Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...

Είμαι εδώ και αρκετά καίρο χρήστης smartphone και Samsung tablet.

Σκέφτομαι λόγω δουλειάς να αγοράσω ένα iPad και θα ήθελα να ρωτήσω τι κερδίζουμε με το jb στην συσκευή; Τι ακριβώς αλλάζει;

Επίσης, θα μπορώ να φορτώσω παρουσιάσης από CD-DVD μέσω Windows PC στην συσκευή και να αναπαράγω τα αρχεία;

Οι περισσότεροι που το έχετε ως τι το χρησιμοποιείται περισσότερο; (παιχνιδομηχανή,σερφάρισμα,e-mail,organizer...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Δεν έχω κάνει JB γιατί δεν μου χρειάστηκε οπότε σου προτείνω να δεις πρώτα τι μπορείς να κάνεις χωρίς αυτό και εάν δεν σε καλύπτει τότε να ασχοληθείς . Πάντως δεν είναι απαραίτητο όπως το Root. Για μεταφορά αρχείων χρησιμοποιώ το Dropbox ώστε να έχω άμεσα και ενημερωμένα τα αρχεία που θέλω , βέβαια γίνεται και μεταφορά αρχείων μέσω iTunes από το PC. Όσο για το τι το χρησιμοποιώ είναι για σερφάρισμα , διάβασμα , παιχνίδια και e-mail με αυτή τη σειρά που τα γράφω.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είχα στα χέρια μου χθες βράδυ το iPad2 ενός φίλου. Καθώς το ψαχούλευα δεν βρήκα κάποιο πρόγραμμα τύπου office για δημιουργία εγγράφων (word, excel, powerpoint...)

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω ποια είναι τα αντίστοιχα προγράμματα που χρησιμοποιεί η ταμπλέτα και αν τα αρχεία που παράγονται από αυτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν από Office-Openoffice των σταθερών υπολογιστών. Με ενδιαφέρει όχι μόνο να ανοίγω τέτοιου είδους αρχεία αλλά και να τα δημιουργώ από την ταμπλέτα.

Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω πόσο εύκολη είναι η μεταφορά αρχείων στην ταμπλέτα. Ξέρω ότι αυτό γίνεται μόνο μέσω itunes αλλά πόσο λειτουργικό και εύκολο είναι αυτό;

 

Έχει κάποιος χρήστης iPad δουλέψει το Samsung tablet 10.1 ή Motorolla Xoom για να μου πει εντυπώσεις;;;

Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι απαραίτητο όπως το Root.

 

Απαραίτητο το root;;;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Είχα στα χέρια μου χθες βράδυ το iPad2 ενός φίλου. Καθώς το ψαχούλευα δεν βρήκα κάποιο πρόγραμμα τύπου office για δημιουργία εγγράφων (word, excel, powerpoint...)

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω ποια είναι τα αντίστοιχα προγράμματα που χρησιμοποιεί η ταμπλέτα και αν τα αρχεία που παράγονται από αυτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν από Office-Openoffice των σταθερών υπολογιστών. Με ενδιαφέρει όχι μόνο να ανοίγω τέτοιου είδους αρχεία αλλά και να τα δημιουργώ από την ταμπλέτα.

Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω πόσο εύκολη είναι η μεταφορά αρχείων στην ταμπλέτα. Ξέρω ότι αυτό γίνεται μόνο μέσω itunes αλλά πόσο λειτουργικό και εύκολο είναι αυτό;

 

Έχει κάποιος χρήστης iPad δουλέψει το Samsung tablet 10.1 ή Motorolla Xoom για να μου πει εντυπώσεις;;;

Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας!!!

 

Λοιπόν.. Το αντίστοιχο office για mac και ipad/iphone λέγεται iwork. Και συγκεκριμένα υπαλρχουν 3 εφαρμογές.. Pages,numbers, keynote.. Καταλαβαίνεις τι κάνει η καθεμιά.. Και είναι κορυφαία.. Και ναι μπορεις να ανοιξεις και αντιστοιχα office .. ΔΗλαδή αν περάσεις ένα έγγραφο από microsoft word στο ipad 2 θα μπορείς να το ανοίξεις με πολλά προγράμματα αλλά και με το iWork.. Με το iWork μπορείς φυσικά να δημιουργήσεις με το pages πχ ένα έγγραφο κειμένου κανονικά.. να το επεξεργαστεις κτλ και μετά να το ανοίξεις με το word στο pc σου.

Μεταφορα αρχειων μπορεις και χωρις itunes ασυρματα με wifi με διαφορες εφαρμογες οπως το ifiles που ειναι πολυ διαδεδομενο για εγγραφα και το avplayer για ταινιες.. (συγρονισμο και back up μπορεις να κανεις εξισου ασυρματα με το ios5 με itunes)

 

Αν θες μονο για αναγνωση πχ η επεξεργασιες υπαρχει και το quickoffice

 

To morotorolla δεν το έχω δουλέψει.. ΑΛλά από άλλα όπως galaxy tab κτλ δεν συγκρίνεται με τίποτα.. Στα tablets είναι κορυφή.. Και επίσης η τιμή του είναι και αυτή φοβερή.. Πολύ καλή τιμή αν σκεφτείς την τιμή των iphone είναι άλλα προιόντα της apple και αν δεις και την ποιότητα κατασκευής, design κτλ.. Υπάρχουν πολλά άλλα tablets και android που είναι πολύ πιο ακριβά..

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Είχα στα χέρια μου χθες βράδυ το iPad2 ενός φίλου. Καθώς το ψαχούλευα δεν βρήκα κάποιο πρόγραμμα τύπου office για δημιουργία εγγράφων (word, excel, powerpoint...)

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω ποια είναι τα αντίστοιχα προγράμματα που χρησιμοποιεί η ταμπλέτα και αν τα αρχεία που παράγονται από αυτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν από Office-Openoffice των σταθερών υπολογιστών. Με ενδιαφέρει όχι μόνο να ανοίγω τέτοιου είδους αρχεία αλλά και να τα δημιουργώ από την ταμπλέτα.

Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω πόσο εύκολη είναι η μεταφορά αρχείων στην ταμπλέτα. Ξέρω ότι αυτό γίνεται μόνο μέσω itunes αλλά πόσο λειτουργικό και εύκολο είναι αυτό;

 

Έχει κάποιος χρήστης iPad δουλέψει το Samsung tablet 10.1 ή Motorolla Xoom για να μου πει εντυπώσεις;;;

Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας!!!

Για office υπάρχουν τα γνωστά και από άλλες πλατφόρμες "documents to go" , "quickoffice" και βέβαια το iwork της άπλ.

Η μεταφορά μέσω Itunes δεν είναι δύσκολη, αλλά λίγο εκνευριστική είναι. Το documents to go έχει και δική του desktop εφαρμογή για την ανταλλαγή αρχείων μέσω wifi , χωρίς το Itunes.

Πάντως, προσωπικά προτιμώ να κάνω τη μεταφορά μέσω dropbox. (αν δεν ξέρεις τι είναι , google it) - υπάρχει και η αντίστοιχη εφαρμογή για το Ipad.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κσλησπέρσ σας.Σημερσ αγορασα κι εγω ενα ipad2 3g 32gb.Eχω το εξης πρόβλημα.Βάζω τη sim της cosmote,ανοίγω τα δεδομένα στο on και παρ΄όλο που το δίτυο 3g είναι παρόν με 2-3 μπάρες,ιντερνετ δεν εχω.Υπάρχει κάποιο tip,κατι που κάνω λάθος;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ξερει κανεις πως γινεται να συνδεθω με απομακρυσμενη συνδεση στο pc,αν αυτο ειναι κλειστο;Υπαρχει προγραμμα η καποιος τροπος να ανοιγει ο υπολογιστης απο το ipad;
Link to comment
Share on other sites

Κσλησπέρσ σας.Σημερσ αγορασα κι εγω ενα ipad2 3g 32gb.Eχω το εξης πρόβλημα.Βάζω τη sim της cosmote,ανοίγω τα δεδομένα στο on και παρ΄όλο που το δίτυο 3g είναι παρόν με 2-3 μπάρες,ιντερνετ δεν εχω.Υπάρχει κάποιο tip,κατι που κάνω λάθος;

Θα πρεπει να βαλεις στις ρυθμισεις το σημειο προσβασης της Cosmote.

 

Κανε ενα search στο google με τις λεξεις Cosmote apn settings

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι κατάλαβα μιλάμε δηλαδή για ένα μηχάνημα το οποίο κάνει ότι και τα androi tablets αλλά με διαφορετικό τροπο και με τις κατάλληλες έξτρα αγοράς κενές εφαρμογές. Σωστά;;; Αν αποφασίσω να το αγοράσω τελικά απο που μου προτείνετε; Ελλάδα,εξωτερικό,Amazon,eBay,κλπ;;; Για iPad 3 έχετε ακούσει τίποτα;αξίζει να περιμένω άνοιξη το καινούριο που λένε οι φήμες ότι θα βγει;
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι κατάλαβα μιλάμε δηλαδή για ένα μηχάνημα το οποίο κάνει ότι και τα androi tablets αλλά με διαφορετικό τροπο και με τις κατάλληλες έξτρα αγοράς κενές εφαρμογές. Σωστά;;; Αν αποφασίσω να το αγοράσω τελικά απο που μου προτείνετε; Ελλάδα,εξωτερικό,Amazon,eBay,κλπ;;; Για iPad 3 έχετε ακούσει τίποτα;αξίζει να περιμένω άνοιξη το καινούριο που λένε οι φήμες ότι θα βγει;

 

Τα άπλ γενικά είναι λίγο περίεργα ως προς τη διακίνηση αρχείων.

Όλα γίνονται, όμως πιο περίπλοκα.

 

Μόλις όμως ανοίξεις και παίξεις λίγο με τον browser του, τότε θα καταλάβεις....;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2-3 μέρες είχα περιστασιακά το iPad 2 ενός φίλου και έπαιξα μαζί του και σε σύγκριση με το Samsung Galaxy Tab 7" που έχω ο browser ήταν η νύχτα με την μέρα. Επειδή όμως το σερφάρισμα δεν θα είναι η πρωτεύουσα χρήση του αλλά περισσότερο διάβασμα, μεταφορά αρχείων και διαλέξεων σε μορφή ταινιών από cd, σύνταξη εγγράφων, e-mail. Δηλαδή θα είναι περισσότερο επαγγελματική-ακαδημαϊκη. Στην ουσία θέλω να συνδυάσω βασικές λειτουργίες laptop με την φορητότητα και συνδεσιμότητα του.

 

Σε όλα αυτά θα βολευτώ με ένα τέτοιο μηχάνημα ή ψάχνω λάθος; Μήπως να κοιτάξω σε android ή ακόμη και λάπτοπ-netbook;;;

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2-3 μέρες είχα περιστασιακά το iPad 2 ενός φίλου και έπαιξα μαζί του και σε σύγκριση με το Samsung Galaxy Tab 7" που έχω ο browser ήταν η νύχτα με την μέρα. Επειδή όμως το σερφάρισμα δεν θα είναι η πρωτεύουσα χρήση του αλλά περισσότερο διάβασμα, μεταφορά αρχείων και διαλέξεων σε μορφή ταινιών από cd, σύνταξη εγγράφων, e-mail. Δηλαδή θα είναι περισσότερο επαγγελματική-ακαδημαϊκη. Στην ουσία θέλω να συνδυάσω βασικές λειτουργίες laptop με την φορητότητα και συνδεσιμότητα του.

 

Σε όλα αυτά θα βολευτώ με ένα τέτοιο μηχάνημα ή ψάχνω λάθος; Μήπως να κοιτάξω σε android ή ακόμη και λάπτοπ-netbook;;;

 

Ειχα και εγω πριν το 7αρι galaxy.... Μεγαλα λαθη!! :p

Κοιτα, ενας λογαριασμος στο dropbox θα σου λυσει τα χερια για τη μεταφορα αρχειων.

 

Αν και για τη δουλεια που το θελεις, θα προτιμουσα ενα xoom, ή καποια ταμπλετα που να εχει usb θυρα (κανονικη εννοω, να δεχεται στικακια κλπ).

 

Το ipad δεν εχει τοσο επαγγελματικο προσανατολισμο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω πριν το 7αρι galaxy.... Μεγαλα λαθη!! :p

Κοιτα, ενας λογαριασμος στο dropbox θα σου λυσει τα χερια για τη μεταφορα αρχειων.

 

Αν και για τη δουλεια που το θελεις, θα προτιμουσα ενα xoom, ή καποια ταμπλετα που να εχει usb θυρα (κανονικη εννοω, να δεχεται στικακια κλπ).

 

Το ipad δεν εχει τοσο επαγγελματικο προσανατολισμο.

 

Βασικά με το iCloud ψάχνομαι αλλά και με την εφαρμογή iFiles μάλλον θα κάνω μια χαρά την δουλειά μου όσον αφορά την μεταφορά αρχειών.

Από τις κριτικές που έχω διαβάσει για Samsung 10.1 και Xoom προκύπτει ότι ενώ είναι πολύ καλές σαν hardware "χαντακώνονται" από την ανωριμότητα ακόμη του Android και των ελλειπών εφαρμογών του.

 

Μου κάνει εντύπωση που θεωρείς ότι το iPad δεν έχει επαγγελματικό προσανατολισμό.Σχεδόν όλες οι μεγάλες επιχειρήσεις αλλά και τα ακαδημαΙκά ιδρύματα του εξωτερικού εξοπλιζούν τα στελέχη τους με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με το iCloud ψάχνομαι αλλά και με την εφαρμογή iFiles μάλλον θα κάνω μια χαρά την δουλειά μου όσον αφορά την μεταφορά αρχειών.

Από τις κριτικές που έχω διαβάσει για Samsung 10.1 και Xoom προκύπτει ότι ενώ είναι πολύ καλές σαν hardware "χαντακώνονται" από την ανωριμότητα ακόμη του Android και των ελλειπών εφαρμογών του.

 

Μου κάνει εντύπωση που θεωρείς ότι το iPad δεν έχει επαγγελματικό προσανατολισμό.Σχεδόν όλες οι μεγάλες επιχειρήσεις αλλά και τα ακαδημαΙκά ιδρύματα του εξωτερικού εξοπλιζούν τα στελέχη τους με αυτό...

Τουλάχιστον για εμένα, που η επαγγελματική μου ενασχόληση απαιτεί κατά 95% χρήση office, το Ipad δεν βοηθάει πολύ ούτε στην δημιουργία εγγράφων, ούτε στην ανάγνωση και εξηγούμαι:

Στη δημιουργία δεν βοηθάει, γιατί όταν έχω συνηθίσει να γράφω σε word, που να ξεσυνηθίζω τώρα και να γράφω σε άλλα προγράμματα. Για να κάνω διαμόρφωση κειμένου (άσε που δεν έχω το ίδιο πλήθος εφαρμογών) πρέπει να ψάχνομαι μια ώρα...

Επίσης οι τόνοι είναι κάτι επίπονο. Πρέπει να μάθεις να γράφεις διαφορετικά, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

ΟΚ, για πρόχειρες σημειώσεις δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά εδώ μιλάμε για επαγγελματική χρήση, να κάτσω να γράψω μια αγωγή πχ...Ε, με τίποτα....Μόνο στο λάπτοπ.

Μετά, για την ανάγνωση, δυστυχώς, τόσο το documents to go , όσο και το quickoffice είναι κάπως laggy. Απίστευτο? κι όμως. Κάθε φορά που κάνω ζούμ ιν και άουτ ή σκρολάρω γρήγορα, κάνει 2 δευτερόπλεπτα να επανέλθει το μηχάνημα, χάνεται το backround κλπ... Κακογραμμένες εφαρμογές. Στα android οι ίδιες εφαρμογές δουλεύουν νεράκι.... τι να πώ.

 

Για εμένα το ipad είναι ιδανικό για browsing, παιχνίδια, emails, να διαβάζεις ειδήσεις, περιοδικά κλπ. Μέχρι εκεί. Το χρησιμοποιώ για αυτά και το έχω καταευχαριστηθεί.

 

Α, το icloud έχει νόημα μόνο αν έχεις μάκ.

Αν δεν έχεις, τότε η χρήση του περιορίζεται μόνο σε επαφές, ημερολόγιο, emails (Οκ, χρησιμοποιώ χρόνια τώρα google contact, calendar και gmail, Οπότε δεν μου λέει κάτι).

Δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχεια, έγγραφα κλπ από το Ipad στο Pc μέσω icloud

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α, το icloud έχει νόημα μόνο αν έχεις μάκ.

Δεν μπορείς να μεταφέρεις αρχεια, έγγραφα κλπ από το Ipad στο Pc μέσω icloud

Αυτό δεν το ήξερα! Σίγουρο αυτό; Αν ναι, τότε υπάρχει πρόβλημα... Βέβαια υπάρχει και το dropbox, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ήξερα! Σίγουρο αυτό; Αν ναι, τότε υπάρχει πρόβλημα... Βέβαια υπάρχει και το dropbox, έτσι δεν είναι;

 

Η εκδοση του icloud για pc ειναι τελειως "βασικη".

Το dropbox ειναι η καλυτερη λυση:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω μόνο στο excel έχω πρόβλημα. Στο word με βολεύει το iPad.

 

Επιφυλασομαι όμως μελλοντικά για καποιο windows tablet εφόσον το touch του γίνει εφαμιλο του iOS και το excel δουλεύει όπως σε PC.

Μοναδικο μου πρόβλημα με το iPad το οποίο χρησιμοποιω όλη μέρα και διεκπεραιωνω ολες μου τις εργασίες, ειναι η ίδια η apple.

Έχω ξαναπεί οτι με την τακτικη της μας αναγκάζει σε ετήσια αλλαγη συσκευής. Το iPad 1 το αντικατέστησα μόνο και μόνο λόγο ανεπάρκειας της ram.

Αντί να βάλουν στο iPad 2 1gb ram που θα επέτρεπε την άνετη χρήση και την δυνατότητα να ανταπεξέλθει μια χρόνια ακόμα, έβαλαν την οριακή μνήμη των 512mb.

Θα έλθει το καλοκαίρι με το iOS 6 και θα ειναι πάλι για τα μπάζα.

Αυτη την φορα όμως δεν πρόκειται να το αγοράσω. Θα στραφω αλλου όταν ο ανταγωνισμός ειναι έτοιμος.

 

Ακόμα και στα MacBook το ίδιο κάνουν. Βάζουν οριακή ram και σε αναγκάζουν να κανεις επέκταση δίνοντας 200€. Και μην πει κανεις οτι ειναι αρκετη για Mac γιατι θα τον κραξω. Παίζει να ειναι χειρότερη η διαχείριση της ram σε σχέση με τα windows 7.

Γενικα στους υπολογιστές η ram ειναι οτι σημαντικοτερο. Όσο περισσότερη τόσο καλυτερο. Το ίδιο και στα smartphones πλέον.

Ναι μεν το σύστημα εξασφαλίζει την απαιτούμενη κλείνοντας κάποιες άλλες εφαρμογές, αλλα αυτο απαιτει χρόνο και πολλές φορές όταν παρουσιάζεται αμεση ανάγκη κρασαρει η εφαρμογη αφου με 512 ΜΒ βρισκόμαστε μονίμως στο όριο.

Δεν ειναι χαζοι εκει στην Samsung που πρώτοι αποφάσισαν να βάλουν 1GB. Δεν το έκαναν για λόγους εντυπωσιασμού.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω μόνο στο excel έχω πρόβλημα. Στο word με βολεύει το iPad.

 

 

Αυτη την φορα όμως δεν πρόκειται να το αγοράσω. Θα στραφω αλλου όταν ο ανταγωνισμός ειναι έτοιμος.

 

Είμαι φανατική πολέμια της Apple! Έχω πει ότι τα μήλα είναι στον μανάβη και μάλιστα ολόκληρα και όχι δαγκωμένα!!!:p

Πέρα όμως από τις πονηριές της Apple (βλέπε κλειδωμένες συσκευές τις οποίες ακριβοπληρώνεις και οι οποίες δεν διαθέτουν καν τις στοιχειώδεις εφαρμογές, τις οποίες πρέπει να τις αγοράσεις έξτρα), οι συσκευές που βγάζει (τουλάχιστο οι φορητές που έχω λίγο ασχοληθεί) είναι αρκετά καινοτόμες και με το μάρκετινγκ που εφαρμόζει ξεπουλάνε σαν τρελές.

Το ερώτημα μου είναι και μένα αν ο ανταγωνισμός είναι πλέον έτοιμος (android συσκευές και ειδικά tablet) για να στραφούμε εκεί...

Δεδομένου πλέον ότι και το budget είναι κατά πολύ μειωμένο, θα ήθελα μια συσκευή που να μου κρατήσει και να μην χρειάζεται να την αλλάξω σε 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρόνια σε όλους. Το I pad 1 ήταν ακόμα ατελες και το βασικό του θέμα είναι η μικρή RAM. παρόλα αυτα και τώρα είναι εξαιρετικά. Εγώ αν είχα το 1δε θα το έδινα για να πάρω το 2 που εχω τώρα.Στο 2 λοιπόν έχει πλέον τελειοποιηθεί και κατά τι γνώμη μου δεν έχει κανένα μείον. Ούτε καν η απουσία του flash στην οποία έχει στραφεί πλέον και η Microsoft. το 3 λοιπόν θα περιλαμβάνει μόνο βελτιώσεις. Δεν υπάρχει η ανάγκη ακόμα λόγω ανταγωνισμού για το Ipad 3. Το ics που θα έχουν τα νέα android είναι ακόμα πολύ πίσω από το IOS . Όσο αλά τα windows 8 είναι ακόμα σε νήπιακο στάδιο. Οποίος πιστεύει ότι το τέτραπυρηνο transformer κοντράρει αξιοπρεπώς το ipad 2 μάλλον βλέπει τα benchmarks και όχι την ουσία
Link to comment
Share on other sites

O Κωστας με την εμπειρια του εντοπισε το βασικο προβλημα του ipad 2. RAM...

Η συσκευη με τις εκδοσεις iOS 5+ εχει ξεκαθαρα προβλημα με τη ραμ και οπως ακριβως τονισε σε ενα χρονο η apple θα την εχει κανει obsolete η πιο σωστα unusable.

Οπως ακριβως το ipad 1 με τα 256 MB RAM δεν αντεχεται με ios 5, ετσι θα συμβει και σε μελλοντικη αναβαθμιση του ipad 2 που να προσθετει νεα μνημοβορα feautures. Αυτη ακριβως η τακτικη θα της στοιχισει "ακριβα" οταν ο ανταγωνισμος ειναι ετοιμος (και προς απαντηση της ερωτησης, οχι δεν ειναι ετοιμος στις ταμπλετες)...

Link to comment
Share on other sites

Αστα Βαγγέλη δεν βγάζουμε άκρη. Είχα γράψει ολόκληρο κατεβατο αναλύοντας όλα αυτα και κρασαρε ο Safari για μια ακόμα φορα. Δεν τα ξαναγραφω.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πότε δεν κρασαρε ο safari ούτε καν ο icab. Δεν παρατήρησα καμία διαφορά από την 4. 3. 3 στην 5. 0. 1. Μόνο το tapatalk μου κρασαρει και το Facebook Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της μη υποστήριξης flash τι κάνετε; Χρησιμοποιείται κάποια εφαρμογή ή απλά δεν υφίσταται σαν πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...