Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εκανα root το desire αλλα τώρα δεν δουλευει το vplayer . Το κακο είναι οτι το έχω κανει default video player και δεν μου δουλευει κανενα video .Το εκανα uninstall με την ελπίδα να με ρωτησει ποιος θα είναι ο νέος default player αλλα τίποτα . οταν παταω ενα αρχείο για να παίξει και του δηλώσω ότι είναι αρχειο video , απλά δεν παιζει δεν ρωταει τίποτα . Πως του αλλάζω τον default video player ?

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εκανα root το desire αλλα τώρα δεν δουλευει το vplayer . Το κακο είναι οτι το έχω κανει default video player και δεν μου δουλευει κανενα video .Το εκανα uninstall με την ελπίδα να με ρωτησει ποιος θα είναι ο νέος default player αλλα τίποτα . οταν παταω ενα αρχείο για να παίξει και του δηλώσω ότι είναι αρχειο video , απλά δεν παιζει δεν ρωταει τίποτα . Πως του αλλάζω τον default video player ?

 

Εφαρμογές -> διαχείριση εφαρμογών -> vplayer -> Εκκαθάριση προεπιλογών

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Αποφάσισα να βάλω την supenova στο κινητό μιάς και δεν την παλεύω κάθε φόρα με τον λίγο χώρο της εσωτερικής μνήμης.

Αυτή την στιγμή το κινητό φοράει την officia 2.3.3 και δεν έχει πειραχθεί τπτ απολύτως. Λογικά είναι S-on, και ακολουθώ κανονικά τα βήματα για S-on.

Φοράει μία κάρτα μνήμης 8 GB (επέξελα γρήγορη κάρτα για να τραβάει καλό video)

 

Βρήκα τα βήματα που πρέπει να κάνω στην παρακάτω σελίδα:

http://supernova.droidzone.in/?cat=6

 

Ερωτησεις:

1) Πρέπει να αλλάξω και το Radio της συσκευής?

 

2) Δεν καταλαβαίνω τι εννοει με τα παρακάτω:

 

Turn signature verification off in Recovery menu before running the installer script (Otherwise you will receive messages like File/Signature verification failed)

If you’re installing a new version of Data2SD code, then unless otherwise specified, you’re supposed to install after a clean wipe. The upgradation across different Android Roms/versions is experimental (recommended for experts).

 

 

3) Πρέπει να διαβάσω κάποιο οδηγό πρίν κάνω οτιδήποτε? Βρήκα στην πρώτη σελίδα πως κάνουμε τα Partion με το Gparted!

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έβαλα κι εγώ πριν λίγο καιρό τη Supernova ακριβώς για τον ίδιο λόγο γιατί δεν την πάλευα άλλο με τη μικρή ROM του κινητού που γέμιζε με το παραμικρό. Στη συνιστώ ανεπιφύλακτα, είναι πολύ καλή ROM και σταθερή και με άπλετο χώρο (αυτή τη στιγμή έχω καμιά 200αρια εφαρμογές και 700 ΜΒ free space). Στο site του droidzone είναι διαθέσιμη η τελευταία version 2.4.0.0 αλλά είναι θέμα ημερών να ανεβάσει τη νεότερη 2.4.1.1 με μικροβελτιώσεις (kernel, ενημερώσεις εφαρμογών κλπ). Τι θα σου έλεγα να προσέξεις:

1) Όταν κάνεις S-OFF με το revolutionary να έχεις το τηλέφωνο σε σύνδεση απλής φόρτισης, τικαρισμένο το "εντοπισμός σφαλμάτων USB" από το μενού Ανάπτυξη των Εφαρμογών και να βάλεις όταν σου ζητηθεί τον μοναδικό κωδικό που θα σου δώσει το πρόγραμμα (και όχι το IMEI του κινητού όπως έκανα εγώ και παιδευόμουν 1 ώρα :rolleyes: ) Αμέσως μετά να πατήσεις yes για να φορτωθεί και το recovery.

2) Για το partition της microsd σου δες τον οδηγό για το gparted. Είναι πολύ εύκολο να δημιουργήσεις ένα ext4 partition που απαιτεί η Supernova. Προσοχή να μην είναι μεγαλύτερο των 2GB (εγώ το έκανα 1,5 και είμαι μια χαρά). Θα σε συμβούλευα να το κάνεις χρησιμοποιώντας ένα SD adapter και να το βάλεις στη θύρα SD του PC σου και όχι από το κινητό. Μεγάλη προσοχή όταν χρησιμοποιείς το gparted να είναι επιλεγμένη η SD και όχι ο σκληρός δίσκος του PC σου γιατί αλλιώς το format θα γίνει στο σκληρό του PC και θα κλαις με μαύρο δάκρυ. Η δική μου microsd είναι Transcend 16 GB class 6 και δουλεύει άψογα. Γενικά είναι καλύτερα να έχεις class 6 ή 4 για τη συγκεκριμένη ROM.

3) Φορτώνεις τη ROM όπως λέει ο οδηγός στο πρώτο post εδώ στο thread του desire. Για radio εγώ φόρτωσα αυτό που προτείνει ο droidzone και είμαι μια χαρά. Φορτώνεται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο όπως και η ROM (ένα αρχείο zip είναι). Κατά την πρώτη επανεκκίνηση (αν θυμάμαι καλά) θα πρέπει να έχεις απενεργοποιήσει την επιλογή fast reboot ή αν δεν το έχεις κάνει θα πρέπει να βγάλεις τη μπαταρία μετά την απενεργοποίηση.

Καλή επίτυχία!

Υ.Γ: Για το 2) που λες νομίζω αναφέρεται στο wipe που πρέπει να κάνεις αν έρχεσαι από άλλη custom ROM. Για όσους είναι με official δε νομίζω πως χρειάζεται. Εγώ πάντως έκανα wipe τα πάντα, όπως λέει ο οδηγός στο πρώτο post του Desire.

Edited by thouvou13

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις:

1) Πρέπει να αλλάξω και το Radio της συσκευής?

3) Πρέπει να διαβάσω κάποιο οδηγό πρίν κάνω οτιδήποτε? Βρήκα στην πρώτη σελίδα πως κάνουμε τα Partion με το Gparted!

1)Δε γνωριζω για τη συγκεκριμενη αλλα τα reqs τα γραφει στην σελιδα που κατεβασες τη ρομ, πχ εγω για τη revolution αποφασισα να αλλαξω εαν και ελεγε recommended ....

3)Στη σελιδα του εχει ολα τα reqs. Εαν εισαι οκ μπορεις να ξεκινησεις αλλα πριν ξεκινησεις φροντισε να εχεις καταλαβει ολα τα βηματα μεχρι το τελευταιο.

Για το (2) καλυτερα να απαντησει καποιος που το εχει κανει γιατι δε θελω να πω τι καταλαβαινω εγω.

 

--------------------------

 

ΕΡΩΤΗΣΗ

 

Εχει παιξει κανεις μουσικη απο το Desire μεσω usb?

Δεν εννοω να κανει mount τη SD του σαν USB stick με mp3 ;)

Θελω να αγορασω ενισχυτη και βρηκα εναν που υποστηριζει portable audio players μεσω usb. Ξερω πως μπορω να το συνδεσω μεσω ακουστικων αλλα δε θα φορτιζει :!::mad:

θελω να το χρησιμοποιω σαν mp3 player αλλα και να φορτιζει παραλληλα.....:p:p:p

Το εχει κανει κανεις αυτο?? πχ για αυτοκίνητο ???

> InsertCoin 5.4.0 @ HTC Sensation XE

^ RevolutioN v3.0 Data++ @ HTC Desire

^ Symbian S60 5th edition @ Nokia 5800 XpressMusic

Link to comment
Share on other sites

Καμια rom με sense 3.0 παιζει??? Μια ομως που να εχει γυρω στα 800mb free για εφαρμογες γιατι εχω γεμισει την Cool3D Sense 3.0 και εχω προβλημα χωρου..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Έχει γραφτεί πολλές φορές εδώ μέσα, αλλά και στα διάφορα threads του xda, ότι για τα Desire δεν προτείνονται sdcard μεγαλύτερες των class6.

Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο thread που να γίνεται αναφορά για αυτό το θέμα, μαζί και με τους λόγος που δεν συνιστάται;

 

 

 

Swyped from my ICS powered HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια !! Είχα προσπαθήσει να τροποιήσω τα tables του desire αλλά κάτι δεν πήγε καλά ! :cry:

 

Έκανα s-off με επιτυχία. Αφού το λειτούργησα λίγο και είδα ότι όλα καλά κατέβασα το bravo_alphaspl-sense.img για να αλλάξω τα partitions. Είδα πως το system μου είναι 176 και το cache 37mb αρα θα μπορούσα να το κανω.

 

Ξεκινησα το κινητο με back+pwr έδωσα τις 3 εντολες στον υπολογιστη με το fasboot commander

1) fastboot flash hboot bravo_alphaspl-sense.img

2) fastboot reboot-bootloader

3) fastboot erase cache

 

και μετα εκανα reboot αλλά δεν ξεκινάει, μενει στην οθόνη why so serious? :( ουτε στο recovery μπορώ να μπορώ.. μόνο στον bootloader

 

Μπορώ να κάνω κάτι; Τι έκανα λάθος; Helpp

 

EDIT:

 

Άδικη η ανησυχία.. μπήκα στο recovery και συνέχισα τα βήματα δηλαδή έκανα wipe, μετα restore και άνοιξε με τα καινούρια μεγέθη των parition :-)

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί τροποποίηση εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Dδιαβαζοντας την πρωτη σελιδα του νηματος ειδα οτι επισημη υπαρχει 2.2. Ομως ενα φιλος παραπανω εχει δωσει λινκ για επισημη 2.3 (http://www.htcdev.com/devcenter/downloads). Ειναι οντως επισημη? Ειναι μονο στα αγγλικα? Μολις αποκτησα ενα Desire μεταχειρισμενο απο τον αδελφο μου και θελω να το αναβαθμισω. Εχει 2.2 eπανω official. Μετα θα δοκιμασω και καμμια custom. :-)
Link to comment
Share on other sites

Dδιαβαζοντας την πρωτη σελιδα του νηματος ειδα οτι επισημη υπαρχει 2.2. Ομως ενα φιλος παραπανω εχει δωσει λινκ για επισημη 2.3 (http://www.htcdev.com/devcenter/downloads). Ειναι οντως επισημη? Ειναι μονο στα αγγλικα? Μολις αποκτησα ενα Desire μεταχειρισμενο απο τον αδελφο μου και θελω να το αναβαθμισω. Εχει 2.2 eπανω official. Μετα θα δοκιμασω και καμμια custom. :-)

 

Ναι, official είναι. Την κατεβάζεις από εκεί και την περνάς. Όχι, είναι κάτι στα ελληνικά. Επιλέγεις γλώσσα κατά την εγκατάσταση.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ δεν την παλεύω με την λίγη μνήμη του desire αλλά εχω κομίσει για να προχωρήσω σε κάποια άλλη ρομ . Κατάφερα και το έκανα soff root σχετικα με ευκολία . Τώρα είμαι ροοτ αλλά δεν εχω καταλάβει πως πρέπει και τι πρέπει να κάνω στην sdcard μου (8gb class 10) για να βάλω την nova custom Rom. Λέτε για partition 4 αλλά πως μπορώ να το κάνω . Αμα μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει θα του είμαι ευγνώμων. Θα προτιμούσα βοήθεια σε απλά ελληνικα για άσχετους .... Ευχαριστώ πολύ

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ δεν την παλεύω με την λίγη μνήμη του desire αλλά εχω κομίσει για να προχωρήσω σε κάποια άλλη ρομ . Κατάφερα και το έκανα soff root σχετικα με ευκολία . Τώρα είμαι ροοτ αλλά δεν εχω καταλάβει πως πρέπει και τι πρέπει να κάνω στην sdcard μου (8gb class 10) για να βάλω την nova custom Rom. Λέτε για partition 4 αλλά πως μπορώ να το κάνω . Αμα μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει θα του είμαι ευγνώμων. Θα προτιμούσα βοήθεια σε απλά ελληνικα για άσχετους .... Ευχαριστώ πολύ

 

πρεπει να χωρισεις την καρτα σου σε 2 τμηματα, το πρωτο θα ειναι σε fat32 file system, οπως ειναι τωρα δηλαδη, και για το δευτερο θα αφησεις χωρο 1 γιγα το οποιο θα το κανεις ext3 ή ext4. Αν θες ext3 μπορεις σε win7 να βαλεις το Easeus partition master και να το φτιαξεις. Αν θες ext4 το κανεις σε λειτουργικο λινουξ ή με το live cd gparted. Αναλυτικες οδηγιες θα βρεις στην πρωτη σελιδα.

 

Αποφασισα να παρω μια γρηγορη 16ρα για το desire μου. Ειδα παλιοτερα που προτεινατε την bicolour sandisk. Οσοι την πηρατε, θα μου προτεινετε αξιοπιστο καταστημα να την προμηθευτω???

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα hboot και εβαλα το stock... Και οταν μπαινω στο recovery δεν κανει τιποτα... Δεν μπορω να επιλεξω τιποτα..! SOS...

edit: Λυθηκε..!

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να χωρισεις την καρτα σου σε 2 τμηματα, το πρωτο θα ειναι σε fat32 file system, οπως ειναι τωρα δηλαδη, και για το δευτερο θα αφησεις χωρο 1 γιγα το οποιο θα το κανεις ext3 ή ext4. Αν θες ext3 μπορεις σε win7 να βαλεις το Easeus partition master και να το φτιαξεις. Αν θες ext4 το κανεις σε λειτουργικο λινουξ ή με το live cd gparted. Αναλυτικες οδηγιες θα βρεις στην πρωτη σελιδα.

 

Αποφασισα να παρω μια γρηγορη 16ρα για το desire μου. Ειδα παλιοτερα που προτεινατε την bicolour sandisk. Οσοι την πηρατε, θα μου προτεινετε αξιοπιστο καταστημα να την προμηθευτω???

 

Μια τελευταια ερωτηση πριν περασω την νεα ρομ ... Πως ξερω αν χρειαζετε ext3 or ext4 . Η ρομ που θέλω να βάλω είναι η supernova με sense . Την είχατε προτείνει πριν απο μερικες σελίδες σαν ποιο σταθερή . Αν και όταν πάτησα στο λινκ είχε 3 ρομ εκει μέσα αλλα θα αρχίσω τα πειραματα . Ειναι στην σελιδα 252 και την προτεινε ο χρηστης makinen .

Edited by godpanos

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα hboot και εβαλα το stock... Και οταν μπαινω στο recovery δεν κανει τιποτα... Δεν μπορω να επιλεξω τιποτα..! SOS...

edit: Λυθηκε..!

τι παιχτηκε? κανε μας σοφοτερους :)

Μια τελευταια ερωτηση πριν περασω την νεα ρομ ... Πως ξερω αν χρειαζετε ext3 or ext4 . Η ρομ που θέλω να βάλω είναι η supernova με sense . Την είχατε προτείνει πριν απο μερικες σελίδες σαν ποιο σταθερή . Αν και όταν πάτησα στο λινκ είχε 3 ρομ εκει μέσα αλλα θα αρχίσω τα πειραματα . Ειναι στην σελιδα 252 και την προτεινε ο χρηστης makinen .

 

το τι παρτισιον χρειαζεται η καθε ρομ το αναφερει στα requirements στο αντιστοιχο θεμα στο xda, αν και οι περισσοτερες δουλευουν και με τα δυο. γνωμη μου , κανε ext3 για πιο ευκολα.

 

καμια προταση για καρτουλα;

Link to comment
Share on other sites

τι παιχτηκε? κανε μας σοφοτερους :)

 

Ελα μου ντε.. Άλλαξα το hboot για να αλλάξω ρομ και μετά κολλούσε κ δεν με άφηνε να ξανά αλλάξω το hboot.. μετά από αυτό σκέφτηκα να αλλάξω hboot βάζοντας μέσα το zip και να το φλασάρω από το fastboot. Αυτό έγινε με επιτυχία. Αλλά κολλούσε το recovery μετά.! Κ σκέφτηκα να το ξανά περάσω! Το έκανα αλλά κ πάλι τα ίδια, δεν μπορούσα να επιλέξω καμία εντολή με τα βελλάκιά ούτε με το trackball. Οπότε σκέφτηκα να βάλω άλλο recovery και ξεκόλλησε. Εε αφού ξεκόλλησε ξανά έβαλα αυτό που ήθελα κ όλα κομπλέ.

 

Σε γενικές γραμμές παπαδιστικα πράγματα κ όχι κάτι σπουδαίο. βέβαια το άγχος μεγάλο για αυτό έγραψα κ εδώ πρώτα...!

 

Send from my HTC with Sense 3.0

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το εξης προβλημα με τις επαφες. Εβαλα την επισημη 2.3 στο desire μου και του περασα τις επαφες μου απο την sd καρτα. Ολα καλα. Αλλα εχω περιπου 500 επαφες και οταν θελω να παω π.χ. στο γραμμα "Σ" κανω το σκρολ απο την δεξια μερια αλλα δεν εμφανιζει ελληνικα γραμματα! Και οταν το σταματαω π.χ. στο "Μ", αυτο δεν πηγαινει εκει αλλα μενει κολλυμενο στην αρχη του καταλογου που εχω 4-5 αγγλικες επαφες. Ειναι κανενα bug ή καποια ρυθμιση που δεν εχω κανει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω εχω περασει την official 2.3 απο htcdev.

o πιο απλος τροπος για να το κανω root τωρα ειναι αυτος που περιγραφετε στη πρωτη σελιδα δηλαδη αυτος https://docs.google.com/document/d/1yUevsY-cDQuWkF10K_d8N4Qyp0Wa1gCrDm6D6iTbE3A/edit?authkey=CLrsw6oK&hl=en# ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να αναφέρει τα βήματα που χρειάζονται για να περάσουμε την supernova στο desire που έχει την Official stock 2.3 και δεν είναι καθόλου πειραγμένο.

 

Ψάχνω το φορουμ αλλα όλα είναι σκόρπια και αποσπασματικά. Με αποτέλεσμα να υπάρχει συγχηση με τα βήματα.

 

Υπάρχουν κάποιες βασικές οδηγίες που είναι γενικές στην πρώτη σελίδα αλλα επειδή ο κίνδυνος να μην γινει κατι σωστά είναι μεγάλος αφού κάθε ρομ φαντάζομαι θέλει κάποια κολπάκια καλύτερα να υπάρχει ενας οδηγός για την supernova ώστε να παραπέμπεται ο καθένας και να μην γεμίζει το φορουμ ερωτήσεις συνέχεια για την διαδικασία.

 

Αν κάποιο παιδί που έχει φλασάρει μπορεί να κάνει τον κόπο, θα μας βοηθήσει όλους εμάς που δεν έχουμε ασχοληθεί. Η έστω να συγκεντρώσει τα links και τα βήματα μαζεμένα.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by gfdimopo
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το εξης προβλημα με τις επαφες. Εβαλα την επισημη 2.3 στο desire μου και του περασα τις επαφες μου απο την sd καρτα. Ολα καλα. Αλλα εχω περιπου 500 επαφες και οταν θελω να παω π.χ. στο γραμμα "Σ" κανω το σκρολ απο την δεξια μερια αλλα δεν εμφανιζει ελληνικα γραμματα! Και οταν το σταματαω π.χ. στο "Μ", αυτο δεν πηγαινει εκει αλλα μενει κολλυμενο στην αρχη του καταλογου που εχω 4-5 αγγλικες επαφες. Ειναι κανενα bug ή καποια ρυθμιση που δεν εχω κανει?

 

η συγκεκριμενη εφαρμογη καταλογου δεν αναγνωριζει ελληνικους χαρακτηρες, δοκιμασε καποια αλλη οπως το dialer one

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω πολυ ginalovu! Καλη εφαρμογη οντως! Ξερεις αν σε αλλες custom roms υπαρχει το ιδιο προβλημα στις επαφες μες την official? Αυτη η supernova το εχει το προβλημα αυτο?
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω πολυ ginalovu! Καλη εφαρμογη οντως! Ξερεις αν σε αλλες custom roms υπαρχει το ιδιο προβλημα στις επαφες μες την official? Αυτη η supernova το εχει το προβλημα αυτο?

Στη Revolution 3.0 δεν υπαρχει τετοιο θεμα (και φορτωσα τις επαφες και εγω απο sd card)

> InsertCoin 5.4.0 @ HTC Sensation XE

^ RevolutioN v3.0 Data++ @ HTC Desire

^ Symbian S60 5th edition @ Nokia 5800 XpressMusic

Link to comment
Share on other sites

φιλε ablithik μηπως μπορειςνα μου δωσεις κανενα λινκ για αυτη την ρομ, γιατι στους xda δεν εχουν λινκς ενεργα! Μηπως υπαρχουν πουθενα αλλου?
Link to comment
Share on other sites

φιλε ablithik μηπως μπορειςνα μου δωσεις κανενα λινκ για αυτη την ρομ, γιατι στους xda δεν εχουν λινκς ενεργα! Μηπως υπαρχουν πουθενα αλλου?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328

Ειναι το λινκ με ολες τις rom για το desire...

Και η ρομ που ψαχνεις ειναι αυτη αν δεν κανω λαθος http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18836533

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

μου παρουσιαστηκε ενα σοβαρο προβλημα και χρειαζομαι την βοηθεια σας

ακολουθησα τον οδηγο στην σελιδα 211 και τα καταφερα.root,s-off και εβαλα και την recovery με την μεθοδο REVOLUTIONARY.

εκανα και εχτ3 και ετοιμασα το τηλε φωνο για την supernova...

την εκανα επικοληση (απο εδω http://supernova.droidzone.in/?page_id=24 )στην καρτα του τηλ και χωρις να κανω backup (δυστηχως ) εκανα εγκατασταση απο την recovery

.τελειωσε ,μου αναβει και το ροζ φωτακι ,μετα το μπλε και τιποτα αλλο.το κινητo μενει ετσι σε κατασταση αδρανειας με το λογοτυπο της htc.Κανω επανακινησεις και τιποτα.παλι το ιδιο.εμεινα απο τηλεφωνο..παιδια παρακαλω μια βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...