Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτό το tool κάνεις κατευθείαν ext4? Γιατί μια διαδικασία που έχω δει είναι μπελάς οπότε έλεγα να κάνω ext3 και με το Alignment tool να το κάνω ext4.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με αυτό το tool κάνεις κατευθείαν ext4? Γιατί μια διαδικασία που έχω δει είναι μπελάς οπότε έλεγα να κάνω ext3 και με το Alignment tool να το κάνω ext4.

 

ναι ναι..! το κανεις ext4 μια χαρα.... βεβαια παντα φλασαρω κ το Alignment tool για καλο κ κακο..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο desire μου την CyanogenMod 7.0.3 και εχω καποιες ερωτησεις αν καποιος ξερει.

1) Παρατηρησα οτι στις ρυθμισεις δεν υπαρχουν οι τρεις επιλογες για αλλαγη δικτυου οπως στην stock rom. (GSM - CDMA - GSM/CDMA).

Γινεται να το επαναφερουμε καπως?

2) Υπαρχουν πουθενα τα wigdeτακια της HTC?

3) Αν εχετε να προτεινετε καποιον καλυτερο dialer παρομοιο με αυτον της stock rom?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα.Λοιπόν για το θέμα (που αντιμετώπιζα κι ο ίδιος) με την μη αναγνώριση από το pc μου του κινητού και σε διάφορα λειτουργικά, έχω να παραθέσω τα εξής:

ήμουν στα πρόθυρα να δώσω το κινητό στην αντιπροσωπεία για service αλλά με αυτά που έβλεπα εδώ με τις καθυστερήσεις..όλο το ανέβαλα . Έτσι πριν λίγες μέρες έβαλα το go launcher ex (δεν ξέρω αν επηρέασε αυτό, γιαυτό το αναφέρω..) και ξαφνικά εκεί που πήγα να φορτίσω το κινητό στο laptop(με σύνδεση usb) ...ώπα τι βλέπω...μου εμφανίζει (σε windows 7 ultimate) το σημα το usb debugging και το synch( κόντεψα να δακρύσω...λολ) ...αμέσως έβαλα τους drivers και ξεκίνησα τις διαδικασίες για root...αλλά τίποτα. Αμέσως γύρισα σε ubuntu k fedora πάλι τίποτα....πρόσφατα είχα βάλει και το mint 11 και λέω δε δοκιμάζω κι εκεί; Λοιπόν όπως και στα win7 έτσι κι εκεί βλέπει κανονικά το κινητό και τρέχω το unrevoked για linux, αλλά έμεινα με τη χαρά...σε κάποια φάση της διαδικασίας μου έγραφε failed...:cry:.

έτσι αποφάσισα να βάλω την official 2.3 (με λίγη προσπάθεια , αφού ξαναέβαλα το htc synch στα win7 και μερικές επανεκινήσεις και βάλε βγάλε το usb μέχρι να ξαναπιάσει), τα κατάφερα. Πίστευα ότι το πρόβλημα με το usb ίσως να ήταν θέμα froyo και ότι με την 2.3 θα φτιαχνόταν, αλλά μπα...

Σαν επιστέγασμα θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει κάτι σίγουρο και ασφαλές για root από 2.3 official.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

thanks φίλε sakis697, αλλά απ'οτι βλέπω, μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα sd γιατί και μετά από format δεν κατάφερα να την συνεφέρω, προσπαθώ να περάσω αρχεία και κολλάει!!!

Υπάρχει θέμα με το class 4 στις κάρτες sd? Γιατί η μνήμη που είχε μέσα το κινητό οταν το αγόρασα (samsung 4Gb class 2) δουλέυει ρολόι. Εκτός και αν φταίνε τα windows 7 που είναι 64αρια....

Link to comment
Share on other sites

thanks φίλε sakis697, αλλά απ'οτι βλέπω, μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα sd γιατί και μετά από format δεν κατάφερα να την συνεφέρω, προσπαθώ να περάσω αρχεία και κολλάει!!!

Υπάρχει θέμα με το class 4 στις κάρτες sd? Γιατί η μνήμη που είχε μέσα το κινητό οταν το αγόρασα (samsung 4Gb class 2) δουλέυει ρολόι. Εκτός και αν φταίνε τα windows 7 που είναι 64αρια....

 

δηλαδη παλι δεν εκανες ext4...??? τι να σου πω, και μενα class 4 ειναι η καρτα.. κολλαει αλλα οχι τοοοοσο πολυ...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παλι δεν εκανες ext4...??? τι να σου πω, και μενα class 4 ειναι η καρτα.. κολλαει αλλα οχι τοοοοσο πολυ...

 

έκανα ext4 αλλά όταν πάω να βάλω μέσα αρχεία κολλάει το σύμπαν...

Link to comment
Share on other sites

έκανα ext4 αλλά όταν πάω να βάλω μέσα αρχεία κολλάει το σύμπαν...

 

ναι κ μενα... με 2mb/s διαβαζει ετσι... αλλα οταν μπαινω απο το recovery και κανω mount μου διαβαζει με 4.. οποτε ετσι το κανω στα πολλα αρχεια!!!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

τελικά άλλαξα rom αλλά ενώ είχα κάνει full backup με το titanium backup, τελικά δεν βρίσκω τις επαφές μου!!! Μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα "υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας android.process.acore. Προσπαθήστε αργότερα".

Επίσης οι επαφές μου φαίνονται να έχουν επανέλθει απο το restore, γιατί όταν με καλεί κάποιος μου εμφανίζει ποιος είναι. Το πρόβλημα είναι πως εξ'αιτίας του σφάλματος που μου πετάει κάθε 10'' δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο.

 

τι πρεπει να κάνω παίδες????

Edited by dma
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το tool κάνεις κατευθείαν ext4? Γιατί μια διαδικασία που έχω δει είναι μπελάς οπότε έλεγα να κάνω ext3 και με το Alignment tool να το κάνω ext4.

 

Εγω το εκανα με το Acronis Disk Director την πρωτη φορα και την δευτερη μεσα απο το το recovery... To 4EXTRecovery εχει να δημιουργησεις partition,σου κανει και alignment και ελεγχει και για προβληματα της καρτας:)!

Το μοναδικο recovery με τετοιες λειτουργιες!

 

Εβαλα στο desire μου την CyanogenMod 7.0.3 και εχω καποιες ερωτησεις αν καποιος ξερει.

1) Παρατηρησα οτι στις ρυθμισεις δεν υπαρχουν οι τρεις επιλογες για αλλαγη δικτυου οπως στην stock rom. (GSM - CDMA - GSM/CDMA).

Γινεται να το επαναφερουμε καπως?

2) Υπαρχουν πουθενα τα wigdeτακια της HTC?

3) Αν εχετε να προτεινετε καποιον καλυτερο dialer παρομοιο με αυτον της stock rom?

 

Αν και δεν εχω βαλει ποτε CyanogenMod θα σου απαντησω λογικα με αυτα που γνωριζω!

1)Οχι,εξαρτατε απο την ROM και το radio!

2)Υπαρχουν αλλα δεν μπορεις να τα βαλεις σε ΑOSP ROM ,δεν θα δουλευουν!Χρειαζονται μια Sense Rom!

3)Δοκιμασε το GO Contacts EX ή το Dialer One

 

 

Kαλησπέρα στην παρέα.Λοιπόν για το θέμα (που αντιμετώπιζα κι ο ίδιος) με την μη αναγνώριση από το pc μου του κινητού και σε διάφορα λειτουργικά, έχω να παραθέσω τα εξής:

ήμουν στα πρόθυρα να δώσω το κινητό στην αντιπροσωπεία για service αλλά με αυτά που έβλεπα εδώ με τις καθυστερήσεις..όλο το ανέβαλα . Έτσι πριν λίγες μέρες έβαλα το go launcher ex (δεν ξέρω αν επηρέασε αυτό, γιαυτό το αναφέρω..) και ξαφνικά εκεί που πήγα να φορτίσω το κινητό στο laptop(με σύνδεση usb) ...ώπα τι βλέπω...μου εμφανίζει (σε windows 7 ultimate) το σημα το usb debugging και το synch( κόντεψα να δακρύσω...λολ) ...αμέσως έβαλα τους drivers και ξεκίνησα τις διαδικασίες για root...αλλά τίποτα. Αμέσως γύρισα σε ubuntu k fedora πάλι τίποτα....πρόσφατα είχα βάλει και το mint 11 και λέω δε δοκιμάζω κι εκεί; Λοιπόν όπως και στα win7 έτσι κι εκεί βλέπει κανονικά το κινητό και τρέχω το unrevoked για linux, αλλά έμεινα με τη χαρά...σε κάποια φάση της διαδικασίας μου έγραφε failed...:cry:.

έτσι αποφάσισα να βάλω την official 2.3 (με λίγη προσπάθεια , αφού ξαναέβαλα το htc synch στα win7 και μερικές επανεκινήσεις και βάλε βγάλε το usb μέχρι να ξαναπιάσει), τα κατάφερα. Πίστευα ότι το πρόβλημα με το usb ίσως να ήταν θέμα froyo και ότι με την 2.3 θα φτιαχνόταν, αλλά μπα...

Σαν επιστέγασμα θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει κάτι σίγουρο και ασφαλές για root από 2.3 official.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Δηλαδη τωρα εισαι με την stock 2.3?

Δοκιμασε αυτο :D

Για root φιλε μου δεν εχεις παρα μονο να κοιταξεις μια σελιδα πισω!!!;)

 

τελικά άλλαξα rom αλλά ενώ είχα κάνει full backup με το titanium backup, τελικά δεν βρίσκω τις επαφές μου!!! Μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα "υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας android.process.acore. Προσπαθήστε αργότερα".

Επίσης οι επαφές μου φαίνονται να έχουν επανέλθει απο το restore, γιατί όταν με καλεί κάποιος μου εμφανίζει ποιος είναι. Το πρόβλημα είναι πως εξ'αιτίας του σφάλματος που μου πετάει κάθε 10'' δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο.

 

τι πρεπει να κάνω παίδες????

 

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ λαθος....δεν κανουμε ποτε μα ποτε full backup με το titanium,ειδικα τα κοκκινα!!!!!!!!

Η μονη σιγουρη λυση ειναι να κανεις ενα factory reset ή να εγκαταστησεις απο την αρχη την ROM κανωντας full wipe και να κανεις επαναφορα μονο τα πρασινα...

Αν και θα σου συνιστουσα να επαναφερεις μονο εφαρμογες με το titanium!!

Τις επαφες σου απο ενσωματομενο backup(αν υπαρχει επιλογη) ή απο το GOOGLE και τα μηνυματα απο το SMS Backup and restore ή απο το ενσωματομενο backup(αν υπαρχει επιλογη)!

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ λαθος....δεν κανουμε ποτε μα ποτε full backup με το titanium,ειδικα τα κοκκινα!!!!!!!!

Η μονη σιγουρη λυση ειναι να κανεις ενα factory reset ή να εγκαταστησεις απο την αρχη την ROM κανωντας full wipe και να κανεις επαναφορα μονο τα πρασινα...

Αν και θα σου συνιστουσα να επαναφερεις μονο εφαρμογες με το titanium!!

Τις επαφες σου απο ενσωματομενο backup(αν υπαρχει επιλογη) ή απο το GOOGLE και τα μηνυματα απο το SMS Backup and restore ή απο το ενσωματομενο backup(αν υπαρχει επιλογη)!

 

Τελικά έκανα restore defaults και σταμάτησε το πρόβλημα. Δεν κατάλαβα όμως πως θα επαναφέρω τις επαφές μου (αυτό με καίει τώρα). Ti εννοείς "ενσωματωμένο backup" ? μέσα από το recovery?

Edited by dma
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα restore defaults και σταμάτησε το πρόβλημα. Δεν κατάλαβα όμως πως θα επαναφέρω τις επαφές μου (αυτό με καίει τώρα). Ti εννοείς "ενσωματωμένο backup" ? μέσα από το recovery?

 

Τις επαφες σου μπορεις να τις αποθηκευσεις συγχρονιζοντας τες με την Google και μπορεις να τις δεις εδω!

Αν δεν θες να τις συγχρονιζεις με την Google τοτε πηγαινε στις επαφες σου και πατα μενου->Import/Export->Export to SD card και μετα κανε την ιδια διαδικασια αλλα επελεξε imprort from sd card!!

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφες σου μπορεις να τις αποθηκευσεις συγχρονιζοντας τες με την Google και μπορεις να τις δεις εδω!

Αν δεν θες να τις συγχρονιζεις με την Google τοτε πηγαινε στις επαφες σου και πατα μενου->Import/Export->Export to SD card και μετα κανε την ιδια διαδικασια αλλα επελεξε imprort from sd card!!

 

Το πρόβλημα είναι πως δεν έχω επαφές για να συγχρονίσω! Το μόνο που έχω είναι το backup του καταλόγου απο το titanium. Τι μπορώ να κάνω για να φέρω πίσω τις επαφές μου?

Μήπως να πάω στην ROM που είχα πριν (2,2 Froyo Stock) και να πάρω backup, σωστά αυτή τη φορα...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως δεν έχω επαφές για να συγχρονίσω! Το μόνο που έχω είναι το backup του καταλόγου απο το titanium. Τι μπορώ να κάνω για να φέρω πίσω τις επαφές μου?

Μήπως να πάω στην ROM που είχα πριν (2,2 Froyo Stock) και να πάρω backup, σωστά αυτή τη φορα...

 

Αν είσαι σίγουρος ότι δεν τις έχεις πουθενά αλλού... κάντο!

Και μετά, να σιγουρευτείς ότι πήρες backup, και κατά προτίμηση πέρνα τις στο gmail. Εκεί θα είσαι ασφαλής πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Χάρη στη βοήθεια του darkpain το κινητό έγινε rooted και εγκατέστησα επιτυχημένα την LeeDrOiD_HD_V3.3.3_GB-Port-R5-Data.

Οποία απογοήτευση!!!

Τα σπασανευρικο σηματάκι για μειωμένο χώρο συνεχίζει να αντιστέκεται και παραμένει απτόητο!!!!

Επειδή λοιπόν το βασικό πρόβλημα της μνήμης παραμένει, όποιος μπορεί ας μου απαντήσει στα εξής

1- Ποια ROM είναι καλύτερη στη διαχείρηση μνήμης και,

2-Δεδομένου ότι υπάρχει η LeeDrOiD εγκατεστημένη, πώς μπαίνει νέα ROM?

Την βάζω ως zip στην sdcard και κάνει τη διαδικασία από το recovery με wipe κ.λ.π. ή κάνω format sthn sdcard μέσω windows?

3-Αν χρειάζεται ext4, υπάρχει άλλος τρόπος πλην αυτού της πρώτης σελίδας [κυττούσα προς supernova μεριά].

Είμαι σίγουρος ότι όλα αυτά υπάρχουν σε προηγούμενα posts, αλλά ψάχνοντας, μάλλον επιδεινώθηκε η άγνοιά μου, παρά βελτιώθηκε η γνώση μου

 

Όλες οι απαντήσεις ευπρόσδεκτες

Edited by john18625
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην επαναλαμβανομαστε κοιταζετε πρωτα στην πρωτη σελιδα ή εστω καμια 10αρια σελιδες πιο πισω πριν να ποσταρετε!!Δεν ειναι δυνατον να απαντω το ιδιο πραγμα 2-3 ποστς πιο κατω και να με ρωτατε παλι!

Αφου διαλεξατε να ασχοληθειται με root κτλ διαβαστε λιγο,μαθετε τα βασικα τουλαχιστον!!! Μην τα περιμενετε ολα απο τους αλλους!!!

Καλησπέρα

Χάρη στη βοήθεια του darkpain το κινητό έγινε rooted και εγκατέστησα επιτυχημένα την LeeDrOiD_HD_V3.3.3_GB-Port-R5-Data.

Οποία απογοήτευση!!!

Τα σπασανευρικο σηματάκι για μειωμένο χώρο συνεχίζει να αντιστέκεται και παραμένει απτόητο!!!!

Επειδή λοιπόν το βασικό πρόβλημα της μνήμης παραμένει, όποιος μπορεί ας μου απαντήσει στα εξής

1- Ποια ROM είναι καλύτερη στη διαχείρηση μνήμης και,

2-Δεδομένου ότι υπάρχει η LeeDrOiD εγκατεστημένη, πώς μπαίνει νέα ROM?

Την βάζω ως zip στην sdcard και κάνει τη διαδικασία από το recovery με wipe κ.λ.π. ή κάνω format sthn sdcard μέσω windows?

3-Αν χρειάζεται ext4, υπάρχει άλλος τρόπος πλην αυτού της πρώτης σελίδας [κυττούσα προς supernova μεριά].

Είμαι σίγουρος ότι όλα αυτά υπάρχουν σε προηγούμενα posts, αλλά ψάχνοντας, μάλλον επιδεινώθηκε η άγνοιά μου, παρά βελτιώθηκε η γνώση μου

 

Όλες οι απαντήσεις ευπρόσδεκτες

 

Την εβαλες σωστα?

Εκανες σωστα τα partitions σε περιπτωση που εβαλες κανενα script gia dalvik to sd?

Δεν επαναφερες full backup απο το titanium ρυθμισεις κτλ?

Ειδικα η Data αποκλειται να σου εβγαλε κιολας το σημα για την περιορισμενη μνημη!

Εχω την A2SD++ μαζι με 1.5GB ext4 partition,με 200 εγκατεστημενες εφαρμογες και εχω 55MB internal storage,877ΜΒ a2sd storage!

Αρα σιγουρα καπου εκανες λαθος;)

Το Titanium backup τι σου λεει?

Οι ROMS του InsertCoin και του Leedroid ειναι απο τις πιο διαδεδομενες!

Καλη ειναι η Supernova αλλα θελεις γρηγορη καρτα μνημης καθως ο συγκεγριμενος που τις φτιαχνει, ολες του οι ROM ειναι με data2sd script!

Αν θελεις να βαλεις αλλη ROM,κανεις backup με το Titanium backup (μονο τα πρασινα),επαφες(Google),μηνυματα(Sms backup and restore) κτλ....,κανεις boot στο recovery full wipe(wipe data/factory reset + wipe cache + wipe dalvik-cache).

Μετα μετατρεπεις τo ext partition σου αν ειναι διαφορετικο απο αυτο που χρειαζεται η καινουργια ROM,κανεις flash το RADIO αν χρειαζεται διαφορετικο η αλλη ROM και μετα την κανεις install!

Σχετικα με το ext4 το ειπα 2-3 posts πιο πριν!!!

 

Παίδες έβαλα την cool3d me stock hboot kai s on... Και ψιλοσερνεται... Με s off kai cm7 hboot θα δω διάφορα????

Αλλη ρομ με 2.3.5 me sense υπάρχει???

 

Και ο λογος που θες 2,3,5 και οχι 2,3,3 ή 2,3,2?:p

Δεν πιστευω να σε ενδιαφερει ιδιαιτερα η 2,3,5 γιατι 2.3.3 αντε η 2,3,4 σε καλυπτει πληρως;)

Εγω χρησιμοποιω την Leedroid HD (2.3.3) kai ειναι αρκετα καλη!

 

Android 2.3.3 is a small feature release that adds several improvements and APIs to the Android 2.3 platform.

2.3.4

Added support for voice or video chat using Google Talk.

2.3.5

Brought improved network performance for the Nexus S 4G, among other fixes and improvements.

Fixed Bluetooth bug on Samsung Galaxy S

Improved Gmail application

 

Εκανες σωστα τα βηματα που λεει η ROM?

Εκανες σωστα τα partitions?EXT4 Partition For A2SD, No Swap και μετα Align Your EXT4 Partition With...THIS??????

Εκανες flash αυτο ???Stock Hboot users flash Stock_Hboot.zip after installing the Rom.zip???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην επαναλαμβανομαστε κοιταζετε πρωτα στην πρωτη σελιδα ή εστω καμια 10αρια σελιδες πιο πισω πριν να ποσταρετε!!Δεν ειναι δυνατον να απαντω το ιδιο πραγμα 2-3 ποστς πιο κατω και να με ρωτατε παλι!

Αφου διαλεξατε να ασχοληθειται με root κτλ διαβαστε λιγο,μαθετε τα βασικα τουλαχιστον!!! Μην τα περιμενετε ολα απο τους αλλους!!!

 

 

Την εβαλες σωστα? Βάσει οδηγιών

Εκανες σωστα τα partitions σε περιπτωση που εβαλες κανενα script gia dalvik to sd? ένα normal και ένα ext3

Δεν επαναφερες full backup απο το titanium ρυθμισεις κτλ?Δεν επανέφερα τίποτα μέσω titanium

Ειδικα η Data αποκλειται να σου εβγαλε κιολας το σημα για την περιορισμενη μνημη!

Εχω την A2SD++ μαζι με 1.5GB ext4 partition,με 200 εγκατεστημενες εφαρμογες και εχω 55MB internal storage,877ΜΒ a2sd storage!

Αρα σιγουρα καπου εκανες λαθος;)

Το Titanium backup τι σου λεει? Μνήμη ROM 262 ΜΒ (109 ελεύθερα)

Εσωτερική 158 ΜΒ (12,3 ελεύθερα

Κάρτα SD 6.87 GB (2,74 GB ελεύθερα)

Κάρτα SD (a2sd) 1.05 GB (820 ΜΒ ελεύθερα)

Οι ROMS του InsertCoin και του Leedroid ειναι απο τις πιο διαδεδομενες!

Καλη ειναι η Supernova αλλα θελεις γρηγορη καρτα μνημης καθως ο συγκεγριμενος που τις φτιαχνει, ολες του οι ROM ειναι με data2sd script!

Αν θελεις να βαλεις αλλη ROM,κανεις backup με το Titanium backup (μονο τα πρασινα),επαφες(Google),μηνυματα(Sms backup and restore) κτλ....,κανεις boot στο recovery full wipe(wipe data/factory reset + wipe cache + wipe dalvik-cache).

Μετα μετατρεπεις τo ext partition σου αν ειναι διαφορετικο απο αυτο που χρειαζεται η καινουργια ROM,κανεις flash το RADIO αν χρειαζεται διαφορετικο η αλλη ROM και μετα την κανεις install!

Σχετικα με το ext4 το ειπα 2-3 posts πιο πριν!!!

 

Τα κόκκινα γράμματα δικά μου.

Προφανώς η διαδικασία έγινε βάσει της πρώτης σελίδας, των δικών σου οδηγιών και από xda forum και όχι από δικής μου εμπνέυσεως

Τώρα, γιατί συνεχίζω με 12,5 ΜΒ εσωτερική μνήμη με LeeDrOiD δεν ξέρω. Θα ξανακάνω τη διαδικασία και ίδωμεν.

[Άσχετο] παίζει και η Εθνική χάλια :down:

Link to comment
Share on other sites

μιας και μου σκασε η Vu που ειχα βάλει λέω να δοκιμάσω και τίποτα άλλο. μάλλον για aces v3 λεω.

 

ειμαι s-off και cm7 απλό.

 

κάνω απλά wipe τα παντα και μετα φλασάρω την rom και weather pack?

 

εχω παλιο recovery 2.5 αν θυμάμαι καλά

 

τα έχω ξεχάσει΄λίγο μιας και εχω καιρό την vu και δεν είχα κάποιο πρόβλημα έως τώρα

Link to comment
Share on other sites

μιας και μου σκασε η Vu που ειχα βάλει λέω να δοκιμάσω και τίποτα άλλο. μάλλον για aces v3 λεω.

 

ειμαι s-off και cm7 απλό.

 

κάνω απλά wipe τα παντα και μετα φλασάρω την rom και weather pack?

 

εχω παλιο recovery 2.5 αν θυμάμαι καλά

 

τα έχω ξεχάσει΄λίγο μιας και εχω καιρό την vu και δεν είχα κάποιο πρόβλημα έως τώρα

 

Εδώ θα βρεις τον αναλυτικό οδηγό που έχουν φτιάξει τα παιδιά!;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε Darkpain είμαι πλέον με 2.3.3 stock

παρεπιπτόντως είσαι θεός...:cool:

 

Χαιρομαι που τα καταφερες:D

Τα κόκκινα γράμματα δικά μου.

Προφανώς η διαδικασία έγινε βάσει της πρώτης σελίδας, των δικών σου οδηγιών και από xda forum και όχι από δικής μου εμπνέυσεως

Τώρα, γιατί συνεχίζω με 12,5 ΜΒ εσωτερική μνήμη με LeeDrOiD δεν ξέρω. Θα ξανακάνω τη διαδικασία και ίδωμεν.

[Άσχετο] παίζει και η Εθνική χάλια :down:

 

Δεν το εκανες σωστα!!

Αν διαβαζες την σελιδα του Leedroid ακριβως απο κατω πριν να το κατεβασεις αναφερει οτι

System size 138mb, compatable with CM7 r2, Bravo N1 Table, Bravo Data++ & Bravo Sense Hboot's, see the AlphaRev home page

Γιαυτο και εχεις τοση ελευθερη μνημη στο System!

Αν το εκανες σωστα επρεπε να εχεις πολυ λιγοτερη system storage και σχεδον την διπλασια (Εσωτερική)!!

Συγκεκριμενα αν εβαζες το Bravo CM7 r2 που βαζουν οι περισσοτεροι θα ειχες 145M System ROM και 287M Internal storage(Εσωτερική)!!!

Εσυ εχεις σχεδον τα ιδια που εχω εγω με την A2SD++ τωρα:p

Χωρις καποιο απο αυτα τα hboots δεν δουλευει η ROM!

Στην σελιδα του εδω τα εχει ολα για να τα κατεβασεις και οδηγιες πως να τα βαλεις!

Βαλε το Bravo CM7 r2 ή το Bravo Data++,ειναι απο τα καλυτερα!

Για περισσοτερες πληροφοριες διαβασε το FAQ του Leedroid!

 

Δεν εφταιγε ο Leedroid ουτε και η ROM του που εσυ δεν διαβασες προσεκτικα και δεν εμαθες τα βασικα πριν ξεκινησεις να βαζεις!:p

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εκανες σωστα!!

Αν διαβαζες την σελιδα του Leedroid ακριβως απο κατω πριν να το κατεβασεις αναφερει οτι

System size 138mb, compatable with CM7 r2, Bravo N1 Table, Bravo Data++ & Bravo Sense Hboot's, see the AlphaRev home page

Γιαυτο και εχεις τοση ελευθερη μνημη στο System!

Αν το εκανες σωστα επρεπε να εχεις πολυ λιγοτερη system storage και σχεδον την διπλασια (Εσωτερική)!!

Συγκεκριμενα αν εβαζες το Bravo CM7 r2 που βαζουν οι περισσοτεροι θα ειχες 145M System ROM και 287M Internal storage(Εσωτερική)!!!

Εσυ εχεις σχεδον τα ιδια που εχω εγω με την A2SD++ τωρα:p

Χωρις καποιο απο αυτα τα hboots δεν δουλευει η ROM!

Στην σελιδα του εδω τα εχει ολα για να τα κατεβασεις και οδηγιες πως να τα βαλεις!

Βαλε το Bravo CM7 r2 ή το Bravo Data++,ειναι απο τα καλυτερα!

Για περισσοτερες πληροφοριες διαβασε το FAQ του Leedroid!

 

Δεν εφταιγε ο Leedroid ουτε και η ROM του που εσυ δεν διαβασες προσεκτικα και δεν εμαθες τα βασικα πριν ξεκινησεις να βαζεις!:p

 

Μα δεν κατηγόρησα κανέναν!!!:X

Προφανώς κάτι είχα κάνει λάθος!!:O

Παρεπιπτόντως είσαι ομαδικός παίκτης και σε παραδέχομαι:bow:

Ευχαριστώ πολύ.

Τώρα είμαι μόνος μου. Νο excuses. There is a lot of study to be done:hypno:

Edited by john18625
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ όποιον μπορεί να με βοηθήσει γιατί έχω την εντύπωση ότι μόλις κατέστρεψα το desire μου!:cry:

 

Θα τα πάρω από την αρχή:

 

Πριν από μία περίπου εβδομάδα κατάφερα μετά κόπων και βασάνων (καθ'ότι άσχετος) να περάσω την Oxygen στο κινητό μου. Η αλήθεια είναι ότι δε μου άρεσε καθόλου και έτσι είπα σήμερα να δοκιμάσω τη Leedroid. Εκεί, όμως, χάθηκα σε ένα κυκεώνα site, από το ένα πήγαινα στο άλλο, (πρέπει να κάνεις partition, πρέπει να αλλάξεις το hboot, το radio, κτλ κτλ) και δε κατάφερνα τίποτα. Τελικά έφτασα (ή νόμισα ότι έφτασα) στο τελικό στάδιο όπου έπρεπε να φορτώσω τη νέα rom (μέσα από το ClockworkMod Recovery) παρόλο όμως ότι δε μου έβγαζε κανένα σφάλμα τελικά όταν έκανα rebbot το κινητό άνοιγε και πάλι με oxygen. Το έκανα αρκετές φορές (μέσα και από το Rom Manager) και τελικά μία από αυτές μπήκε και πάλι με Oxygen αλλά επιπλέον εξαφανίστηκε το market! Υπέθεσα ότι ίσως δε με "ηθελε" η Leeroid (προφανώς έκανα κάτι λάθος) και είπα να δοκιμάσω την insertcoin. Τη κατέβασα (μόνο 1ΜΒ είναι;;; ) τη πέρασα στη κάρτα και μέσω της εντολής: install zip from sdcard του ClockworkMod Recovery προσπάθησα να τη φορτώσω. Και πάλι δε μου έβγαλε κάποιο σφάλμα αλλά πλέον όταν έκανα reboot η οθόνη έμεινε κολλημένη στο logo της HTC. Να υποθέσω ότι μόλις το κινητό μου έγινε bricked????

Να προσθέσω επίσης ότι όταν πάω να κάνω restore τη παλιά rom μου βγάζει no files found. Προφανώς, θα έκανα καμμιά βλακεία και θα έσβυσα το backup...Επίσης, όταν συνδέω το κινητό με το laptop, παρόλο που "βλέπει" έναν Removable Disk (G: ) δεν τον ανοιγει.

 

Πριν ξεκινήσω να πειράζω το κινητό, όταν πατούσα το Volume down+Power μου έβγαζε τα παρακάτω:

 

Revolutionary

BRAVO PVT1 SHIP-OFF

HBOOT-6.93.1002

MICROP-031d

TOUCH PANEL-SYNW0101

RDIO-5.11.05.27

 

Τώρα βγάζει αυτά:

 

AlphaRev CM7 r2

BRAVO PVT1 SHIP-OFF

HBOOT-6.93.1002

MICROP-031d

TOUCH PANEL-SYNW0101

RDIO-5.11.05.27

 

Παρακαλώ πολύ όποιον μπορεί να με βοηθήσει γιατί ειλικρινά δε ξέρω τι να κάνω!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

1mb ολοκληρη ρομ; χλωμο το κοβω... κατεβασε αλλη ρομ και δοκιμασε την διαδικασια.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ, εγω θα το εκανα. Η ΕΥΘΥΝΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ

 

ΚΑΙ περιμενε να απαντησει καποιος που ΞΕΡΕΙ 100%

 

Sent from my HTC Vision usιng Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ πλέον να κάνω τίποτα γιατι αφενός δε μπορώ να ανοίξω το κινητό και αφετέρου ο υπολογιστής μου δεν το "βλέπει" έτσι ώστε να βάλω στην SD μία άλλη Rom και να πρόσπαθήσω να τη τρέξω από το Recovery:worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...