Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η δοκιμή αρχίζει με κάτι παραδοσιακά αξιόπιστο…

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1038195

LeeDrOiD V3.0 GB

την κατεβασα ηδη, την εχω στην καρτα μνημης, θα φλασαριστει αργοτερα :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η δοκιμή αρχίζει με κάτι παραδοσιακά αξιόπιστο…

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1038195

LeeDrOiD V3.0 GB

δεν εχει το sense 3. το 2.1 εχει, απλα ειναι 2.3.3. μολις τωρα το εβαλα.

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να βάλω μία AOSP rom. Με Leedroid και D2W όλο θέματα έχω. Λατρεύω το Sense αλλά έχω την εντύπωση ότι σέρνεται. Αυτό που μου αρέσει στο Sense είναι το ότι συνδέω τις επαφές με τα αντίστοιχα προφίλ στο Facebook. Με μία AOSP rom θα μπορώ να το κάνω αυτό; (αν και η ερώτηση πιστεύω είναι περιττή). Ποια καλά του Sense χάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να βάλω μία AOSP rom. Με Leedroid και D2W όλο θέματα έχω. Λατρεύω το Sense αλλά έχω την εντύπωση ότι σέρνεται. Αυτό που μου αρέσει στο Sense είναι το ότι συνδέω τις επαφές με τα αντίστοιχα προφίλ στο Facebook. Με μία AOSP rom θα μπορώ να το κάνω αυτό; (αν και η ερώτηση πιστεύω είναι περιττή). Ποια καλά του Sense χάνω;

 

Δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα στη συνδεση μεταξυ προφιλ-επαφων διοτι αυτο γινεται σε ολες τις Android συσκευες αν δεν κανω λαθος.

 

Τωρα τι χανεις απο το Sense ?? Οτι εχει το Sense . ( :lol: )

Πραγματικα δεν ξερω να σου πω τι χανεις αν βγαλεις το Sense γιατι ειναι τι ζηταει ο καθενας .

Και τι Rom χρησιμοποιεί ο καθενας ...διοτι το κινητο μας° εχει μεινει λιγο πισω σε αναβαθμισεις βεβαια παιζει ρολο και ποια Sense ROM χρησιμοποιεις καθως με μια HD ROM εχεις παρα πολλα παραπανω πραγματα οπως Wallpapers ,Ringtones και καποια αλλα πραγματα τα οποια-προσωπικα- τα θεωρω περιττα.

Με την κλασσικη Sense του HTC Bravo εχεις μονο τον υπεροχο καιρο το κλειδωμα και καποια αλλα Widget αν δεν κανω λαθος..

Σχετικα με τα Data2ext Data++ και δεν ξερω εγω τι αλλο εχουν βγαλει ειναι μονο γι α Benchmarks tests κατα την ταπινη μου αποψη καθως δεν ειδα μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα...απο την στιγμη που εχεις το Sense εχεις πολλα ωραια πραγματα αλλα το κινητο σερνεται.(Μην με κραξει κανεις..αποψη μου.)

 

Εχω παρα πολυ καιρο να βαλω Sense ROM και να την κρατησω ,βασικα δοκιμαζω καπου καπου αλλα τιποτα δεν συγκρινεται με την Oxygen οχι μονο απο Sense ROMs αλλα και απο AOSP.. .

Προτιμω να χασω ολα τα θετικα μιας Sense ROM παρα τα θετικα μιας ROM οπως η Oxygen . (Ο Ορισμος την απλοτητας , μεσα μονο τα βασικα βαζεις οτι θες συν οτι ειναι απιστευτα γρηγορο το λογισμικο.)

 

Αν καποιος διαφωνει μπορουμε να συζητησουμε .

 

Συγγνωμη ειμαι λιγο φλυαρος αλλα ελπιζω να σε βοηθησα λιγο να καταλαβεις τι παιζεται εγω σου προτεινω να δοκιμασεις την Oxygen Οπως καταλαβαινεις.

 

Καλο σου βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

την κατεβασα ηδη, την εχω στην καρτα μνημης, θα φλασαριστει αργοτερα :D

 

την εχω φλασαρη και ειναι κανενα 20λεπτο στην οθονη του alpharev τι γινεται?

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

την εχω φλασαρη και ειναι κανενα 20λεπτο στην οθονη του alpharev τι γινεται?

Μηπως θελει τελευταιο cwm recovery? εχεις αλλαξει hboot; βασικα σε μια ρομ sense 2.3.3 ελεγε οτι δουλευει μονο αν φλασαρετε με cwm ή κατι τετοιο. εγω δεν εχω βεβαια αλλα θα δοκιμασω..δε χανω κατι.

 

επισης στο 1ο ποστ του θεματος της leedroid

Please Note: As we are running a HTC stock kernel EXT4 is currently unsupported, if you get stuck at the splash screen fash This zip (Thanks to melethron)

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω.Εγώ με την starburst είχα πολλά θέματα όπως το βίντεο ,και λίγο χειρότερη μπαταρία από τη μαμα ρομ.

Με ικανοποίησε απόλυτα η insertcoin -αλλά κράσαρε το SPB Shell3d-και η aurax από τις απλές.

Έβαλα και oxygen 2.3,ταχύτατη, αλλά μερικά πράγματα δεν έπαιζαν όπως βίντεο κ.λ.π -οπως είχε επισημάνει και ο φίλος Jastonas-

Τώρα είμαι με την Oxygen 2.2.1 με την οποία παίζουν όλα και είναι επίσης ταχύτατη και το spb shell βέβαια .Η αλήθεια είναι πως αν μάθεις στην ταχύτητα των aosp μετά σου φαίνεται ότι το sense σέρνεται αλλά να επισημάνω πως το μόνο που μου λείπει είναι το ρολόι με τα εφέ του καιρού της HTC.

 

Αυτά που κουβεντιάζετε είχα γράψει πριν 2 σελίδες.Νομίζω πως αν βάλεις aosp μετά θα σου φαίνεται το σενσ πολύ αργό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να κανει συνδεση των επαφων με το facebook σε AOSP rom οπως σε sense rom?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά για να το λέτε όσοι έχετε δοκιμάσει τις aosp θα έχετε δίκιο!! Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο πιο γρήγορες είναι όταν με αυτή που έχω τώρα με μια και μονο κίνηση του χεριού μου κατεβαινουν μέχρι το τέλος 100 εφαρμογές και ο μπροουζερ ανοίγει σε 2-3 δευτερόλεπτα....Το HTC το πήρα μόνο και μόνο για το σενς κι αυτό είναι που κάνει τους άλλους να μη μου λένε τι τηλέφωνο,καφέ:lol:, πήρες και τι μάρκα είναι αυτή! Με το sence ενθουσιάζονται.

Όσοι δοκιμάσατε την καινούρια leedroid 2.3 πείτε μας εντυπώσεις. Αν και το HD sence δύσκολα το αποχωρίζεται κάποιος όπως και τα 580 εναπομείναντα MB μνήμης....Διάβασα ακόμα ότι εχει πρόβλημα με τις γλώσσες, αληθεύει;

Και όσοι έχετε HD rom κατεβάστε την ψεύτικη κλίση από την HTC σας γλυτώνει από πολλούς ανεπιθύμητους.....

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου...Προτιμησα htc μονο και μονο για το sense.Aν ηθελα pure google android θα κρατουσα το nexus s..

Αλλα να σου πω την αληθεια,ειναι πιο γρηγορες οι aosp και η miui,οπως και να το κανουμε...Μονο και μονο που απελευθερωνει τοση μνημη ειναι αρκετο.Οτι και να του κανεις δε θα σου lagαρει δευτερολεπτο...Βεβαια παιζουμε με τα δευτερολεπτα τωρα,αλλα η αληθεια να λεγεται....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά για να το λέτε όσοι έχετε δοκιμάσει τις aosp θα έχετε δίκιο!! Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο πιο γρήγορες είναι όταν με αυτή που έχω τώρα με μια και μονο κίνηση του χεριού μου κατεβαινουν μέχρι το τέλος 100 εφαρμογές και ο μπροουζερ ανοίγει σε 2-3 δευτερόλεπτα....Το HTC το πήρα μόνο και μόνο για το σενς κι αυτό είναι που κάνει τους άλλους να μη μου λένε τι τηλέφωνο,καφέ:lol:, πήρες και τι μάρκα είναι αυτή! Με το sence ενθουσιάζονται.

Όσοι δοκιμάσατε την καινούρια leedroid 2.3 πείτε μας εντυπώσεις. Αν και το HD sence δύσκολα το αποχωρίζεται κάποιος όπως και τα 580 εναπομείναντα MB μνήμης....Διάβασα ακόμα ότι εχει πρόβλημα με τις γλώσσες, αληθεύει;

Και όσοι έχετε HD rom κατεβάστε την ψεύτικη κλίση από την HTC σας γλυτώνει από πολλούς ανεπιθύμητους.....

 

Και εγώ υπέρ του σενς ήμουν αλλά ας πούμε κατάβασε τον dialer one σαν default dialer και δουλεψέ τον σε σενς και aosp ,θα δεις μεγάλη διαφορά.

Επίσης μεγάλη διαφορά βλέπεις στο πόσο γρήγορα πάνε οι aosp αν ανοίξεις μενού όπως η διαχείρηση εφαρμογών.

 

Και να συμπληρώσω κάτι ο λόγος που έφυγα από το σενς είνaι και το εντυπωσιακότατο αλλά και χρηστικό spb 3d.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα που να κανει συνδεση των επαφων με το facebook σε AOSP rom οπως σε sense rom?

Ναι, το facebook :p

Όταν το εγκαταστήσεις και το τρέξεις θα σου πει να κάνει συγχρονισμό με τις επαφές σου κι όσες δεν βρει τις κάνεις χειροκίνητα εσύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει το sense 3. το 2.1 εχει, απλα ειναι 2.3.3. μολις τωρα το εβαλα.

 

για πες μας εντυπωσεις.... αξιζει...? εχει bugs...? απο μνημη τι λεει? στα 150 ειναι...?? δεν εχουμε κατι για data2xxxx εε?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιο καιρό οι devs βγάζουν roms οι οποίες είναι data ++.

Στην τελευταία του rom με gingerbread για παράδειγμα, ο robocik λέει ότι πρέπει να βάλουμε το cm7 hboot και μετά την v7 ++ rom του.

 

Έχει καταλάβει κάποιος ποια η διαφορά των data2ext (ξέρω τί ακριβώς κάνουν μιας και τέτοια χρησιμοποιώ εδώ και καιρό) που είχε μέχρι τώρα στις Froyo HD rom του, με την καινούρια;

Αν εξαιρέσουμε ότι ακόμη δεν λειτουργεί η κάμερα, για ποιο λόγο να αλλάξω hboot και να περάσω την data ++ και να μην περιμένω μέχρι να βγάλει μία data2ext;

Γνωρίζει κάποιος την/τις διαφορά/ές να μου πει;

 

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

@tsiftsism

The theory

 

Premise:

1. Performance degradation with HD roms (and regular ones as well) occur when essential parts of the device's operation are from the sd card, instead of working as much as possible from the internal memory.

 

2. Deodexed roms render a substantial part of the /system partition into a bloated archive, since no apk or jar file is actually used. Everything is odexed and copied into the dalvik-cache, which leads to -

 

3. The dalvik-cache of a deodexed rom is much larger than that of an odexed rom. So now we have large portions of the system partition that are not used, and a clogged data partition.

 

4. So we use a2sd, a2sd+, d2ext or d2we - and essentially, what we get is that almost nothing is being run from the internal memory. What a waste.

 

Με λίγα λόγια οι data++ υπόσχονται πολύ πιο γρήγορη απόκριση του συστήματος σε σχέση με τις υπόλοιπες.

Από προσωπική εμπειρία πιστεύω ότι όντως το παραπάνω ισχύει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

@tsiftsism

 

Με λίγα λόγια οι data++ υπόσχονται πολύ πιο γρήγορη απόκριση του συστήματος σε σχέση με τις υπόλοιπες.

Από προσωπική εμπειρία πιστεύω ότι όντως το παραπάνω ισχύει..

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Άρα περιμένω να φτιάξουν το θέμα με την κάμερα, περνάω το cm7 hboot, αλλάζω το partition από ext4 σε ext3 (με τον μέχρι τώρα kernel δεν υποστηρίζεται) και περνάω την data++, αντί της data2ext (αν θα έχει βγει κάποια).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.04.15

ROM:http://bit.ly/hYUvU5

Greek pack#4: http://www.multiupload.com/6HQ8WSSME6

 

Έγινε μια παρεξήγηση/hijack και μέιναμε χωρίς forum οπότε θα ποστάρω εδώ τα links μέχρι να λυθεί το πρόβλημα!

 

Στο πακέτο #4 έχουν λυθεί πιστεύω και τα τελευταία προβλήματα.Ενδεικτικά: Δουλεύει και πάλι το 24ωρο,το LED ειδοποιήσεων,αρκετά κείμενα άλλαξαν για να φαίνονται πιο ωραία και η εφαρμογή Μοnitor λογικά δε θα κρασάρει πλέον.

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω που το δικιμασα crashαρει συνεχεια το Market οι ρυθμισεις και οι ρυθμισεις του browser.κατα τα αλλα εχει γινει πολυ ωραια δουλεια...
Link to comment
Share on other sites

εγω που το δικιμασα crashαρει συνεχεια το Market οι ρυθμισεις και οι ρυθμισεις του browser.κατα τα αλλα εχει γινει πολυ ωραια δουλεια...

 

Αν αναφέρεσε στην MIUI έχεις δίκιο.Γι αυτό έβγαλα το λινκ.Είχα κάνει κάποιο λάθος κατά το packing.Ανεβάζω τώρα τη διορθωμένη έκδοση!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκαν.Την δοκίμασα στο κινητό μου και είναι μια χαρά.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ωραια κατεβαζω τα αρχεια και φλασαρω..

EDIT:οι ρυθμισεις εξακολουθουν να μην ανοιγουν...

EDIT2:τελικα το θεμα εφταιγε :P

Edited by Mitcoc
Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκαν.Την δοκίμασα στο κινητό μου και είναι μια χαρά.

 

Τι άλλαξε ,η ρομ ή η μετάφραση;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλαξε ,η ρομ ή η μετάφραση;

 

Μετεφράσα τα νέα strings και διόρθωσα μερικά υπάρχοντα για να φαίνονται πιο ωραία.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετεφράσα τα νέα strings και διόρθωσα μερικά υπάρχοντα για να φαίνονται πιο ωραία.

 

Να κατεβάσω και τα δυο πάλι λοιπόν;

Από τα λινκ της προηγούμενης σελίδας;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...