Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν κατηγόρησα κανέναν!!!:X

Προφανώς κάτι είχα κάνει λάθος!!

Παρεπιπτόντως είσαι ομαδικός παίκτης και σε παραδέχομαι

Ευχαριστώ πολύ.

Τώρα είμαι μόνος μου. Νο excuses. There is a lot of study to be done

 

Παρακαλω:),καλο διαβασμα:)

Αν διαβασεις στα σωστα thread παρολο που στην αρχη θα σου φαινονται κινεζικα μετα θα μπεις στο νοημα!!

Και εγω δυσκολευτηκα στην αρχη και τωρα θυμαμε ποση ωρα εκανα να βαλω μια ROM και τις διαδικασιες που καναμε(αχρειαστες και χρονοβορες) με τον φιλο μου και γελαω!!:lol:

 

Παρακαλώ πολύ όποιον μπορεί να με βοηθήσει γιατί έχω την εντύπωση ότι μόλις κατέστρεψα το desire μου!:cry:

 

Θα τα πάρω από την αρχή:

 

Πριν από μία περίπου εβδομάδα κατάφερα μετά κόπων και βασάνων (καθ'ότι άσχετος) να περάσω την Oxygen στο κινητό μου. Η αλήθεια είναι ότι δε μου άρεσε καθόλου και έτσι είπα σήμερα να δοκιμάσω τη Leedroid. Εκεί, όμως, χάθηκα σε ένα κυκεώνα site, από το ένα πήγαινα στο άλλο, (πρέπει να κάνεις partition, πρέπει να αλλάξεις το hboot, το radio, κτλ κτλ) και δε κατάφερνα τίποτα. Τελικά έφτασα (ή νόμισα ότι έφτασα) στο τελικό στάδιο όπου έπρεπε να φορτώσω τη νέα rom (μέσα από το ClockworkMod Recovery) παρόλο όμως ότι δε μου έβγαζε κανένα σφάλμα τελικά όταν έκανα rebbot το κινητό άνοιγε και πάλι με oxygen. Το έκανα αρκετές φορές (μέσα και από το Rom Manager) και τελικά μία από αυτές μπήκε και πάλι με Oxygen αλλά επιπλέον εξαφανίστηκε το market! Υπέθεσα ότι ίσως δε με "ηθελε" η Leeroid (προφανώς έκανα κάτι λάθος) και είπα να δοκιμάσω την insertcoin. Τη κατέβασα (μόνο 1ΜΒ είναι;;; ) τη πέρασα στη κάρτα και μέσω της εντολής: install zip from sdcard του ClockworkMod Recovery προσπάθησα να τη φορτώσω. Και πάλι δε μου έβγαλε κάποιο σφάλμα αλλά πλέον όταν έκανα reboot η οθόνη έμεινε κολλημένη στο logo της HTC. Να υποθέσω ότι μόλις το κινητό μου έγινε bricked????

Να προσθέσω επίσης ότι όταν πάω να κάνω restore τη παλιά rom μου βγάζει no files found. Προφανώς, θα έκανα καμμιά βλακεία και θα έσβυσα το backup...Επίσης, όταν συνδέω το κινητό με το laptop, παρόλο που "βλέπει" έναν Removable Disk (G: ) δεν τον ανοιγει.

 

Πριν ξεκινήσω να πειράζω το κινητό, όταν πατούσα το Volume down+Power μου έβγαζε τα παρακάτω:

 

Revolutionary

BRAVO PVT1 SHIP-OFF

HBOOT-6.93.1002

MICROP-031d

TOUCH PANEL-SYNW0101

RDIO-5.11.05.27

 

Τώρα βγάζει αυτά:

 

AlphaRev CM7 r2

BRAVO PVT1 SHIP-OFF

HBOOT-6.93.1002

MICROP-031d

TOUCH PANEL-SYNW0101

RDIO-5.11.05.27

 

Παρακαλώ πολύ όποιον μπορεί να με βοηθήσει γιατί ειλικρινά δε ξέρω τι να κάνω!!!! :cry:

 

Κοιταξε νομιζω τα μπερδεψες λιγο αλλα δεν εγινε bricked το κινητο σου,το λεω χωρις να ειμαι 100% σιγουρος,απλα με αυτα που αναφερεις αυτο το συμπερασμα βγαζω!!

Στο recovery μπαινει???Δοκιμασε για να σου πω τα βηματα να συνεχισουμε...αν θες στειλε pm για να μην γεμιζουμε το thread!

Απορια γιατι δεν το χωνευω:lol:

Ειδες οτι ηταν 1MB η ROM και παραξενευτηκες και παρολα αυτα συνεχισες την διαδικασια??

Γενικα πιστευω ολες οι συγχρονες ROM κυμαινονται γυρω στα +-100mb!!

Γενικος κανονας προς ολους που ασχολουνται:

αν θες να κανεις σωστη δουλεια και να μην εχεις τετοιου ειδους προβληματα αποφευγεις να χρησιμοποιησεις το ROM Manager για να κανεις install μια ROM(κατεβασε την απο το thread του developer μαζι με το .md5 file),προτιμα να την κανεις μονο σου απο το recovery αφου πρωτα ελεξεις το .md5 της ROM με ενα προγραμματακι που λεγεται md5 checker οπως π.χ αυτο!!!

Στην χειροτερη,ο αλλος τροπος(md5 checker) ειναι 100% σιγουρος και καλυτερος αλλα αν δεν εχει .md5 file ο developer(συνηθως ολοι βαζουν τωρα),ανοιξε πρωτα την ρομ με το winrar/winzip και αν υπαρχει προβλημα θα σου το πει!

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά από εχτές έχω το εξής πρόβλημα: όταν με παίρνουν τηλέφωνο ενεργοποιείται αυτόματα από μόνο του το ηχείο...και μου ανοίγει από μόνο του σε άκυρες στιγμές και το locations!!!!!:worry::worry:

Είναι σαν να μπαίνει σε mode αυτοκινήτου...υπάρχει κάποιος τρόπος να το απενεργοποιήσω?:worry::worry:

 

Καλησπέρα φίλε μου εχω το ίδιο πρόβλημα με το ηχείο βρήκες κάποια λυση .ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου εχω το ίδιο πρόβλημα με το ηχείο βρήκες κάποια λυση .ευχαριστώ

 

Google is your best friend που λενε και ο Αμερικανοι!!!

Δοκιμαστε να καθαρισετε το micro usb port με alcohol,ακομη ριξε μια ματια σε ενα thread εδω που βρηκα ψαχνωντας το Google:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Εχω την A2SD++ μαζι με 1.5GB ext4 partition,με 200 εγκατεστημενες εφαρμογες και εχω 55MB internal storage,877ΜΒ a2sd storage!

Αρα σιγουρα καπου εκανες λαθος;)

 

Φιλε Darkpain, εχω ακριβως τα ιδια partition, αλλα με αλλη rom, Oxygen, και εμενα η αναλογια ειναι διαφορετικη! Μηπως καθε rom εχει δικο της τροπο το πoυ να στελνει τη καθε εφαρμογη?Τι να πω.

Εγω με 147 εφαρμογες(User) τωρα, Εχω 34mb internal απο 288, και 1,24gb a2sd free!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την Reflex S v2.1.7 {GingerBread 2.3.3 - Sense 2.1} και θέλω να αλλάξω το "δαχτυλίδι" της lock screen που δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα. Πως μπορώ να επαναφέρω το default της froyo?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Darkpain, εχω ακριβως τα ιδια partition, αλλα με αλλη rom, Oxygen, και εμενα η αναλογια ειναι διαφορετικη! Μηπως καθε rom εχει δικο της τροπο το πoυ να στελνει τη καθε εφαρμογη?Τι να πω.

Εγω με 147 εφαρμογες(User) τωρα, Εχω 34mb internal απο 288, και 1,24gb a2sd free!

 

Προφανως εχεις διαφορετικο hboot ομως;)Λογικα πρεπει να εχεις το CM7 r2........

Το stock /data(internal) ως τα ~147MΒ παει με stock hboot:)

 

Είμαι με την Reflex S v2.1.7 {GingerBread 2.3.3 - Sense 2.1} και θέλω να αλλάξω το "δαχτυλίδι" της lock screen που δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα. Πως μπορώ να επαναφέρω το default της froyo?

 

Δες εδω ή απλα βαλε ενα προγραμμα οπως το widgetlocker lockscreen που εχει παρα πολλες επιλογες!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την Reflex S v2.1.7 {GingerBread 2.3.3 - Sense 2.1} και θέλω να αλλάξω το "δαχτυλίδι" της lock screen που δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα. Πως μπορώ να επαναφέρω το default της froyo?

 

Αν η συγκεκριμένη rom δεν σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις μεταξύ διαφορετικών lockscreen από το μενού Ρυθμίσεις, τότε θα πρέπει να κατεβάσεις μία rom η οποία έχει το default της Froyo και να πάρεις το HtcLockScreen.apk και να το κάνεις push (με το QtADB) στο τηλέφωνό σου.

Δεν είμαι 1000% σίγουρος ότι θα δουλέψει, αλλά είναι ο μόνος τρόπος που μπορώ να φανταστώ. ;)

 

Ps. Επειδή από rom σε rom το που αποθηκεύονται τα διάφορα αρχεία διαφέρει, κάνε ένα search με το όνομα του αρχείου στο .zip της rom μέσα από το WinRar και θα το βρεις. Φυσικά πριν κάνεις το push του αρχείου, να έχεις πάρει ένα nand backup για την περίπτωση που έχεις bootloop (σου κολλήσει στην αρχική οθόνη του HTC μετά την επανεκίννηση).

 

Δες εδω ή απλα βαλε ενα προγραμμα οπως το widgetlocker lockscreen που εχει παρα πολλες επιλογες!!!

 

Αυτό που προτείνεις είναι για να έχει στο κινητό του το pure Android lockscreen. Αν θέλει να επαναφέρει το κλασικό 'τόξο' lockscreen της HTC, τότε δεν θα δουλέψει αυτό που προτείνεις. ;)

Εγώ κατάλαβα ότι θέλει το κλασικό της HTC. :p

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εχεις διαφορετικο hboot ομως;)Λογικα πρεπει να εχεις το CM7 r2........

Το stock /data(internal) ως τα ~147MΒ παει με stock hboot:)

 

Ναι αυτο εχω.. Εσυ εχεις το stock?

Aλλα δεν επρεπε να γεμιζει πιο αργα η internal, και να γεμιζει πιο γρηγορα το ext3 partition? Τελικα μετεφερα καποιες εφαρμογες στην καρτα sd, απο τις ρυθμισεις, και γλιτωσα καμια 40mb.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς θέλω! Η rom που έχω σε όλα τα lockscreen έχει το "δαχτυλίδι"

Χμμ μπορεις να δοκιμασεις αυτο που σου λεει το παιδι πιο πανω,δηλαδη να βρεις το HtcLockScreen.apk απο μια ROM που δεν εχει το Sense 3.0 και να το εγκαταστησεις στο κινητο σου ή να το κανεις push χρησιμοποιωντας το QtADB αφου κανεις πρωτα ενα nandroid backup...αλλα πιστευω δεν θα δουλεψει γιατι το sense 3.0 εχει πολλα αρχεια που εξαρτωνται απο το lockscreen!

Ο πιο ασφαλες τροπος και αποτελεσματικος ειναι να κατεβασεις το widgetlocker ή αυτο τα οποια προγραμματα εχουν και το original sense lockscreen :)

 

Ναι αυτο εχω.. Εσυ εχεις το stock?

Aλλα δεν επρεπε να γεμιζει πιο αργα η internal, και να γεμιζει πιο γρηγορα το ext3 partition? Τελικα μετεφερα καποιες εφαρμογες στην καρτα sd, απο τις ρυθμισεις, και γλιτωσα καμια 40mb.

 

Eiδες τωρα εχεις και περισσοτερο και απο μενα:p

Εγω μεταφερα και το dalvik cache στο ext3..........

Υποτιθετε με το A2SD,γεμιζει πιο αργα η εσωτερικη ναι,βεβαια δεν μεταφερετε ολο το προγραμμα στο ext partition γιαυτο και γεμιζει και η internal.....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω... ποια ειναι τα + και ποια τα - του να αλλαξω HBOOT απο stock σε CM7....

 

και τελικα συμφερει ή οχι να το κανω.....????

 

Για να αλλαξεις HBOOT πρεπει να εχεις S-OFF.

Το οφελος σου ειναι οτι στο stock εχεις 147MΒ για data(internal) ενω με το CM R2 εχεις 287MΒ χωρο!

Βεβαια πρεπει να ξερεις οτι παραμετροποιουνται κιαλλα "partitions" για να εχεις εσυ τοσο χωρο για data oποτε πρεπει να βαλεις μια ROM η οποια ειναι διαμορφωμενη και υποστηριζει το CM R2 για να λειτουργησει σωστα!!!

Στην σελιδα του Apharev μπορεις να βρεις ολα τα hboot που ειναι διαθεσιμα και να τα βαλεις οπως περιγραφει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Βλέπω αρκετά νέα μέλη από τότε που ήμουν εδώ και αυτό δείχνει ότι το αγαπημένο desire είναι ακόμα στη μοδα.;)

 

Ήθελα να ρωτήσω κάτι.Συχνές επανεκκινήσεις (2 φορές τη μέρα) δείχνουν πρόβλημα πλακέτας αν θυμάμαι καλά;

Αν ναι,γνωρίζουμε το πιθανό κόστος στην αντιπροσωπεία χωρίς την εγγύηση;

Να απευθυνθώ κάπου αλλού μήπως;

 

Ευχαριστώ και καλά flashαρισματα...:)

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αργώ λίγο να γράφω κάτι, αλλά εάν δεν έχω κάποια απορία ή πρόβλημα δεν γράφω απλά για να γράψω κάτι. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν παρακολουθώ το οι thread. Λίγο off topic αλλά συλλυπητήρια για τον θάνατο του Steve Jobs. Και τώρα η απορία μου που μάλλον ξέρω την απάντηση. Έχω το desire με μαμά rom 2.3.3 . Δεν έχω πολλές εφαρμογές, δεν μου το επιτρέπει η μνήμη του εξάλλου. Αυτές που έχω όμως και που κατά τη γνώμη μου είναι και οι πιο βασικές όπως meteo.gr (είχα το accuwearher αλλά λίγο βαρύ) Google docs κ.α., όταν γίνονται κατά καιρό αναβαθμίσεις μετά από λίγο μου βγάζει το σηματάκι της γεμάτης μνήμης και άντε να δεις τι θα κάνεις. Σε αυτή την περίπτωση το root είναι η μόνη λύση; Δηλ. όταν κατεβαίνει μια αναβάθμιση σε κάποια εφαρμογή δεν αντικαθιστά αν το λέω σωστά την προηγούμενη; ‘Η μήπως υπάρχει τρόπος να σβήνονται οι προηγούμενες. Γιατί έτσι εκτός από τον χώρο που πιάνει μια εφαρμογή, θα θέλει άλλο τόσο για κάθε αναβάθμιση που βγαίνει κάθε τόσο. Εκτός και δεν κατεβάζω τις αναβαθμίσεις που αν μπορεί να μου πει κάποιος εάν είναι απαραίτητες. Επίσης στις εφαρμογές που επιτρέπεται να πηγαίνουν στην sd οι αναβαθμίσεις επηρεάζουν τη μνήμη ή δεν έχουν σχέση με αυτή. Ευχαριστώ, ελπίζω να μην κούρασα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αργώ λίγο να γράφω κάτι, αλλά εάν δεν έχω κάποια απορία ή πρόβλημα δεν γράφω απλά για να γράψω κάτι. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν παρακολουθώ το οι thread. Λίγο off topic αλλά συλλυπητήρια για τον θάνατο του Steve Jobs. Και τώρα η απορία μου που μάλλον ξέρω την απάντηση. Έχω το desire με μαμά rom 2.3.3 . Δεν έχω πολλές εφαρμογές, δεν μου το επιτρέπει η μνήμη του εξάλλου. Αυτές που έχω όμως και που κατά τη γνώμη μου είναι και οι πιο βασικές όπως meteo.gr (είχα το accuwearher αλλά λίγο βαρύ) Google docs κ.α., όταν γίνονται κατά καιρό αναβαθμίσεις μετά από λίγο μου βγάζει το σηματάκι της γεμάτης μνήμης και άντε να δεις τι θα κάνεις. Σε αυτή την περίπτωση το root είναι η μόνη λύση; Δηλ. όταν κατεβαίνει μια αναβάθμιση σε κάποια εφαρμογή δεν αντικαθιστά αν το λέω σωστά την προηγούμενη; ‘Η μήπως υπάρχει τρόπος να σβήνονται οι προηγούμενες. Γιατί έτσι εκτός από τον χώρο που πιάνει μια εφαρμογή, θα θέλει άλλο τόσο για κάθε αναβάθμιση που βγαίνει κάθε τόσο. Εκτός και δεν κατεβάζω τις αναβαθμίσεις που αν μπορεί να μου πει κάποιος εάν είναι απαραίτητες. Επίσης στις εφαρμογές που επιτρέπεται να πηγαίνουν στην sd οι αναβαθμίσεις επηρεάζουν τη μνήμη ή δεν έχουν σχέση με αυτή. Ευχαριστώ, ελπίζω να μην κούρασα.

 

Καλησπερα φιλε μου,σε διαβεβαιω οτι οι αναβαθμισεις δεν πιανουν επιπλεον χωρο!!!

Π.χ οταν το προγραμμα Χ που εχεις στην εκδοση 1.4 ειναι 2MB και το κανεις αναβαθμιση στην 1,5 εκδοση η οποια ειναι 3ΜΒ τοτε στο κινητο σου μενει ΜΟΝΟ η εκδοση 1,5 στα 3ΜΒ!!Μπορει ομως η αναβαθμιση να εχει και μικροτερο μεγεθος:)

Οι εφαρμογες που σου επιτρεπουν να τις μεταφερεις στην καρτα μνημης, σου γλιτωνουν ενα πολυ μεγαλο χωρο απο την εσωτερικη σου μνημη!!!Συνηθως αποφευγεται να μεταφερουμε widgets στην καρτα μνημης για να μην αργουν να φορτωσουν κατα την εκκινηση του κινητου μας!

Θα σου συνιστουσα να μην ασχοληθεις με root κτλ αφου δεν ασχολησε και πολυ με το θεμα απ`οτι καταλαβα και θα σου προτινα να βαλεις ενα προγραμματακι οπως αυτο, το οποιο σου δειχνει ποιες εφαρμογες μπορεις να μεταφερεις στην καρτα μνημης και το οποιο καθαριζει την προσωρινη μνημη(cache) ελευθερώνοντας σου χωρο απο την εσωτερικη σου μνημη!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πως δουλευει το ANDroid flasher 2.1.0.5

 

και πως αλλαζω απο εκει HBOOT???

 

πρεπει να κατεβασω και τη ρομ που θελω και να flashαρω αμεσωσ μετα την αλλαγη hboot????

 

εφτασε σε αυτη την εκδοση...????? συνδεεις το τηλεφωνο στο usb κ το βαζεις απλα στην φορτιση...! επιλεγεις το hboot κανει οτι κανει κ εισαι ετοιμος.....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας πως μπορούμε να δούμε από το κινητό ή με κάποια εφαρμογή ποια εγκατεστημένα προγράμματα ανταλλάσουν δεδομένα κατά την περιήγηση στο ίντερνετ? ώστε να μπορούμε να δούμε ποια μας τρώνε δεδομένα χωρίς να χρειάζεται
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από zorz59 >

Ξερετε πως δουλευει το ANDroid flasher 2.1.0.5

 

και πως αλλαζω απο εκει HBOOT???

 

πρεπει να κατεβασω και τη ρομ που θελω και να flashαρω αμεσωσ μετα την αλλαγη hboot????

εφτασε σε αυτη την εκδοση...????? συνδεεις το τηλεφωνο στο usb κ το βαζεις απλα στην φορτιση...! επιλεγεις το hboot κανει οτι κανει κ εισαι ετοιμος.....!

 

 

ναι αλλα δε λεει πουθενα hboot... ειναι το bootloader φανταζομαι...???

 

 

 

ναι αυτο ειναι.... δοκιμασε...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας πως μπορούμε να δούμε από το κινητό ή με κάποια εφαρμογή ποια εγκατεστημένα προγράμματα ανταλλάσουν δεδομένα κατά την περιήγηση στο ίντερνετ? ώστε να μπορούμε να δούμε ποια μας τρώνε δεδομένα χωρίς να χρειάζεται

 

Με την εφαρμογη traffic counter pro, φανταζομαι και με τη free εκδοση να το κανει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μια ερώτηση.Έχω στα πρόσωπα την κάθε επαφή του τηλεφώνου μου συγχρονισμένη με το Facebook.Έτσι δίπλα στο όνομα του καθένος μου βγάζει τη φώτο του από το Facebook.Πλέον όμως το κινητό μου δεν εμφανιζει ουτε τις καινουριες προσθήκες που έχω κανει ουτε διαγραφει τις παλιές.Ξέρει κάποιος πως μπορώ να το διορθώσω,έτσι ώστε να πάρει τις καινούριες μου επαφές του Facebook και να τις συγχρονίσει στα πρόσωπα?
Link to comment
Share on other sites

μέσω wifi γινόταν αυτόματα σε μένα... λεπτομέρεις δε γνωρίζω και δε μπορώ να ψάξω με τη ρομ που φοράει η συσκευή μου.

πάντως κάε φορά που έκανα συγχρονισμο έβλεπα 2 κυκλικά βελάκια πάνω δεξιά(στο ρολο'ι'/μπαταρία δίπλα) :p

Link to comment
Share on other sites

μέσω wifi γινόταν αυτόματα σε μένα... λεπτομέρεις δε γνωρίζω και δε μπορώ να ψάξω με τη ρομ που φοράει η συσκευή μου.

πάντως κάε φορά που έκανα συγχρονισμο έβλεπα 2 κυκλικά βελάκια πάνω δεξιά(στο ρολο'ι'/μπαταρία δίπλα) :p

 

Θα το ψάξω.Γιατί μέχρι κάποια δόση γινόταν και σε μένα αυτόματα.Ένα ακόμα που θέλω να ρωτήσω.Επίσημο Update για Android 2.3 δεν έχει βγεί ακόμα έτσι?Έχω το 2.2 ακόμα και επειδή το έχω λίγο καιρό,διστάζω να το κάνω μόνος μου με rom κλπ που διαβάζω.Γενικά είμαι τελείως άσχετος με το θέμα αυτό και δεν ξέρω ούτε τι να κανω και αν δεν πετύχει τι επιπτώσεις θα έχει το τηλέφωνο αλλά και ούτε γνωρίζω πως.Πάντως με το htc sync ακόμα δεν μου ρθε update για το android

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω.Γιατί μέχρι κάποια δόση γινόταν και σε μένα αυτόματα.Ένα ακόμα που θέλω να ρωτήσω.Επίσημο Update για Android 2.3 δεν έχει βγεί ακόμα έτσι?Έχω το 2.2 ακόμα και επειδή το έχω λίγο καιρό,διστάζω να το κάνω μόνος μου με rom κλπ που διαβάζω.Γενικά είμαι τελείως άσχετος με το θέμα αυτό και δεν ξέρω ούτε τι να κανω και αν δεν πετύχει τι επιπτώσεις θα έχει το τηλέφωνο αλλά και ούτε γνωρίζω πως.Πάντως με το htc sync ακόμα δεν μου ρθε update για το android

 

Το πρόβλημα λύθηκε.Παραθέτω τη λύση με copy/paste όπως την βρήκα στα αγγλικά!

 

"Completely remove the account from Accounts & Sync, then what you need to do on your PC is to log into your Facebook, edit your profile, and either:

1) Add a location for your job

or

2) Remove your job completely

 

Now, you can jump back onto your phone, go to Settings > Accounts & Sync > Add new account > Facebook for HTC Sense

 

Log in and everything should be working fine! "

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Βλέπω αρκετά νέα μέλη από τότε που ήμουν εδώ και αυτό δείχνει ότι το αγαπημένο desire είναι ακόμα στη μοδα.;)

 

Ήθελα να ρωτήσω κάτι.Συχνές επανεκκινήσεις (2 φορές τη μέρα) δείχνουν πρόβλημα πλακέτας αν θυμάμαι καλά;

Αν ναι,γνωρίζουμε το πιθανό κόστος στην αντιπροσωπεία χωρίς την εγγύηση;

Να απευθυνθώ κάπου αλλού μήπως;

 

Ευχαριστώ και καλά flashαρισματα...:)

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

Ναι, οι επανεκκινήσεις συνήθως είναι πρόβλημα της πλακέτας στα Desire... ΑΛΛΑ πριν στείλεις το κινητό για service, και από τη στιγμή που είσαι με custom rom, δοκίμασε να βάλεις κάποια άλλη. Είτε ίδια με αυτή που ήδη έχεις, αλλά ποιο αναβαθμισμένη ή ακόμη και παλιότερη ή διαφορετική.

Σου το γράφω λόγω προσωπικής εμπειρίας: είχα βάλει μία έκδοση του Robocik και είχα (όχι από την 1η ημέρα για να μου μπουν υποψίες) περισσότερες από 3 επανεκκινήσεις την ημέρα. Ενώ είχα τηλεφωνήσει στα 2 εξουσιοδοτημένα καταστήματα της Θεσσαλονίκης για να δω ποιο είναι πιο κοντά για να πάω, αποφάσισα πριν βάλω την RUU για να ξαναϊσχύσει η εγγύηση, να βάλω μία άλλη.

Από τότε δεν ξαναείδα ούτε μία επανεκκίνηση. ;)

Κάτι φαίνεται είχε συμβεί κατά το flashάρισμα της rom που απλά δεν φάνηκε από την αρχή ή έγινε κάποιο conflict από κάποια app που ίσως πέρασα πριν αρχίσουν οι επανεκκινήσεις.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...