Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή έχουμε εδω ένα iPhone και την εφαρμογή που μοιράζει το Ίντερνετ είδαμε ότι μοιράζει σε άλλες συσκευές και κινητά, όχι όμως και στο desire που ούτε καν βλέπει το δίκτυο. Υπάρχει Θέμα με τα android.

δεν υπαρχει κανενα θεμα με τα android, εχω παρει ιντερνετ απο iphone με wifi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν υπαρχει κανενα θεμα με τα android, εχω παρει ιντερνετ απο iphone με wifi.

 

Me too... Κ εχω δώσει κιόλας...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχουμε εδω ένα iPhone και την εφαρμογή που μοιράζει το Ίντερνετ είδαμε ότι μοιράζει σε άλλες συσκευές και κινητά, όχι όμως και στο desire που ούτε καν βλέπει το δίκτυο. Υπάρχει Θέμα με τα android.

 

Κι εγώ έχω δώσει και έχω πάρει από iPhone, αλλά είπαμε, έχουν θέμα τα Android χα χα έλεος εμπάθεια...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω δώσει και έχω πάρει από iPhone, αλλά είπαμε, έχουν θέμα τα Android χα χα έλεος εμπάθεια...

 

Δε νομίζω να είναι θέμα εμπάθειας, ίσα ίσα που ο άνθρωπος απλά ρωτάει αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι θέμα εμπάθειας, ίσα ίσα που ο άνθρωπος απλά ρωτάει αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα..;)

 

Εντάξει ο γραπτός λόγος παρεξηγείται ίσως, αλλά εγώ βλέπω δήλωση "υπαρχει θέμα με τα android" τελεία και όχι ερώτηση, γι'αυτό το είπα.:worry:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Το android μου αρεσει πολύ αν και δεν συγκρινεται με το ios αλλα εθεσα τον προβληματισμο μου απο την στιγμη που με την εφαρμογη που εχω το desire δεν βλεπε με τιποτα το hotspot που δημιουργειται στο κινητο. Σε φορητο το βλεπει, σε νοκια κινητο το βλεπει, σε wm κινητο το βλεπει, αλλα οχι στο συγκεκριμενο. Οταν κανει σαρωση δεν το βλεπει παροτι ειναι πολυ κοντα. Θα το δοκιμασω παλι...
Link to comment
Share on other sites

Το android μου αρεσει πολύ αν και δεν συγκρινεται με το ios αλλα εθεσα τον προβληματισμο μου απο την στιγμη που με την εφαρμογη που εχω το desire δεν βλεπε με τιποτα το hotspot που δημιουργειται στο κινητο. Σε φορητο το βλεπει, σε νοκια κινητο το βλεπει, σε wm κινητο το βλεπει, αλλα οχι στο συγκεκριμενο. Οταν κανει σαρωση δεν το βλεπει παροτι ειναι πολυ κοντα. Θα το δοκιμασω παλι...

 

μήπως το έχεις με jailbreak αν ναι γιατί ενός φίλου έκανε τα ίδια ενώ ένα ίδιο της κοπέλας του έπαιρνε κανονικά το δευτερο ηταν νορμαλ χωρις jb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εκανα root και περασα την oxygen...εδω και 20 λεπτα εχει κολλησει το logo της oxygen..εχει κανεις ιδεα τι να κανω??

 

Προφανώς έχει πέσει το κινητό σε bootloop, δοκίμασε να την ξαναπεράσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μήπως το έχεις με jailbreak αν ναι γιατί ενός φίλου έκανε τα ίδια ενώ ένα ίδιο της κοπέλας του έπαιρνε κανονικά το δευτερο ηταν νορμαλ χωρις jb

 

Προφανώς έχει πέσει το κινητό σε bootloop, δοκίμασε να την ξαναπεράσεις.

την ξαναπερασα..δουλεψε κανονικα για λιγο και μετα εκανε restart συνεχεια..και τωρα εκανα restore..αυτα ..δυστυχως με βλεπω να μην την εχω την oxygen :(

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει πέσει το κινητό σε bootloop, δοκίμασε να την ξαναπεράσεις.

 

καλησπερα :) περασα την cool kingdom v6 ολα καλα αλλα οταν επιλεγω ελληνικα δειχνει τους χαρακτηρες με κουτακια κενα

οταν γυριζω σε αγγλικα ολα καλα τοτε εκτος απο τις επαφες που εχουν ελληνικους χαρακτηρες

στην προηγουμενη βερσιον δεν ειχα αυτο το προβλημα απλως ηταν πιο unstable

ειναι καποιο bug ? μπορω να τοδιορθωσω επιλεγοντας αλλη γραμματοσειρα & πως αν γινεται?

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

λοιπόν μου φαίνεται ότι καλά τα κατάφερα για newbie!

Τα έκανα όλα (root, partition, new rom). Η νέα insertcoin έιναι μια χαρά, σταθερή, χωρίς προβλήματα, πήγαν όλα στη θέση τους μετά το restore, αλλά είναι σαφώς πιο αργή από τη 2.2. Θεωρητικά θα έπερεπε να είναι πιο γρήγορη έτσι δεν είναι?

Τί μπορεί να πήγε λάθος? να την ξαναπεράσω κι αν ναι τι ακριβώς πρέπει να κάνω wipe?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

πήγα να βάλω το leedroid με το clockwork recovery, μπήκε αλλά μετά το πρώτο boot κολλάει στο logo του leedroid & android!

 

τι μπορώ να κάνω τώρα; τι έφταιξε;

να βάλω το default rom πάλι;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πήγα να βάλω το leedroid με το clockwork recovery, μπήκε αλλά μετά το πρώτο boot κολλάει στο logo του leedroid & android!

 

τι μπορώ να κάνω τώρα; τι έφταιξε;

να βάλω το default rom πάλι;

 

ευχαριστώ

 

Ξαναμπες σε recovery, κάνε wipe data/cache/dalvik και ξανά πέρνα την ρομ

Link to comment
Share on other sites

το έκανα, δούλεψε, ευχαριστώ

 

γιατί συνέβει;

 

και τώρα βλέπω πχ δεν είναι η τελευταία έκδοση είναι η 2.2 και όχι η 2.3 που χα πριν

το αφήνω έτσι;

Edited by _daemon_
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

και εμενα το ιδιο ακριβως μου εκανε και με τη δευτερη δουλεψε κανονικα..μετα απο λιγο εκανε restart ομως (κανα δυο φορες) και τελικα επεστρεψα στην default..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω την επίσημη 2.3 και μετά με βλέπω με Sense 3.0 κι εμένα :D αλλά έχω τρομάξει λίγο από τα πολλά πρόβληματα με το flashάρισμα που διαβάζω τελευταία:(

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω την επίσημη 2.3 και μετά με βλέπω με Sense 3.0 κι εμένα :D αλλά έχω τρομάξει λίγο από τα πολλά πρόβληματα με το flashάρισμα που διαβάζω τελευταία:(

 

και εγω στην αρχη ελεγα να περιμενω..να περιμενω..να περιμενω..αλλα το εκανα τελικα.Βεβαια στην συνεχεια επεστρεψα στην default rom.Αυτο που σκεφτομαι ειναι ειναι τελικα γινεται unroot σε περιπτωση που χρειαστει ,γιατι και αυτο το δοκιμασα αλλα αποτελεσμα δεν υπηρξε (και αυτο με προβληματισε λιγακι):blink:

Link to comment
Share on other sites

η htc uk ανακοίνωσε πριν λίγο στο facebook ότι δεν θα υπάρξει αναβάθμιση σε gingerbread για το desire.

όσο κι αν προσπάθησαν οι μηχανικοί της htc δεν κατάφεραν να χωρέσουν gingerbread και sense στην μικρή μνήμη του desire.

μεγάλη απογοήτευση για άλλη μια φορά από την htc. όχι ότι και να έβγαζε αναβάθμιση θα την έβαζα, αφού ήδη τρέχει στο desire μου νεότερο software, αλλά σίγουρα απογοητεύει για άλλη μια φορά πολλούς φίλους της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω την επίσημη 2.3 και μετά με βλέπω με Sense 3.0 κι εμένα :D αλλά έχω τρομάξει λίγο από τα πολλά πρόβληματα με το flashάρισμα που διαβάζω τελευταία:(

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις την RCMix S?

Όσοι την έχουν περάσει δεν έχουν αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα....;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αδερφια εχοντας κανει τα παντα στο κινητουλι μου και αλλαζωντας rom συχνοτερα απο οτι αλλαζω σωβρακο , εχω μια τελείως noobies απορια !

Πως διαολο θα το κανω το ρημαδι να με ειδοποιει οταν καποιος εχει γεννεθλια ή για τα ραντεβου που εχω στο ημερολογιο ?

Αλλαξα τις ρυθμισεις απο το ημερολογιο αλλα τιποτα !!! ουτε ηχος την συγκεκριμενη ωρα ουτε ,ηνυμα ειδοποιησης !!

Κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Psybill μου έκανες την καρδιά περιβόλι τώρα... Καλά πώς γίνεται οι XDA να χωράνε Sense 3 και Gingerbread και η HTC να μη χωράει με παλιό Sense; Κάποιο λάκκο έχει η φάβα... Με βλέπω για Desire S μετά το καλοκαίρι μου φαίνεται...

Διαφωνώ ότι απογοητεύει γενικά η HTC πάντως, εγώ προσωπικά είμαι υπερ-ευχαριστημένος από το Desire και το επόμενό μου θα είναι χίλια τα εκατό HTC όποιο κι αν είναι.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Psybill μου έκανες την καρδιά περιβόλι τώρα... Καλά πώς γίνεται οι XDA να χωράνε Sense 3 και Gingerbread και η HTC να μη χωράει με παλιό Sense; Κάποιο λάκκο έχει η φάβα... Με βλέπω για Desire S μετά το καλοκαίρι μου φαίνεται...

Διαφωνώ ότι απογοητεύει γενικά η HTC πάντως, εγώ προσωπικά είμαι υπερ-ευχαριστημένος από το Desire και το επόμενό μου θα είναι χίλια τα εκατό HTC όποιο κι αν είναι.

 

Παιδιά να ρίξουμε ο καθένας κάνα 5ευρώ στους γκουρού του XDA να συνεχίσουν να μας κάνουν μάγκες για καιρό ... :P

Η απάντηση για την HTC για μένα είναι απλή: "Δεν θέλει να απασχολήσει άλλο τους μηχανικούς της για το παλιό desire" ... έτσι θα πέσει το βάρος στα καινούργια μοντέλα ...

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

η htc uk ανακοίνωσε πριν λίγο στο facebook ότι δεν θα υπάρξει αναβάθμιση σε gingerbread για το desire.

όσο κι αν προσπάθησαν οι μηχανικοί της htc δεν κατάφεραν να χωρέσουν gingerbread και sense στην μικρή μνήμη του desire.

μεγάλη απογοήτευση για άλλη μια φορά από την htc. όχι ότι και να έβγαζε αναβάθμιση θα την έβαζα, αφού ήδη τρέχει στο desire μου νεότερο software, αλλά σίγουρα απογοητεύει για άλλη μια φορά πολλούς φίλους της.

 

μαλιστα..ομορφα..τα ιδια και τα ιδια..εν μερη το υποστηριζει αλλα τελικα δεν το υποστηριζει...και ο επεξεργαστης το σηκωνει αλλα η μνημη το κατεβαζει..και η τιμη στα καινουρια htc θα πεσει οποτε την λυση σας την βρηκαμε :confused:

Link to comment
Share on other sites

Psybill μου έκανες την καρδιά περιβόλι τώρα... Καλά πώς γίνεται οι XDA να χωράνε Sense 3 και Gingerbread και η HTC να μη χωράει με παλιό Sense; Κάποιο λάκκο έχει η φάβα... Με βλέπω για Desire S μετά το καλοκαίρι μου φαίνεται...

Διαφωνώ ότι απογοητεύει γενικά η HTC πάντως, εγώ προσωπικά είμαι υπερ-ευχαριστημένος από το Desire και το επόμενό μου θα είναι χίλια τα εκατό HTC όποιο κι αν είναι.

Λες και δε το ήξεραν ότι θα δημιουργούνταν πρόβλημα τη στιγμή που όταν το κινητό κυκλοφόρησε είχε ήδη "πρόβλημα" μιας και στην 2.1 που είχε αρχικά,δε μπορούσες να μεταφέρεις ούτε ένα μέρος της εφαρμογής στην sd; η samsung δηλαδή πως προέβλεψε και έβαλε 2gb εσωτερική μνήμη στο galaxy s; "προχειρότητες" της htc...αλλά τώρα θα μου πείτε ότι το galaxy είχε άλλα θέματα όταν κυκλοφόρησε...

τώρα βέβαια οι xda μπορεί να κατάφεραν να χωρέσουν sense3 και gingerbread αλλά αν δε κάνω λάθος,πρέπει ο χρήστης να κάνει στην sd του,ένα δεύτερο ext partition και φυσικά θα ήταν λίγο δύσκολο να σου φορμάρει η htc με ota update την sd σου για το απαραίτητο ext partition και να σου κάνει και root για να πάει μέρος του συστήματος στο partition...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...