Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα γιατι αν ενα αρχειο avi ειναι 700mb και το κανεις mp4 γίνεται μικροτερο?

Δε νομιζω οτι εχει διαφορα..

Φυσικά και όχι σε 700mb avi, αλα σε αρχείο MKV που είναι από 1,5gb και πάνω γλυτώνεις αρκετό χώρο.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα...

 

Με flash player στο ipad2 τι γίνετε?

Πρόσφατα αγόρασα (μάταια) προγραμματάκι με το εικονίδιο του flash player από τις εφαρμογές που "δίνει" το μενού των εφαρμογών στα 8 euro, αλλα καμία διαφορά. Τζάμπα τα ευρωπαικά....

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Με flash player στο ipad2 τι γίνετε?

Πρόσφατα αγόρασα (μάταια) προγραμματάκι με το εικονίδιο του flash player από τις εφαρμογές που "δίνει" το μενού των εφαρμογών στα 8 euro, αλλα καμία διαφορά. Τζάμπα τα ευρωπαικά....

Καμιά ιδέα?

 

Ουδείς??? :D

Link to comment
Share on other sites

Ουδείς??? :D

Μονο ο Skyfire αλά δεν μου παίζει όλα τα βιντεακια .

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Με flash player στο ipad2 τι γίνετε?

Πρόσφατα αγόρασα (μάταια) προγραμματάκι με το εικονίδιο του flash player από τις εφαρμογές που "δίνει" το μενού των εφαρμογών στα 8 euro, αλλα καμία διαφορά. Τζάμπα τα ευρωπαικά....

Καμιά ιδέα?

 

Το iPad δεν υποστηρίζει flash content. Υπάρχουν κάποιοι browsers, όπως ο Skyfire που ενδεχομένως να παίζουν κάποια βιντεάκα.

Link to comment
Share on other sites

Το iPad δεν υποστηρίζει flash content. Υπάρχουν κάποιοι browsers, όπως ο Skyfire που ενδεχομένως να παίζουν κάποια βιντεάκα.

 

Δηλαδή με Skyfire θα μπορεί να παίζει και κάποια flash games που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο, όπως είναι και πολλά από τα games στο fc?

Link to comment
Share on other sites

Για Games δεν ξέρω, αλλά κάποια videos ναι.

Σε γενικές γραμμές όμως τα iPhone/iPad δεν υποστηρίζουν flash.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η έλλειψη αυτη.Δεν μπορείς να δείς σχεδόν τίποτα ούτε ταινίες στο ιντερνετ,ούτε αγώνες,ούτε βίντεο εκτός κάποιων εξαιρέσεων...
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η έλλειψη αυτη.Δεν μπορείς να δείς σχεδόν τίποτα ούτε ταινίες στο ιντερνετ,ούτε αγώνες,ούτε βίντεο εκτός κάποιων εξαιρέσεων...

 

Πες τα, πες τα kirdou!!!

Και τι να κάνεις?

Μπορείς να κάνεις κάτι γι'αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πάρτε κάτι άλλο. Για όσο ακόμη θα βασίζονται τα site σε flash.

 

miky7 και με το iphone 4s παίζει το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Πες τα, πες τα kirdou!!!

Και τι να κάνεις?

Μπορείς να κάνεις κάτι γι'αυτό?

Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι....Μάλλον όχι.Γιατί κακά τα ψέματα οι υπολοιπες ταμπλέτες που κυκλοφορουν είναι χειρότερες.Το ipad είναι μονόδρομος...ακόμα....

Στο iphone δεν ενοχλεί η απουσία φλας.

Edited by kirdou
Link to comment
Share on other sites

Καλά χειρότερες δεν είναι... Πρόσφατα έδωσα το ipad 2 και πήρα Galaxy Tab και βλέπω τι έχανα τόσο καιρό!

Μη το κάνουμε vs τώρα, απλά μη γράφουμε ότι θέλουμε εάν δεν δοκιμάσουμε κιόλας.

Χρόνια είμαι υποστηρικτής της Apple αλλά σε κάποια θέματα έχει τις αδυναμίες της.

 

Για να κλείσει εδώ αυτό το θέμα, ναι κανένα ipad και κανένα iphone δεν υποστηρίζει flash.

Link to comment
Share on other sites

Καλά χειρότερες δεν είναι... Πρόσφατα έδωσα το ipad 2 και πήρα Galaxy Tab και βλέπω τι έχανα τόσο καιρό!

Μη το κάνουμε vs τώρα, απλά μη γράφουμε ότι θέλουμε εάν δεν δοκιμάσουμε κιόλας.

Χρόνια είμαι υποστηρικτής της Apple αλλά σε κάποια θέματα έχει τις αδυναμίες της.

 

Για να κλείσει εδώ αυτό το θέμα, ναι κανένα ipad και κανένα iphone δεν υποστηρίζει flash.

 

Χμμμ Γιωργο εγω εκανα πολλες φορες την κινηση που δοκιμασες (αγοραζοντας πρακτικα ολες τις ταμπλετες με android που κυκλοφορουν), αλλα καθε φορα γυριζω σε Ipad 2. Το galaxy tab ειναι το μοναδικο που στεκεται με αξιωσεις απεναντι στο ipad 2, αλλα κι η εμπειρια που εισπραττεις απο αυτο υπολειπεται αρκετα. Ουτε custom rom, ουτε τιποτα δε μπορουν να κλεισουν τη μεγαλη διαφορα.

Στις ταμπλετες η εμπειρια χρησης ειναι μακραν υπερ του ipad (το δε android market για ταμπλετες, πολυ λιγο σε ποιοτητα και ποσοτητα).

Στα κινητα τα πραγματα ειναι διαφορετικα (το κινητο που εχεις στο avatar σου ειναι ενα απο τα παραδειγματα)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλά χειρότερες δεν είναι... Πρόσφατα έδωσα το ipad 2 και πήρα Galaxy Tab και βλέπω τι έχανα τόσο καιρό!

Μη το κάνουμε vs τώρα, απλά μη γράφουμε ότι θέλουμε εάν δεν δοκιμάσουμε κιόλας.

Χρόνια είμαι υποστηρικτής της Apple αλλά σε κάποια θέματα έχει τις αδυναμίες της.

 

Για να κλείσει εδώ αυτό το θέμα, ναι κανένα ipad και κανένα iphone δεν υποστηρίζει flash.

Επειδή έχω πιάσει και άλλες ταμπλέτες και απο τα πρώτα δευτερόλεπτα χρήσης ήταν φανερή η διαφορά για αυτό το λέω.Γενικά οι ταμπλέτες είναι ακόμα σε νηπιακό στάδιο.Η ευχρηστία και η ποιότητα του ipad δεν συγκρίνεται με τις υπόλοιπες ταμπλέτες της αγοράς.Προς το παρον πάντα
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ Γιωργο εγω εκανα πολλες φορες την κινηση που δοκιμασες (αγοραζοντας πρακτικα ολες τις ταμπλετες με android που κυκλοφορουν), αλλα καθε φορα γυριζω σε Ipad 2. Το galaxy tab ειναι το μοναδικο που στεκεται με αξιωσεις απεναντι στο ipad 2, αλλα κι η εμπειρια που εισπραττεις απο αυτο υπολειπεται αρκετα. Ουτε custom rom, ουτε τιποτα δε μπορουν να κλεισουν τη μεγαλη διαφορα.

Στις ταμπλετες η εμπειρια χρησης ειναι μακραν υπερ του ipad (το δε android market για ταμπλετες, πολυ λιγο σε ποιοτητα και ποσοτητα).

Στα κινητα τα πραγματα ειναι διαφορετικα (το κινητο που εχεις στο avatar σου ειναι ενα απο τα παραδειγματα)...

 

Σε επίπεδα κύλισης ίσως. Αλλα μόνο εκεί Βαγγέλη. Τα είχα και τα 2 σε θήκες, οπότε και η ποιότητα κατασκευής δεν έκανε διαφορά.

Από θέμα OS όμως η Apple υστερεί πολύ, άρα παραμένω στις απόψεις μου σαν τελικός χρήστης.

Εαν με ένα 5.1 η 5.5 :lol: γίνει πιο customized για τον end user θα τα ξαναπούμε.

 

Επειδή έχω πιάσει και άλλες ταμπλέτες και απο τα πρώτα δευτερόλεπτα χρήσης ήταν φανερή η διαφορά για αυτό το λέω.Γενικά οι ταμπλέτες είναι ακόμα σε νηπιακό στάδιο.Η ευχρηστία και η ποιότητα του ipad δεν συγκρίνεται με τις υπόλοιπες ταμπλέτες της αγοράς.Προς το παρον πάντα

 

Διαφωνώ μαζί σου, αλλά αυτός είναι και ο "νόμος" της ελευθερίας!:)

Link to comment
Share on other sites

Σε επίπεδα κύλισης ίσως. Αλλα μόνο εκεί Βαγγέλη. Τα είχα και τα 2 σε θήκες, οπότε και η ποιότητα κατασκευής δεν έκανε διαφορά.

Από θέμα OS όμως η Apple υστερεί πολύ, άρα παραμένω στις απόψεις μου σαν τελικός χρήστης.

Εαν με ένα 5.1 η 5.5 :lol: γίνει πιο customized για τον end user θα τα ξαναπούμε.

 

 

 

Διαφωνώ μαζί σου, αλλά αυτός είναι και ο "νόμος" της ελευθερίας!:)

 

Γιωργο γενικα ολες οι android ταμπλετες αυτη τη στιγμη στην αγορα, δεν "ακουνε" οσο το ipad. Αυτο ειναι το Α και το Ω σε μια ταμπλετα.

Να μπορεις να τη χρησιμοποιησεις σωστα (να πατας κι ενα μικρο λινκ, να γραψεις γρηγορα μια σημειωση) ακομα και μισοκοιμισμενος.

Βαλε σε αυτο και τη χαοτικη διαφορα στο μαρκετ (δηλαδη στις εφαρμογες, που τελικα δινουν προστιθεμενη αξια σε μια ταμπλετα, για να μην καταντησει να ειναι απλα μια καλη συσκευη για προσβαση στο διαδικτυο απο το κρεβατι) κι εχεις τη μαγια.

Προσωπικα τα widgets σε μια ταμπλετα με αφηνουν αδιαφορο, ειναι ολα εκει ευκολα προσβασιμα. Τα θεωρω πιο χρησιμα και χρηστικα σε ενα τηλεφωνο (π.χ. galaxy nexus), που ειναι κι η συσκευη που εχεις ολη τη μερα μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Ισως σε ταμπλετες με ICS να δουμε βελτιωση υπερ του android. Αλλα μεχρι τοτε, η αισθηση του ipad θα ειναι μοναδικη.

Θα ηθελα παντως περισσοτερα απο την ταμπλετα μου, εννοω απο συνδεσιμοτητα, επεκτασιμοτητα κλπ, ωστε να ειναι κατι παραπανω απο ενα ευχαριστο παιχνιδι.

Πιστευω οτι με ics και 4 πηρυνες θς κλεισει η διαφορα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν τα Android tablets αποκτήσουν touch and scrolling αντίστοιχο των κορυφαίων smartphones οι εφαρμογές είναι πλέον θέμα χρόνου να έρθουν στο market. Η συνδεσιμότητα είναι εξίσου σημαντικό πρόβλημα για το iPad κυρίως για όσους το χρησιμοποιούμε επαγγελματικά.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν τα Android tablets αποκτήσουν touch and scrolling αντίστοιχο των κορυφαίων smartphones οι εφαρμογές είναι πλέον θέμα χρόνου να έρθουν στο market. Η συνδεσιμότητα είναι εξίσου σημαντικό πρόβλημα για το iPad κυρίως για όσους το χρησιμοποιούμε επαγγελματικά.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αυτο λεω Κωστα. Προβλημα συνδεσιμοτητας εχει το ipad, οχι τα android tablets.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 5.01 βλεπω γενικά συχνό κρέμασμα σε εφαρμογές. Και δεν εννοώ μόνο σε φόρουμ όταν γράφεις.

Το βλέπετε και εσείς?

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 5.01 βλεπω γενικά συχνό κρέμασμα σε εφαρμογές. Και δεν εννοώ μόνο σε φόρουμ όταν γράφεις.

Το βλέπετε και εσείς?

Καθημερινα αλλα σε συγκεκριμένες εφαρμογές όπως Facebook, twitter κλπ.

Το χειρότερο ειναι οτι δεν κρατα το Skype ζωντανό για πολυ ώρα αν έχεις ανοικτές και άλλες εφαρμογές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τωρα με τα sbs settings εχω βαλει τη μπαρα πανω πανω να δειχνει την ελευθερη ραμ και ο Safari τρωει παρα πολυ.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...