Jump to content

Alcatel OT-806/807


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εξαρτάται πως εννοείς το φυσιολογική χρήση.

 

εγώ ημερησίως με 15' ιντερνετ, 15 λεπτά ομιλία, 5-6 σμσ και λίγο σκάλισμα μου κρατάει 4,5 μέρες.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 175
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα κ καλο μηνα αν μπορειτε να με βοηθησετε σας παρακαλω πηρα το alcatel ot 807 και εβαλα καποιες φωτο στο κινητο αλλα δεν με αφηνει να τις βαλω σαν φοντο ουτε καν τις ανοιγει λεγοντας οτι ειναι μεγαλο μεγεθος,επισης και φωτο που τραβηξα το ιδιο μου ειπε..τι μπορω να κανω στην καμερα μικρηνα το μεγεθος εικονας..υπαρχει καποιος τροπος αλλος να μου ανοιξει τις φωτο?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι απο αλλο κινητο ή απο μηχανη μεγαλης αναλυσης δε γινεται να τις δεις

Πρεπει να τους αλλαξεις αναλυση

Link to comment
Share on other sites

2 προβλήματα που μου έχουν σπάσει τα νεύρα:

 

1. Για κάποιο λόγο ο Opera mini 6.5 που έχω κάθε φορά που τον κλείνω μου σβήνει τα speed dials. Τον συγχρονίζω online με το Opera.link αλλά αυτό κάθε φορά που το κλείνω τα σβήνει. :confused: :angry:

 

2. Προσπαθώντας να κάνω κάτι είδα κατα τύχη ότι η μνήμη του κινητού χωρίς να έχω τίποτα απολύτως μέσα μιας και φοράω 16 GB κάρτα είναι γεμάτη!!! 0% free μου λέει από τα 69 ΜΒ που διαθέτει. Τι μπορεί να συμβαίνει;;;; :blink:

 

edit: fixed με reset & upgrade του firmware. Tι κουλό ήταν αυτό.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!σημερα παρελαβα το κινητο!

1)προσπαθω να ανοιξω τον mini opera αλλα ολο μου βγαζει οτι δεν γινεται να μπει στο internet,και ας εχω συνδεθει στο wifi και με τους τροπους που αναφερει ενα παλικαρι λιγες σελιδες πιο πριν.

 

και στον mini opera 4 που εβαλα, τον παιζει αλλα οταν παταω ενα site μου βγαζει παλι τα ιδια

 

 

και π.χ. 2) σε καποιες εφαρμογες μου βγαζει "η εφαρμογη θελει να στειλει πληροφοριες (http) που ενδεχεται να χρεωθουν,οκ; (http://z021 και κατι μπουρδες...μπλαμπλα)

"

 

help ρε παιδια!:O

 

α να πω πως με wap μπαινω κανονικα το ιδιο και στο facebook που υπηρχε απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μπες εδω δήλωσε τη συσκευή σου(Location: Greece

Language: English

Device: Alcatel OT-806) και θα δεις όποιες εφαρμογές μπορείς να κατεβάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Έχω και εγώ το συγκεκριμένο κινητό (Alcatel 806D) εδώ και 3 μήνες και θα ήθελα απλώς να πω την εμπειρία μου. Το κινητό αρχικά μου φάνηκε ό,τι πρέπει από άποψη χαρακτηριστικών/τιμής μέχρις ότου ξεκίνησε το πρόβλημα.. Μετά από λίγο καιρό χρήσης έμπαινε σκόνη στο εσωτερικό της οθόνης! Το πήγα για service και το μόνο που τελικά έκαναν ήταν να το ανοίξουν και να το καθαρίσουν χωρίς να διορθώσουν το πρόβλημα αφού τώρα έχει ξαναγεμίσει σκόνη.. Όπως και να χει τώρα ξαναβρίσκομαι σε αναζήτηση άλλης dual sim συσκευής. :S
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Έχω και εγώ το συγκεκριμένο κινητό (Alcatel 806D) εδώ και 3 μήνες και θα ήθελα απλώς να πω την εμπειρία μου. Το κινητό αρχικά μου φάνηκε ό,τι πρέπει από άποψη χαρακτηριστικών/τιμής μέχρις ότου ξεκίνησε το πρόβλημα.. Μετά από λίγο καιρό χρήσης έμπαινε σκόνη στο εσωτερικό της οθόνης! Το πήγα για service και το μόνο που τελικά έκαναν ήταν να το ανοίξουν και να το καθαρίσουν χωρίς να διορθώσουν το πρόβλημα αφού τώρα έχει ξαναγεμίσει σκόνη.. Όπως και να χει τώρα ξαναβρίσκομαι σε αναζήτηση άλλης dual sim συσκευής. :S

 

Το πρόβλημα της συσκευής ποιο ήταν?

Η σκόνη?

Αν ναι.... το καθάρισαν.

Μήπως να πάρεις μια θήκη (θα σου έρθει φτηνότερα , άσε που θα προστατέψει και το νέο σου κινητό από το πρόβλημα της σκόνης)

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σρυ που άργησα ν απαντήσω αλλά το θέμα δεν το παρακολουθώ. Το πρόβλημα το βασικό, ναι είναι η σκόνη στο εσωτερικό της οθόνης. Απο κει κ πέρα τρώει κ μερικά κολλίματα τύπου restart μόνο του αν βλέπω κάνα βίντεο στο youtube. Το θέμα με τη σκόνη είναι λόγω κακής κατασκευής οπότε κ η θήκη απλά θα περιορίσει το πρόβλημα κ δε θα το λύσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

οχι δεν γινεται κατι τετοιο απο οτι ξερω.(μονο σε εφαρμογες*π.χ οπερα)

*απο εφαρμογη επικολισει σε εφαρμογη οχι σε μηνημα κινητου... αν και αυτο το κινητο μου εχει σπασει τα νευρα.1) παιχνιδια πολη λιγα πεζει.

2)εφαρμογες. η εφαρμογη θελει να στηλει....που θα χρεοθουν οκ;

3)κολαει και σβηνει μονο του οταν κατεβαζω εφαρμογες απο οπερα.

4)δεν υπαρχει αιτερια που κανει σερβις τα αλκατελ.

4)δεν πεζει ΜΠ4.

5)δεν δηχνει εικονες απο κινητο που τραβιξε φοτογραφια με 5μεγκα πιξελ.(λεει πολυ μεγαλο μεγεθος)

6) κατεβαζα το οπερα μινι και μου εκανε φορματ τις εφαρμογες.το παλρινγκο το εκανε 1.99 απο 3.2(αν και στο 3.2 κολουσαι τρελα)το οπερα απο 6 που ηταν το εκανε 4 και ολα τα αλλα.δεν το προτινω σε φιλους.

Edited by rudolf
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
οχι δεν γινεται κατι τετοιο απο οτι ξερω.(μονο σε εφαρμογες*π.χ οπερα)

*απο εφαρμογη επικολισει σε εφαρμογη οχι σε μηνημα κινητου... αν και αυτο το κινητο μου εχει σπασει τα νευρα.1) παιχνιδια πολη λιγα πεζει.

2)εφαρμογες. η εφαρμογη θελει να στηλει....που θα χρεοθουν οκ;

3)κολαει και σβηνει μονο του οταν κατεβαζω εφαρμογες απο οπερα.

4)δεν υπαρχει αιτερια που κανει σερβις τα αλκατελ.

4)δεν πεζει ΜΠ4.

5)δεν δηχνει εικονες απο κινητο που τραβιξε φοτογραφια με 5μεγκα πιξελ.(λεει πολυ μεγαλο μεγεθος)

6) κατεβαζα το οπερα μινι και μου εκανε φορματ τις εφαρμογες.το παλρινγκο το εκανε 1.99 απο 3.2(αν και στο 3.2 κολουσαι τρελα)το οπερα απο 6 που ηταν το εκανε 4 και ολα τα αλλα.δεν το προτινω σε φιλους.

 

παιχνιδια στο http://www.corby2downloads.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχει κανεις τις ρυθμισεις ιντερνετ της cosmote γιατι τις εσβησα κατα λαθος ?

 

ευχαριστω

 

μπηκα με cosmoκαρτα με τη συνδεση που κανει το προγραμμα της alcatel και ειχα 1 ευρω μεσα και ειμαι τωρα μιση ωρα στο ιντερνετ με το Alcatel data connection (εχει κανει συνδεση modem)

Ξερει κανεις τι χρεωση υπαρχει γιαυτο ?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει με το καλωδιο usb στο λαπτοπ αλλα δε δουλευει το ιντερνετ στο κινητο χωρις το λαπτοπ

Μπορει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις cosmocarta του ιντερνετ στο κινητο ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

έχω ένα πρόβλημα με το OT-807,όταν πάρω κάπου τηλ. μόλις απαντήσουν μετά από 1 με 2 δευτερόλεπτα τερματίζει η κλήση και δε φταίει η sim γιατί την έβαλα και σε άλλο τηλ. και δεν έκανε κάτι τέτοιο,ούτε κάποια φραγή υπάρχει επίσης.

θέλει κάποια ρύθμιση,έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλον αυτό το θέμα;

Μια βοήθεια παιδιά

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Ευχαριστώ εκ των προτέρων :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ξερει κανεις αν γινεται να κλειδωσω τις εξερχομενες κλησεις εκτος απο 2-3 νουμερα που πρεπει να επιτρεπονται ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-806/807

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...