Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι επειδή σκέφτομαι μια αγορά ipad.Για να περάσεις ταινίες,μουσική κτλ χρειάζονται μετατροπές κτλ όπως στο iphone;Την εκνευριστική διαδικασία με το itunes δεν την αποφεύγεις έτσι;Υπάρχουν εφαρμογές που κατεβάζεις κατευθείαν τραγούδια;Επίσης στα διάφορα chat με camera μπορείς να μπαίνεις;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι επειδή σκέφτομαι μια αγορά ipad.Για να περάσεις ταινίες,μουσική κτλ χρειάζονται μετατροπές κτλ όπως στο iphone;Την εκνευριστική διαδικασία με το itunes δεν την αποφεύγεις έτσι;Υπάρχουν εφαρμογές που κατεβάζεις κατευθείαν τραγούδια;Επίσης στα διάφορα chat με camera μπορείς να μπαίνεις;

 

Ούτε στο iPhone ούτε στο iPad χρειάζεσαι μετατροπές και iTunes.

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι το Buzz player η κάποια παρόμοια εφαρμογη.

Με αυτο μπορείς να παρακολουθήσεις οποία ταινία θέλεις σε ότι format και να είναι.

Κάνεις την ταινία sharing απο το PC σου στο iPad μέσω wifi και αποθηκευεται.

Αν πάλι θες μόνο να την παρακολουθήσεις χωρίς να την αποθηκευσεις, την βλέπεις στο iPad κάνοντας την air sharing απο το PC σου σε ζωντανό χρόνο δηλαδή.

 

Όπως καταλαβαίνεις έχεις περισσότερες δυνατότητες απ ότι στα android:)

 

Να συμπληρώσω ότι το ίδιο μπορείς να κάνεις και με οποιοδήποτε βίντεο έχεις τραβήξει εσύ και είναι αποθηκευμενο στο PC σου.

 

Επίσης με την κατάλληλη εφαρμογη για PC μπορείς να κανείς air sharing και να παρακολουθήσεις τα βίντεο που έχεις στο iPad, στην οθόνη του υπολογιστή.

 

Supported file types to play by BUZZ Player HD

 

BUZZ Player HD lets you listen to audio files and watch videos files with all formats natively supported by iOS and other common files don't supported by iOS and even files on the network. Otherwise, BUZZ Player HD also lets you watch subtitle along with video files.

 

Following is list of file types supported by BUZZ Player HD:

 

Audio files:

 

+All audio files supported by iPhone Operating System with extensions: .mp3, .wav, .ac3, .aif, .adts, .aiff, .aifc, .caf, .au, .m4a, .snd, .sd2

 

+Additional audio files with extensions: .wma, .aac, .ra, .ape, .flac, .aa, .aa3, .acm, .afc, .at3, .cpr, .dcf, .dss, .emp, .emx, .iff, .m1a, .m4b, .m4r, .mod, .mpa, .nra, .vpm

 

Video files:

 

+All video files supported by iPhone Operating System with extensions: .mpv, .mov, .mp4, .m4v, .3gp

 

+Additional video files with extensions: .avi, .divx, .dat, .vcd, .wmv, .bin, .iso, .vob, .mkv, .rmvb, .ogg, .flv, .swf, .rm, .ts, .nsv, .ram, .vfw, .mpg, .mpeg, .m1v, .m2v, .dv3, .gp, .mqv, .ogm, .ogv, .asf, .dvr-ms, .m2t, .m2ts, .rec, .bik, .dv

 

Subtitle files along with video files:

 

BUZZ Player can support many kinds of subtitles:

 

+ External subtitle files with extension: srt, sub, msi, ***, ssa

 

+ Embbeded subtitles in video file (.mkv, dvd...)

 

Network files:

 

+Supported network protocols: http, https, ftp, mms, rtmp, rtmps, rtp, rtsp, mpst, smb, ffmpeg

 

NOTE: BUZZ Player can play with perfect quality for all video file types with resolution up to 720x576 pixels (approximate DVD quality). With HDTV video, BUZZ Player only support and ensure good quality for video file types that natively supported by iOS, with others file types, it doesn't support so the quality is poor, video will flicker. With those HD video file, you should using tools to convert them to mp4 or others video file types that supported natively by iOS then you can enjoy your movie with HD quality easily on BUZZ Player.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά!Προσωπικά το android με έχει βολέψει σε τέτοια θέματα στο s2,αλλά σε tablet θα προτιμήσω την apple,για πολλούς και διάφορους λόγους.:)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο iPhone ούτε στο iPad χρειάζεσαι μετατροπές και iTunes.

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι το Buzz player η κάποια παρόμοια εφαρμογη.

διάβασα αυτό που έγραψες κι έβαλα το buzz player να το δοκιμάσω και μου φαίνεται εξαιρετικό!

έχω ένα θεματάκι με τους υπότιτλους.

συγκεκριμένα εμφανίζει περίεργα σύμβολα αντί για ελληνικά

δοκίμασα διάφορα encoding από το μενού TXT που εμφανίζει ο player τη στιγμή που παίζει η ταινία αλλά δεν δούλεψε

στον υπολογιστή το ίδιο αρχείο όταν το ανοίγω μου λέει encoding windows 1253 greek

καμιά ιδέα - συμβουλή?

 

edit:

τελικά με encoding windows greek παίζουν μια χαρά οι υπότιτλοι από όλες τις άλλες ταινίες που δοκίμασα εκτός από την συγκεκριμένη που δοκίμασα πρώτη! ήμαρτον! ιδέα δεν έχω τι φταίει!

Edited by atrias
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά!Προσωπικά το android με έχει βολέψει σε τέτοια θέματα στο s2,αλλά σε tablet θα προτιμήσω την apple,για πολλούς και διάφορους λόγους.:)

 

Σίγουρα είναι καλή επιλογή το SGS2. Στο μοναδικό που θα έχεις πρόβλημα όσον αφορά την επικοινωνία των δυο συσκευών είναι στην μεταφορά βίντεο & φωτος.

Είχα χρησιμοποιήσει πέρυσι για κανά τρίμηνο το συνδιασμο iPad-Galaxy S.

Τα βίντεο του galaxy δεν έπαιζαν στον official video palyer του iPad.

 

Απο iPhone προς iPad και το αντίστροφο υπάρχουν πολλές επιλογές για ανταλλαγή pics-videos χρησιμοποιώντας κάποιες εφαρμογές είτε μέσω bluetooth είτε με wifi.

 

Στις επαφές και ημερολόγιο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα μέσω Gmail.

Για εργασίες (tasks) θα δυσκολευτεις λίγο. Υπάρχει όμως μια καλή λύση που εμένα με είχε βολέψει πολυ.

Είναι η εφαρμογές ToDo και Toodledo στο iPad και μια αντίστοιχη που υπάρχει στο android market η ToDoToday for Toodledo. Συγχρονιζουν τέλεια και η υπάρχει αντίστοιχη web εφαρμογη για το PC.

 

Για Notes το Evernote είναι μονόδρομος.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα. Χθες εκεί που έβλεπα τα mail μου κόλλησε η εφαρμογή. Την έκλεισα, την ξανάνοιξα, τίποτα. Λέω θα το κλείσω τελείως και θα το ανοίξω πάλι μήπως του περάσει. Πατάω απενεργοποίηση και βγάζει τη ροδέλα που γυρίζει πριν σβήσει τελείως η οθόνη. Έχει μείνει εκεί από χθες το βράδυ..... Τώρα περιμένω να τελειώσει η μπαταρία για να κλείσει τελείως και να προσπαθήσω να το ανοίξω ξανά (μάλλον όμως θα κρατήσει πολύ...). Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω;
Δήμητρα :kitty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα. Χθες εκεί που έβλεπα τα mail μου κόλλησε η εφαρμογή. Την έκλεισα, την ξανάνοιξα, τίποτα. Λέω θα το κλείσω τελείως και θα το ανοίξω πάλι μήπως του περάσει. Πατάω απενεργοποίηση και βγάζει τη ροδέλα που γυρίζει πριν σβήσει τελείως η οθόνη. Έχει μείνει εκεί από χθες το βράδυ..... Τώρα περιμένω να τελειώσει η μπαταρία για να κλείσει τελείως και να προσπαθήσω να το ανοίξω ξανά (μάλλον όμως θα κρατήσει πολύ...). Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω;

 

Καλημερα.

Κρατα πατημενα το power και το home button.Λογικα θα κανει restart.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

κανε αυτο...

Sleep/Wake + Home button ταυτόχρονα for 10 seconds

 

edit.με προλαβαν....!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Δούλεψε! Το είχα προσπαθήσει και εγώ αλλά μάλλον δεν το είχα κρατήσει αρκετά γιατί φοβήθηκα μήπως κάνει φορμάτ (κάπου το είχα διαβάσει.. αλλά μάλλον έκανα λάθος). Και πάλι σας ευχαριστώ!!!:up:
Δήμητρα :kitty:
Link to comment
Share on other sites

Μιάς και είμαι νέος κάτοχος ενός ipad 2 θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις.

1) τι γίνετε με το itunes σε περίπτωση που χρειαστέι να κάνω φορμάτ ή σε περίπτωση βλάβης στο pc;πρέπει να κρατήσω κάποιο backup απο πρίν ώστε να μην έχω πρόβλημα μετά;αν ναί πώς;

2)όταν προσπαθώ να αγοράσω μια εφαρμογή και μου ζητήσει αρ.κάρτας,δίνω τον αριθμό μιάς χρεωστικής visa την οποία χρησιμοποιώ και σε άλλες συναλλαγές π.χ amazon,bwin,κτλ. Και δεν την δέχετε το store.πρέπει να είναι οπωσδήποτε πιστωτική;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα:)Καλοριζικο το ipad:D:D!!!φυσικά κ δέχεται χρεωστικη!!μήπως δεν έχεις υπόλοιπο μεσα γι αυτο δεν την δέχεται? κ εγω θυμάμαι 2 φορές προσπάθησα να τη εγγραψω στο λογαριασμο μου!!!

Βέβαια πριν πάρω καρτα μια χαρα κατεβαζα τα δωρεάν!!!:happy::happy:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μιάς και είμαι νέος κάτοχος ενός ipad 2 θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις.

1) τι γίνετε με το itunes σε περίπτωση που χρειαστέι να κάνω φορμάτ ή σε περίπτωση βλάβης στο pc;πρέπει να κρατήσω κάποιο backup απο πρίν ώστε να μην έχω πρόβλημα μετά;αν ναί πώς;

2)όταν προσπαθώ να αγοράσω μια εφαρμογή και μου ζητήσει αρ.κάρτας,δίνω τον αριθμό μιάς χρεωστικής visa την οποία χρησιμοποιώ και σε άλλες συναλλαγές π.χ amazon,bwin,κτλ. Και δεν την δέχετε το store.πρέπει να είναι οπωσδήποτε πιστωτική;

 

Καλοριζικο και φυσικα μην κανεις το λαθος να το δωσεις οπως καποιοι που το κρατανε 2-3 μερες.

Ειναι κατηγορια απο μονο του και κανει πολλα με τα καταληλα προγραμματα αναλογα τις αναγκες σου.

Οποια εφαρμογη εχεις κατεβασει,ειτε δωρεαν ειτε με πληρωμη μενει το ιστορικο στο app store και την κατεβαζεις ξανα οποτε θελεις.

Μολις βγει τον επομενο μηνα το ios 5 αρχες οπως ακουγεται θα μπορεις να κρατας πληρη αντιγραφα ασφαλειας μεσω wifi στο icloud.

Οποτε μην ανησυχεις.

Μια καλη θηκη μονο και βαλε ενα screen protector.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μην χασεις ποτε αυτα που συγχρονιζεις με το itunes θα πρεπει να κρατας τακτικα ενα backup του φακελου itunes που θα τον βρεις στο pc σου στον φακελο "η μουσικη μου".
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@evelinalex το πιο πιθάνο έιναι αυτό που λές με το υπόλοιπο στην κάρτα.θα πάω να της βάλω κανα ευρώπουλο μέσα και θα δοκιμάσω.

 

@spireto δεν το αγόρασα για να το δώσω.το έχω ένα μήνα και όποτε το πιάνω στα χέρια μου υποφέρει,δεν λέω να το αφήσω!αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ που έδωσα!του έχω βάλει και θήκη και screen protector και τα πάντα όλα!:)

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά,καθώς και τον @Te_salat.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω εχω ευχαριστα και δυσαρεστα. Τα ευχαριστα ειναι οτι εγινα κατοχος χθες βραδυ ipad 32 wifi. Tα δυσαρεστα οτι δεν έχω ήχο. Παω το απογευμα για αντικατασταση. Ποσο γκαντεμης πια?? Πριν μου πειτε για διακοπτες και ενταση σας λεω πως ολα ειναι στο on. Eκανα και 2 ρεστορε και 3-4 hard reset. Με ακουστικα ολα οκ. Το ηχειο νεκρο. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως έχει πρόβλημα θα πάρεις καινούρια συσκευή. Εχει και αυτό τα κάλα της. Ελπιζω να έχεις απόδειξη αγοράς.
Link to comment
Share on other sites

Bεβαιως και εχω αποδειξη, Ποσο πιο καινουρια απο μια συσκευη 20 ωρων ; :D:D Απλά θα κανω 2ο unboxing σε λιγοτερο απο 24 ωρες. Εννοειται πως αν εχει προβλημα (που εχει) παιρνω νεα συσκευη. Τους την εφραξα και ομορφα απο νωρις το πρωι, Τους πηρα και τους ρωτησα αν εχουν λευκο 32αρι wifi ετοιμοπαραδοτο χωρις να πω οτι θελω αντικατασταση , μου απαντησε οτι εχει και του ειπα : ''Ωραια δεσμευστε το να ερθω το απογευμα να το παρω με αντικατασταση γιατι χθες βραδυ μου πουλησατε ενα ελλατωματικο''. Δεν πειραζει ειμαστε ατυχοι καμια φορα ακομα και στην apple. Δεν εχω το παραμικρο παραπονο μετα απο 2 iphone και ενα Macbook. Ελαχε σε μενα το ipad το ''κουτσο''
Link to comment
Share on other sites

Bεβαιως και εχω αποδειξη, Ποσο πιο καινουρια απο μια συσκευη 20 ωρων ; :D:D Απλά θα κανω 2ο unboxing σε λιγοτερο απο 24 ωρες. Εννοειται πως αν εχει προβλημα (που εχει) παιρνω νεα συσκευη. Τους την εφραξα και ομορφα απο νωρις το πρωι, Τους πηρα και τους ρωτησα αν εχουν λευκο 32αρι wifi ετοιμοπαραδοτο χωρις να πω οτι θελω αντικατασταση , μου απαντησε οτι εχει και του ειπα : ''Ωραια δεσμευστε το να ερθω το απογευμα να το παρω με αντικατασταση γιατι χθες βραδυ μου πουλησατε ενα ελλατωματικο''. Δεν πειραζει ειμαστε ατυχοι καμια φορα ακομα και στην apple. Δεν εχω το παραμικρο παραπονο μετα απο 2 iphone και ενα Macbook. Ελαχε σε μενα το ipad το ''κουτσο''
Υπάρχουν και χειρότερα, όταν πήρα το iPad 1 ενώ όλα ήταν τέλεια στην αρχή, στις 9 μέρες πάω το πρωί να το βγάλω από το sleeve για να το χρησιμοποιήσω (όλες οι εφαρμογές ήταν κλειστές και το iPad σε aiplane mode) και πραγματικά έκαιγε ολόκληρο. Η οθόνη δεν άναβε με τίποτα. Ήμουν σίγουρη ότι κάτι είχε καεί και επιβεβαιώθηκα λίγη ώρα μετά αφού δοκίμασα τα γνωστά... Πάω κατευθείαν iStorm όπου και το άφησα... Περίπου μία εβδομάδα μετά παρέλαβα refurbished συσκευή :(

Η γκαντεμιά της γκαντεμιας, καλά καλά δεν το είχα ευχαριστηθεί ακόμα, αναγκάστηκα να το αφήσω και να περιμένω και μια βδομάδα για να πάρω refurbished. Για δύο μέρες έχασα το δικαίωμα για νέα συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

valeria ευτυχως νιωθω οτι δεν ειμαι μονος μου στη γκαντεμια. Κάθε εταιρια εχει ποσοστο αστοχιας υλικού. Απο εταιρια που βγαζει πορτοκαλαδες μεχρι εταιρια που βγαζει πυραυλους. Το θεμα ειναι να εισαι τυχερος στην ατυχια σου, να εισαι εντος εγγυησης και εντος 7 ημερων για αμεση αντικατασταση. Thanks για την παρηγορια, σε λιγα λεπτα σχολαω και παω για αλλαγη. Θα ενημερωσω αργοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα, όταν πήρα το iPad 1 ενώ όλα ήταν τέλεια στην αρχή, στις 9 μέρες πάω το πρωί να το βγάλω από το sleeve για να το χρησιμοποιήσω (όλες οι εφαρμογές ήταν κλειστές και το iPad σε aiplane mode) και πραγματικά έκαιγε ολόκληρο. Η οθόνη δεν άναβε με τίποτα. Ήμουν σίγουρη ότι κάτι είχε καεί και επιβεβαιώθηκα λίγη ώρα μετά αφού δοκίμασα τα γνωστά... Πάω κατευθείαν iStorm όπου και το άφησα... Περίπου μία εβδομάδα μετά παρέλαβα refurbished συσκευή :(

Η γκαντεμιά της γκαντεμιας, καλά καλά δεν το είχα ευχαριστηθεί ακόμα, αναγκάστηκα να το αφήσω και να περιμένω και μια βδομάδα για να πάρω refurbished. Για δύο μέρες έχασα το δικαίωμα για νέα συσκευή...

 

Εγώ απλά το λέω για όσους τυχόν δεν το ξέρουν, ότι σύμφωνα με το νόμο, όταν κάποιο προιόν παρουσιάσει πρόβλημα μέσα σε μέχρι και 2 χρόνια από την αγορά του, ο αγοραστής έχει δικαίωμα να ζητήσει είτε την δωρεάν επισκευή, είτε την αντικατάσταση με άλλο, είτε την επιστροφή των χρημάτων του ή ενός μέρους των χρημάτων σου (μείωση δηλαδή του τιμήματος). Στρέφεσαι προς τον πωλητή σου (ότι γράφει η απόδειξη αγοράς δηλαδή) και διαλέγεις εσύ τι από τα 3 θέλεις.

Για όποιον θέλει να το ψάξει περισσότερο, αναφέρομαι στο άρθρο 540 του αστικού κώδικα.

:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η αντικατάσταση της συσκευής μου έγινε μέσα σε 5 λεπτά. Σας γραφω απο

το καινούριο και προς το παρόν :D άψογο iPad 32gb wifi

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγες μέρες και μετα απο τρεις μήνες αγοράς το μικρόφωνο δεν έκανε έγγραφη το πηγα στο σέρβις και σε τέσσερις μέρες μου δώσανε καινούργιο Σε ερώτηση μου αν ήμουν εκτός εγγύησησ τι θα έκανα θα αγόραζα καινούργιο? δεν ήξεραν να μου πουν κάτι τα μασουσαν απλά ότι το μικρόφωνο δεν ειναι κατι που επισκευαζετε

Σκεφτ τώρα για επέκταση εγγύησης αλλα δυο χρονια .....

Link to comment
Share on other sites

Αφου οι μεταπωλητες της apple δε μπορουν να βαλουνε χερι σε προιόν παρα μονο να το στειλουνε σε επισημο η εξουσιοδοτημενο service apple οτι και να σου απαντουσαν εκεινη την ωρα λιγη σημασια θα ειχε. Εμενα δεν ξερανε να μου απαντησουν χθες αν ο φορτιστης του iphone κανει και για το ipad. Αλήθεια κανει νομίζω οπως το βλεπω ε?? Και κατι τελευταιο επιδη εχω μπερδευτει με τα ποστ και τα βιντεο στο youtube. 4.3.5 jb untethered για ipad 2 παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο επιδη εχω μπερδευτει με τα ποστ και τα βιντεο στο youtube. 4.3.5 jb untethered για ipad 2 παιζει???

 

Όχι και ούτε θα υπάρξει. Ολοι ασχολούνται πλέον με το iOS 5 που ερχεται σε μερικες μερες

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας ασχολούνται με τι iOS 5 που έρχεται εννοούμε ότι ασχολούνται με το jb του iOS 5 ??:happy: ατυχήσα να φοραω iOS 4.3.5 και δε μπορώ να το χαρώ οσο θέλω. Θα κάνω υπομονή λοιπόν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...