Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πάνω τη μαμίσια κάρτα. έχω παραγγείλει όμως και θα βάλω αυτήν: Transcend 8 GB Class 6 microSDHC Flash Memory Card with adapter TS8GUSDHC6

 

Άμα έχεις τη μαμίσια τι να κουβεντιάζουμε.:p Βάλε αυτή που παρήγγειλες και τα ξαναλέμε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άμα έχεις τη μαμίσια τι να κουβεντιάζουμε.:p Βάλε αυτή που παρήγγειλες και τα ξαναλέμε.

 

nnik δε σε προλαβαίνω!!!

Τη στιγμή που τροποποιούσα το μήνυμα μου είχες ήδη στείλει απάντηση!

Ok λοιπόν θα βάλω τη νέα κάρτα και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάνω τη μαμίσια κάρτα.

Έχω παραγγείλει όμως και θα βάλω αυτήν: Transcend 8 GB Class 6 microSDHC Flash Memory Card.

Όταν όμως λες φίλε nnik ότι πήγαινε πολύ καλά τι εννοείς, απλά ότι δεν κολούσε ?

To συνολικό performance του τηλεφώνου σε σύγκριση με την αρχική rom (froyo) ήταν ίδιο?

 

Καλύτερο αν και με χαμηλότερο quandrant.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Quandrant? Τι εννοείς, δεν είμαι και κανένας expert!

 

http://www.appbrain.com/app/quadrant-standard-edition/com.aurorasoftworks.quadrant.ui.standard

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

o τρόπος που βρήκες είναι ο ίδιος που αναφέρεται και στην πρώτη σελίδα και μάλιστα παραλείπει σημαντικά βήματα όπως την εγκατάσταση drivers και ρυθμίσεις που πρέπει να έχει το κινητό σου πριν τρέξεις το Unrevoked.

το clockworkmod δε είναι πρόγραμμα για να το βρεις στο market, είναι recovery image και θα περαστεί αυτόματα με το root.

 

Σαν 1ο τρόπο έχει τη μέθοδο του Unrevoked, δεν είναι ασφαλής;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά με την ανωμαλία του κινητού να μην εγκαθιστά τις ενημερώσεις για τις εφαρμογές?????
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Ελπιζω να γραφω στο σωστο μερος. Εχω το desire και μεχρι χθες ημουν συνηθισμενος σε ξαφνικες επανεκινησεις μαλλον λογο υπερθερμανσης. Τωρα οποτε παω να το ανοιξω ανοιγει αλλα κολλαει στο λοτυπο htc λιγο πριν ζητησει το pin και για να το κλεισω βγαζω τη μπαταρια. Υπαρχει καμια περιπτωση να το φτιαξω μονος ή θελει service; Το εχω ενα χρονο και κατι.Θα με καλυψει η εγγυηση;

 

Καλησπέρα.Μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά με την ανωμαλία του κινητού να μην εγκαθιστά τις ενημερώσεις για τις εφαρμογές?????

 

Αν κανεις ενημερωσεις και σου βγαζει ενα τριγωνο με ενα θαυμαστικο πανω στην μπαρα ειδοποιησεων τοτε μαλλον δεν εχεις αρκετο ελευθερο χωρο για εφαρμογες.Πρεπει να εχεις τουλαχιστον 15Mb.Οποτε ή σβηνεις καποιες ηδη εγκατεστημηνες εφαρμογες ή τις περνας στην καρτα μνημης,οσες εχουν αυτη τη δυνατοτητα φυσικα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σαν 1ο τρόπο έχει τη μέθοδο του Unrevoked, δεν είναι ασφαλής;

 

ασφαλής είναι, απλά sου λέω ότι ο οδηγός που βρίσκεται στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος εδώ στο myphone είναι πιο αναλυτικός και περιγράφει καλύτερα τα βήματα που πρέπει να γίνουν, από αυτόν που δίνεις εσύ στο link!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Ελπιζω να γραφω στο σωστο μερος. Εχω το desire και μεχρι χθες ημουν συνηθισμενος σε ξαφνικες επανεκινησεις μαλλον λογο υπερθερμανσης. Τωρα οποτε παω να το ανοιξω ανοιγει αλλα κολλαει στο λοτυπο htc λιγο πριν ζητησει το pin και για να το κλεισω βγαζω τη μπαταρια. Υπαρχει καμια περιπτωση να το φτιαξω μονος ή θελει service; Το εχω ενα χρονο και κατι.Θα με καλυψει η εγγυηση;

 

 

 

Αν κανεις ενημερωσεις και σου βγαζει ενα τριγωνο με ενα θαυμαστικο πανω στην μπαρα ειδοποιησεων τοτε μαλλον δεν εχεις αρκετο ελευθερο χωρο για εφαρμογες.Πρεπει να εχεις τουλαχιστον 15Mb.Οποτε ή σβηνεις καποιες ηδη εγκατεστημηνες εφαρμογες ή τις περνας στην καρτα μνημης,οσες εχουν αυτη τη δυνατοτητα φυσικα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

 

Φιλε ειχα το ιδιο προβλημα εχεις προβληματικη πλακετα οποτε service htc κ αλλαγη πλακετας οποτε μετα θα δουλευει οπως πρεπει λογικα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειχα το ιδιο προβλημα εχεις προβληματικη πλακετα οποτε service htc κ αλλαγη πλακετας οποτε μετα θα δουλευει οπως πρεπει λογικα

 

Επανερχομαι να αναφερω οτι ευτυχως το εφτιαξα. :) Οντως μαλλον ημουν usb bricked και το ελυσα αφου βρηκα στο xda αυτες τις δυο εντολες που τρεχουμε απο fastboot.
fastboot oem enableqxdm 0
fastboot oem eraseconfig

Τωρα πως το επαθα αυτο με την sd μετα απο ενα κλασικο update της rom, δε το καταλαβα. :wacko::wacko:

βρε φίλε εγώ προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα να το ξεμπρικάρω-μάλλον είμαι μόνο για να κολλάω μπρίκια...:p

εχω κανα 2 ερωτησούλες πάνω στο unbrick-usb

1.Αυτές τις εντολές τις δίνουμε καταρχήν από τον υπολογιστή σε γραμμη εντολών, μεσα στο directory του SDK plattform/plattform-tools, έτσι όπως είναι ή βαζουμε κάποιο πρόθεμα μπροστά -όπως adb...?

fastboot oem enableqxdm 0

fastboot oem eraseconfig

2.όταν οι οδηγοί μιλούν για 1ο step of the rooting- ποιό εννοούν?:wacko:... εδώ νοιώθω πολύ βλάκας ..που να γνώριζα και 2η ξένη γλώσσα -να το διάβαζα και σαυτήν και να κοιτούσα τα αστρα ξανά-θα αυτοκτονούσα

3.Τα win7 , τα τρισκατάρατα, έχουν και μια επιλογή windows powershell(τερματικό).Μήπως εκεί πρέπει να τρέξω τις εντολές πιο πάνω?

4. Αυτά για την ώρα...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

βρε φίλε εγώ προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα να το ξεμπρικάρω-μάλλον είμαι μόνο για να κολλάω μπρίκια...:p

εχω κανα 2 ερωτησούλες πάνω στο unbrick-usb

1.Αυτές τις εντολές τις δίνουμε καταρχήν από τον υπολογιστή σε γραμμη εντολών, μεσα στο directory του SDK plattform/plattform-tools, έτσι όπως είναι ή βαζουμε κάποιο πρόθεμα μπροστά -όπως adb...?

fastboot oem enableqxdm 0

fastboot oem eraseconfig

2.όταν οι οδηγοί μιλούν για 1ο step of the rooting- ποιό εννοούν?:wacko:... εδώ νοιώθω πολύ βλάκας ..που να γνώριζα και 2η ξένη γλώσσα -να το διάβαζα και σαυτήν και να κοιτούσα τα αστρα ξανά-θα αυτοκτονούσα

3.Τα win7 , τα τρισκατάρατα, έχουν και μια επιλογή windows powershell(τερματικό).Μήπως εκεί πρέπει να τρέξω τις εντολές πιο πάνω?

4. Αυτά για την ώρα...:ninja:

1. Τις εντολές αυτές τις τρέχεις από το command prompt των Windows και αφού βρίσκεσαι στο φάκελο tools του sdk.

2, Σε ποιόν οδηγό αναφέρεσαι? Και σε ποιό σημείο το λέει αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1. Τις εντολές αυτές τις τρέχεις από το command prompt των Windows και αφού βρίσκεσαι στο φάκελο tools του sdk.

2, Σε ποιόν οδηγό αναφέρεσαι? Και σε ποιό σημείο το λέει αυτό?

 

http://android.modaco.com/content/htc-desire-desire-modaco-com/309939/usb-brick-rickrolled-b0rked-fixed/

επιπλέον όταν τρέχω τις εντολές στο φάκελο tools μου λέει : η εκκίνηση αυτού του προγράμματος δεν είναι δυνατή, επειδή το στοιχείο ADBWinApi.dll λείπει από τον υπολογιστή σας.

 

όχι δεν είναι root.

Edited by Dragoloth
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι root?

 

όχι φίλε μου , αυτό προσπαθώ να κάνω...να φτιάξω το bricked usb και μετά να το κάνω root

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου , αυτό προσπαθώ να κάνω...να φτιάξω το bricked usb και μετά να το κάνω root

 

Πως είσαι σίγουρος ότι είναι usb bricked?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πως είσαι σίγουρος ότι είναι usb bricked?

 

δεν το αναγνωρίζει το pc, μόνο φόρτιση κάνει...ο νόμος του Μέρφι-με το που είπα καιρος είναι να το κάνω root και να δοκιμάσω καμια rom..:mad:

Link to comment
Share on other sites

δεν το αναγνωρίζει το pc, μόνο φόρτιση κάνει...ο νόμος του Μέρφι-με το που είπα καιρος είναι να το κάνω root και να δοκιμάσω καμια rom..:mad:

 

Και γιατί δεν το πας στην htc? Μη γίνει καμιά στραβή και πάει χαμένο το τηλεφωνάκι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το πας στην htc? Μη γίνει καμιά στραβή και πάει χαμένο το τηλεφωνάκι.

 

είναι η τελευταία επιλογή μου, αν δεν βγάλω άκρη με τους οδηγούς..

Link to comment
Share on other sites

είναι η τελευταία επιλογή μου, αν δεν βγάλω άκρη με τους οδηγούς..

 

Κακώς, θα έπρεπε να είναι η πρώτη σου επιλογή γιατί αλλιώς μπορεί να καταστρέψεις το τηλέφωνο.

Οι οδηγοί για usb unbrick είναι συνήθως για rooted συσκευές κι όχι για απείραχτες.

 

Αν θες με ακούς, αν όχι κάνε ότι νομίζεις. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω. Καλή συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κακώς, θα έπρεπε να είναι η πρώτη σου επιλογή γιατί αλλιώς μπορεί να καταστρέψεις το τηλέφωνο.

Οι οδηγοί για usb unbrick είναι συνήθως για rooted συσκευές κι όχι για απείραχτες.

 

Αν θες με ακούς, αν όχι κάνε ότι νομίζεις. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω. Καλή συνέχεια.

 

οκ ευχαριστώ φίλε, θα το σκεφτώ αν είναι να το στείλω αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ φίλε, θα το σκεφτώ αν είναι να το στείλω αντιπροσωπεία

 

Λίγο δύσκολο να brickαρες unroot τηλέφωνο που είναι και s-on. Πιο πιθανό το βλέπω να μην έχεις περάσει τους HBOOT drivers σωστά στο PC σου ή να έχεις κάνα θέμα με μπροστινή USB. Σας τι δεν το αναγνωρίζει σαν Mass Storage? Η δεν το βλέπεις στα devices σαν Android Phone?

Όπως και να έχει, αν όντως είσαι unrooted και εγώ θα σου πρότεινα να πας στο service αν όντως έχει πρόβλημα. Αν δεν έχει, root με unrevoked θα σου πρότεινα μόνο, που είναι μια διαδικασία που δεν επεμβαίνεις πουθενά

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω την Starburst 1. 3. 3. 1 και θέλω να βάλω την τελευταία supernova. Εχω το Rom manager κ πήρα backup δεδομένα κ προγράμματα από το titanium. Αν πατησω update μέσω Rom manager σε Supernova, το κάνει; Ή πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενέργεια πριν;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ρε παιδια γιατι δεν φενεται η συσκευη μου στο market παλια φαινοταν

εχει σχεση μηπως που αλλαξα καρτα μνημησ?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να brickαρες unroot τηλέφωνο που είναι και s-on. Πιο πιθανό το βλέπω να μην έχεις περάσει τους HBOOT drivers σωστά στο PC σου ή να έχεις κάνα θέμα με μπροστινή USB. Σας τι δεν το αναγνωρίζει σαν Mass Storage? Η δεν το βλέπεις στα devices σαν Android Phone?

Όπως και να έχει, αν όντως είσαι unrooted και εγώ θα σου πρότεινα να πας στο service αν όντως έχει πρόβλημα. Αν δεν έχει, root με unrevoked θα σου πρότεινα μόνο, που είναι μια διαδικασία που δεν επεμβαίνεις πουθενά

 

Ευχαριστω όλους καταρχήν για τις απαντήσεις, αλλά είναι σίγουρο το brick usb, αφου δε συνδέεται σε διαφορετικούς υπολογιστές με win7 και καμια 5αρια linux distros, απ'όσο έψαξα σε sites είναι πολύ πιθανό αυτό σε unrooted devices, και αρκετοί το έχουν λύσει...με πάνω κάτω μια διαδικασία την οποία έχω κάνει κι εγώ. Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι δεν έχω αρκετό χρόνο να ασχοληθώ, και φυσικά να καταλάβω μερικά πράγματα για το πως λειτουργούν(γιατι σε τέτοια προβλήματα έχει αποδειχτεί ότι πρέπει να ιδρώσω αρκετά και δεν μου κάθονται με τη μία οι διάφορες λύσεις).Το κινητό έχω καταφέρει να το κάνω προσωρινό root με ένα προγραμματάκι Z4root, και ήμουν ικανοποιημένος , αλλα μετά από λίγο δεν δούλευε το application. Τι να πω είμαι ξεχωριστή περίπτωση, αν και κανένα κινητό μέχρι τώρα δεν το άφησα χωρίς να το πειράξω έστω και λίγο...χεχε -αλλα και δεν έχω χαλάσει κανένα ως τώρα. Πιστεύω να μην είναι το πρώτο, γιατι μετά με βλέπω για μήλο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...