Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη ειμαι νεος χρηστης της apple, το ios 5 τι θα κανει ακριβως και θα μας αποδεσμευσει απο itunes? οι κατοχοι του ipad 2 θα μπορουνε να πανε σε ios5?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θα σε αποδεσμευσει πλήρως . Απλά δεν θα χρειάζεται για την πρώτη ενεργοποίηση οποιασδήποτε συσκευής ios , θα μπορείς να συγχρονίζεις ασύρματα (wifi) με αυτό και να παίρνεις backup χωρίς αυτό (icloud) . Τέλος φυσικά και θα πάρουν όλα τα ipad ios5.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μέσω φίλης στην Αμερική έγινα κάτοχος iPad2. Θέλω να ρωτήσω το εξής: αν νομίζω σωστά, χρειάζεται ενεργοποίηση; Μπορεί να το κάνει στον υπολογιστή της, όπου έχει δικό της λογαριασμό, και να το χρησιμοποιήσει μέχρι να έρθει Ελλάδα; Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα όταν το συνδέσω στο δικό μου; Αν κάνει sign-in στο iTunes με τα δικά μου στοιχεία;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μέσω φίλης στην Αμερική έγινα κάτοχος iPad2. Θέλω να ρωτήσω το εξής: αν νομίζω σωστά, χρειάζεται ενεργοποίηση; Μπορεί να το κάνει στον υπολογιστή της, όπου έχει δικό της λογαριασμό, και να το χρησιμοποιήσει μέχρι να έρθει Ελλάδα; Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα όταν το συνδέσω στο δικό μου; Αν κάνει sign-in στο iTunes με τα δικά μου στοιχεία;

 

Ευχαριστώ

 

Καλοριζικος! Για να φανταστείς πήγα σε 2 Apple Stores και 1 Best Buy (Ορλάντο) και δεν υπήρχε iPad 2 *AT&T* ούτε για δείγμα.

Ναι θελει ενεργοποίηση και μπορει να γινει από οποιονδήποτε υπολογιστή. Δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα οταν θα ερθει Ελλαδα και θα το κανεις sync με το pc σου!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την οργάνωση της iTunes library μια απο τις καλές είναι το TuneUp

http://www.tuneupmedia.com/

H καλύτερη όμως για εμένα είναι το Tagalicious

http://thelittleappfactory.com/tagalicious/

Δυστηχώς όμως δεν νομίζω να υποστηρίζουν ελληνικά τραγούδια.

Για ότι άλλο θελήσεις ρώτα!:p

 

Off Topic - το TuneUp υποστηρίζει Ελληνικα τραγούδια :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Αναρωτιόμουν μήπως γίνεται κάποια σύνδεση κατά την ενεργοποίηση της συσκευής με συγκεκριμένο account ή υπολογιστή. Αφού όχι, όλα καλά.

Η παραγγελία έγινε online από AppleStore της Καλιφόρνια και σχεδόν σε 10 μέρες είχε φτάσει. Ομολογώ πως περίμενα να πάρει περισσότερο χρόνο. Χωρίς να παίρνω κι όρκο νομίζω πως ο αρχικός χαμός με τις ουρές έχει καταλαγιάσει. Σε φίλο που βρέθηκε πρόσφατα στο AppleStore Νέας Υόρκης του είπαν πως οι παραγγελίες iPad έχουν πέσει.

Link to comment
Share on other sites

Off Topic - το TuneUp υποστηρίζει Ελληνικα τραγούδια :)

 

Πολύ καλό αυτό!

Να ρωτήσω κάτι σχετικό:

Από ό,τι παρατήρησα, οι πληροφορίες των tags που γράφονται στο itunes, διαβάζονται μόνο από αυτό. Εννοώ δηλαδή ότι δεν ενσωματώνονται μέσα στο αρχείο του mp3. Αν π.χ. ανοίξεις το τραγούδι με το Winamp, τα στοιχεία που καταχωρήθηκαν στο iTunes δεν υπάρχουν μέσα στο τραγούδι.

Υπάρχει μήπως αυτή η δυνατότητα με την παραπάνω εφαρμογή;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια.Οι εταιριες κινητης που χουν ιντερνετ,δινουν την micrο σιμ με τα προγραμμα ιντερνετ ή οχι?Αν ναι ολες?

 

Voda και Cosmote δίνουν τη δυνατότητα για να έχεις δύο κάρτες.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Voda και Cosmote δίνουν τη δυνατότητα για να έχεις δύο κάρτες.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.Δηλ.απλα ζητας να σου δωσουν τη micrοsim με μια αμελητεα ή μηδαμινη χρεωση σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Προς υποψηφιους αγοραστες,

τα 16Gb ειναι λιγα.

Οποιος μπορει ας παρει το 32Gb.

 

Εξαρταται απο την χρηση.... Εγω εχω εγκαταστησει 100+ εφαρμογες εχω 2gb μουσικη,ΠΟΛΛΑ εγγραφα,ΠΟΛΛΑ βιβλια κανα 2ταινιες (700MB)

και περισευουν και 1,5GB οποτε ολα εξαρτονται απο τη χρηση που το προοριζεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο την χρηση.... Εγω εχω εγκαταστησει 100+ εφαρμογες εχω 2gb μουσικη,ΠΟΛΛΑ εγγραφα,ΠΟΛΛΑ βιβλια κανα 2ταινιες (700MB)

και περισευουν και 1,5GB οποτε ολα εξαρτονται απο τη χρηση που το προοριζεις ;)

Βασικα, μουσικη στο ipad δεν βλεπω τον λογο να περασω.

Για εμενα τα 16gb ειναι αρκετα, εκτος κι αν καποιος θελει να περασει πολλες ταινιες...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βασικα, μουσικη στο ipad δεν βλεπω τον λογο να περασω.

Για εμενα τα 16gb ειναι αρκετα, εκτος κι αν καποιος θελει να περασει πολλες ταινιες...

 

Ακριβως αυτο φιλε μου.....αν πρεπει ανα πασα στιγμη να υπαρχει μεσα στο ipad το Τangled, οι 3 Tinkerbell, τα 3 Toy story μερικες Barbie και αλλα πολλα, για να μπορεσεις να φας 15 λεπτα σαν ανθρωπος σε ταβερνα η να πιουν οι φιλοι σου εναν καφε χωρις να σε σιχτιρισουν, τοτε τα 32 ειναι μονομοδρομος. :D

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο φιλε μου.....αν πρεπει ανα πασα στιγμη να υπαρχει μεσα στο ipad το Τangled, οι 3 Tinkerbell, τα 3 Toy story μερικες Barbie και αλλα πολλα, για να μπορεσεις να φας 15 λεπτα σαν ανθρωπος σε ταβερνα η να πιουν οι φιλοι σου εναν καφε χωρις να σε σιχτιρισουν, τοτε τα 32 ειναι μονομοδρομος. :D

 

Χαχα! Φοβερή εφαρμογή των tablets αυτή! Δεν την είχα σκεφτεί!

Αντί για χαζοκούτι η πρόοδος συστήνει χαζοτάμπλετ. :lol:

 

Καλόοοοο!!

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι να συνηθίσεις...το netbook έπρεπε να συνηθίσεις:p

Καλορίζικα και στους 2 σας και .....περαστικά στα pc σας:lol: αφήστε τα να ξεκουραστούν!

 

Αυτό ακριβώς! Περαστικά στα λάπτοπ μας! Ήρθε και το δικό μου 64άρι 3G.. Αυτό που ψάχνω να μάθω είναι εάν γίνεται με 1 αριθμό να έχω 2 κάρτες SIM.. Μία για το Blackberry & μία για το ipad... Γνωρίζει κανείς? Και αν ναι, λειτουργεί οκ ή "μπερδεύεται" το δίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα, μουσικη στο ipad δεν βλεπω τον λογο να περασω.

Για εμενα τα 16gb ειναι αρκετα, εκτος κι αν καποιος θελει να περασει πολλες ταινιες...

 

Παιδια, και ταινιες, παιχνιδια, μουσικη να μην περασεις (αυτη τη στιγμη δεν εχω ιχνος απο αυτα τα 3 στο ipad 2 μου), με μπολικα εγγραφα και pdf's τα 16 μπορει να φανουν απλα ανεπαρκη.

Απο την αλλη ειμαι της αποψης οτι και τα 32 και τα 64 ειναι αστεια σαν μεγεθη (θα πληρωνα π.χ. 830 για ενα 128 η 256 που θα μπορει να τρεξει αξιοπρεπως και ενα σχεδιαστικο, αλλα σε καμια περιπτωση κοντα στο χιλιαρικο για ενα υπερτιμημενο -σε ενα βαθμο- gadget με 61-62 GB "χωρου").

Οποτε, απλα θεωρω πως το 16GB 3G μου ειναι μια χαρα για αυτα που μπορει να κανει το μηχανημα αυτο (και το 3G θα το "εκοβα" για να γλυτωσω αλλα 100+ ευρω, αλλα ας οψεται η προσφατη αλλαγη στις πολιτικες των εταιριων αναφορικα με το data).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς! Περαστικά στα λάπτοπ μας! Ήρθε και το δικό μου 64άρι 3G.. Αυτό που ψάχνω να μάθω είναι εάν γίνεται με 1 αριθμό να έχω 2 κάρτες SIM.. Μία για το Blackberry & μία για το ipad... Γνωρίζει κανείς? Και αν ναι, λειτουργεί οκ ή "μπερδεύεται" το δίκτυο?

 

Σε δοκιμές με Cosmote δεν μπερδεύεται το δίκτυο αλλά ακόμα είναι νωρίς. Δεν το έχω τεστάρει πολύ.

 

Στη Voda που πήγα μου είπαν ότι οι κλήσεις θα προωθούνται στην κάρτα που έγινε η τελευταία χρήση. Όπως κατάλαβα προτίμησα τη Cosmote και προς το παρόν ( από το Σάββατο) δουλεύει οκ. Αν και θεωρητικά το δίκτυο μπορεί να μπερδευτεί και στις δύο.

 

Το Blackberry απ' ότι ξέρω έχει δικά του προγράμματα. Δεν ξέρω αν υπάρξουν διαφοροποιήσεις για το λόγο αυτό.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Αμα σας προβληματιζει η χωριτηκοτητα μην ξεχνατε οτι υπαρχει και αυτο http://www.seagate.com/www/en-us/products/external/external-hard-drive/goflex-satellite !!! για εγγραφα και pdf τα google docs και dropbox σκιζουν!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα παρω ipad μαλλον απο το ebay αλλα το θεμα της εγγυησης με προβληματιζει. Εχουνε international εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνατε οτι υπαρχει και αυτο http://www.seagate.com/www/en-us/products/external/external-hard-drive/goflex-satellite !!!

 

Τωρα τι να πω για καποιες ¨μεγαλες¨ εταιριες...........πως να τους εμπιστευτω και να αγορασω το προιον τους, οταν φτιαχνουν κατι που υποτιθεται στοχευει στο ipad και μου βαζουν demo video σε flash!!!!!!! η ασχετοι ειναι, η ηλιθιοι!

Link to comment
Share on other sites

To JB απο τον comex ειναι πλέον πραγματικότητα!:)

Θα πρεπει να εισαστε με iOS 4.3.3 για να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

To JB απο τον comex ειναι πλέον πραγματικότητα!:)

Θα πρεπει να εισαστε με iOS 4.3.3 για να δουλεψει.

Δεν βλεπω την ωρα να παω σπιτι!!!!!!!!!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

To JB απο τον comex ειναι πλέον πραγματικότητα!:)

Θα πρεπει να εισαστε με iOS 4.3.3 για να δουλεψει.

 

Γιωργο οσοι δεν ειναι σε 4.3.3 παντως κατα τα φαινομενα η apple δεν τους αφηνει να κανουν κινηση (ειτε για downgrade απο ios 5, ειτε για upgrade απο 4.3, 4.3.1, 4.3.2). Ειναι "κλειστο" το restore του itunes και λογικα οταν ξαναπαιξει θα εχει καμια 4.3.4...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...