Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θηκούλα σιλικόνης η μόνη λύση γι'αυτά δυστυχώς... Ήδη μου πεσε μια φορά κάτω (δε μου πεσε δλδ η κοπέλα μου το ριξε ρίχνοντάς μου κλωτσιά στο χέρι για πλάκα) και μάλιστα έφυγε μακριά ιπτάμενο και χάρη στη θήκη έκανε 2-3 γκελ στο πεζοδρόμιο σα φουσκωτή μπάλα και δεν κατάλαβε τίποτα! Για μένα τα βγαλε ήδη τα χρήματά της η θήκη της Case mate!:)

 

Δηλαδή πάει σίγουρα μαζί με το κρύσταλλο?Έτσι όπως το έβλεπα νόμιζα πως είναι ξεχωριστά μέρη..Ε και το θέμα είναι και ποιος θα μου το φτιάξει!!

Σε ένα βίντεο που χε ποστάρει κάποιος εδώ με αποσυναρμολόγηση του Desire έδειχνε το κρύσταλλο κολλημένο με κάποια κόλλα στο πλαίσιο. Ίσως να μην το αλλάζουν και να το ξεκολλάνε γιατί 80€ είναι πολύ λίγα για κρύσταλλο και αλουμινένιο πλαίσιο μαζί :wacko:

Edited by kollatos
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση".

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θηκούλα σιλικόνης η μόνη λύση γι'αυτά δυστυχώς... Ήδη μου πεσε μια φορά κάτω (δε μου πεσε δλδ η κοπέλα μου το ριξε ρίχνοντάς μου κλωτσιά στο χέρι για πλάκα) και μάλιστα έφυγε μακριά ιπτάμενο και χάρη στη θήκη έκανε 2-3 γκελ στο πεζοδρόμιο σα φουσκωτή μπάλα και δεν κατάλαβε τίποτα! Για μένα τα βγαλε ήδη τα χρήματά της η θήκη της Case mate!:)

 

Αν σου πω πως την έπαθε σε σημείο που δεν πιάνει ούτε αυτή η θήκη?Στο ακουστικό δίπλα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω πως την έπαθε σε σημείο που δεν πιάνει ούτε αυτή η θήκη?Στο ακουστικό δίπλα!:lol:

 

Εσύ παιδί μου θες ξεμάτιασμα :lol: (τι να πω κι εγώ που προχθές μου χτύπησαν το αυτοκίνητο παρκαρισμένο με ποιο τρόπο; λύθηκε το χειρόφρενο του αλλουνού από πυλωτή με κλίση, πήρε φόρα με την όπισθεν, και σταμάτησε πάνω στο πίσω αριστερό φτερό μου :mad:)

On second thought, πάμε μαζί για εξορκισμό, τι να μας κάνει το ξεμάτιασμα :p

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εσύ παιδί μου θες ξεμάτιασμα :lol: (τι να πω κι εγώ που προχθές μου χτύπησαν το αυτοκίνητο παρκαρισμένο με ποιο τρόπο; λύθηκε το χειρόφρενο του αλλουνού από πυλωτή με κλίση, πήρε φόρα με την όπισθεν, και σταμάτησε πάνω στο πίσω αριστερό φτερό μου :mad:)

On second thought, πάμε μαζί για εξορκισμό, τι να μας κάνει το ξεμάτιασμα :p

 

Αμα δεν σε θέλει..............:mad:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω τις επαφές στο outlook και τις συγχρονίζω με το htc sync. Εάν θέλω να τις έχω αποθηκευμένες και στο outlook και στον Gmail λογαριασμό μου πως μπορώ; Εάν τις εξάγω σύμφωνα με τον οδηγό που αναφέρεται πιο πίσω στο Gmail μετά κάθε νέα επαφή που θα εισάγω θα αποθηκεύεται στο Gmail. Υπάρχει τρόπος να τις έχω ταυτόχρονα και στο Gmail αλλά και στο outlook;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση..?? μπορω να κανω downgrade σε froyo..εχω την τελευταια 2.29.405.5 και να παω στην πρωτη πρωτη την 2.09.405.2..????πηγα να το κανω και δεν με αφηνε....μετα την αποστολη μου ελεγε οτι το βοηθητικο προγραμμα δεν το υποστηριζει....και να βαλω αλλο προγραμμα......μετα πηγα να ξαναβαλω την 2.29.405.5 και μου λεει συνεχεια σφαλμα 170 για το usb...αν θελεις κατατοπησε με..σε ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Απο το προσωπα /ομαδες πως διαγραφουμε μια ομαδα παιδια ???

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...να κανω μια ερωτησουλα εχω starbust lite 1.3.0 και εχω προβλημα οταν τραβαω video 720 μετα κατα την αναπαραγωγη τους σε η/υ η οπουδηποτε αλλου μου κανει κοψιματα...ξερει κανενας κατι για αυτο η καποια λυση?

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

Απο το προσωπα /ομαδες πως διαγραφουμε μια ομαδα παιδια ???

Ευχαριστω προκαταβολικα.

πατας παρατεταμενα πανω στην ομαδα που θελεις μεχρι να σου βγαλει την επιλογη της διαγραφης!!

:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω τις επαφές στο outlook και τις συγχρονίζω με το htc sync. Εάν θέλω να τις έχω αποθηκευμένες και στο outlook και στον Gmail λογαριασμό μου πως μπορώ; Εάν τις εξάγω σύμφωνα με τον οδηγό που αναφέρεται πιο πίσω στο Gmail μετά κάθε νέα επαφή που θα εισάγω θα αποθηκεύεται στο Gmail. Υπάρχει τρόπος να τις έχω ταυτόχρονα και στο Gmail αλλά και στο outlook;

καταρχας πρεπει να τις μεταφερεις στο gmail. αφου περαστουν εκει θα συγχονιζοντε αυτοματα με το gmail οσο για το outlook θα το κανεισ οποτε θες εσυ χειροκεινητα μεσω htc synch η" my phone explorer

:)
Link to comment
Share on other sites

απο τότε που έφυγα από την επίσημη ρομ έχω παρατηρήσει ότι έχει μειωθεί πολύ η ταχύτητα φόρτισης της μπαταρίας σε όλες τις ρομ που έχω δοκιμάσει, τώρα είμαι με redux. χαρακτηριστικό είναι ότι σήμερα συνδεδεμένο στο αυτοκίνητο με φορτιστή 2Α και ταυτόχρονα τρέχοντας gpsη μπαταρία αντί να ανέβαινε, έπεφτε. τι φταίει γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

καταρχας πρεπει να τις μεταφερεις στο gmail. αφου περαστουν εκει θα συγχονιζοντε αυτοματα με το gmail οσο για το outlook θα το κανεισ οποτε θες εσυ χειροκεινητα μεσω htc synch η" my phone explorer

Δηλ. όταν θα τις εχω όλες στ gmail και προσθέσω κάποια στο gmail ok θα ειναι. Εάν θα κάνω χειροκίνητα (εννοείται αυτό) συγχρονισμό με τον υπολογιστή θα περαστεί κανονικά; Γιατί νόμιζα ότι μόνο όταν ειναι στο τηλέφωνο οι επαφές μπορεί να γίνει συγχρονισμός με υπολογιστή. Εκτός και πρέπει να τις εχω και στο τηλέφωνο και στο gmail. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Απο το προσωπα /ομαδες πως διαγραφουμε μια ομαδα παιδια ???

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

πατας παρατεταμενα πανω στην ομαδα που θελεις μεχρι να σου βγαλει την επιλογη της διαγραφης!!

 

Το κανω αλλα μονο για επεξεργασια δινει επιλογη....Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το κανω αλλα μονο για επεξεργασια δινει επιλογη....Ευχαριστω.[/Πας στην ομάδα (π.χ. αγαπημένα) πατάς επιλογή>διαγραφή>επιλογή και τσεκάρεις όλα αν θέλεις να διαγραφούν όλα ή επιλέγεις ποιά θέλεις να διαγραφούν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί όταν πηγαίνω στις εγκατεστημένες εφαρμογές μου στο Android Market δε μου δείχνει ούτε τις μισές από αυτές που έχω περάσει μέσω Market;

 

έχεις ρουτ και custom rom;

Ίσως έφαγε κάποιο κόλλημα με το a2sd+;

Δοκίμασε clear market cache

και κανά reboot.

Link to comment
Share on other sites

Πας στην ομάδα (π.χ. αγαπημένα) πατάς επιλογή>διαγραφή>επιλογή και τσεκάρεις όλα αν θέλεις να διαγραφούν όλα ή επιλέγεις ποιά θέλεις να διαγραφούν.

Παραξενα πραγματα...

Σε ομαδα που εχω επαφες με αφηνει να διαγραψω μελος ή και ολη την ομαδα.

Αυτες που θελω εγω να διαγραψω ειναι κενες και δεν με αφηνει.

Δοκιμασα να προσθεσω ενα μελος και μετα να διαγραψω ολη την ομαδα αλλα παλι δεν με αφηνει...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

έχεις ρουτ και custom rom;

Ίσως έφαγε κάποιο κόλλημα με το a2sd+;

Δοκίμασε clear market cache

και κανά reboot.

 

Όχι με εντελώς stock Rom είμαι. Με καθάρισμα της cache συνήλθε.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Παραξενα πραγματα...

Σε ομαδα που εχω επαφες με αφηνει να διαγραψω μελος ή και ολη την ομαδα.

Αυτες που θελω εγω να διαγραψω ειναι κενες και δεν με αφηνει.

Δοκιμασα να προσθεσω ενα μελος και μετα να διαγραψω ολη την ομαδα αλλα παλι δεν με αφηνει...

Ίσως ειναι κουτό αυτό που θα γραψω, μήπως αυτές οι επαφές ειναι συνδεδεμένες με το Facebook; Γιατί στα αγαπημένα σε μένα κάποιες επαφές που ειναι συνδεδεμένες με το Facebook δεν με αφήνει να τις διαγράψω.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ειναι κουτό αυτό που θα γραψω, μήπως αυτές οι επαφές ειναι συνδεδεμένες με το Facebook; Γιατί στα αγαπημένα σε μένα κάποιες επαφές που ειναι συνδεδεμένες με το Facebook δεν με αφήνει να τις διαγράψω.

 

Ευαριστω αλλα οχι...Καμμια απολυτως σχεση .

Ειναι ομαδες που ειχα φταξει στο κινητο εγω αλλα μετα που τις εφτιαξα και στο gmail δημιουργησε στη συσκευη νεες ομαδες με το ιδιο ονομα (εγω το επελεξα) που εχει τις επαφες μεσα και αφησε αδειες τις παλιες.

Αυτες θελω να διαγραψω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,

Προσπαθώ να γίνω ρουτ με τον οδηγό της πρώτης σελίδας και δεν τα καταφέρνω. Όταν τρέχω το reflash και πρέπει να συνδεσω το τηλέφωνο, σε τι κατάσταση πρέπει να είναι, ανοιχτό κσι να δουλεύει κανονικά ή σε hboot;. Και μετά τί???

Edited by blaxosr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα παιδια

 

 

προσφατος στην κατοχη Desire το ηθελα απο περισυ το καλοκαρι και τωρα παρουσιαστηκε ευκαιρια και το απεκτησα , μια ερωτησουλα που ελπιζω να μην ειναι σε λαθος μερος . Εγκατεστησα απο το market το skype αλλα ενω 1000 % βαζω το σωστο password μου βγαζει συνεχως μηνυμα οτι ειναι λαθος , καμια ιδεα κανεις ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο facebook στα μηνυματα ενω βλεπω τι γραφω σε φιλο δεν μπορω να δω τι μου γραφει...:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω επιλεξει στην επιλογή δικτύου, αυτόματο ή UMTS δεν μου εμφανίζει την αντίστοιχη ένδειξη στην οθόνη, αλλά μόνο όταν συνδέομαι στο internet μέσω δικτύου?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω επιλεξει στην επιλογή δικτύου, αυτόματο ή UMTS δεν μου εμφανίζει την αντίστοιχη ένδειξη στην οθόνη, αλλά μόνο όταν συνδέομαι στο internet μέσω δικτύου?

ναι μονο τοτε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,

Προσπαθώ να γίνω ρουτ με τον οδηγό της πρώτης σελίδας και δεν τα καταφέρνω. Όταν τρέχω το reflash και πρέπει να συνδεσω το τηλέφωνο, σε τι κατάσταση πρέπει να είναι, ανοιχτό κσι να δουλεύει κανονικά ή σε hboot;. Και μετά τί???

Επανέρχομαι (προσπαθώ τώρα ξανά).

Τρέχω το reflash_package.exe κι ανοίγει μια εφαρμογή η urevoked rekovery flash tool. Στην οθόνη της εφαρμογής αναφέρει unrevoked3, από κάτω Painless root and reflash κι από κάτω: Waiting for device. Plug your phone in now and enable USB debugging. Make sure HTC sync is not enabled κι από κάτω Reconery image: clockworkmod recovery.

 

Τόση ώρα που τα γράφω αυτά το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο και φυσικά δεν κάνει τίποτα....

 

Επανέρχομαι, είχε γίνει πατατιά, δεν είχα επιλέξει το usb debbuging, η διαδικασία προχωράει κανονικά...

Λοιπόν, μου εμφανίζει το μήνυμα:

Error: failed to get root. Is your firmware too new?

και μου βγάζει το σηματάκι ότι έχω λίγο χώρο, το τσέκαρα είναι γύρω στα 10 mb, πριν τη διαδικασία ήταν νομίζω γύρω στα 16mb.

Καμιά καλή ιδέα? (έχω android 2.2)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...