Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά και πάλι.καινούργιος με custom rom.και συγκεκριμένα την leedroid την τελευταία έκδοση.μετά από 2 μέρες

χρήσης παρατηρώ ότι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία όταν βρίσκεται σε αδράνεια από την 2.3.3 official που είχα πριν ακόμη.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

φιλε μου σου κανε μηπως κανενα reboot? ειδα και το ανεφερε και καποιος χρηστης λιντροιντ στο xda...

απο μπαταρια εγω σε σχεση με την rcmix τη βλεπω πολυ καλυτερα παντως...

 

 

κατι αλλο... χαλασε το ηχειο του κινητου... τεσπα.. θα μου το φτιαξουν στην εγγυηση στο νορτον! μιας και εχει το σερβις της htc εδω στο ηρακλειο..

 

σκεφτηκα μιας και θα ανοιχτει το κινητο να παρω και μια λευκη προσοψη για αλλαγη.. εκει ειχαν μονο καφε σαν αυτη που εχω δηλαδη !

εχει ιδεα κανεις που θα βρω περα απο το eba ?

εκει βρισκω αλλα αναφερε οτι ειναι επισκευασμενες απο τον πωλητη! τι εννοει? :X:X

 

τιμες απο 40=50 ευρω...

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/ORIGINAL-OEM-HTC-DESIRE-WHITE-HOUSINGBATTERY-COVER-FIX/350484253961/item

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/OEM-HTC-DESIRE-WHITE-HOUSING-FACEPLATE-CASEKEY-BUTTON/150646469909/item

 

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/ORIGINAL-OEM-HTC-DESIRE-HOUSINGKEYBATTERY-DOOR-WHITE/310338175329/item

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/ORIGINAL-OEM-HTC-DESIRE-HOUSINGKEYBATTERY-DOOR-WHITE/330600086335/item

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπάρχει ως εφαρμογή στο φάκελο που κατέβασες με την επίσημη αναβάθμιση..απλώς πρέπει να την βάλεις στην κάρτα μνήμης και να την περάσεις απο εκεί.

Συγνώμη αλλά δεν το πολύ κατάλαβα. Μέσα στο φάκελο εκτός των άλλων έχει το Flashlight_signed_07072011_apk. Αυτό θα το κάνω extract στην κάρτα μνήμης; Και μετά πως θα την περάσω σαν εφαρμογή, από τη συσκευή ή μέσω pc;

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να βάλω την επίσημη 2.3

ακολουθώ αυτόν τον οδηγό http://www.eurodroid.com/2011/08/01/htc-desire-android-2-3-update-installation-guide-and-gallery/

και αφού τσεκάρω τα απαραίτητα μου βγάζει error πως δεν έχω συνδέσει με usb το desire στα windows svista..!

απλά κατέβασα το htc sync το εγκατέστησα και δε μπορώ να κανω σύνδεση με το κινητό..και μου βγάζει το μήνυμα "διόρθωση

προβληματων usb συνδεδεμένη" στη μπάρα ειδοποιήσεων πάνω..πατάω και με βγάζει στις ρυθμίσεις όπου έχω να επιλέξω/απεπιλέξω τρεις(3) επιλογές

  1. εντοπισμός σφαλμάτων
  2. να επιτέπονται ψευδεις..
  3. παραμονή σε κανονική..

τι κάνω λάθος;

Βοήθεια παρακαλώ τα φώτα σας

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,

έχω πληρώσει-κατεβασει την εφαρμογή "cyberon speed dial", επειδή χρησιμοποιώ πολύ το desire μου για κλήσεις,τις οποίες συνεχώς τις κάνω στο "πόδι" και είμαι με ένα bluetooth στο χέρι. Έλα όμως που δε μπορώ να ενεργοποιήσω τη φωνητική εντολή κλήσης από το bluetooth...πρέπει να το επιλέγω από το τηλέφωνο κ μετά να μιλάω στο bluetooth..

 

Να επισημάνω πως το κινητό είναι σε εργοστασιακή μορφή με τη froyo 2.2 ενω το ακουστικό είναι το mini clip της i-tech.

μηπως μπορεί κανείς να σπρώξει;

 

δοκίμασε την εφαρμογή voice speed dial, με αυτήν κάνω κανονικά φωνητικές κλήσεις και τις περισσότερες φορές καταλαβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν το πολύ κατάλαβα. Μέσα στο φάκελο εκτός των άλλων έχει το Flashlight_signed_07072011_apk. Αυτό θα το κάνω extract στην κάρτα μνήμης; Και μετά πως θα την περάσω σαν εφαρμογή, από τη συσκευή ή μέσω pc;

 

Αυτο θα το περασεις μεσα στην καρτα μνημης με ενα copy paste.Αφου ενεργοποιησεις την ρυθμιση να δεχεται απο αγνωστες πηγες τοτε βαζεις εναν file explorer( αν δεν εχεις),βρισκεις την εφαρμογη στην καρτα μνημης σου και την εγκαθιστας!

Αφου καταφερες να το κανεις αναβαθμιση:) δεν πιστευω οτι ειναι τοσο δυσκολο να βαλεις ενα προγραμματακι:p

 

 

Γειά σας παιδιά και πάλι.καινούργιος με custom rom.και συγκεκριμένα την leedroid την τελευταία έκδοση.μετά από 2 μέρες

χρήσης παρατηρώ ότι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία όταν βρίσκεται σε αδράνεια από την 2.3.3 official που είχα πριν ακόμη.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Οταν λες περισσοτερη μπαταρια ποσο εννοεις?2-3% ή καμια 20αρια+?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες περισσοτερη μπαταρια ποσο εννοεις?2-3% ή καμια 20αρια+?

 

Οπωσδήποτε 20 % μην πω περισσότερο.....

πρέπει μήπως να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις?

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε 20 % μην πω περισσότερο.....

πρέπει μήπως να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις?

 

Θα σου ελεγα να ξανα περναγες την rom μηπως δεν εκατσε καλά,αλλα αν θες κανε ενα battery calibration πρωτα...κατεβασε το απο το market.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το έκανα με το file manager που είχα. Απλά είχα την εντύπωσή ότι μόνο κάνοντας root μπορούσε να εχει κάποιος πρόσβαση στην SD απευθείας από το κινητό. Έφαγα γερό κόλλημα σ' ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια darkpain. Τελικά αυτό το τηλέφωνο με κερδίζει όλο και περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

aGka8l

εγώ έχασα τον μπούσουλα με τόσες ROM.ΕΙμαι με 2.3.3 ολα οκ αλλα εχω το σπαστικό πρόβλημα με το wifi και θέλω να αλλάξω!Ποια λετε να βάλω?Απαραίτητα κάποια με sense

 

 

Αναλογα αν δεν θες κατι σταθερο αλλα κατι ολοκαινουργιο με μερικα bugs βαλε την Cool3D Sense 3.5 αλλιως για σταθερη rom δοκιμασε την Insertcoin η την leedroid!!! Εγω ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος με την Insertcoin 1.1.0 εχει βγει κ η 1.1.2 αλλα θελει s-off οποτε εχω μεινει για την ωρα σε αυτη.

Edited by halaros2

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εκανα root (unrevoked), s-off (alpharev), 1gb ext4 partition (gparted), wipe data, wipe cache partition, wipe delvik cache και εβαλα την "InsertCoin Sense 2.1 1.1.2 CM7".Ολα αυτα με βαση ΑΥΤΟΝ τον οδηγο.

Οταν ομως πηγαινω να δω τον διαθεσιμο εσωτερικο χωρο, αυτος ειναι 30mb!

Εβαλα το ES file explorer και πηγαινοντας στον φακελο sd-ext (υποθετοντας οτι ειναι το 1gb ext4), ειναι αδειος.

Εχω κανει κατι λαθως?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε την εφαρμογή voice speed dial, με αυτήν κάνω κανονικά φωνητικές κλήσεις και τις περισσότερες φορές καταλαβαίνει

 

αυτήν την εφαρμογή έχω, έχω απλά είναι της εταιρείας cyberon. Είμαι βεβαιος ότι έχω δει κινητό με αυτό το προγραμματάκι που δουλευε με το bluetooth. Εγώ το έχω αγοράσει, τι θα γίνει αν το απεγκαταστήσω και το ξανακατεβάσω; καταλαβαίνει οτι το έχω πληρώσει ή θα το ξαναπληρώσω;

 

Ευχαριστώ

Άλλοι ταξιδεύουν με τη φαντασία, εγώ......? με το Fazer 600s

 

http://www.fazerclub.gr

Link to comment
Share on other sites

αυτήν την εφαρμογή έχω, έχω απλά είναι της εταιρείας cyberon. Είμαι βεβαιος ότι έχω δει κινητό με αυτό το προγραμματάκι που δουλευε με το bluetooth. Εγώ το έχω αγοράσει, τι θα γίνει αν το απεγκαταστήσω και το ξανακατεβάσω; καταλαβαίνει οτι το έχω πληρώσει ή θα το ξαναπληρώσω;

 

Ευχαριστώ

 

φυσικά και το καταλαβαίνει φίλε μου, δεν χρειάζεται να το ξαναγοράσεις. σε αυτή ή σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή που θα συνδεθείς με το συγκεκριμένο google account...

Link to comment
Share on other sites

αξίζει να δείτε αυτή σε 2.3.3

Reflex_S_2.1.7_LITE-CM7_GingerBread_Sense-2.1_GRI40_A2SD+

στην αρχή δεν ανάβει το φωσ στα πλήκτρα αλλα εχει ενα αρχειάκι Reflex S - LEDS ON Patch (flashable only for reflex): και διορθώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εκανα root (unrevoked), s-off (alpharev), 1gb ext4 partition (gparted), wipe data, wipe cache partition, wipe delvik cache και εβαλα την "InsertCoin Sense 2.1 1.1.2 CM7".Ολα αυτα με βαση ΑΥΤΟΝ τον οδηγο.

Οταν ομως πηγαινω να δω τον διαθεσιμο εσωτερικο χωρο, αυτος ειναι 30mb!

Εβαλα το ES file explorer και πηγαινοντας στον φακελο sd-ext (υποθετοντας οτι ειναι το 1gb ext4), ειναι αδειος.

Εχω κανει κατι λαθως?

 

Κατεβασε το Quick System info ή το Titanium backup και ελεγξε to A2SD Storage!

 

 

Οπωσδήποτε 20 % μην πω περισσότερο.....

πρέπει μήπως να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις?

 

Θα συμφωνησω με τον φιλο petro,κανε ενα battery calibration με το προγραμματακι απο το market ή οπως λεει ο leedroid στην σελιδα του εδω που σου εδωσα και θα διορθωθει,εμενα μονο 2-3% σπαταλαει την νυχτα.(Δεν διαβασες:p).

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση παιδια. Ειμαι root και θελω να το επαναφερω στην αρχικη κατασταση με επισημη Rom διοτι θελω να το πουλησω και να δοκιμασω και καποιο αλλο λειτουργικο. Συμφωνα με τον οδηγο στην πρωτη σελιδα, κατεβασα το αρχειο .exe της 2.2 και αφου το "ετρεξα" εγινε κανονικα η εγκατασταση της 2.2. Η απορια μου ειναι η εξης.. Οταν ανοιγει η συσκευη αν κρατησουμε πατημενο το vol down βγαινει το μενου με το Hboot, recovery κτλ. Αυτο το μενου δεν υποτιθεται οτι εβγαινε μονο στα root τηλεφωνα ή εβγαινε σ' ολα ακομη και με την αρχικη επισημη rom? Δηλαδη εμενα τωρα επρεπε να εμφανιζεται κανονικα? Παντως οταν δοκιμασα να τρεξω το recovery δεν μπηκε αλλα εβγαλε ενα κινητο μ' ενα θαυμαστικο. Τι παιζει ???
Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση παιδια. Ειμαι root και θελω να το επαναφερω στην αρχικη κατασταση με επισημη Rom διοτι θελω να το πουλησω και να δοκιμασω και καποιο αλλο λειτουργικο. Συμφωνα με τον οδηγο στην πρωτη σελιδα, κατεβασα το αρχειο .exe της 2.2 και αφου το "ετρεξα" εγινε κανονικα η εγκατασταση της 2.2. Η απορια μου ειναι η εξης.. Οταν ανοιγει η συσκευη αν κρατησουμε πατημενο το vol down βγαινει το μενου με το Hboot, recovery κτλ. Αυτο το μενου δεν υποτιθεται οτι εβγαινε μονο στα root τηλεφωνα ή εβγαινε σ' ολα ακομη και με την αρχικη επισημη rom? Δηλαδη εμενα τωρα επρεπε να εμφανιζεται κανονικα? Παντως οταν δοκιμασα να τρεξω το recovery δεν μπηκε αλλα εβγαλε ενα κινητο μ' ενα θαυμαστικο. Τι παιζει ???

 

Το βγάζει σε όλα. Είναι κάτι σαν το bios των pc. Αν λέει και s-on είσαι κομπλέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει σε όλα. Είναι κάτι σαν το bios των pc. Αν λέει και s-on είσαι κομπλέ.

 

Ειμαι s-on γιατι ετσι κι αλλιως δεν ειχα γινει ποτε s-off. Οκ, οποτε ειμαι κομπλε και δεν τιθεται θεμα εγγυησης πλεον. Ευχαριστω για την αμεση απαντηση !!

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να βάλω την επίσημη 2.3

ακολουθώ αυτόν τον οδηγό http://www.eurodroid.com/2011/08/01/htc-desire-android-2-3-update-installation-guide-and-gallery/

και αφού τσεκάρω τα απαραίτητα μου βγάζει error πως δεν έχω συνδέσει με usb το desire στα windows svista..!

απλά κατέβασα το htc sync το εγκατέστησα και δε μπορώ να κανω σύνδεση με το κινητό..και μου βγάζει το μήνυμα "διόρθωση

προβληματων usb συνδεδεμένη" στη μπάρα ειδοποιήσεων πάνω..πατάω και με βγάζει στις ρυθμίσεις όπου έχω να επιλέξω/απεπιλέξω τρεις(3) επιλογές

  1. εντοπισμός σφαλμάτων
  2. να επιτέπονται ψευδεις..
  3. παραμονή σε κανονική..

τι κάνω λάθος;

Βοήθεια παρακαλώ τα φώτα σας

 

τελικά δοκίμασα σε windows xp και το λειτουργικό αναγνώρισε την android συσκευή και υπήρξε επιτυχιμένη σύνδεση με το htc sync με αποτέλεσμα να έχω μέσα σε λίγα λεπτά τη 2.3.3 στο desire μου..

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά από καιρό είπα να αλλάξω recovery. Μέσω RomManager έχω κάνει flash το clockworkMod 5.0.2.0 Όταν κάνω restart σε recovery μου εμφανίζεται η 2.5.0.7 έκδοση που είχα. Δοκίμασα επίσης να κάνω μέσω terminal την εγκατάσταση του recovery-clockwork-5.0.2.0-bravo.img αλλά βγάζει διάφορα error και στο τέλος γράφει not enough space. Τι κάνω λάθος, φταίει που είμαι s-on? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

φταίει που είμαι s-on?

 

Ε ναι, λογικό δεν είναι? Για να το αλλάξεις υπάρχουν 2 τρόποι, ή να κάνεις s-off ή να τρέξεις το unrevoked ξανά αλλά πρώτα να επιλέξεις custom recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει ακόμη καμία Official αναβάθμιση OTA για Gingerbread?

Όσες φορές έχω κοιτάξει με το κινητό της γυναίκας μου δεν βρίσκει ενημέρωση...

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους η HTC γνωστοποιησε το GB kernel source code για το Desire... Ας ελπισουμε να σχοληθουν οι Developer με αυτο (γιατι εχει παλιωσει λιγο, αν και κατα την δικη μου γνωμη θα κρατησει για καιρο ακομα) και θα δουμε καταπληκτικες καινουργιες k καλυτερες rom ακομα και απο τις original!!! Let the PARTY begin... :D

http://htcdev.com/devcenter/downloads

 

HTC Bravo – GB MR – 2.6.35 kernel source code

Edited by halaros2

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει ακόμη καμία Official αναβάθμιση OTA για Gingerbread?

Όσες φορές έχω κοιτάξει με το κινητό της γυναίκας μου δεν βρίσκει ενημέρωση...

 

Νίκος.

Οχι δεν θα βγει ΟΤΑ update αν θες το κατεβαζεις απο εδω http://htcdev.com/devcenter/downloads (Android 2.3 (Gingerbread) Upgrade for HTC Desire 161.0 MB) και το βαζεις με το PC σου!!!!

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

γραφετε εδω παιδια οτι......Επιτελους η HTC γνωστοποιησε το GB kernel source code για το Desire... εγω που εκανα την αναβαθμιση την official gingrbrade 2.3 πριν κανα 2 μηνο...πρεπει να την ξανακανω παλι για να εχει μεσα και το GB KERNEL?????και πρεπει να την κατεβασω απο το επισημο site???και σε ποιο link πρεπει να παω??περιμενω μια απαντηση..ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...