Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρα αφου εχω κανει τα παντα συμφωνα με τον οδηγο της σελιδας 211 τοτε εχω to CWM που κανει partition se ext3,

γιατι ομως μερικοι ζητανε se ext3 και αλλοι se ext4,ποια ειναι η διαφορα τους?

 

το προγραμμα 4ext το κανουμε εγκατσταση στην zip Μορφη του μεσα απο το recovery?,η ειναι σαν εφαρμογη και κανουμε παλι φορματ την καρτα μεσα απο το μενου του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρα αφου εχω κανει τα παντα συμφωνα με τον οδηγο της σελιδας 211 τοτε εχω to CWM που κανει partition se ext3,

γιατι ομως μερικοι ζητανε se ext3 και αλλοι se ext4,ποια ειναι η διαφορα τους?

 

το προγραμμα 4ext το κανουμε εγκατσταση στην zip Μορφη του μεσα απο το recovery?,η ειναι σαν εφαρμογη και κανουμε παλι φορματ την καρτα μεσα απο το μενου του κινητου?

 

Δεν έχει νόημα η ανάλυση των διαφορών του ext3 και 4 file system, είναι απλά διαφορετικά file systems του Linux.

Για το 4ext τώρα:

Πας εδώ και κατεβάζεις το free ή το άλλο σε μορφή apk και απλά το εγκαθιστάς. Στην επόμενη επανεκκίνηση θα έχεις πλέον 4ext recovery ;) Προτείνεται ανεπιφύλακτα σε σχέση με το Clockwork για πολλούς λόγους.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Χριστουγεννιάτικο δωράκι από τον Tamirda, το δημιουργό της καλύτερης ίσως custom ROM για το Desire, της RevolutioN. Έβγαλε λοιπόν μετά από μήνες την έκδοση v3.0 η οποία φαίνεται (εκ πρώτης όψεως τουλάχιστο) να λύνει τα προβλήματα της v2.0 και να την κάνει πραγματικά σαν εργοστασιακή με Sense 2.1 και στοιχεία από 3.

Αν συνεχίσει να δουλεύει σε μένα όπως δουλεύει το τελευταίο 24ωρο, σφαιράτη, σταθερή και με τα πάντα να λειτουργούν και το κυριότερο επιτέλους αξιοπρεπή διάρκεια μπαταρίας, την κρατάω! Δοκιμάστε και οι υπόλοιποι που ψάχνεστε και αναφέρετε εδώ. Προτείνεται η έκδοση Data++ για CM7r2 κι όχι Stock HBOOT για να έχετε και χώρο για εφαρμογές.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Χριστουγεννιάτικο δωράκι από τον Tamirda, το δημιουργό της καλύτερης ίσως custom ROM για το Desire, της RevolutioN. Έβγαλε λοιπόν μετά από μήνες την έκδοση v3.0 η οποία φαίνεται (εκ πρώτης όψεως τουλάχιστο) να λύνει τα προβλήματα της v2.0 και να την κάνει πραγματικά σαν εργοστασιακή με Sense 2.1 και στοιχεία από 3.

Αν συνεχίσει να δουλεύει σε μένα όπως δουλεύει το τελευταίο 24ωρο, σφαιράτη, σταθερή και με τα πάντα να λειτουργούν και το κυριότερο επιτέλους αξιοπρεπή διάρκεια μπαταρίας, την κρατάω! Δοκιμάστε και οι υπόλοιποι που ψάχνεστε και αναφέρετε εδώ. Προτείνεται η έκδοση Data++ για CM7r2 κι όχι Stock HBOOT για να έχετε και χώρο για εφαρμογές.

 

Δυστυχως, δεν γινεται αναβαθμιση απο την 2 γιατι γραφει μονο για full wipe, ή κανω λαθος;

Χρονια πολλα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Μπορείτε να μου προτείνετε έναν καλό dual sim adaptor που να λειτουργεί σωστά με την συσκευή και που να μην χρειάζεται να κόψεις την sim?

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, δεν γινεται αναβαθμιση απο την 2 γιατι γραφει μονο για full wipe, ή κανω λαθος;

Χρονια πολλα σε ολους!

 

Ναι θέλει full wipe αλλά έτσι κι αλλιώς καλό είναι να γίνεται πάντα full wipe προκειμένου να αποφεύγονται τα προβλήματα.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρονια πολλα!!!!

Σκεφτηκα οτι ειναι ο πιο καταλληλος χωρος για να λυσω για αλλη μια φορα τις αποριες μου. Κατεβασα το συγκεκριμενο file sharing και θα ηθελα να δημιουργησω ενα ειδος δικτυου με τον υπολογιστη μου για να βλεπω τα αρχεια μου μεσω wifi.

Πως ακριβως γινεται αυτο? Το εχει δοκιμασει κανεις εδω μεσα?

Ανοιγω την εφαρμογη,πηγαινω στο εικονιδιο network και εχει παραθετω τα εξης που πρεπει να συμπληρωσεις...

add connection, παταω sftp (εχει και smb kai bluethooth)

label

server

port 22

directory /

username

password

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα και χρονια πολλα!!!!

 

θελω να ρωτησω τα εξης διοτι εχω μπερδευτει (οπως παντα!!!!)

 

θελω να περασω την revolution 3 σε cm7 hboot me 4ext recovery,που εχει ο φιλος ο makinen και θελω να ρωτησω την σειρα που πρεπει να κανω καποια πραγματα.

 

πρωτα κανω οτι εχει ο οδηγος στην σελιδα 211 απο revolutionary αλλα πρεπει να πω yes στο να μου κατεβασει το CWM RECOVERY?

μετα θα το κανω root me superuser,

μετα περναω το 4ΕΧΤ,αντικαθιστα το CWM RECOVERY ?

το cm7 hboot ποτε το κανω ?

 

τα ρωταω αυτα διοτι εχω μπερδευτει με ποια σειρα πρεπει να γινουνε μην κανω καμια πατατα.

 

ευτο που εχω καταφερει μεχρι στιγμης ειναι να εχω stock hboot με την αναλογη rom.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα και χρονια πολλα!!!!

 

θελω να ρωτησω τα εξης διοτι εχω μπερδευτει (οπως παντα!!!!)

 

θελω να περασω την revolution 3 σε cm7 hboot me 4ext recovery,που εχει ο φιλος ο makinen και θελω να ρωτησω την σειρα που πρεπει να κανω καποια πραγματα.

 

πρωτα κανω οτι εχει ο οδηγος στην σελιδα 211 απο revolutionary αλλα πρεπει να πω yes στο να μου κατεβασει το CWM RECOVERY?

μετα θα το κανω root me superuser,

μετα περναω το 4ΕΧΤ,αντικαθιστα το CWM RECOVERY ?

το cm7 hboot ποτε το κανω ?

 

τα ρωταω αυτα διοτι εχω μπερδευτει με ποια σειρα πρεπει να γινουνε μην κανω καμια πατατα.

 

ευτο που εχω καταφερει μεχρι στιγμης ειναι να εχω stock hboot με την αναλογη rom.

 

Καταρχην χρονια πολλα σε ολους και καλη χρονια να εχετε!!

Στο θεμα μας τωρα,

1.Κανεις οτι λεει ο οδηγος στην σελιδα 211 και ΝΑΙ του λες να κατεβασει το CWM RECOVERY(Εναλλακτικα μπορεις να βαλεις manual το δικο σου recovery,το αρχειο recovery.img απο πιο κατω,αλλα δεν μας πειραζει να βαλει το CWM και μετα να βαλουμε το 4ext)

2.Κανεις κανονικα root με το superuser!

3. Κατεβαζεις το 4EXTRecovery v2.1.3 RC2 για το Desire GSM απο εδώ!

4.Κανεις rename το αρχειο σε PB99IMG.zip και το βαζεις στο κεντρικο φακελο της sd card!!

5.Βοοταρεις μεσα στο HBOOT και αυτοματα θα το βρει και θα αρχισει να κανει install!!

6.Το CM7 HBOOT το κανεις με τον ιδιο τροπο σχεδον,δηλαδη κατεβαζεις το αρχειο απο την σελιδα του alpharev και μετα το κανεις rename και μεταφορα στην καρτα μνημης και bootareis σε hboot και θα το κανει αυτοματα install!Οταν εγκατασταθει με επιτυχια θα το γραφει στην πρωτη γραμμη μεσα στο Hboot σου!

 

Ολα αυτα μπορεις να τα κανεις με διαφορους τροπους,μεσω hboot,μεσω fastboot(ενω εχεις συνδεδεμενο το κινητο σου με τον υπολογιστη γραφωντας εσυ τις εντολες) ή πολυ απλα μπορεις να κατεβασεις το Fastboot Commander απο εδω και να επιλεξεις στην πρωτη σελιδα το hboot και το recovery που θες και να πατησεις το κουμπι, ενω εχεις συνδεδεμενο το κινητο σου στον υπολογιστη και βρισκεται στο fastboot mode(power+back).

 

ΠΡΙΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ NANDROID BACKUP KAΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου,

αρα μολις περασω 4ext και κανω ext4 partition πρεπει να βαλω μεσα στην καρτα sd και την rom me cm7 hboot,διοτι μολις περασω το cm7 HBOOT το κινητο δεν θα ξαναμπουταρει και θα πρεπει να κανω περασω την νεα ρομ απο το μενου toy recovery,σωστα?

 

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Είπα να κάνω ένα Χριστουγεννιάτικο ... δώρο στον εαυτό μου κάνοντας root ... αλλά ΔΕΝ τα κατάφερα :(

 

Έκανα όλα τα βήματα που περιγράφονται στον οδηγό αλλά στο τέλος πήρα αυτό το μήνυμα (βλ. εικόνα)

 

Τη διαδικασία προτίμησα να την κάνω με ήδη εγκατεστημένο ubuntu

 

Το Desire έχει την τελευταία επίσημη αναβάθμιση 2.2.2 η οποία μου δημιούργησε αρκετά προβλήματα (δεν μπορώ να τρέξω πλέον το VISIONary+ με το οποίο κατάφερνα αρκετά πράγματα). Υπάρχει τρόπος να γυρίσω στη 2.2 ;;;

Η έκδοση του HBOOT είναι 0.93.0001

 

Τι μπορώ να κάνω για να το κάνω root;;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου,

αρα μολις περασω 4ext και κανω ext4 partition πρεπει να βαλω μεσα στην καρτα sd και την rom me cm7 hboot,διοτι μολις περασω το cm7 HBOOT το κινητο δεν θα ξαναμπουταρει και θα πρεπει να κανω περασω την νεα ρομ απο το μενου toy recovery,σωστα?

 

Νικος

 

Σωστα!!:)

Για να κανεις ext4 partition πρεπει να ειναι μεσα η καρτα sd στην οποια θα εχεις περασμενη την cm7 εκδοση της rom:p

Θα μπορεις να κανεις οτι θες απο το recovery και πρεπει να flashareis την ROM και τα addons της που ειναι CM7 για να δουλευει σωστα!

 

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Είπα να κάνω ένα Χριστουγεννιάτικο ... δώρο στον εαυτό μου κάνοντας root ... αλλά ΔΕΝ τα κατάφερα :(

 

Έκανα όλα τα βήματα που περιγράφονται στον οδηγό αλλά στο τέλος πήρα αυτό το μήνυμα (βλ. εικόνα)

 

Τη διαδικασία προτίμησα να την κάνω με ήδη εγκατεστημένο ubuntu

 

Το Desire έχει την τελευταία επίσημη αναβάθμιση 2.2.2 η οποία μου δημιούργησε αρκετά προβλήματα (δεν μπορώ να τρέξω πλέον το VISIONary+ με το οποίο κατάφερνα αρκετά πράγματα). Υπάρχει τρόπος να γυρίσω στη 2.2 ;;;

Η έκδοση του HBOOT είναι 0.93.0001

 

Τι μπορώ να κάνω για να το κάνω root;;

 

Κατι αλλο πρεπει να σου εκανε προβλημα γιατι η 2.2.2 δεν εχει και τοση διαφορα(ουσιαστικη-ριζικη) απο την 2.2!!!

Συγκεκριμενα οι διαφορες της 2,2 με την 2,2,2 ειναι διαφορα bug fixes, security updates, and performance improvements.....

Θα σου κανω εγω Χριστουγεννιατικο δωρο τοτε:lol:

Ελεγξε την σελιδα 211 και αν ακολουθησεις σωστα τα βηματα θα εισαι ενταξει:D

Ακομη διαβασε 2-3 σελιδες πριν και μετα την 211 και αν εχεις οποιοδηποτε προβλημα μας λες!

Σιγουρα αν ψαξεις και διαβασεις λιγο παραπανω θα τα καταφερεις;)

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα με το unrevoked που βρήκα εδώ διαβάζοντας το Root Guide - Pt. 1 - Info (xda-developers) και χρησιμοποιώντας το image AmonRa που βρήκα στον οδηγό εδώ (navimania)

 

Εγκατέστησα και το Link2sd που μου μετέφερε πολλά στην κάρτα ... προς το παρόν βολεύομαι με την τρέχουσα ROM .. Το κινητό παρατηρώ ότι δουλεύει πολύ γρηγορότερα. Παρόλα αυτά έχω ήδη κάνει 2 ext3 partitions και 1 linux swap (η κάρτα είναι class 10 στα 16 Gb) και ένα image όλης της κάρτας με το Acronis True Image

Backup έκανα με το Nandroid και το MyBackup root ... είναι αρκετά;

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε μια ROM που να είναι γρήγορη χωρίς να στερηθώ το HTC Sense ... και ... φυσικά να μην δημιουργεί προβλήματα. (Φοβάμαι τις δοκιμές !!!)

 

Να είστε όλοι καλά

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα ότι παραμονή Χριστουγέννων ο droidzone που έφτιαξε την supernova extreme rom, αποφάσισε να αφήσει το desire και να ασχοληθεί με το samsung note. Ήλπίζα σε αυτή τη ρομ να πάρω ics στο desire μου, αλλά τελικά όχι. Έχω βολευτεί απίστευτα με αυτή τη ρομ και το 1gb χωρό που έβαλα για τις εφαρμογές συν το ότι δεν παρουσιάζει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Δεν ξέρω αν είναι γενικό το φαινόμενο, να αφήνουν δηλαδή και άλλοι developers το desire, πάντως είναι γεγονός ότι με όλα αυτά που έχουν φτιάξει για τη συγκεκριμένη συσκευή ανα πάσα στιγμής μπορείς να έχεις ένα καινούριο τηλ βάζοντας και μια διαφορετική Rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σχετικα με τη περιβοητη :!: σελιδα 211, εχω θεμα με ενα βημα :(

 

Επιλογη σχετικα με Fastboot δε βρισκω "Settings » Power » Fastboot"

Μεχρι που εβαλα και αγγλικα στη συσκευη... εχω χασει κανα 30 λεπτο ψαχνοντας και γκουγκλαροντας....

(Android version 2.2 + root)

 

ΥΓ. Εκπληκτικη δουλεια :bow::bow::bow:

> InsertCoin 5.4.0 @ HTC Sensation XE

^ RevolutioN v3.0 Data++ @ HTC Desire

^ Symbian S60 5th edition @ Nokia 5800 XpressMusic

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σχετικα με τη περιβοητη :!: σελιδα 211, εχω θεμα με ενα βημα :(

 

Επιλογη σχετικα με Fastboot δε βρισκω "Settings » Power » Fastboot"

Μεχρι που εβαλα και αγγλικα στη συσκευη... εχω χασει κανα 30 λεπτο ψαχνοντας και γκουγκλαροντας....

(Android version 2.2 + root)

 

ΥΓ. Εκπληκτικη δουλεια :bow::bow::bow:

 

Ρυθμίσεις - Τροφοδοσία - Γρήγορη εκκίνηση. Έχω την εντύπωση πως και στη 2.2 στο μενού της τροφοδοσίας ήταν αλλά δες και αλλού αν δεν το βρεις γιατί δεν έχω κάτι σε 2.2 να το δω. Γρήγορη εκκίνιση είναι πάντως η μετάφραση.

 

EDIT: Mea culpa! Η ρύθμιση υπάρχει σε GingerBread και είναι για όσους πάνε να rootάρουν με revolutionary από stock GB. Ξεχάστηκα γιατί κι εγώ stock GB είχα. Με 2.2 και root περνάς όσες custom δεν θέλουν S-OFF.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

SOS!

Εχει φαει τρελο κολημα το widget του Καιρου που δινει στοιχεια και στο Sense στη homepage.

 

Δεν κανει με τιποτα update στο καιρο της τρεχουσας τοποθεσιας.

Δοκιμασα με WiFi δοκιμασα με το δικτυο κινητης... τιποτα!

Την τοποθεσια μου (Αθήνα) τη βρισκει και μαλιστα σους χαρτες με διχνει στο σωστο σημειο

 

Μαλιστα αν κανω search και προσθεσω την Αθηνα σαν τοποθεσια στις μονιμες τοποθεσιες μου διχνει κανονικα τι καιρο εχει τωρα και τι θα εχει τις επομενες 4 ημέρες στην Αθηνα.

Στην τρεχουσα τοποθεσια ομως δεν βρισκει το καιρο και λεει "μη διαθεσιμα δεδομενα καιρου"

 

Εχω κανει 3-4 restart τιποτα!!

Επισης έσβησα και ξαναπροσθεσα το widget σε 1 απο τις 7 κεντρικες σελιδες παλι τιποτα!!!

To κολημα αρχισα μετα το 4ημερο που πήγα στο χωριο!

 

Please HELP!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γνώμη σας για αυτή τη ROM;

Runnymede AIO V4.0 S.E (Sebastian15);;

 

Την έβαλα σήμερα καθώς η RevolutioN μετά από μια βδομάδα άψογης λειτουργίας άρχισε να πετάει force close στην εφαρμογή contacts με αποτέλεσμα να μην μπορώ να καλέσω κανέναν από τον κατάλογο (ξανά τα ίδια ρε Tamirda αμάν :angry: ) οπότε και την εγκατέλειψα. Εκ πρώτης όψεως είναι ίδια με την προηγούμενη έκδοσή του που ήταν ουσιαστικά άψογη και απλά την άφησα γιατί με κούρασαν τα μικρά fonts και η κατανάλωση της μπαταρίας όταν τη χρησιμοποιώ. Αλλά μετά την απογοήτευση (ξανά...) με τη RevolutioN είναι η ROM της επιλογής μου. Τουλάχιστο φαίνεται αξιόπιστη. Α, και η συγκεκριμένη έκδοση αν έχετε πρόσφατο 4ext Recovery (δείτε στην υπογραφή μου) έχει απίστευτο installer με γραφικό περιβάλλον και touch λειτουργία που δεν είχα ξαναδεί!

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα χτες να τη βαλω (Runnymede AIO V4.0 S.E (Sebastian15)) αλλα τζιφος. Τζαμπα το ξενυχτι, κατεληξα με την ιδια ρομ που ευτυχως ειχα παρει μπακ απ.

Δε νομιζω να εχω το 4ext Recovery αλλα περασα το installation με το γραφικο/touch περιβαλλον. Μετα το reboot ομως, το κινητο κολλαγε στο animation με τα περιστρεφομενα χρωματα οποτε δε ξεκινησε ποτε. Μιας και ειχε φτασει πρωι εγκατελειψα :dizzy:

Εκανα οτι ελεγε ο οδηγος στη σελιδα 211, μετα wipe out all και μετα install

Εαν εχω κουραγιο θα ξαναπροσπαθησω σήμερα. Εαν καποιος εχει καποια ιδεα για αυτο be my guest.

 

Παρεμπίπτοντος ειμαι σε αναζητηση ρομ (fast, stable, enough space for apps...)

> InsertCoin 5.4.0 @ HTC Sensation XE

^ RevolutioN v3.0 Data++ @ HTC Desire

^ Symbian S60 5th edition @ Nokia 5800 XpressMusic

Link to comment
Share on other sites

Ουπςςςς.... :whistle::whistle::whistle:

 

Μου ξεφυγε τελειως αλλα ειναι και ενα θεμα που με εχει μπερδεψει :wacko: με τα sd-ext, sd-ext2ext3, ext4 κλπ.

 

Βασικα εχω μια 8αρα SD class 4, ποιο ειναι το βελτιστο partition το οποιο θα με καλυψει για τις πιο πολλες rom?

 

ΥΓ. ακομα την εχω στο κουτι της ... και παιζω με τη μαμισια

ΥΠΟΘΕΤΩ οπως εαν την αλλαξω στο bootloader menu θα μπαινω να κανω nandroid restore (φυσικα τα backup αρχεια θα τα περασω και σε αυτη τη καρτα στο ιδιο path).

> InsertCoin 5.4.0 @ HTC Sensation XE

^ RevolutioN v3.0 Data++ @ HTC Desire

^ Symbian S60 5th edition @ Nokia 5800 XpressMusic

Link to comment
Share on other sites

Ουπςςςς.... :whistle::whistle::whistle:

 

Μου ξεφυγε τελειως αλλα ειναι και ενα θεμα που με εχει μπερδεψει :wacko: με τα sd-ext, sd-ext2ext3, ext4 κλπ.

 

Βασικα εχω μια 8αρα SD class 4, ποιο ειναι το βελτιστο partition το οποιο θα με καλυψει για τις πιο πολλες rom?

 

ΥΓ. ακομα την εχω στο κουτι της ... και παιζω με τη μαμισια

ΥΠΟΘΕΤΩ οπως εαν την αλλαξω στο bootloader menu θα μπαινω να κανω nandroid restore (φυσικα τα backup αρχεια θα τα περασω και σε αυτη τη καρτα στο ιδιο path).

 

Όλες οι custom το έχουν στα requirements το partition!! Αυτές οι rom είναι στημένες για να δουλεύουν με App2sd ή ανάλογα script και όταν δεν βλέπουν partition πέφτουν σε bootloop ή δεν bootάρουν.

Τώρα για το τι partition, οι περισσότερες δουλεύουν και με ext2 και με ext3 και με ext4. Το πιο συνηθισμένο και το προτιμώμενο πλέον είναι το ext4.

Μπορείς να το κάνεις με τον οδηγό της 1ης σελίδας ή και με το 4ext Recovery κατευθείαν από τη συσκευή.

Οι rom που βασίζονται στην κάρτα μνήμης τρέχουν καλύτερα με γρήγορες κάρτες. Προτιμώνται οι class6. Δεν είναι ότι με άλλες δεν δουλεύουν, απλώς όσο πιο αργή κάρτα τόσο περισσότερο lag.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα σήμερα καθώς η RevolutioN μετά από μια βδομάδα άψογης λειτουργίας άρχισε να πετάει force close στην εφαρμογή contacts με αποτέλεσμα να μην μπορώ να καλέσω κανέναν από τον κατάλογο (ξανά τα ίδια ρε Tamirda αμάν :angry: ) οπότε και την εγκατέλειψα. Εκ πρώτης όψεως είναι ίδια με την προηγούμενη έκδοσή του που ήταν ουσιαστικά άψογη και απλά την άφησα γιατί με κούρασαν τα μικρά fonts και η κατανάλωση της μπαταρίας όταν τη χρησιμοποιώ. Αλλά μετά την απογοήτευση (ξανά...) με τη RevolutioN είναι η ROM της επιλογής μου. Τουλάχιστο φαίνεται αξιόπιστη. Α, και η συγκεκριμένη έκδοση αν έχετε πρόσφατο 4ext Recovery (δείτε στην υπογραφή μου) έχει απίστευτο installer με γραφικό περιβάλλον και touch λειτουργία που δεν είχα ξαναδεί!

 

Από ότι διάβασα στα σχόλια στο xda έχει διάφορα προβλήματα (πχ κάμερα) και μάλλον το Σαβ/κο θα κάνει τροποποιήσεις ....

 

Αλλη μια καλή επιλογή είναι η SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Ακόμα ψάχνω ...

Link to comment
Share on other sites

SOS!

Εχει φαει τρελο κολημα το widget του Καιρου που δινει στοιχεια και στο Sense στη homepage.

 

Δεν κανει με τιποτα update στο καιρο της τρεχουσας τοποθεσιας.

Δοκιμασα με WiFi δοκιμασα με το δικτυο κινητης... τιποτα!

Την τοποθεσια μου (Αθήνα) τη βρισκει και μαλιστα σους χαρτες με διχνει στο σωστο σημειο

 

Μαλιστα αν κανω search και προσθεσω την Αθηνα σαν τοποθεσια στις μονιμες τοποθεσιες μου διχνει κανονικα τι καιρο εχει τωρα και τι θα εχει τις επομενες 4 ημέρες στην Αθηνα.

Στην τρεχουσα τοποθεσια ομως δεν βρισκει το καιρο και λεει "μη διαθεσιμα δεδομενα καιρου"

 

Εχω κανει 3-4 restart τιποτα!!

Επισης έσβησα και ξαναπροσθεσα το widget σε 1 απο τις 7 κεντρικες σελιδες παλι τιποτα!!!

To κολημα αρχισα μετα το 4ημερο που πήγα στο χωριο!

 

Please HELP!

:thanks:

Εχει κανεις καποια ιδεα γιατι εχει κολησει ο καιρος??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...