Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ριξε ένα λινκ με τα θέματα κ θα βρούμε πως τα βάζουμε...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

πρεπει να ειμαι S-OFF για να βαλω themes

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

grrrrrrrrr Κάτω κάτω στη σελίδα εκεί που λεει Themes..........:lol:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=861690

ή Or anyother theme from Desire HD as long as it matches your BASE.;)

 

απλα πιστευα οτι θα ειχε βρει κατι διαφορετικο απο αυτα που βρηκα εγω.....!!! :rolleyes:

 

ΕDIT: καλα εγω ακομα δεν εχω βρει πως να την κατεβασω.....! δεν βλεπω το αρχειο...!!!

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω μια rom me sense

 

απο αυτα που εχω διαβασει μια απο της καλυτερεw ειναι η insertcoin 2.0

 

αυτη ειναι HD εχει sense;

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω μια rom me sense

 

απο αυτα που εχω διαβασει μια απο της καλυτερεw ειναι η insertcoin 2.0

 

αυτη ειναι HD εχει sense;

 

Κ hd είναι Κ sense έχει... είναι από τις καλύτερες...!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

θελω να περασω μια rom me sense

 

απο αυτα που εχω διαβασει μια απο της καλυτερεw ειναι η insertcoin 2.0

 

αυτη ειναι HD εχει sense;

 

Έχει δύο εκδόσεις όπως μπορείς να δεις αν επισκεφτείς την σελίδα της http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=861690

Έχει HD sense + Z sense.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα βρηκα ενα tip για χαμηλοτερη καταναλωση μπαταριας οσο αφορα την αναζητηση σηματος απο το κινητο. Εγω το δοκιμασα ηδη , ειναι για αυτους που κινουνται σε περιοχες με χαμηλο σημα .

 

" Some users experience longer battery life, if they switch from WCDMA preferred to GSM auto (PRL) - mostly in areas of bad reception. To do this enter the Secret menu on the phone (*#*#4636#*#*), hit Phone information and set it under "Set preffered network type". ?

Link to comment
Share on other sites

avesalom, βίντεο παίζεις με το κινητό; Γιατί όλες οι 2.3.3 έχουν πρόβλημα* με πολλά codecs.

*δεν είναι πρόβλημα, είναι έλλειψη υποστήριξης και το θεωρώ πολύ σοβαρό...

 

Το έχω παρατηρήσει σε κάποια videos, αλλά μετατρέποντας τα σε mp4 δεν έχω πρόβλημα.

Βέβαια δεν είναι λύση η μετατροπή συνέχεια, αλλά πιστεύω ότι θα υπάρξει υποστήριξη σε codecs όταν διαδωθεί πολύ η Gingerbread.

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει σε κάποια videos, αλλά μετατρέποντας τα σε mp4 δεν έχω πρόβλημα.

Βέβαια δεν είναι λύση η μετατροπή συνέχεια, αλλά πιστεύω ότι θα υπάρξει υποστήριξη σε codecs όταν διαδωθεί πολύ η Gingerbread.

 

Νομίζω αυτό που λες δυστυχώς δεν θα γίνει. Κάποιο λόγο έχει η google και αφαίρεσε την υποστήριξη κάποιων codecs.. ίσως είναι στρατηγική κίνηση οπότε δεν το βλέπω να τα ξαναβάλουν σε υποστήριξη. Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Το να υπαρξει λειτουργια usb host στο desire ειναι θεωριτικα αδυνατο λογω software η hardware? εχω δει κατι βιντεακια στο youtube να το πετυχαινουν καποιοι αλλα κανουν εγχειρηση στο τηλεφωνο! :lol::lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!πως φλασαρω το καινουργιο ClockworkMod Recovery - current version - 3.0.0.5

 

μπορεις μεσω rom manager!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό που λες δυστυχώς δεν θα γίνει. Κάποιο λόγο έχει η google και αφαίρεσε την υποστήριξη κάποιων codecs.. ίσως είναι στρατηγική κίνηση οπότε δεν το βλέπω να τα ξαναβάλουν σε υποστήριξη. Θα δείξει...

 

Δηλαδή όσοι πάρουν από εδώ και πέρα κινητό με 2.3 δεν θα μπορούν να βλέπουν κάποιους τύπους βίντεο,και ποιοι είναι αυτοί;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς καμία εφαρμογή για voice dial που να μην χρειάζεται internet? Θέλω να παίρνω κλήση από το bluetooth στο αυτοκίνητο χωρίς να ακουμπάω το τηλέφωνο! Γίνεται??:D
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική σελίδα του τοπικ για το desire στις οδηγίες για root η εκδοση που χρησιμοποιειται ειναι η 3.21 ενώ πατώντας στο link πλέον η έκδοση που χρησιμοποιείται είναι η 3.32 από unrevoked3.Ta βήματα είναι ακριβώς τα ίδια?Επίσης εκτός από απεγκατάσταση του ΗΤC sync πρέπει να γίνει και για το ΗΤC bmp usb driver (το ΗΤC installer driver δεν το κάνω απεγκατάσταση σωστά?)Αν κάτι πάει στραβά τότε θα έχω break του κινητού μου?:worry:

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι η ίδια. Από τα προγράμματα της HTC το μόνο που χρειάζεσαι να έχεις στο pc είναι ο driver της HTC.

 

Γενικά η διαδικασία είναι αρκετά ασφαλής αλλά ναι αν κάτι πάει στραβά μπορεί να καταλήξεις με ένα ωραιότατο τουβλάκι.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω πρόβλημα προσπαθώντας να κάνω το htc desire μου root. παιδεύομαι αρκετές ώρες και έχω διαβάσει κάθε forum στο θέμα μου αλλά δεν βρίσκω λύση. στον οδηγό που έχετε βάλει : https://docs.google.com/document/d/1yUevsY-cDQuWkF10K_d8N4Qyp0Wa1gCrDm6D6iTbE3A/edit?authkey=CLrsw6oK&hl=en&pli=1#

 

είμαι στο τελευταίο βήμα και ενώ περιμένω, δεν βρίσκει το κινητό μου το revolved

 

διάβασα και άλλα forum και νομίζω ότι το πρόβλημά έγκειται στο γεγονός ότι στην διαχείριση συσκευών εμφανίζει το κινητό σαν "άλλες συσκευές->ADB"

Αυτό το εμφανίζει και ενώ έχω κάνει το HBOOT.

 

Τι πιστεύετε ότι φταίει; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω πρόβλημα προσπαθώντας να κάνω το htc desire μου root. παιδεύομαι αρκετές ώρες και έχω διαβάσει κάθε forum στο θέμα μου αλλά δεν βρίσκω λύση. στον οδηγό που έχετε βάλει : https://docs.google.com/document/d/1yUevsY-cDQuWkF10K_d8N4Qyp0Wa1gCrDm6D6iTbE3A/edit?authkey=CLrsw6oK&hl=en&pli=1#

 

είμαι στο τελευταίο βήμα και ενώ περιμένω, δεν βρίσκει το κινητό μου το revolved

 

διάβασα και άλλα forum και νομίζω ότι το πρόβλημά έγκειται στο γεγονός ότι στην διαχείριση συσκευών εμφανίζει το κινητό σαν "άλλες συσκευές->ADB"

Αυτό το εμφανίζει και ενώ έχω κάνει το HBOOT.

 

Τι πιστεύετε ότι φταίει; :worry:

 

ποια εκδοση του unrevoked τρεχεις ?? εγω ειχα προβληματα με την τελευταια και εψαξα και βρηκα προηγουμενη εκδοση και ολα πηγαν καλα :p για τσεκαρε το

Link to comment
Share on other sites

Εγω που θελω να αλλαξω ρομ, (εχω την Leedroid αλλα κολλαει συνεχεια), και θα κανω wipe, πρεπει να κανω φορματ και την Sdcard και να ξαναφτιαξω το εχτ3 ?
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Εγω που θελω να αλλαξω ρομ, (εχω την Leedroid αλλα κολλαει συνεχεια), και θα κανω wipe, πρεπει να κανω φορματ και την Sdcard και να ξαναφτιαξω το εχτ3 ?

 

Οχι,δε κανεις format\sd...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Thanks for the fast reply, μπορω να κανω restore που εχω κανει απο αλλη ρομ?

 

Τhanks ξανα και για το επομενο μηνυμα.

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Thanks for the fast reply, μπορω να κανω restore που εχω κανει απο αλλη ρομ?

 

Φυσικα και μπορεις...Μεσω recovery-backup & restore θα κανεις ενα backup(που παντα επιβαλλεται οτι και να flashαρουμε) και μετα ανα πασα στιγμη (ακομα κι αν εχεις flashαρει αρκετες rom) στην ιδια επιλογη επιλεγεις restore κι εισαι ετοιμος, ετσι οπως ειχες το κινητο πριν το τελευταιο backup...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να βαλω το ClockworkMod Recovery 3.0.0.5.ειμαι S-ON μπορει να μου πει καποιος πως το βαζω μεσω rom manager γιατι προσπαθησα αλλα τιποτα...thanks
LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την insertCoin, σας δουλευει κανονικα το flash?

Υποτιθεται εβγαλα την LeeDroid γιατι μου κολλουσε το Flash και τωρα εχω παλι τα ιδια προβληματα :(

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την insertCoin, σας δουλευει κανονικα το flash?

Υποτιθεται εβγαλα την LeeDroid γιατι μου κολλουσε το Flash και τωρα εχω παλι τα ιδια προβληματα :(

 

Ναι,δουλεύει:rolleyes:[ATTACH]19188[/ATTACH]

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την insertCoin, σας δουλευει κανονικα το flash?

Υποτιθεται εβγαλα την LeeDroid γιατι μου κολλουσε το Flash και τωρα εχω παλι τα ιδια προβληματα :(

 

Δεν δουλευει περιεργο εγω δεν εχω κανενα προβλημα! Ξαναδοκιμασε να την φλασαρεις παλι!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...