρα στο χωμα εχω ανθρωπο να του συστησω.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ενα ποδήλατο να κάνω καμιά βόλτα έτσι και για γυμναστική τώρα το καλοκαίρι. Μήπως ξέρετε καθόλου τιμές για κάνα mountain και καμία σκάρα αυτοκινήτου. Αλήθεια μένω κερατσίνι-πειραια που θα ήταν καλά να πηγαίνω. Σκεφτόμουν για φλοίσβο ή γλυφάδα αλλά με τα κωλ*έργα δεν μπορείς ούτε εκεί να ευχαριστηθείς. Καμία πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ctony_a (17 Ιούν. 2004 , 11:34)

 

Σκέφτομαι να πάρω ενα ποδήλατο να κάνω καμιά βόλτα έτσι και για γυμναστική τώρα το καλοκαίρι. Μήπως ξέρετε καθόλου τιμές για κάνα mountain και καμία σκάρα αυτοκινήτου. Αλήθεια μένω κερατσίνι-πειραια που θα ήταν καλά να πηγαίνω. Σκεφτόμουν για φλοίσβο ή γλυφάδα αλλά με τα κωλ*έργα δεν μπορείς ούτε εκεί να ευχαριστηθείς. Καμία πρόταση?

 

 

Ακου φιλε ετσι οπως ειναι η Αθηνα θα χρειαστεις τουλαχιστον μπροστα μια αναρτηση.

 

Εδω στην γειτονια μου σε ενα ποδηλατα που ξερω εχει.

 

Mountain με 24 (αν οχι περισσοτερες) ταχυτητες

Μπροστινο, σε αλλες περιπτωσεις και πισω δισκοφρενο

Αλουμινενιο σκελετο

Πολυ καλες μανετες και συστημα μεταδοσης

 

Γυρω στα 450-600 ευρω

 

Βεβαια αν θες ποδηλατο εχω και αυτο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=32483

Link to comment
Share on other sites

Καλό αλλά μάλλον δεν κατάλαβες καλά θέλω ένα πολδηλατάκι να κάνω καμία βόλτα όχι να τρέψω σε αγώνες mountain bike και να με δείχνει το mtv. 400-450 ευρώ είναι πάαααααααρα πολλά.

Thanks πάντως

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ισως να σε μπερδεψα το ποδηλατο που εχω βαλει σε αγγελια ειναι 3 ετων και ειχε αγοραστει τοτε 150000δρχ

 

Τωρα το πουλαω γυρω στα 200 ευρω αλλα αν ειναι το συζηταμε το νουμερο.

 

Ειναι πολυ καλο ,ελαφρυ και του εκανα service πριν απο μια βδομαδα

Τοτε ηταν απο τα καλυτερα και απο οτι παρατηρω ακομα κρατιεται αρκετα καλα απο εξοπλισμο.

 

Δεν θελω να σε σπρωξω να το παρεις για να πω οτι πουλησα αλλωστε δεν ειναι δικο μου ειναι ενος φιλου και να φανταστεις επειδη το εχω οδηγησει και ξερω τι κουβαλαει του ελεγα να το δωσει περισσοτερο!!

Στο επομενο μηνυμα μου θα βαλω και εικονα ωστε να το δεις γιατι αλλο να στο λεω και αλλο να το βλεπεις...

 

Αληθεια ποσο υψος εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Opos eho pei kai pio prin epsaksa kai vrika ena foroum me paidia pou asholountai ektenos me to antikeimeno kai gnorizoun para polla.

Pigente sto http://www.cyclist.gr

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ctony_a (17 Ιούν. 2004 , 12:50)

 

ένα ποδηλατάκι

 

 

Οριστε...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=33099

Link to comment
Share on other sites

Leolipop πόσα χλμ έχεις κάνει και από πότε άρχισες να μετράς;Εγώ 3500 από τις 28/8/2003...Και ανεβαίνω!
http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

Απο τον προηγουμενο Σεπτεμβριο 2100.

Τοτε πηρα κοντερ και να φανταστεις οτι απο εκεινη την εποχη αυτος με το οποιο πηγαιναμε βολτες πηρε αμαξι και το εχουμε παρατησει.

Υπολογιζω προχειρα γυρω στις 4000!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος peugeoth_bike (19 Ιούν. 2004 , 17:28)

 

Μια συνάντηση....Ναι ρε γιατί όχι;Μέσα είμαι...

 

 

Παω να κανω νεο θεμα γι'αυτο (και δημοσκοπηση) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ωπ τι βλέπω! Θέμα για ποδήλατο! Εδώ είμαστε...

Λοιπόν όσο με θυμάμαι πάνω σ'ενα ποδήλατο είμαι.Να φανταστείτε έχω την 147 για τις καθημερινές μετακινήσεις και το ποδήλατο για τα σαββατοκύριακα!! Ξεκίνησα με διάφορα bmxάκια και τώρα έχω ένα IDEAL ZIG ZAG με αρκετές μικροβελτιώσεις. Χιλιόμετρα κάνω αρκετά, ίσως και 3000+ το χρόνο. Κάνω βόλτες από 10km έως 50km. Ανεξαρτήτως καιρού. Έχω ανέβει και στις κεραίες στο Χορτιάτη Ιανουάριο με πολλαααά χιόνια για να καταλάβετε. Η αγαπημένη μου διαδρομή στο Σειχ Σου (Θεσ/κη) περιλαμβάνει καμιά 15km ανηφορικό δασικό δρόμο, ένα πολύ δύσκολο κατηφορικό (κυρίως) μονοπάτι που το χειμώνα το μισό είναι καλυμμένο από νερό και λάσπες και τέλος το highlight της διαδρομής: ΚΑΤΑΒΑΣΗ ΑΝΤΙΠΥΡΙΚΩΝ ζωνών! Μιλάμε για την απόλυτη καύλα. 2-3 km μήκος, μεγάλο φάρδος, απίστευτη κλίση,σχετικά ομαλό έδαφος. Το κοντέρ μου χαιρέτησε σε μια πτώση αλλά με βάση την εμπεριά μου υπολογίζω ότι τα 75-80kmh τα πιάνω. Βασικά είναι θέμα φόβου. Αν δε φοβόμουν και είχα τα κότσια θα έπιανα ίσως και 3ψήφια νούμερα. Εννοείται χωρίς πετάλ. Δεν έχει νόημα να κάνεις πετάλ σε τέτοιες ταχύτητες,σε επιταχύνει η κατηφόρα. Μιλάμε παιδιά για ταχύτητες που να δακρύζουν τα μάτια! Πάντως μη νομίζετε ότι σε τόσο μεγάλες ταχύτητες πάιζουν και τόσο ρόλο οι λακούβες και τα διάφορα μικροεμπόδια. Με ένα μικρό πέταγμα περνάς και πάνω απο χαντάκι αν πηγαίνεις με 60+ . Κανένα πρόβλημα. Πέτρες μεγέθους μέχρι μιας γροθιάς ούτε που τις καταλαβαίνεις. Ουσιαστικά είσαι σε χαμηλή πτήση, δεν έχεις επαφή συνέχεια με το έδαφος. Η απόλυτη διασκέδαση!

Σε ευθεία τώρα και χωρίς αντίθετο άνεμο πιάνω μέχρι και 50-55kmh, ανάλογα τα κέφια.

 

Αν είναι κανείς απο Θεσσαλονίκη και έχει ποδήλατο για βόλτες , καλοδεχούμενος!

DRIVE LIKE THE WIND
Link to comment
Share on other sites

Αν και παλιος το βρηκες το θεμα.

 

Γιατι τετοια αποχη.

 

Στο θεμα τωρα...διαβαζεσαι εμπειρος και γρηγορος.Δυστυχως εισαι μακρια και δεν νομιζω να μου δοθει η ευκαιρια να σε περασω :D.

 

Τρελος εισαι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παλιός και στο ποδήλατο και στο myphone (και παλαι ποτέ unwired). Δεν είμαι τακτικός όμως στο forum και τώρα ανακάλυψα το topic.

 

Από τρέλα έχω μπόλικη. Να σκεφτείς το bunjee jumping το θεωρώ πολυ βαρετό μπρος στις καταβάσεις μου με το ποδήλατο... :p

 

Πάντως μια κόντρα θα έλεγε. Ποτέ δε λέω όχι σε κόντρα με οτιδήποτε έχει ρόδες. Κρίμα που είσαι μακριά.

DRIVE LIKE THE WIND
Link to comment
Share on other sites

Ηλικια δεν γραφεις...

Εγω σοβαρα ποδηλατο εκανα 17-19 ετων μετα καποιος απο την παρεα πηρε αμαξι και η ορεξη μας για γκαζι και μαλ*κιες μεταφερθηκε εκει

 

θα καταλαβεις τι εννοω

 

quicktime εχεις?εδω ;)

Link to comment
Share on other sites

Leolipop 23 είμαι. Το εργαλείο σου καλό. Τα video θέλει subscribe για να τα δω και βαριέμαι.
DRIVE LIKE THE WIND
Link to comment
Share on other sites

Ωπ, κοίτα τι βρίσκει κανείς όταν ψάχνει... thread για ποδήλατα. Λοιπόν από πολύ μικρός γούσταρα τρελλά τις βόλτες με ποδήλατο. Στο χωριό μου στην Πελοπόννησο παίρναμε τα ποδήλατα με τους φίλους μου και όπου μας βγάλει... Πριν 3-4 χρόνια είχα πιάσει 55 σε μια κατηφορίτσα, τώρα φαντάζομαι θα πιάνω κάτι παραπάνω, όσο να ναι μεγάλωσα ο άτιμος...

Εδώ και 3 χρόνια έχω ένα Ideal BoomMax. Μάυρο με κόκκινες αναρτήσεις, πολύ ωραίο ποδήλατο. Ποτέ δεν κάθησα να ασχοληθώ να το πειράξω. Για να πω την αλήθεια δεν χρειαζόταν κι όλας δεν έκανα και τπτ τρελλό... Τώρα έχω να κάνω σοβαρά ποδήλατο (μεγάλη διαδρομή) κανα χρόνο, δεν μου κοψε βλέπετε να το φέρω Αθήνα. το έχω αφήσει και σκονίζεται στο χωριό μου. Με την πρώτη ευκαιρία πάντως θα φροντίσω να το φέρω... μου ξυπνίσατε την ποδηλατική μου επιθυμία με τέτοιο thread... :)

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Καποτε ειχα κανει μια δημοσκοπηση ωστε αναλογα την συμμετοχη να κανουμε μια συναντηση ποδηλατων αλλα δεν ειχε ανταποκριση :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ghostaki (11 Ιούλ. 2004 , 14:52)

 

Παλιός και στο ποδήλατο και στο myphone (και παλαι ποτέ unwired). Δεν είμαι τακτικός όμως στο forum και τώρα ανακάλυψα το topic.

 

Από τρέλα έχω μπόλικη. Να σκεφτείς το bunjee jumping το θεωρώ πολυ βαρετό μπρος στις καταβάσεις μου με το ποδήλατο... :p

 

Πάντως μια κόντρα θα έλεγε. Ποτέ δε λέω όχι σε κόντρα με οτιδήποτε έχει ρόδες. Κρίμα που είσαι μακριά.

 

tha ta poyme lian syntomws file moy...na perimeneis pm mou...nomiza oti xeimwniatika me to jacket kai to kolan mono egw pigaina mparmpa giwrgi ampleli kai antipyrikes zwnes...

 

thn diadromi stis antipyrikes an den thn kaneis den mporeis na katalabeis poso theoka*lwtiki einai... :p :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...