Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια ενω εχω βαλει 8αρα καρτα μνημης και περναω ολες τις εφαρμογες που μπορουν να παμε σε αυτη εκει,μου βγαζει οτι εχει σχεδον γεμισει η μνημη του τηλεφωνου (μενουν 19mb) συνεχεια.υπαρχει καποια λυση?? πως μπορω να ελευθερωσω χωρο?

 

κάνε τα αρχεία μεταφορά στην sd. Εγώ έχω 60+ εφαρμογές και έχω ελεύθερα 108MB. Βάλε app2sd και δες ποιές είναι στο τηλέφωνο (μερικές δεν μεταφέρονται)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άμα πάμε σε GEN2 λογικά χάνουμε κάθε ελπίδα για εγγύηση. Η stock wind rom δεν θα μπαίνει. Μένω με την SS προς το παρόν και GEN1.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

κάνε τα αρχεία μεταφορά στην sd. Εγώ έχω 60+ εφαρμογές και έχω ελεύθερα 108MB. Βάλε app2sd και δες ποιές είναι στο τηλέφωνο (μερικές δεν μεταφέρονται)

 

ποια αρχεια εννοεις φιλε μου και πως?? το app2sd το εχω και οσες μεταφερονται τις εχω μεταφερει:O

Link to comment
Share on other sites

Έχω βολευτεί με την SS όσο αφορά ταχύτητα και χωρητικότητα στην internal και θα μείνω εκεί με GEN1.

Όταν θα βγει η 2.3 Cyanogen με ραδιόφωνο τότε θα το κουβεντιάσουμε αν χρειάζεται η μετατροπή σε GEN2.

Τώρα όσο αφορά την Wind 2.2...Ας την χαίρονται.

 

ποια αρχεια εννοεις φιλε μου και πως?? το app2sd το εχω και οσες μεταφερονται τις εχω μεταφερει:O

 

Έχει σημασία και ποια Rom έχεις.

Προσωπικά έχω δει ότι η SS κάνει την καλύτερη διαχείριση.

Το titanium backup μου βγάζει ότι έχω σύνολο 214 εφαρμογές περασμένες (μαζί με τα λειτουργικά) και έχω 27MB ελευθερα ακόμα.

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

Άμα πάμε σε GEN2 λογικά χάνουμε κάθε ελπίδα για εγγύηση. Η stock wind rom δεν θα μπαίνει. Μένω με την SS προς το παρόν και GEN1.

 

Σκέψου θετικά, μπορεί η wind ρομ να καθυστέρησε τόσο επειδή θα μας αναβαθμίσει σε Gen2! Λέμε τώρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω βολευτεί με την SS όσο αφορά ταχύτητα και χωρητικότητα στην internal και θα μείνω εκεί με GEN1.

Όταν θα βγει η 2.3 Cyanogen με ραδιόφωνο τότε θα το κουβεντιάσουμε αν χρειάζεται η μετατροπή σε GEN2.

Τώρα όσο αφορά την Wind 2.2...Ας την χαίρονται.

 

 

 

Έχει σημασία και ποια Rom έχεις.

Προσωπικά έχω δει ότι η SS κάνει την καλύτερη διαχείριση.

Το titanium backup μου βγάζει ότι έχω σύνολο 214 εφαρμογές περασμένες (μαζί με τα λειτουργικά) και έχω 27MB ελευθερα ακόμα.

 

την flb r9 εχω και με το τιτανιουμ λεει οτι με 175 εφαρμογες μαζι με του συστηματος εχω 21MB ελυθερα:(και δεν μπορω να κανω εγκατασταση ελλη εφαρμογη τωρα καθως δεν με αφηνει αν δεν σβησω:(

Link to comment
Share on other sites

Άμα πάμε σε GEN2 λογικά χάνουμε κάθε ελπίδα για εγγύηση. Η stock wind rom δεν θα μπαίνει. Μένω με την SS προς το παρόν και GEN1.

 

Kαποια στιγμη η wind θα δωσει και GEN2 συσκευες, οποτε no prob.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την flb r9 εχω και με το τιτανιουμ λεει οτι με 175 εφαρμογες μαζι με του συστηματος εχω 21MB ελυθερα:(και δεν μπορω να κανω εγκατασταση ελλη εφαρμογη τωρα καθως δεν με αφηνει αν δεν σβησω:(

 

Η πιο σιγουρη λυση στο θεμα του χωρου στα κινιτα με λιγο χωρο, ειναι του σκριπτ

με extx partition οπως Darktremor η link2sdhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=715940 και για του λογου το αλιθες 3 φοτο, οπιοι εχουν την ss το εχει

ενσοματομενο ,δουλεβι βεβαια και στην cm

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Η πιο σιγουρη λυση στο θεμα του χωρου στα κινιτα με λιγο χωρο, ειναι του σκριπτ

με extx partition οπως Darktremor η link2sdhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=715940 και για του λογου το αλιθες 3 φοτο, οπιοι εχουν την ss το εχει

ενσοματομενο ,δουλεβι βεβαια και στην cm

 

με αυτη τη διαδικασια χανω τιποτα απο εγγυηση?πρεπει να επαναφερω τιποτα μετα για να ειναι μεσα στη νεγγυηση η απλα περναω την stock rom και ειναι οπως πριν τη διαδικασια αυτη?

Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη διαδικασια χανω τιποτα απο εγγυηση?πρεπει να επαναφερω τιποτα μετα για να ειναι μεσα στη νεγγυηση η απλα περναω την stock rom και ειναι οπως πριν τη διαδικασια αυτη?

 

το μονο που ειναι απαρετητο το τηλεφωνο να ειναι root τωρα αν αυτο χαλαει τη εγγυηση ποιος ξερει;;

Σιρουρα οταν αλλαχτει rom το σκριπτ φευγει

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Το root ακυρώνει την εγγύηση θεωρητικά. Πρακτικά τώρα μπορεί και να μην το ψάχνει κανείς...
Link to comment
Share on other sites

Η πιο σιγουρη λυση στο θεμα του χωρου στα κινιτα με λιγο χωρο, ειναι του σκριπτ

με extx partition οπως Darktremor η link2sdhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=715940 και για του λογου το αλιθες 3 φοτο, οπιοι εχουν την ss το εχει

ενσοματομενο ,δουλεβι βεβαια και στην cm

μονο ρουτ και με την μαμα ρομ και χωρις ξεκλειδωμα της μνημης σε 512, και βαζεις οσες εφαρμογες θες αν ειναι ετσι να το κανω τωρα και ας βγαλει η wind οποτε θελει την αναβαθμηση

Link to comment
Share on other sites

Η πιο σιγουρη λυση στο θεμα του χωρου στα κινιτα με λιγο χωρο, ειναι του σκριπτ

με extx partition οπως Darktremor η link2sdhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=715940 και για του λογου το αλιθες 3 φοτο, οπιοι εχουν την ss το εχει

ενσοματομενο ,δουλεβι βεβαια και στην cm

 

Λοιπόν , έχω την SS rls4 και περιμένω καινούρια sd. Κάνω partitions από clockwork ή από το PC

(λογικά αυτό το guide κάνει την ίδια δουλειά ή όχι; ).

 

Απ'ότι είπες και το λέει και στο thread της SS κάπου ,το έχω το Darktremor.Αφού υπάρχει ,δεν κάνω κάτι install; Τι κάνω μετά;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , έχω την SS rls4 και περιμένω καινούρια sd. Κάνω partitions από clockwork ή από το PC
(λογικά αυτό το guide κάνει την ίδια δουλειά ή όχι; ).

 

Απ'ότι είπες και το λέει και στο thread της SS κάπου ,το έχω το Darktremor.Αφού υπάρχει ,δεν κάνω κάτι install; Τι κάνω μετά;

 

εχει μεσα στη ρομ σαν εφαρμογη το move2sd enabler αλλα μολις μπεις σου λεει να κατεβασεις και μια αλλη εφαρμογη.κατεβασα και το Darktremor γιατι απο οτι καταλαβα εχει την δυνατοτητα να μετακινει πιο πολλες εφαρμογες στην sd

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργουν τα πληκτρα volume, play/pause, next/previous κτλ? Με ολους τους players? Η οθονιτσα μηπως δειχνει και τιτλο τραγουδιου?

 

Τα πλήκτρα λειτουργούν κανονικά, η οθόνη δείχνει μόνο αυτόν που σε καλεί και όχι όνομα, μόνο αριθμό (έτσι κάνει σε όλα τα android απ' ό,τι διάβασα).

Link to comment
Share on other sites

εχει μεσα στη ρομ σαν εφαρμογη το move2sd enabler αλλα μολις μπεις σου λεει να κατεβασεις και μια αλλη εφαρμογη.κατεβασα και το Darktremor γιατι απο οτι καταλαβα εχει την δυνατοτητα να μετακινει πιο πολλες εφαρμογες στην sd

 

Στην rom(SSrls4) το move2sd enabler εγώ δεν το είδα. Το είχα περάσει από το μάρκετ πάντως μαζί με το apps2sd ,που έδειχνε περισσότερες εφαρμογές μόλις έβαλα το enabler ,για μεταφορά στην sd. Έβαλα και το darktremor gui τώρα να υπάρχει(δεν έψαξα ρυθμίσεις ακόμα και δεν έχω ιδέα προς το παρόν τι παίζει)..

 

Όταν κάνω τα partitions, μετά θα ξαναπεράσω στην καινούρια sd ότι είχα στην παλιά. Το θέμα είναι πως λογικά κάποια αρχεία θα πρέπει να πάνε στα καινούρια partitions. Τι βάζω, που ,είναι το θέμα. Ξαναγυρνάω τις εφαρμογες στην internal memory και μετά πάλι move στην sd για να πάνε στο νέο partition ή μεταφέρω κάποιον/ους φάκελο/ους στο ext partiotion; Έκτός αν γίνετε μέσω darktremor gui.

Χρειάζετε να κάνω κάτι άλλο;

 

ΥΓ . Ποιά άλλη εφαρμογή σου ζήτησε όταν άνοιξες το enabler;

 

Edit:Μήπως το BusyBox;(Άκυρο, το busybox υπάρχει στην SS απλά δεν είναι latest version).

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Στην rom(SSrls4) το move2sd enabler εγώ δεν το είδα. Το είχα περάσει από το μάρκετ πάντως μαζί με το apps2sd ,που έδειχνε περισσότερες εφαρμογές μόλις έβαλα το enabler ,για μεταφορά στην sd. Έβαλα και το darktremor gui τώρα να υπάρχει(δεν έψαξα ρυθμίσεις ακόμα και δεν έχω ιδέα προς το παρόν τι παίζει)..

 

Όταν κάνω τα partitions, μετά θα ξαναπεράσω στην καινούρια sd ότι είχα στην παλιά. Το θέμα είναι πως λογικά κάποια αρχεία θα πρέπει να πάνε στα καινούρια partitions. Τι βάζω, που ,είναι το θέμα. Ξαναγυρνάω τις εφαρμογες στην internal memory και μετά πάλι move στην sd για να πάνε στο νέο partition ή μεταφέρω κάποιον/ους φάκελο/ους στο ext partiotion; Έκτός αν γίνετε μέσω darktremor gui.

Χρειάζετε να κάνω κάτι άλλο;

 

ΥΓ . Ποιά άλλη εφαρμογή σου ζήτησε όταν άνοιξες το enabler;

 

Edit:Μήπως το BusyBox;(Άκυρο, το busybox υπάρχει στην SS απλά δεν είναι latest version).

 

το apps2sd καπως ετσι τελος παντων ζηταει να κατεβασεις. αυτο το busybox εμενα δε το ειχε μεσα στη ρομ.και γιαυτο που ρωτας με την καινουρια sd δεν εχω ιδεα.και γω θα ηθελα να μαθω γιατι θελω να βαλω μια πιο μεγαλη.

 

edit:και τελικα αυτο το Darktremor πως λειτουργει?

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ποια αρχεια εννοεις φιλε μου και πως?? το app2sd το εχω και οσες μεταφερονται τις εχω μεταφερει:O

 

επειδή έκανα βλακεία σήμερα και πήγα να εγκαταστήσω το nfs shift με titanium backup (έκδοση 2.0.χχ από το galaxy tab την πήρα) και αυτό γέμισε την μνήμη του τηλεφώνου χωρίς να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση.Ετσι έκανα wipe για να ερθει στα κανονικά του.

 

Λοιπόν έχεις κάνει εγκατάσταση κανένα παιχνίδι εκτός market (.apk) ?

 

Λύσεις είναι όπως είπαν και οι προηγούμενοι

1.script

2. Άλλαξε rom (ss rls4 h cm 7)

Link to comment
Share on other sites

ποια αρχεια εννοεις φιλε μου και πως?? το app2sd το εχω και οσες μεταφερονται τις εχω μεταφερει:O

 

επειδή έκανα βλακεία σήμερα και πήγα να εγκαταστήσω το nfs shift με titanium backup (έκδοση 2.0.χχ από το galaxy tab την πήρα) και αυτό γέμισε την μνήμη του τηλεφώνου (600kb free) χωρίς να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση.Ετσι έκανα wipe για να ερθει στα κανονικά του.

 

Λοιπόν έχεις κάνει εγκατάσταση κανένα παιχνίδι εκτός market (.apk) ?

 

Λύσεις είναι όπως είπαν και οι προηγούμενοι

1.script

2. Άλλαξε rom (ss rls4 h cm 7)

3.wipe μήπως είχες παρόμοιο πρόβλημα με το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Η πιο σιγουρη λυση στο θεμα του χωρου στα κινιτα με λιγο χωρο, ειναι του σκριπτ

με extx partition οπως Darktremor η link2sdhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=715940 και για του λογου το αλιθες 3 φοτο, οπιοι εχουν την ss το εχει

ενσοματομενο ,δουλεβι βεβαια και στην cm

 

ρε παιδια δεν εχω καταλαβει τι να κανω και πως:Oκατεβασα τα αρχεια που εχει στο λινκ αλλα δεν ξερω καλα αγγλικα.μπορει καποιος να βοηθησει βημα βημα στα ελληνικα?

αν βαλω την rls4 δεν χρειαζεται να κανω κατι αλλο? ειναι καλη σαν σταθεροτητα και σαν διαρκεια μπαταριας?

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

το apps2sd καπως ετσι τελος παντων ζηταει να κατεβασεις. αυτο το busybox εμενα δε το ειχε μεσα στη ρομ.και γιαυτο που ρωτας με την καινουρια sd δεν εχω ιδεα.και γω θα ηθελα να μαθω γιατι θελω να βαλω μια πιο μεγαλη.

 

edit:και τελικα αυτο το Darktremor πως λειτουργει?

 

Το busybox το είχε στα requirements του darktremor στο μάρκετ. Το κατέβασα και όταν το άνοιξα βρήκε άλλη έκδοση του μέσα και άφησα την παλιά μια που δεν ξέρω και τι κάνω ακριβώς προς το παρόν.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το busybox το είχε στα requirements του darktremor στο μάρκετ. Το κατέβασα και όταν το άνοιξα βρήκε άλλη έκδοση του μέσα και άφησα την παλιά μια που δεν ξέρω και τι κάνω ακριβώς προς το παρόν.

 

κατι τετοιο εκανα και γω.το αφηνω προς το παρων οπως εχει και αν βρεθει καποιος που να εχει τις καταληλες γνωσεις ας βαλει το χερακι του!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

βοηθειαααααα κατι εκανα και εχασα το ελληνικο πληκτρολογιο.....πειτε τι κανω τωρα...μαλλον απο καποια εφαρμογη θα εγινε γιατι ρυθμισεις δεν πειραξα....τα φωτα σας παρακαλω

 

συνηλθε μονο του τελικα......αγνωσται αι βουλαι του blade

Edited by kos27376
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Αν και έχω κάνει αναβάθμηση σε 3 διαφορετικά ZTE BLADE σήμερα μου έτυχε το απροσδόκητο. Ενώ όλα πήγαν καλά με ένα καινούριο που αγόρασε ένας φίλος και ενώ πέρασα κανονικά την jellyfish 9 όταν το κινητό ξεκίνησε, το κουμπί της επιστροφής κοκκίνησε και η οθόνη δεν ανταποκρινόταν. 'Εσβησα το τηλέφωνο και προσπάθησα να πάω στο recovery μα δε πηγαίνει. Και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω. Έχει συμβεί κάτι τέτοιο..??Πώς να το αντιμετωπίσω..??

 

Υ.Γ Το κινητό είναι στην Αγγλία και μιλάμε για το San Francisco από την Orange.

 

Φιλικά Γιώργος..!!!

Edited by George_Batzis
Link to comment
Share on other sites

Για σας ειμαι και εγω κατοχοσ του zte blade εδω και κανα μηνα σχεδον και αφου του εκανα μετατροπη σε 512 και μετα τοθ εβαλα custom rom μου βγαζει το εξης προβλημα οταν πεζω ενα παιχνιδι η τρεχω μια αλλι εφαρμογι και σπανια οταν φτιαχω καμια ταπετσαρια μου κανει ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ :/ μηπως ξερετε τι τρεχει? Σ.Ο.Σ :/
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...